Operację Specjalną na Ukrainie można było zakończyć w kilka dni

Dziś oficjalny komunikat nazibanderowskich władz w Kijowie mówi jedną ciekawą rzecz - "Ukraina jest pozbawiona prądu, wody i ciepła".

Tak oceniali to zachodni eksperci wojskowi co przekazywałem na moim blogu.
Ileż to było kpin i podśmiechujek ze strony wybitnych "ekspertów" i "analityków", także na tym portalu. Teraz trochę spuścili z tonu a wręcz zamilkli.
Dziś oficjalny komunikat nazibanderowskich władz w Kijowie mówi jedną ciekawą rzecz - "Ukraina jest pozbawiona prądu, wody i ciepła". Gdyby to jeszcze powiedzieli Rosjanie (wiadomo, że ciągle kłamią) ale powiedzieli to przedstawiciele nazibanderowskiej junty, którzy jak wiadomo, kłamstwem się brzydzą.
Która to już fala bombardowań infrastruktury energetycznej na Ukrainie? Chyba czwarta i każda była potężniejsza od poprzedniej. Strach pomyśleć jak będzie wyglądał piąty atak...

A może nie będzie potrzebny piąty atak? Może cywile którzy będą teraz marzli i głodowali (po ciemku) i ich rodacy na froncie wezmą w końcu sprawy w swoje ręce i pogonią kijowską, zbrodniczą juntę, wytłuką azowców, ajdarowców i SBU? W organizowaniu "majdanów" mają już wprawę. Przecież nie wszyscy Ukraińcy to idioci i naziści.

Może właśnie o to chodzi Putinowi, żeby naród ukraiński sam wyzwolił się od nazistowskiej ośmiornicy, która oplotła ich kraj? To by tłumaczyło pewną "opieszałość" w działaniach wojennych. No bo jaki normalny przywódca wysyła na "inwazję", która wg. różnej maści "ekspertów" miała za zadanie opanowanie całej Ukrainy siłami trzy razy mniejszymi niż mają obrońcy? No ale wszystko możliwe, że Putinowi odbiła szajba skoro teraz Rosjanie bombardują nawet elektrownię atomową, którą okupują od marca...

Z tego co widać to szybkie zakończenie Operacji Specjalnej i natychmiastowe wykończenie Ukrainy nie leżało wcale w planach rosyjskich strategów.
Przedłużony konflikt dał Rosji szereg korzyści i podejrzewam, że oni to przewidzieli i prawdziwym celem było jak największe osłabienie zbiorowego zachodu, który tak naprawdę zorganizował tę hucpę i ją finansuje. Ukraina dała plac do wojny i mięso armatnie.
Jeśli takie były cele Rosji to udało im się nad podziw. Zachód wypłukał się już z całej posowieckiej broni, którą  Ukraińcy potrafili sami obsługiwać. Mocno nadwyrężył swoje zasoby uzbrojenia i okazuje się, że bardzo ciężko będzie te zapasy uzupełnić. 
Zachód wpadł w dołek, który chciał wykopać dla Rosji i ceny energii a co za tym idzie wszystkiego, poszybowały do gwiazd. Europa nie wie skąd wziąć gaz, węgiel i ropę a Putin liczy nadwyżki kasy, które nie tyle mu spadły z nieba tylko są prezentem idiotów z zachodu.

Chodzą słuchy, że Rosja kupuje rakiety, amunicję i drony za granicą i ma to być dowodem na to, że "wystrzelała się z wszystkiego i zaraz padnie na pysk". Moim zdaniem nic bardziej błędnego. Gdybym był na miejscu Putina to właśnie tak bym zrobił. Za ogromne, niespodziewane nadwyżki finansowe kupowałbym co się da za granicą a własną produkcję chował do magazynów na czarną godzinę. W końcu Rosja ma pod bronią jeszcze jakieś 1 800 000 żołnierzy, którzy choć pewnie nigdy nie zobaczą Ukrainy to też muszą mieć w razie czego czym walczyć.

Może właśnie takie były dalekosiężne cele Operacji Specjalnej a nie jedynie podbicie Ukrainy? Zresztą co by zrobili z taką masą nazibanderowców? Mieliby tylko kłopot a tak ten kłopot zrzucili na zachód, przede wszystkim na Polskę.
Nie chcę w tym miejscu wypowiadać się o naszych zarządcach, którzy jak oficjalnie powiedział w wywiadzie pewien wiceminister SZ są "sługami Ukrainy". Po prostu, chcę jeszcze trochę pochodzić na wolności...

I jeszcze raz powtórzę wszystkim kanapowym "strategom", że Rosja mogła zgasić Ukrainę w kilka dni i właśnie to robi podkręcając za każdym razem skalę bólu.
Poważni analitycy i stratedzy NATO mają tego pełną świadomość i doskonale wiedzą, że bezpośrednie zaangażowanie w konflikt na Ukrainie byłby dla nich nie do wygrania.
Wojny nuklearnej nikt nie wygra a na wygranie wojny konwencjonalnej z Rosją na jej terenie są za ciency w uszach.

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.97

liczba ocen: 31

 • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy

  są przygotowani na kolejne 8 milionów ukrów, 10 do 15 milionów ukrów w Polskich granicach to bardzo niebezpieczny precedens w skali świata, przecież to siła gotowa przejąć nasze Państwo ktokolwiek by nim nie rządził, panie Boże sprawuj nad Narodem Polskim Opiekę bo te probanderowskie q.vy są gotowe na holocaust Polaków !!!

  • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał

   //panie Boże sprawuj nad Narodem Polskim Opiekę bo te probanderowskie q.vy są gotowe na holocaust Polaków !!!//

   Podpisuję się pod tym apelem...

  • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał

   Ależ koszer-car jako wyśmienity "ruski szachista" takie właśnie poczynił ruchy, żeby jak najwięcej banderowskiego nasienia przesiedlić do durnej Polski na utrzymanie najgłupszego narodu na świecie czyli Polaczków.
   Rosja nie musi absolutnie nic robić na szkodę Polski i Polaków bo polskojęzyczne władze oraz samo polskie społeczeństwo potrafi tak zniszczyć własny kraj, państwo, gospodarkę i wreszcie samych siebie, że nikt na świecie lepiej tego nie potrafi.
   Tak więc "za chwil parę" będziemy mieć upadlińską powódź w PL, a Polaczki bedą we własnym w ich mniemaniu kraju już nawet nie III, ale dosłownie ŻADNĄ kategorią niewolniczego bydła.
   Za jedną wojną Rosja doprowadzi do upadku zarówno banderland jak i to całe zakichane Polin. Oczywiście wszystko w porozumieniu z koszernymi usraelskimi braćmi ...
   KST

  • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał

   ...czy są przygotowani na kolejne 8 milionów ukrów... przecież oni na to czekali wiele lat.

  • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał

   Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy WSPOLPLEMIENCY !!! A OD CZEGO SA TCHORZLIWE I LENIWE POLACZKI ???? NIECH RUSZA DUPSKO I POGONIA UKROW RAZEM Z TYMI Z WIEJSKIEJ. JAK SIE DO WAS DOBIORA , JAK TO MIALO MIEJSCE NA MARSZU "NIEPODLEGLOSCI" PRZESTANIECIE UWAZAC NA PIEKNE SLOWA.

   • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał#KOBRA

    musiałby ktoś wyłączyć telewizję i internet. Ale te raty..... no i po zimie pewnie będzie lato, wakacje, kurorty, a później znowu raty - chyba tego przebudzenia nie będzie.

  • Tylko, czy kaczor, morawer, glinski, kuchciński i inne pachołki żydo_ukrainy#provincjał

   Przecież już przejmują i w zasadzie jakby przejęli. Nasze konstytucyjne władze wykonują ichnie polecenia bez szemrania

 • Jest trudno doszukać się racjonalnego myślenia u polityków kierujących wojną.

  O trudnościach jakie pojawiają się zimą wie każdy mieszkaniec tej strefy geograficznej i tylko w Polsce był aplauz z powodu wysadzonych rur gazowych na Bałtyku. Rosja zaczyna przykręcać gaz dla Mołdawii bo nie dociera przez Ukrainę.

  Kiedy to się wszystko czyta, to nabiera się wrażenia, że światem rządzą dzieci.
  Zełenski ponoć już obiecuje, że do Bożego Narodzenia zakończy wojnę. Coraz więcej piszą też o oznakach, że zażywa niedozwolonych środków dla podtrzymania psychicznego.

  • Jest trudno doszukać się racjonalnego myślenia u polityków kierujących wojną.#Anna-PK

   //nabiera się wrażenia, że światem rządzą dzieci.//

   "To" chce żeby tak wyglądało...

  • Jest trudno doszukać się racjonalnego myślenia u polityków kierujących wojną.#Anna-PK

   Rosja Mołdawii nic nie przykręca.
   Po prostu Ukraina znowu kradnie tranzytowy gaz. Inna sprawa, że Mołdawia zalega za gaz kupę kasy ale to Gazprom jest w stanie jeszcze długo tolerować bo to są relatywnie małe ilości.
   Rosja nie chce zakręcać kurka bo przy okazji kontrolowane przez nią Naddniestrze też nie dostanie gazu.
   Wszystko wina banderowskich złodziei.

   • Jest trudno doszukać się racjonalnego myślenia u polityków kierujących wojną.#Anna-PK#Jarek Ruszkiewicz SL

    Tą samą rurą płynie gaz do Europy. Pojemność rury jest ograniczona; jak pójdzie więcej na Mołdawię, to mniej będzie gdzieindziej. Mołdawia ma problemy z płaceniem cały czas, nie mogą się przyzwyczaić, że już są dorosłym państwem i nie mają zniżek z "matuszki Rosji".
    Ukraina ma podobny problem.

 • Zwracam uwagę, że polski rząd "skonfiskowal" i upaństwowił Rurociąg Jamal.

  Ciekawe skąd teraz wezmą gaz do niego.

 • "Bez obaw. Ciąg dalszy nastąpi. Wystarczy dla wszystkich wrogów Rosji !” -

  Miedwiediew „uspokoił” wrogów Rosji . 23.11.2022 -

  Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że dziś podczas wizyty w Przedsiębiorstwie Badawczo-Produkcyjnym „R” mówiono o zwiększeniu ilości dostaw broni precyzyjnej dla Sił Zbrojnych FR.

  „Wrogowie Rosji nadal dokładnie„ kalkulują ”nasze wystrzelone rakiety i nasze zapasy” – napisał Miedwiediew.
  Jednak według niego „próżno liczą i zużywają energię na to, że nasze możliwości się wyczerpią”.

  "Ciąg dalszy nastąpi. Rosja ma tyle że wystarczy dla wszystkich ! i jeszcze nam zostsnie” — dodał Miedwiediew.

  Stanowisko zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa zostało opublikowane w momencie, gdy zaczęły napływać doniesienia o atakach rakietowych na dużą skalę na cele w prawie wszystkich regionach Ukrainy.

  Cdn...

  Pozdrowienia :))

  ps. Jakoś w Polin i na śmierdzącym Zachodzie nie było lanych łez i zgrzytania zębów gdy przez 8 lat ukro śmierdziele mordowali ludność cywilną i pozbawiali ludzi w Donbasie i na Krymie prądu, wody i zamordowali tysiące dzieci.

 • Pierwsze dane o skutkach ataków na Ukrainę. 23.11.2022 -

  To tylko pierwsze dane a skutki już są dotkliwe.

  Otrzymano pierwsze dane o skutkach ataków na Ukrainę: we wszystkich regionach wprowadzono awaryjne przerwy w dostawie prądu, informuje Ukrenergo.

  Seria potężnych eksplozji zagrzmiała w Kijowie. Banderowiec Kliczko ogłosił uderzenia w obiekty infrastruktury. Całe miasto zostało bez wody, i w dużej części bez prądu.

  Również w obwodzie winnickim i lwowskim dokonano ataków na obiekty infrastruktury krytycznej.
  „Mamy kilka trafień w wielu obszarach obiektów energetycznych” – napisał na swoim w Telegram wiceszef gabinetu fajfusa K. Tymoszenko.

  Energia elektryczna zniknęła w:

  – Kijów i region;
  - Dniepropietrowsk;
  — Krzywy Róg;
  - Połtawa;
  — Zaporoże;
  - Nikołajew;
  — Odessa i obwód odeski;
  — obwód rówieński i rówieński;
  – Chmielnicki i Chmielnicki obwód
  - Krzemieńc-Podolski;
  — obwód kirowogradzki;
  — Charków;
  — Łuck;
  - Czerkasy;
  — Czernihów;
  - sumy;
  — Żytomierz.

  Przerwy i wyłączenia wody to:

  - Kijów;
  - sumy;
  - Nikołajew;
  — Charków;
  - Dniepropietrowsk;
  - Odessa.

  ps.
  Tak trzymać aż banderowska hydra zdechnie i ukro gangrenous zniknie z powierzchni ziemi.

  • Pierwsze dane o skutkach ataków na Ukrainę. 23.11.2022 -#Monaco

   Takie działania powinny być zastoswone od samego początku,to najlepszy sposób na złamanie morale wroga,zero litosci.

 • Monaco

  //Jakoś w Polin i na śmierdzącym Zachodzie nie było lanych łez i zgrzytania zębów gdy przez 8 lat ukro śmierdziele mordowali ludność cywilną i pozbawiali ludzi w Donbasie i na Krymie prądu, wody i zamordowali tysiące dzieci.//

  Wielu jest takich nawet tutaj, na NEonie.
  Dla nich zamordowanie 14 000 cywili w Donbasie to pikuś mały.
  Zabranie mieszkańcom Donbasu wszelkich świadczeń (emerytury, renty, wypłaty dla administracji) i nieustanne bombardowania to nic nie znaczy.
  Odcięcie dopływu wody na Krym (w świetle prawa międzynarodowego zbrodnia przeciwko ludzkości) też nic nie znaczy.

  Ja tych wszystkich miłośników Bandery, którzy się przy okazji tutaj odkryli olewam ciepłym moczem.

  Każdy rozsądny wie, że banderowska swołocz już jest w czarnej dupie i niech zdychają.

  • Monaco#Jarek Ruszkiewicz SL

   Ten konflikt na Ukrainie już w 2013/2014 i po dzień dzisiejszy uwidocznił jak bardzo moralność liderów reprezentujących Zachód jest obłudna i ukazała się nie tylko ich prawdziwa dwulicowa twarz ale i tak zwanych międzynarodowych organizacji z siedzibą na Zachodzie np. Amnesty International czy Human Rights Defenders ("obrońcy praw człowieka"), które "walczyły o prawa człowieka" i chciały uchodzić za obrońców a w rzeczywistości broniły tylko tych którzy działali na szkodę Rosji, Chin, Iranu a w przypadkach gdy ktoś walczył o sprawiedliwość i ujawnił zbrodnie wojenne USA i liderów na Zachodzie między innymi dla przykładu Julian Assange to te wszystkie organizacje nagle przestają reagować w obronie prześladowanych przez reżimy na Zachodzie.

   Tragiczne jest, że te podwójne standardy są wyraźnie widoczne już w ONZ, właśnie całkowita obojętność na zbrodnicze działania kijowskiego reżimu i brak adekwatnych działań ze strony ONZ przeciwko kijowskiej juncie przez 8 lat mimo wiedzy o ukraińskim ludobójstwie w Donbasie.

   Wojna jest zła i tragiczna, jednak obojętność na zbrodnicze działania kijowskiego reżimu, ludobójstwo, tortury, represje i gwałty jest jeszcze bardziej złe bo jest bezkarnym przyzwoleniem na wszelkie bestialstwa.

   Więc wojna w obronie ludzi uciśkanych, mordowanych i maltretowanych jest wojną sprawiedliwą i wyzwoleńczą. Na Ukrainie po przejęciu władzy przez banderowców nie było mowy o demokracji, sprawiedliwości i wolności. Tam tylko zwolennicy ideologii banderowskiej i nazistowskich zbrodniarzy mieli prawo do swobód i prawo istnienia a ludzie o innych poglądach byli niszczeni, mordowani i pozbawiani ludzkich praw.

   • Monaco#Jarek Ruszkiewicz SL#Alfax

    ONZ to gówno. Należy zastąpić to inną organizacją i nad tym niech pracują kraje BRICS. Tak samo "międzynarodowe sądy" w Sztokholmie czy w Hadze czy w Szwajcarii, jakieś organizacje bezpieczeństwa juropejskiego itd itp.
    Chiny, Rosja oraz Indie powinny powołać swoje arbitraże, a Rosja powinna perzyjąć ustawę, że wszelkie umowy o jakichkolwiek dostawach i usługach czy z Rosji czy do Rosji podlegają ocenie sądu albo w Moskwie albo w Pekinie albo w Delhi. Każda inna umowa ma być nieważna.
    Jak można wierzyć sądowi, co zamordował prezydenta JUgosławi Miloszewicza?

 • AUTOR ☆☆☆☆☆

  Rosja wyraźnie określiła swoje cele.

  A rozmowy na temat zaprzestania dalszej rosyjskiej interwencji będą miały dla Rosji sens tylko w sytuacji całkowitej likwidacji obecnego banderowskiego, nazistowskiego reżimu i demilitaryzacji Ukrainy oraz postawienia ukraińskich zbrodniarzy wojennych przed sądem a to także dotyczy obecnie sprawujących rządy Zełenskiego i jego współpracowników. To oni są głównie odpowiedzialni za zbrodnie wojenne i wydawanie rozkazów bombardowania obiektów cywilnych i infrastruktury m.inymi zaporoskiej elektrowni atomowej w Erdoganie.

  To Rosja stawia warunki reżimowi na Ukrainie i nie ma mowy by mogło być odwrotnie.

  Pozdrawiam.

  • AUTOR ☆☆☆☆☆#Alfax

   //To Rosja stawia warunki reżimowi na Ukrainie i nie ma mowy by mogło być odwrotnie.//

   To akurat było wiadomo od samego początku.
   Rosja swoją ślamazarną taktyką dawała cały czasz szansę tym gnojom, żeby się opamiętali.
   Ale się nie opamiętali.

   • AUTOR ☆☆☆☆☆#Alfax#Jarek Ruszkiewicz SL

    Ja wiem że słowa i prawne wyczyny polityków to tylko element gry wojennej. Niemniej cytuję jak szansa na negocjacje wygląda od ukraińskiej strony:
    "Prezydent Wołodymyr Zełenskij 4 października parafował decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o zakazie negocjacji z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem.
    Kancelaria Prezydenta zapowiedziała, że ​​Kijów będzie gotowy do negocjacji, gdy zmieni się rosyjski przywódca.
    7 listopada Zełenskijwymienił pięć warunków, które mogą umożliwić negocjacje:

    1.Odzyskanie pełnej integralności terytorialnej;
    2 Zgodność z normami i zasadami Organizacji Narodów Zjednoczonych;
    3.Naprawienie szkód wyrządzonych przez wojnę;
    4. Kara dla każdego zbrodniarza wojennego;
    5. Gwarancje pokoju. "

   • AUTOR ☆☆☆☆☆#Alfax#Jarek Ruszkiewicz SL

    Rosja też jest winna, bo od ośmiu lat wiedziała, jak mogą się opamiętać banderowcy. Ale teraz wreszcie postępuje mądrze. Przy okazji niszczenia Banderstanu wykopała dziurę dla broni i finansów Zachodu. Rosja wykończy debili znad Dniepru, Wisły, Renu i Sekwany.

 • Co zrobi Moskwa?

  "Wojny nuklearnej nikt nie wygra a na wygranie wojny konwencjonalnej z Rosją na jej terenie są za ciency w uszach."
  Taki jest poprawny polityczny osąd.
  Jednak trza dodać: po nuklearnej wymianie ciosów między Zachodem i Wschodem USA z Kanadą znikną z powierzchni Ziemi, a Rosja (ze stratami) pozostanie.
  A więc Rosja nie musi się obawiać nuklearnego szantażu ze strony USA. Jest na odwrót.
  Czyli Rosja spokojnie mogłaby ukarać Francję, Germanię, Wielką Brytanię oraz inne juropejskie kraje za pomoc banderowcom. Amis palcem nie kiwną, bo znają stawkę i wiedzą, iż nie przeżyją.
  Jeżeli wojna między Słowianami dalej będzie trwać, to będzie trza tak uczynić. Amis palcem nie kiwną, będą (jak to oni) próbować wejść z pomysłami odbudowy, ale niekoniecznie trza ich wpuścić.
  Co zrobi Moskwa? Nie wiem.

 • Kolejny ostrzał dronowo-rakietowy na Kijów

  10 godzin temu...W stolicy Ukrainy, Kijowie, odnotowano nowe ataki rakietowe

  Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że uderzono w obiekt infrastrukturalny, a w innych miejscach odnotowano eksplozje ( prawdopodobnie ukraińskich rakiet obrony plot.)

  Namawiał ludzi do schronienia się.

  https://www.msn.com/en-us/news/world/fresh-strikes-reported-in-ukrainian-capital-kyiv/ar-AA14svBf?cvid=bae45639b78a400b9bf6a719cb80c813

 • Gdyby babcia miała wąsy i jeszcze coś to pewnie by ją wnuczki dziadkiem wołali.

  Ale nie ma więc jest nadal babcią.
  Jest coś Jarku czego nie pojmujesz. Choć nie jestem jakimś tam atletą ty myślę, że gdybym chciał, to kobietę w moim wieku bym przymusił do spełnienia moich żądań. Ale wiesz dlaczego tego nie robię? Bo nie bawi mnie sukces na poziomie "bohaterów schronu spod Kremla". Zwróć uwagę, że dla uzyskania tego wyniku skupowali broń, tam gdzie mogli. Dziś z Iraku docierają informację, że u nich magazyny puste, a ich produkcja to kilka dronów kamikaze na miesiąc. Rosja też montowni otworzyć nie może, bo brak komponentów.

  Tak nasi "{bohaterowie ze schronu pozbawili" prądu, kobiety, dzieci i starców na Ukrainie. No cóż, przez wiele wieków nasi ojcowie żyli bez prądu i jakoś nie wymierali. Myślę, że broniący swoją ojczyznę Ukraińcy też bez prądu jakoś zimę przerywają. A, że gniew w nich rośnie, to tylko źle dla okupanta wróży.

  Ostatecznie, gdzieś w mojej dziecięcej pamięci zapisały się wyjazdy na wieś, gdzie przy lampie naftowej i kuchni którą drewnem opalano wieczory spędzaliśmy. Wtedy mój tata, co dbał aby syn miał wiedzę niezbędną do przetrwania, uczył mnie, jak uderzyć siekierą gałąź, by ją przeciąć a nie dostać nią w nos.
  Jak myślisz, czy ojcowie dzisiejszych Ukraińców o tę wiedzę nie zadbali?

  No cóż, cieszysz się z tego, że to pośmiewisko świata wykazało się jako damscy bokserzy? Ja bym z tego się nie cieszył, a raczej byłoby mi wstyd. Ale Rosja odnosi sukcesy na jakie ją stać. Druga armia świata, czy raczej pierwsze pośmiewisko świata co tylko z kobietami, dziećmi, starcami walczyć potrafi odbierając im zdobycze cywilizacji.

  • Gdyby babcia miała wąsy i jeszcze coś to pewnie by ją wnuczki dziadkiem wołali.#Zawisza Niebieski

   Nie podoba ci się wojna "po amerykańsku"?
   To prawda, że Rosjanom jeszcze dużo brakuje, nie używają np. pocisków z zubożonym uranem jak twoi idole w Jugosławii albo w Iraku.

   Mordowanie przez 8 lat kobiet i dzieci w Donbasie jakoś ci nie przeszkadzało.

   Prostytuuj się dalej, mi nic do tego.

   • Gdyby babcia miała wąsy i jeszcze coś to pewnie by ją wnuczki dziadkiem wołali.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Nie bardzo do ciebie dociera, że przez te 8 lat w samozwańczych republikach była wojna między separatystami wspieranymi przez Rosję a Ukrainą. Wtedy ginęli ludzie. Teraz mamy wojną między Rosją a Ukrainą wspieraną przez NATO. Liczba ludzi co zginęli przez te 8 lat wojny jest ułamkiem tego, co zginęło teraz po napaści Rosji na Ukrainę. No ale tej prawdy to już propaganda rosyjska nie napisze.

 • odp

  Rosja po 8 miesiącach zaczeła uderzać w transformatory i rozległo się wielkie Aj Waj !
  Ciekawe na co liczyły napędzające wojne zachodnie reżimy? że Rosja będzie grać według ich zasad i pozwoli się pobić i upokorzyć?
  Wojna mogła się juz zakończyć w Kwietniu ,ale zachód na to nie pozwolił.

  • odp#Anty żyd II

   USA na to nie pozwoliło, bo Francja jakby to od niej zależało to już by dawno ten cyrk zakończyła. Niemcy tak samo.

 • Zawisza

  //Liczba ludzi co zginęli przez te 8 lat wojny jest ułamkiem tego, co zginęło teraz po napaści Rosji na Ukrainę.//

  To podaj te "ułamki".
  Liczby proszę.

  A jeśli Rosjanie ubili teraz ok 100 tyś banderowców w polu to tylko przyklasnąć i dziękować Bogu. Mam nadzieję, że wszystkich wybiją.
  Na cywili nie polują tak jak banderowcy przez 8 lat w Donbasie.

  A te rakiety, które wg ciebie mają rozrzut 50 km jakoś dziwnym trafem trafiają tam gdzie są posyłane. To nazibanderowcy ustawiają swoje OPL w centrach mieszkalnych i to ich pociski zabijają cywili i burzą domy. Nawet do tyłu strzelają aż do Polski i zabijają ludzi.

  Nie podoba ci się wojna po amerykańsku?
  Rosjanie przez 8 miesięcy dawali szansę, żeby Ukraina się poddała a zachód spełnił rozsądne i uzasadnione prośby Rosji. Nie chcieli to mają.

  Kiedy będziecie mieli światło?
  Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i przyjmiesz pod swój dach z dziesięć "uchodźczyń" z przychówkiem.

 • Wstrzymalem sie z wystawieniem gwiazdkowej oceny.

  -" Może cywile którzy będą teraz marzli i głodowali (po ciemku) i ich rodacy na froncie wezmą w końcu sprawy w swoje ręce i pogonią kijowską, zbrodniczą juntę, wytłuką azowców, ajdarowców i SBU? W organizowaniu "majdanów" mają już wprawę. Przecież nie wszyscy Ukraińcy to idioci i naziści.

  Może właśnie o to chodzi Putinowi, żeby naród ukraiński sam wyzwolił się od nazistowskiej ośmiornicy, która oplotła ich kraj?"-

  A co to jest "narod"?

  Przypomnij mi, bo sam nie potrafie...

  Czy kiedykolwiek i gdziekolwiek tak zwany "narod" (obojetnie jaki) dokonal coskolwiek?

  Narod bez przywodcy - to jak bezpanskie stado. Nie jest zdolne do jakiegokolwiek sensownego dzialania.
  Co zrobilby " narod kubanski" i jaka bylyba dzisiejsza Kuba bez swoich El Comandante
  i Fidel Castro?

  Jaki bylby swiat bez Marxa i Engelsa?

  Czy powstalby ZSRR bez udzialu Lenina?  A moze zapytamy, kiedy wreszcie "Narod Polski" upomni sie o swoje prawa i pogoni zdrajcow i ciemiezycieli?
  I niby - jak? Tak sam z siebie?
  (Wiem, ze to idiotyczne pytanie skierowane do narodu. Czyli do nikogo.)
  Tak sam z siebie?
  Bez sily przewodniej?
  Bez tej "iskry Bozej" formatu np. Nelson Mandela.
  Itd. itd. itd. ...
  Tysiace przykladow jednostek. Tak pozytywnych, jak i negatywnych - ale majacych wplyw na bieg historii.
  A tzw "narod"?

  Narod - to tylko tlo. Ewentualnie tez tlum statystow, ktorym kieruje rezyser.

  Narod (jakikolwiek. Polski , ukrainski, niemiecki) sam "z siebie" nic nie zrobi. Ani sie wyzwoli, ani zniewoli.
  Potrzebny jest przywodca. A takiego nie widac. Ani po ukrainskiej i ani po polskiej stronie.

  I tu powtorze Twoje pytanie:

  -"Może właśnie o to chodzi Putinowi, żeby naród ukraiński sam wyzwolił się od nazistowskiej ośmiornicy, która oplotła ich kraj?"-

  Wybacz. To jest idiotyczne pytanie.
  Powiedz to wszystkim Ukraincom, bo moze oni jeszcze nie wiedza czego od nich Putin oczekuje.

  • Wstrzymalem sie z wystawieniem gwiazdkowej oceny.#krysz

   Trudno się nie zgodzić z logiką twojego komentarza.
   Czasami jednak pewne rzeczy dzieją się spontanicznie i wyłaniają się przywódcy.
   Byle to nie byli tacy wcześniej przygotowani...

   Ta wersja bardziej mi się podoba :)

   • Wstrzymalem sie z wystawieniem gwiazdkowej oceny.#krysz#Jarek Ruszkiewicz SL

    Tak :)

    Ta wersja przedstawiona przez Ciebie jest fajniejsza.
    (Tez znam ja od dawna :)) )
    Jak to sie dzieje, ze rodzaj ludzki z jednej strony - zdolny jest do najstraszniejszych zbrodni
    (przyklady bestialstwa z Ukrainy).
    A z drugiej strony zdolny jest do artyI nie da sie tego zmienic...


    Dobranoc :)