Oświat to plagiator. Co zrobi administracja?

Plagiatorzy na NEon24 zawsze byli banowani.

Ostatnia notka Oświata, która jest promowana na SG NEon24 okazała się plagiatem.
"Jak Rosja wygrywa swoją wojnę"
https://oswiat.nowyekran24.com/post/169847,jak-rosja-wygrywa-swoja-wojne

Prawdziwe źródło to wiadomość agencyjna PAP
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1472058%2Cniezalezne-media-w-obwodzie-luganskim-zginelo-500-zmobilizowanych

Wiadomośc została przedrukowana przez kilka portali informacyjnych ale zawsze z podaniem źródła czego Oświat "zapomniał" zrobić.

Oświat dokonał jedynie bardzo kosmetycznych zmian polegających na zmianie tytułu i usunięciu niektórych zdań.
Oświat oczywiście idzie w zaparte.
Co z tym zrobi administracja?
Czy mam przypomnieć jak zawsze postępowano w takich przypadkach?

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.25

liczba ocen: 16

 • Jarku, gdybyś zapoznał się z prawem autorskm

  Aby opublikować tłumaczenie jakiegoś tekstu trzeba uzyskać zgodę autora tekstu inaczej jest to plagiat. Samo podanie autora może być uznane gdy w tekście treści innego autora nie przekraczają ileś tam, w tej chwili nie pamiętam ile procent tekstu. Każde z twoich tłumaczeń jest w świetle prawa plagiatem.
  I co ja mam robić gdy Jarek Ruszkiewicz publikuje w większości tłumaczenia a są to teksty ciekawe?
  Ale nic, informacja o wysłaniu przez armię Putina ok. 500 poborowych na pewną śmierć nie jest niczym nowym. Mogę ci podać wiele przykładów tzw. rozpoznania bojem, czy też bezsensownego posłania ludzi nie mających żadnego przeszkolenia na pewną śmierć.
  Znasz pewną piękną pieśń rosyjską, "Na wzgórzach Mandżurii". Tam na pewną śmierć posłano muzyków, choć już bitwa była przegrana.

  Jarku, ta propaganda rosyjska cię niszczy a ty tego nie pojmujesz, jako przyjaciel ci o mówię.

   • Jarku, gdybyś zapoznał się z prawem autorskm#Zawisza Niebieski#Barbarosa

    Zarejestrowałeś się ścierwouszu od Sakevycza specjalnie, żeby bronić plagiatora.
    To twój pierwszy komentarz.
    Wracaj do swojego banderowskiego qrvidołka.

  • Jarku, gdybyś zapoznał się z prawem autorskm#Zawisza Niebieski

   Bredzisz jak połamany.
   Mój wpis jest o plagiacie Oświata polegającym na zerżnięciu tekstu PAP zamieszczonego na jej portalu bez podania źródła. I to nie było 30% tylko 95% całej treści bo kilka zdań usunął.
   Co tu mają do rzeczy zamieszczane przeze mnie tłumaczenia.? Zamiast jako admin dyżurny zająć się zgłoszonym naruszeniem praw autorskich próbujesz mnie atakować?

   To ci powiem, że jesteś ignorantem (w co wątpię) albo usiłujesz świadomie manipulować i tak z pewnością jest
   Przedruk cudzych materiałów w Internecie jest powszechną praktyką i całkowicie legalną. Żadna zgoda autora nie jest potrzebna chyba, że autor zastrzega sobie zakaz przedruku/ W przypadku publikowanych przeze mnie artykułów takiego zastrzeżenia nie ma a wręcz jest zachęta do dalszego kolportowania. Warunkiem jest podanie autora publikacji a ja zawsze to robię. Co więcej, we wstępie lub na końcu artykułu zamieszczam krótką informację o autorze.
   Mógłbym oczywiście robić kompilacje różnych tekstów i udawać "obiektywnego analityka" jak ty ale tego nie robię bo wolę uczciwie cytować Autorów, którzy mają lepsze źródła informacji i wiedzę niż ja,

   PAP nie życzy sobie nieautoryzowanych przedruków bo nie można nawet skopiować tekstów z jej portalu. Oświat skorzystał więc z autoryzowanych przedruków w innych mediach. Ten tekst zamieścili m.in Onet, WP, RP, salon24 ale bez zmiany tytułu i skrótów i z podaniem źródła bo mają licencję PAP.
   Takie nielegalne działania Oświata może ściągnąć jedynie problemy natury prawnej na NEon24 bo PAP żyje z udzielania licencji na publikowanie jej tekstów, Tak więc działanie Oświata jest podwójnie szkodliwe.

   Twój problem propagatora banderowskiej Ukrainy polega na tym, że za każdym razem starasz się podważyć wiarygodność cytowanych przeze mnie Autorów bo z prezentowanymi treściami nie jesteś w stanie dyskutować z przyczyn oczywistych. To klasyczna metoda trolla - propagandysty.
   Ty NIGDY nie chcesz ujawnić źródeł swoich informacji mimo wielokrotnych próśb wielu komentatorów.
   To jest chyba najgłupszy komentarz jaki w życiu napisałeś.
   Zastanawiam się tylko czy robisz to z powodów ideologicznych ,co mógłbym zrozumieć ale wtedy określ się wyraźnie jako filobanderowiec czy robisz to dla innych korzyści, co byłoby już wysoce naganne.

   Pod twoim komentarzem jest wpis jakiegoś banderowskiego trolla, który tylko w tym celu się zarejestrował, żeby bronić złodzieja i obrażać mnie. Widzę, że "lobby" banderowskie na NEon24 rośnie w siłę. Za twoim przyzwoleniem.

   Z przykrością muszę stwierdzić, że znowu się skompromitowałeś i nie nadajesz się na admina NEon24 co daję pod rozwagę panu Oparze.

 • Pisze tłumacz tekstów spiritolibero:

  "Oświat to plagiator. Co zrobi administracja?
  Plagiatorzy na NEon24 zawsze byli banowani."
  ---------------------------
  Otóż nie. Wawel - nie, Repsol też nie.

  Przytaczam przypadek Repsola na podstawie starych moich komentarzy:
  adevo z 20.07.2021

  Szybka reakcja administracji, ukradziony przez Repsola artykuł Putina "Być otwartymi bez względu na przeszłość" pod tytułem "Oficerowi sbu" już zdjęty z portalu. :))
  ----
  Szybka reakcja administracji, ukradziony przez Repsola artykuł Putina zdjęty!!
  Administracja jednak działa!!
  ----
  Polecam na dobranoc wszystkim odwiedzającym, a przede wszystkim Agnieszce historię śpiewającej zakonnicy Soeur Sourire. Miała ona światowego hita "Dominique". 98 procent należności licencyjnych kasował producent Philips, a 2 procenty klasztor.

  Siostra, gdy odeszła z klasztoru była prześladowana przez urząd skarbowy, który naliczył jej podatki od wpływów koncernu Philipsa. Nie miała z czego żyć.

  Tak to jest jak się chce być wolnym, a nie ma pojęcia o złodziejach, fałszywych doradcach i prawie autorskim.

 • Oświat to plagiator.

  Wszystkie portale, które zamieściły informację opublikowaną przez portal Wiorsta, łącznie z Oświatem, tylko ją powielały zamieszczając informację o źródle. Powielanie informacji służy do zwielokrotnienia jej zasięgu, co zawsze leży w intencji ją zamieszczającego. Natomiast plagiat - to przywłaszczenie sobie części lub całości obcego utworu. Dotyczy to każdego utworu niezależnie od jego formy i miejsca opublikowania. Jest to nagminna praktyka na Neonie, jeśli jednak poda się autora - "częściowo" wszystko jest OK . Głupotą i niewybaczalnym chamstwem - jest cenzurowanie komentarzy zamieszczanymi pod takimi treściami, bo może to oznaczać ich przywłaszczenie. Jeśli dodatkowo banuje się nieprawomyślnych komentatorów, może to tylko oznaczać - no właśnie co ?. Proszę to sobie dopowiedzieć, bo ja takimi ludźmi tylko gardzę.

  • Oświat to plagiator.#Playset

   //Oświat to plagiator.//
   To waśnie udowodniłem ponad wszelką wątpliwość.

   //Wszystkie portale, które zamieściły informację opublikowaną przez portal Wiorsta, łącznie z Oświatem, tylko ją powielały zamieszczając informację o źródle.//
   Ta informacja na podstawie portalu Wiorsta została powielona przez PAP w formie wiadomości agencyjnej, chronionej prawami autorskimi. Ci, którzy powielali powoływali się na PAP, która pobiera za to pieniądze podawali PAP jako źródło informacji.
   Oświat zerżnął z któregoś z mediów, które płacą PAP, zmienił tytuł, obciął kilka zdań i robi za "blogera".

   //Powielanie informacji służy do zwielokrotnienia jej zasięgu, co zawsze leży w intencji ją zamieszczającego. Natomiast plagiat - to przywłaszczenie sobie części lub całości obcego utworu. Dotyczy to każdego utworu niezależnie od jego formy i miejsca opublikowania.//
   Dokładnie to zrobił Oświat - przywłaszczył sobie 95% obcego utworu i pod nim się podpisał.

   //Głupotą i niewybaczalnym chamstwem - jest cenzurowanie komentarzy zamieszczanymi pod takimi treściami, bo może to oznaczać ich przywłaszczenie. Jeśli dodatkowo banuje się nieprawomyślnych komentatorów, może to tylko oznaczać - no właśnie co ?. Proszę to sobie dopowiedzieć, bo ja takimi ludźmi tylko gardzę.//
   Całkowicie się z tobą zgadzam.
   Wielokrotnie pisałem, że w blogowaniu napisanie notki to najłatwiejsza część. Sztuką jest obrona w komentarzach swoich racji a usuwanie komentarzy czy blokowanie komentatora to najgorsza opcja.
   Oczywiście nie dotyczy to notorycznych trolli, którzy przychodzą tylko po to, żeby ci narobić na głowę.

   • Oświat to plagiator.#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL

    PAP także powielił tę informację - powołując się na ten portal, a nie wiemy czy nabył do niej prawa autorskie, co jest wysoce wątpliwym.

    • Oświat to plagiator.#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL#Playset

     Tu nie chodzi o to.
     PAP swoją wiadomość agencyjną oparł o ten portal.
     A Oświat ją bezprawnie sobie przywłaszczył.
     Tu tkwi problem.