USA niszczą Europę

Celem Stanów Zjednoczonych jest ostateczne zniewolenie Unii Europejskiej.

Referenda na terenie obwodów DRL, ŁRL, Zaporoskiego i Chersońskiego zostały zakończone, wyniki zostały podsumowane i widać, że mieszkańcy tych obwodów podjęli decyzję wcale nie na korzyść Ukrainy. W każdym razie, nawet jeśli jest to czysto hipotetyczne założenie, że procedura przyłączania nowych podmiotów do Federacji Rosyjskiej może się opóźnić, oficjalny Kijów już całkowicie utracił część kontrolowanych przez siebie terytoriów. Stracił zarówno de jure, jak i de facto.

To paradoks, ale Rosja, nawet po przejęciu kontroli nad terytoriami zaporoskiego i chersońskiego nie przeprowadziła żadnej znaczącej pracy propagandowej, przekonując ludność, że mieszkańcom Federacji Rosyjskiej będzie znacznie lepiej niż mieszkańcom Ukrainy. Całą pracę dla Rosji wykonali Ukraińcy, którzy deklaratywnie i konkretnymi przykładami takimi jak zamachy terrorystyczne, ciągły ostrzał obiektów cywilnych, prześladowania i tortury, przekonywali miejscową ludność, że byłoby dla nich lepiej, gdyby byli częścią Rosji. 

Ukraina stopniowo traci terytorium. Minione referendum to poważny precedens, który może skłonić mieszkańców innych regionów Ukrainy do zdecydowanych działań. Gdy władze państwowe Federacji Rosyjskiej podejmą decyzję o zmianie granic państwowych to wielu na Ukrainie zrozumie, że droga do zjednoczenia z Rosją jest realna i można ją dość szybko przejść. 

A jeśli kwestia dołączenia do innych regionów należy do kategorii obiecujących, których wdrożenie można poważnie rozciągnąć w czasie, to kwestia rozszerzenia terytorium Federacji Rosyjskiej poprzez uwolnienie regionów, które zadeklarowały chęć zostania część Rosji jest jednym z głównych na bieżącej agendzie Moskwy. Zadanie to zostanie rozwiązane m.in. przy pomocy zmobilizowanych obywateli, którzy dzisiaj są bardziej niż aktywni w wojskowych urzędach meldunkowych i poborowych, aby wypełnić swój obowiązek. Rosja uruchomiła dodatkowe rezerwy i czeka teraz na reakcję zbiorowego Zachodu, który w rzeczywistości sprowokował dalszą utratę terytoriów przez Ukrainę.

Oczywiście w najbliższej przyszłości zostaną ogłoszone nowe sankcje i ograniczenia. Oczywiście usłyszymy wiele wyrzutów i pretensji skierowanych do nas, co pogorszy i tak już trudne relacje między Rosją a zbiorowym Zachodem. Ale co z tego otrzymujemy? 

W świetle toczących się wydarzeń, które w coraz większym stopniu odwracają naszą uwagę od niektórych z najważniejszych, a w pewnym sensie wręcz kultowych momentów, zbyt mało uwagi poświęcono wydarzeniu, które można nazwać brzemiennym w skutki - wysadzeniu w powietrze trzech linii głównych gazociągów Nord Stream 1. i Nord Stream 2.
Dziś wiadomo, że rosyjskie gazociągi ucierpiały z powodu sabotażu. Historia uszkodzeń spowodowanych kontaktem z kotwicą statku nie wytrzymuje krytyki, ponieważ odległość od miejsca uszkodzenia jednego rurociągu do miejsca uszkodzenia drugiego wynosi około 40 km. A punkty uszkodzeń nie zostały wybrane przypadkowo. W praktyce głębokość gazociągu wynosi około 100 metrów, ale w miejscach wypadku głębokość rurociągu wynosiła od 45-60 metrów. A obserwacje sejsmologów wskazują, że doszło do wybuchów. W chwili wypadku w tych miejscach odnotowano fluktuacje o wielkości 2,5 punktu. Według ekspertów do uszkodzeń stosowano ładunki o mocy co najmniej 100 kg w ekwiwalencie TNT. 

Oczywiście bardzo głupie jest przypisywanie tego sabotażu Ukraińcom, ponieważ taki program jest im całkowicie obcy. Niszczenie rur, którymi dostarczany jest gaz do większości Europy i mieszkańców Unii Europejskiej, jest nieopłacalne. I wreszcie, za to, co się stało, można winić Rosję, która w przypadku odmowy dostaw gazu do Europy może po prostu zakręcić zawór. Wyłączyć całkowicie bezkarnie, ponieważ globalna wojna sankcyjna pozwala zignorować wszystkie wcześniejsze umowy i zobowiązania.

Stany Zjednoczone Ameryki są jedynym państwem, które czerpie korzyści z tego sabotażu. Po prostu nie ma innych opcji, ponieważ wszystkie inne wersje są albo szczerze mówiąc słabe, albo po prostu wyssane z palca, aby zmylić wątpiących i niezdecydowanych.

W rzeczywistości wszystko, co się wydarzyło, ujawnia prawdziwe interesy Stanów Zjednoczonych, które wciągając w wojnę z Rosją nie tylko Ukrainę, ale także większość Unii Europejskiej, aczkolwiek pośrednio, dążą tylko do jednego celu - ostatecznego zniewolenia Europy, pozbawiając ją możliwości ekonomicznego przemieszczania się na wschód oraz ścisłej reorientacji rynków europejskich, które obecnie ponoszą ogromne straty z powodu zerwania zwykłych, logicznych i ugruntowanych więzi z Federacją Rosyjską.

Uszkodzenie głównych rosyjskich gazociągów to ważki argument w dręczącym od kilku miesięcy przywódców Europy dylemacie – gdzie kupić gaz, w Rosji, która w każdej chwili może podlegać dodatkowym sankcjom, czy od Stanów Zjednoczonych, znacznie przepłacając za błękitne paliwo i podejmując poważne i zasobożerne środki, aby stworzyć odpowiednią infrastrukturę niezbędną do normalnej pracy z dostawcami z USA? Obecnie w zasadzie wielowariantowość należy już do przeszłości a Europie w ultimatum zasugerowano daremność współpracy z rosyjskimi dostawcami.

To logiczne, że większość współczesnych wojen ma przesłanki ekonomiczne. A wydarzenia mające miejsce na terytorium Ukrainy nie są wyjątkiem. Dziś jest całkiem oczywiste, że podżegając konflikt na ziemi ukraińskiej, Stany Zjednoczone rozwiązują szereg zadań - od tworzenia napięcia na granicy rosyjskiej i jakościowego uszczuplania gospodarki narodowej po ustanowienie pełnej i całkowitej kontroli nad gospodarką Europy. Unii, która w świetle ostatnich wydarzeń gwałtownie zrywa więzi z Federacją Rosyjską. To nielogiczne, że Ukraina, nawet tracąc terytoria, nie odważy się zrezygnować z tej agendy. Ponieważ w zasadzie nielogiczne jest to, że Europa, która drastycznie ograniczyła standard życia swoich obywateli, nie rozumie, że w tej grze jej zysk nie jest zapewniony a priori.

Aleksiej Zotiew

Wersję polską opracował SpiritoLibero.

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.96

liczba ocen: 27

 • To tak, jak...

  -" nie przeprowadziła żadnej znaczącej pracy propagandowej, przekonując ludność, że mieszkańcom Federacji Rosyjskiej będzie znacznie lepiej niż mieszkańcom Ukrainy."-

  To tak, jak PiS kontra PO.
  Nie musieli niczego artykulowac na swoja korzysc.
  Wystarczylo tylko pozwolic PO dalej rzadzic.

  • To tak, jak...#krysz

   Tylko, że PiS rządzi równie źle i nie przeszkadza mu to utrzymywać się przy władzy.

 • Jak się okazuje gazociągi NS1 i NS 2;nie można było tak sobie wysadzić.

  Bo to większość ludzi,w tym ja do wczoraj,myślą że wystarczy nurek który spuści się na dno,szybciutko podłoży ładunek,wynurzy się i po robocie.
  Jak się okazuje rury biegną w tunelu zbudowanym ze specjalnie zbrojonego betonu.Żeby dobrać się do samych rur trzeba najpierw sforsować tę betonową zaporę.Jeden nurek nie może tego zrobić zaś ekipa nurków nawet wyposażona w stosowny sprzęt robiłaby to przez dwa do trzech tygodni co nie mogłoby być niezauważone.
  Bezpośrednio przed ujawnieniem się pierwszego wycieku wszystkie sejsmografy w regionie zarejestrowały wstrząs o sile większej niż ta która jest efektem naturalnych i dość częstych ruchów dna.

  • Jak się okazuje gazociągi NS1 i NS 2;nie można było tak sobie wysadzić.#ikulalibal

   Szcześniak wyjaśnia jak to zrobiono - Szczęśniak: wybuchy Nord Stream to cios w Europę... i Rosję
   .

 • "USA niszczą Europę"

  -------------------------
  Tytuł powinien brzmieć:
  Czarci pomiot za pomocą USA niszczy Europę. Tak niszczy i to jest proces trwający już długie, długie lata. Europa - ta Biała Europa - jest niszczona na 1000 sposobów.
  Wniosek?
  Żeby było ciekawiej - ten sam czarci pomiot jakby równolegle niszczy także Białą Amerykę. Proszę nie zapominać, że obóz koncentracyjny KL GLOB w którym zamknięto niedawno ludzkość - jest faktem. Brama za ludzkością zatrzaśnięta - więc wszystko jest już możliwe zwłaszcza to - co nie mieści się w ludzkiej głowie.
  Na koniec - ludzkość miała szansę za sprawą Nieba, które przysłało tu swoim bardzo ważnym przedstawicielem - instrukcję obsługi czarciego pomiotu - dla ludzi. Ludzie niestety - nie skorzystali z tej instrukcji - i do dzisiaj nie poznają - ICH - po owocach - dlatego KL GLOB stał się faktem. Faktem!

 • Pierwszy...

  w miarę wyważony tekst.
  Co do sabotażu.
  Oczywiście nie nurek nurkował z ładunkiem wybuchowym.
  USA, czy Wielka Brytania z pewnością posiadają odpowiednie podwodne łodzie- roboty do prac na głębokich wodach i to z ich użyciem mogły zostać podłożone ładunki wybuchowe.
  Robotyka jest obecnie bardzo rozwinięta i naiwnością byłoby przypuszczać, że armia czy flota wymienionych krajów z niej nie korzysta.

  • Pierwszy...#Oświat

   No i wyszło szydło ze szwedzkiego worka…

   ***.
   Szwedzki kabel elektroenergetyczny przechodzący w pobliżu SP-1 okazał się „rozważnie” odłączony od napięcia przed wybuchem na gazociągu
   Dzisiaj, 07:21

   W Szwecji mówią o problemach z tym związanych, które mogą powstać w wyniku wybuchów gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 na odcinku, na którym ich struny przechodzą w szwedzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Per Kvarnefalk, rzecznik Svenska Kraftnat, powiedział, że istnieje możliwość uszkodzenia kabla energetycznego biegnącego wzdłuż dna Morza Bałtyckiego mniej niż pół kilometra od jednego z miejsc wybuchu. Kabel jest częścią Swepol Link, szwedzkiego eksportera energii elektrycznej.

   Wiadomo, że prąd dostarczany jest kablem zasilającym np. na północ Polski. To (kabel) zostało ułożone około 30 lat temu i zapewnia zapotrzebowanie na energię elektryczną wielu krajów regionu bałtyckiego w „wysokim sezonie”.

   W momencie wybuchu na gazociągach kabel podwodny był pozbawiony napięcia.
   Rodzi to pewne pytania dotyczące takiego „foresightu” strony szwedzkiej.
   W Sztokholmie tłumaczą, że kabel zasilający nie był pod napięciem w momencie eksplozji SP-1 i SP-2, ponieważ „w tej chwili (eksplozji) nie było potrzeby eksportowania energii elektrycznej”.

   Teraz, jak mówi przedstawiciel wspomnianej szwedzkiej firmy, trzeba dokładnie sprawdzić stan kabla, bo „dane z niego nie były odczytywane przez jakiś czas właśnie dlatego, że był odłączony od zasilania”.

   Quarnefalk:
   ,,Jeśli wystąpi problem z kablem, na początku możesz obejść się bez jego działania, ale z czasem wpłynie to na sytuację z zasilaczem.”

   Przypomnijmy, że Rosja jest obecnie jedynym krajem, który wszczął sprawę karną w związku z wybuchami na gazociągu Nord Stream i Nord Stream 2.
   W Europie i Stanach Zjednoczonych próbują obwiniać samą Rosję za zamachy.

   https://topwar.ru/202605-prohodjaschij-bliz-sp-1-shvedskij-silovoj-kabel-okazalsja-predusmotritelno-obestochen-pered-vzryvom-na-gazoprovode.html
   Ale kłamią; dobrze wiedzieli, co ma wybuchnąć i kiedy, oraz kto za tym stoi. To jeszcze mocniej wskazuje na sprawstwo Amerykanów, bo czy Polska ma takie poważanie u Szwedów, że ci wyłączają napięcie, gdy tylko dostają takie polecenie z Warszawiwy? Pisałem o tym wczoraj, że to mogła być gra ,,kolektywna”. Nie sądzę, by Amerykanie ,,brudzili sobie ręce”. gdy mają ,,polskich hydraulików” od ,,brudnej roboty”. W grę „wyłączyć rury” można grać kolektywnie.
   Tym kolektywem mógł być ,,Sojusz UPA”
   U(kraina) P(olska) A(nglia)

   Ukraina w razie wpadki bierze winę na siebie,

   Polska jest od brudnej roboty (już raz taranowała barkę układająca rury a teraz kręcił się tam nasz statek).

   Anglosasi zaś zaplanowali, zapewnili logistykę i koordynowali akcję oraz swymi okrętami osłaniali polski statek minujący dronem rurociągi.

  • Pierwszy...#Oświat

   //USA, czy Wielka Brytania z pewnością posiadają odpowiednie podwodne łodzie- roboty //

   Nie zaprzątaj sobie tym głowy.
   Bałtyk to nieco większa kałuża nie ma więc możliwości aby "podwodne łodzie roboty" wykonujące jakieś prace nie zostały zauważone.
   Gazociągi zostały zniszczone przez ładunki zrzucone z góry,dlatego dla zidentyfikowania złoczyńcy USA muszą tylko udostępnić zdjęcia ze swych słynnych satelitów.
   Lub przyznać że bóg wie czyje samoloty niezauważone krążą sobie w bezpośredniej bliskości terytoriów NATO i zrzucają bomby.

   • Pierwszy...#Oświat#ikulalibal

    Internet wszystko pamięta.
    https://static.mk.ru/upload/entities/2022/09/27/21/articles/detailPicture/6a/3c/47/aa/f5a4028e0104eeeb1a5427a4ea2d62ec.jpg

  • Pierwszy...#Oświat

   Uzbrojony zdalnie sterowany pojazd do usuwania min został znaleziony w pobliżu rosyjskiego gazociągu kilka kilometrów na wschód od bałtyckiej wyspy Olandia.

   Bezzałogowy pojazd został odkryty w piątek przez spółkę gazową Nord Stream podczas corocznej rutynowej kontroli rurociągu, powiedział Radiu Szwecja Jesper Stolpe ze Szwedzkich Sił Zbrojnych. Firma następnie powiadomiła szwedzkie siły zbrojne, ponieważ pojazd został znaleziony w szwedzkiej strefie ekonomicznej.

   https://static-cdn.sr.se/images/83/3603288_2048_1152.jpg
   Stolpe mówi, że ich wstępne ustalenia sugerują, że pojazd jest uzbrojony w ładunek wybuchowy używany do usuwania min morskich, ale dodaje, że jest mało prawdopodobne, że spowoduje on jakiekolwiek uszkodzenia rurociągu.

   „W tym momencie nie uważamy go za niebezpieczny dla statków handlowych lub rurociągu” mówi Stolpe Radiu Szwecja.
   Stolpe mówi, że pojazd jest w stanie uszkodzić rurociąg, co z kolei może spowodować wyciek gazu, ale przewód potrzebny do uruchomienia ładunku i sterowania pojazdem został odcięty, co czyni go dość nieszkodliwym.”

   https://sverigesradio.se/artikel/6296977

   United Kingdom gives six underwater drones to Ukraine to hunt mines

   „Wielka Brytania przekazuje Ukrainie sześć podwodnych dronów do polowania na miny”

   https://www-navyrecognition-com.translate.goog/index.php/naval-news/naval-news-archive/2022/august/12124-united-kingdom-gives-six-underwater-drones-to-ukraine-to-hunt-mines.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

   • Pierwszy...#Oświat#kula Lis 70

    Bzdet. Rutynowa coroczna kontrola która akurat kilka dni po ter-akcie pojawia się w okolicy ter-aktu i przeczesuje teren odległy o kilka KILOMETRÓW.
    Po prostu bzdet. Zachód (tzn, w tym przypadku najprawdopodobniej USA) stara się rozmydlić sprawę.

  • Pierwszy...#Oświat

   W ostatnim czasie tak wiele się mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej, że musimy sobie przypomnieć, jak to wygląda (w postaci pocisku artyleryjskiego).
   https://t.me/pl_news_front/5894

 • Jodek potasu

  Jodek potasu
  Aktualnie widzę na TVP Info duży napis

  ,,Konferencja w sprawie dystrybucji jodku potasu”

  i faceta z Ministerstwa (MSWiA)

  Czyżby już (za oceanem) zapadły decyzje o ożyciu broni jądrowej na Ukrainie?

  • Jodek potasu#Oświat

   Budowanie stanu zagrożenia.

   Ktoś powinien za to do pudła trafić.

   • Jodek potasu#Oświat#werka1321

    Daj spokój Werka. Pamiętasz te codzienne tv konferencje ekspertów w sprawie pandemii ? Straszyli nas 2 lata i to non stop.A teraz pytam ,czy któryś z nich poniósł konsekwencje tego straszenia ?

 • USA niszczą Europę.

  Dlaczego więc niszczy także siebie ? Pozbawienie się samowystarczalności energetycznej - zaraz po objęcie rządów przez "bideta", stopniowa likwidacja klasy średniej poprzez lockdowny , masowe wakcynacja społeczeństwa - łącznie z armią, programy nauczania w szkołach ogłupiające młodzież i nauczanie ideologii gender, popieranie napływu imigrantów bez jakiejkolwiek kontroli - często elementu kryminalnego? Tam także jest inflacja /do wyborów sztucznie powstrzymywana przez FED/ i kryzys energetyczny, a kilkanaście dużych firm przetwarzających produkty rolne poszło z dymem. Wystarczy udzielić sobie odpowiedzi na te pytania, a wszystko stanie się bardziej zrozumiałe. B/o

  • USA niszczą Europę.#Playset

   Bidet chyba bardzo chce przegrać wybory osłabiając amerykańską gospodarkę.

 • Komentarz mój z S24

  Ciekawostki.
  Kto zyskał na zniszczeniu NS I i II?
  Jedynie USA - zwiększając swoją dominację nad gospodarką europejską.
  Czy zyskali Rosjanie? Poniekąd też, gdyż może się to przełożyć na wyższe ceny gazu, ale utracili możliwość jego przesyłu. Jest Jamał i trasa przez Ukrainę.
  Czyli zyskuje też Polska i Ukraina.

  No i pytanie: jak dokonać takiego "rozszczelnienia"?
  Trzeba wysłać torpedy, czy podobne ustrojstwa, ale trzeba trafić, co wbrew pozorom może być trudne. Rosja ma dokładną lokalizację rur, ale nawet to mogłoby nie wystarczać, bo ładunek nie powinien być zbyt wielki aby trudno było wykryć jego trasę dotarcia.
  Owszem, mógł być usadowiony wcześniej - ale byłoby to do wykrycia, gdyż jest dokumentowany przepływ statków nad rurami.
  Inna opcja - z samolotu zrzucony zostaje znacznik wskazujący położenie rury.
  Kolejny krok, to wysłanie ładunku kierującego się na znacznik: wybuch po dotarciu do znacznika.

  USA ma na Bałtyku lotniskowiec z którego startują różne samoloty.A kto wysłał ładunki wybuchowe - to odrębna sprawa. Zadziwia tylko, że dzień po wybuchach Polska otrzymuje 300 mln$ od USA.

  Wniosek?
  Na pewno demolki dokonali Rosjanie .

 • USA niszcza Europe

  Tak, trzeba przyznac ,ze USA wiedzą jak wykorzystać swoich wasali do maksimum. USA może "ukraść" niemiecki przemysł drukując dolary i przekazując je ich krajowej stronie podaży aby wykupić je potem za grosze gdy zbankrutują. Tak długo jak wasale pozwalają na "wolne rynki" z dolarem jako waluta rezerwową, tak długo będą to wlasnie dostawać. Teraz Europa ma przejebane całkowicie i jest w 100% zależna od USA. To spora eskalacja i moze miec geopolityczne implikacje. Rosja nie będzie mogła targować się z UE bo nie będzie mogła dostarczyć im żadnego gazu. LNG z USA jest o wiele droższy niż rosyjski gaz i nie można go dostarczac w takich samych ilościach, więc ceny energii będą nadal rosly. USrael jest bankrutem, a teraz zaniosl do lombardu europejskie srebra rodowe i kanibalizuje Europe zeby utrzymać się przy życiu. Euro umrze wkrótce, może nawet do końca roku. Tak jak nienawidzę USraela bo jest nie kompatybilny z Ameryka tak jeszcze bardziej nienawidzę UE ktora nie ma nic wspolnego z Europa, to mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego. Będzie to wymagało, by wkrótce głodujący Europejczycy zbuntowali się przeciwko swoim panom, choc nie wiem czy nadal mają to w sobie, bo większość to chyba tchórze i będą obwiniać Rosję.

 • Rosjanie poszli do domu

  Właściwie to dom przyszedł do nich.
  Banderowcy wiele razy mówili Rosjanom ze swojego terytorium, że jak im nie podoba się UA, to niech idą do Rosji. Tym namowom towarzyszyły dość brutalne zachęty. W końcu Rosjanie zdecydowali się na powrót do Rosji wraz z całym swoim bagażem. W tym ziemią, na której stały ich domy.
  Tak jak to ujął MSZ FR Ławrow.
  ---------
  Banderowcy powinni być szczęśliwi. Pozbyli się Rosjan. Jeszcze nie wszystkich, ale i ci w końcu sobie pójdą.

 • USA niszcząc Europę wpychają Europę w ręce Rosji.

  Europa jak widać już nie chce być kolonią USA.
  Jeszcze w UE rządzą marionetki USA ale w poszczególnych krajach marionetki tracą władzę bo Narody widzą kto im niszczy życie i przyszłość... i ni jest to Rosja.

  Rosji wystarczy czekać aż Europa wykopie USA won za ocean i poprosi o pokojową współpracę z Rosją. Rosja się zgodzi tak jak godzi się z Węgrami... z Turcją za chwilę z Włochami. Ten proces będzie postępował.

  Tylko polska solidaruchów będzie jednym z ostatnich krajów który wykopie solidaruchów w kosmos.

  • USA niszcząc Europę wpychają Europę w ręce Rosji.#Oscar

   //Tylko polska solidaruchów będzie jednym z ostatnich krajów który wykopie solidaruchów w kosmos.//
   Nie "solidaruchów" tylko żydów przebranych za Solidarność.
   I nic takiego nie nastąpi bo Polacy mają już berety zryte propagandą mend typu Szechter czy Sakevycz.
   Starczy zajrzeć na ich strony internetowe, żeby zobaczyć jakie mendy i ścierwa żydobanderowkie tam się udzielają.

   • USA niszcząc Europę wpychają Europę w ręce Rosji.#Oscar#Jarek Ruszkiewicz SL

    "Nie "solidaruchów" tylko żydów przebranych za Solidarność."
    tu zgoda... jednak za pożytecznych idiotów robili Polacy.. już nie robią ale stracili głos..

    Polacy się obudzą wystarczy na chwilę przerwać tę lawinę kłamstw z TV i innych oficjalnych mediów.
    Wystarczy kilka normalnych głosów w TV i natychmiast Polacy za rezonują.
    Jest potencjał i to ogromny.

   • USA niszcząc Europę wpychają Europę w ręce Rosji.#Oscar#Jarek Ruszkiewicz SL

    Tu jeden w Niemczech się obudził.
    https://twitter.com/RavenMurmur/status/1575664164353150977

    Takich głosów potrzeba.
    Niestety takie głosy to wielkie ryzyko dla głoszącego prawdę.
    Jeden Francuz co był w Buczy i widział ..już jest podźgany banderowskim nożem...
    Inny Niemiec co oglądał referendum w Donbasie i powiedział prawdę ..stracił pracę a robił za prezesa.
    Niemiecki biznes daje głos i słusznie.
    Polskiego biznesu nie ma jest tylko mafijny żydowski a ten wiadomo czyj jest.

    ale.. głosik do głosika a zbierze się lawina głosów która zgniecie mafię terroryzującą Europę i Naród Polski.
    Lawina już ruszyła.

 • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2

  Na razie nie spotkalem sie z wyjasnieniem , co to wlasciwie oznacza. Czy te rurociagi sa juz nie do uzytku i ile ewemtualnie potrwalaby ich naprawa? To mnie troche zastanawia. Wydaje mi sie troche dziwne , zeby robic inwestycje dlugosci kilku tysiecy kilometrow , ktorej uszkodzenie w jednym miejscu ja likwiduje. Rosjanie prawdopodobnie wiedzieli o zgodzie Niemeic i to oznacza ich ostateczne zerwanie z zachodem. 2-3 lata temu jeszcze Merkel zapowiedziala odejscie Niemeic od gazu chyba do 2030 roku. To oznaczalo , ze caly NS byl tylko wciganiem Rosji w wydawanie pieniedzy na cos co sie nigdy nie zwroci. Cala operacje wykonali najpewniej poslkojezyczni zolnierze. sluzacy w polskojeycznej armii. Amerykanie ujawnia to predzj lub pozniej , poniewaz oni zawsze tak robia. Do tego czasu to bedzie jeszcze jeden instument dyscyplinowania polskojeycznych marionetek , ktore poustwaiali na roznych decyzyjnych stanowiskach. Rosja moze to ujawnic w dwoch przypadkach. Niektorzy wieszcza powazne sledztwo , ktorego beda domagac sie udzialowcy NS . Drugi przypadek moze nastapic w momencie wykopania Stanow Zjednocoznych z Europy . Zniszczenie infrastruktury wartej 15 miliardow dolarow jest powaznym powodem do wojny. Stany Zejdnocozne nie wachalaby sie zaatakowac. Polska moze miec rowniez klopot z inwestorami NS niezaleznie od woli Rosji.

  • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2#superfajny

   A co z Kurskiem?
   Czy Kreml podał przyczynę zatonięcia Kurska?
   Czy była to awaria, wewnętrzny wybuch, czy uderzenie torpedy ?

   • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2#superfajny#Oświat

    Za storpedowanie OP 'Kursk" przez USS "Memphis"Rosjanie dostali 10 mld dolców. Umorzono im dług w takiej wysokości. Wybudowali za to trzy podobne OPOP. Sprawę załatwiał były szef CIA, który przyleciał do Moskwy. Nie było przedtem ani potem takiej wizyty. Już wtedy groził nam konflikt nuklearny bo Rosjanie poderwali lotnictwo ZOP z nuklearnymi bombami głębinowymi. Prawdopodobnie W. Putin wystopował natychmiastowy odwet? Ale to były inne czasy. Rozmawiano wtedy o przyjęciu Rosji do NATO.

  • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2#superfajny

   "Amerykanie nie są tacy źli. Oni napadną ale potem zawsze przeproszą." - Bogdan Smoleń

   • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2#superfajny#JMK

    Czy już przeprosili za uszkodzenie tych rur?
    Nic nie słyszałem.

  • Niemcy musialy sie zgodzic na na zniszczeni NS 1 i 2#superfajny

   Naprawienie tych uszkodzeń to kwestia kilku miesięcy.

 • Sikorski , gdy podziekowal USA za zniszczenie NS , to wskazal na Polske jako wykonawce.

  Chyba o to chodzilo w jego wypowiedzi.

 • Nie w temacie, lecz b. ważne "Kocioł wokół Limana jest prawie całkowicie zamknięty.

  "Nie chciałem pisać, dopóki informacja nie zostanie potwierdzona przez znanych weteranów walczących znajdujących się w pobliżu krasnego Limana. Cudem skontaktowali się z nami i potwierdzili, że zostali otoczeni przez wroga, który miał mnóstwo wszelkiego rodzaju pojazdów opancerzonych. Podejmują próbę przełomu. Ze strony wroga słychać angielską mowę". (Poddubny)

  Dowódca batalionu Związku Ochotników Donbasu "Fomich": "Witam. Musieliśmy wycofać batalion z Drobyszewa, aby nie zostać otoczonym. Część batalionu została zabrana na tyły, a część w pobliżu Drobyszewa. Zajmiemy nowe stanowiska. Pracujemy z dowództwem i czekamy na rozkaz od nich". Jampol jest pod kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy.
  Podczas walki z kontrbaterią w rejonie Nikołajewa trafiono pluton amerykańskich MLRS "HIMARS" - Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Ps. Nie zamieszczam komentu, gdyż wszystko co miałem do powiedzenia jest zawarte w uprzednio napisanych - to jest wojna i zmiany następuję jak w kalejdoskopie. B/o

  • Nie w temacie, lecz b. ważne

   Co do Łymanu to był praktycznie nie do obronienia przy tych możliwościach jakie mieli obrońcy. Tylko dzięki ogromnej determinacji i wytrwałości obrońców dało się bronić tak długo.

 • I co to zmieniło?

  Kabaret się skończył, marionetki swoje kwestie wypowiedziały, zaś Ukraina jest bliska wyzwolenia z rąk okupanta kolejnych terenów w okolicy Łymana w obwodzie donieckim.
  USA, UE farsy nie uznało. Ciekawe co zrobią Chiny i Indie.
  Tonący Putin brzytwy się chwyta, tyle, że nawet rosyjscy propagandziści przebąkują, że ośmiesza on Rosję.
  Jeśli chodzi o zniszczenie gazociągu, bo czytałem ekspertyzę iż po przedostaniu się wody do wnętrza naprawa może być bardzo kosztowna. Kto na tym korzysta? Czy USA? Chyba najbardziej Norwegia, bo ona głównie zapewni dostawy do UE. Ale Norwegię i Ukrainę raczej można wykluczyć. Zostało USA, Rosja. Rosja w tym momencie będzie miała wytłumaczenie dlaczego nie wywiązuje się z umów długookresowych. Dodatkowo propagandowo wspiera to jedną z linii propagandy, straszenie Europy, że zimą zamarznie. 13 stopień zasilania już przeżyliśmy, tym razem też jakoś się nam uda. Ale jak wiele rzeczy, pewnie zostanie to w sferze wzajemnych oskarżeń, to nie ja, to on.

  • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski

   //Ukraina jest bliska wyzwolenia z rąk okupanta kolejnych terenów //

   Przypuszczam że wątpię.
   Przed chwilą Zeleński oświadczył że złożył wniosek o "przyspieszone" przyjęcie do NATO.
   Zmusi to USA czyli NATO do zajęcie określonego stanowiska które będzie polegało albo na aprobacie banderowskiego wniosku,albo wykręcenie się sianem.
   Druga ewentualność będzie oznaczała "nóż w plecy" zaś pierwsza otwarty konflikt NATO-Rosja z jądrowym finałem.Albo jak spekulują inni NATO -Rosja * Chiny,jako że NATO w Odessie oznacza amerykańską okupację Morza Czarnego .
   Jak widać w żaden z dwu scenariuszy zapowiedzianego "wyzwolenia z rąk okupanta kolejnych terenów" zupełnie się nie wpisuje.

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    Ukraina robi dobre interesy z Rosją - kasa za tranzyt gazu do Czech i Słowacji płynie z Rosji do Ukrainy ciągłym, wartkim strumieniem. he he.

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    Nie sądzę, by w interesie NATO było przyjęcie Ukrainy do tej organizacji, szczególnie, że wymaga to przeprowadzenia pewnych procedur. Zresztą to akurat byłoby na rękę Rosji, szczególnie jej propagandzie, która od dawna chce wtłoczyć informację, że to wojna NARO - Rosja z obecnością żołnierzy NATO na froncie. To wszystko są straszaki. Obaj prezydenci prężą muskuły, tyle, że to muskuły komara.
    W przyjmowaniu Ukrainy do NATO, jeśli kiedykolwiek to nastąpi będą zachowane wszelkie procedury i warunki czasowe. NATO nie ma takiego noża na gardle jak Putin, który w tej farsie nie zachował nawet wymaganych przez prawo Rosji warunków czasowych, by to referendum nie było farsą. Wymagane jest min. 60 dni od ogłoszenia referendum do głosowania. Tego nawet Putin tracący co dzień teren nie mógł zachować. Wyniki na poziomie 97% potwierdzają tylko, że była to farsa a także poziom frustracji "bohaterów ze schronu" Putin nie pojął nawet że czasy ZSRR się skończyły, a więc wyniki, 97% popiera wolę partii też są tylko farsą. Wyniki na poziomie 60% można byłoby dyskutować, na wyniki 97% można tylko się roześmiać i ewentualnie ubolewać nad poziomem wyprania mózgów, tych co w nie uwierzyli.
    Patrząc na mapę, w obwodzie Donieckim, Rosja nie kontroluje ok. 50% terenu, w obwodzie Zaporoskim ok. 25%.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#ikulalibal#Zawisza Niebieski

     Niebiański
     Kosowo

     napisz coś

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    //Przed chwilą Zeleński oświadczył że złożył wniosek o "przyspieszone" przyjęcie do NATO.//

    Banderowcy wyją bo teraz dopiero zacznie się jazda.
    Zresztą Putin wyraźnie mówił, że Rosja jeszcze nic poważnego nie zaczęła. Teraz to się zmieni.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL

     Armia Ukrainy wyje, a bolszewicy wieją czerwonymi d... świecąc, bo po drodze porcięta pogubili. Ok, 50% obwodu Donieckiego wyzwolone, ok 25% zaporoskiego.

  • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski

   Zawisza,
   Ty jako najwybitniejszy analityk geopolityczny na NEonie (innych Arestowicz nie zatrudnia) z pewnością mi objaśnisz kto rozwalił rury na dnie Bałtyku?
   Rosja czy nie Rosja?
   Jakie masz przecieki z Bankowej?

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jarku, od dawna nie miałeś żadnego argumentu na zbicie moich argumentów, stąd bredzisz jak Pieskow. Co wniosłeś do dyskusji swoim rozpaczliwym wpisem?
    Masz jakieś przecieki o synach Pieskowa, Miedwiediewa. Czy już wspierają politykę ojców z bronią w dłoni? A nie tylko ślą chłopaków z republik, gdzie rodziny syna za barana wymieniają.

    Jak wiesz ja nie ośmieszam się jak ty, głosząc tezy na które nie ma żadnych dowodów, jak ostatnio głosiłeś wielką klęskę kontrofensywy. Jak widzisz, tyle Orków wróciło jako "gruz 200". że Putin musi nowy pobór "mięsa armatniego" zarządzić. No i zobacz, ile warte były twoje teorie i te i wcześniejsze? Ja nie mam żadnego sposobu by sprawdzić co się na dnie Bałtyku stało stąd nie wypowiadam się. Powołani ku temu zbiorą dowody, pokażą, wtedy będzie można wyciągać wnioski.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //Jak widzisz, tyle Orków wróciło jako "gruz 200". //

     Zawisza musi uwzględnić to że co poniektórzy,na ten przykład -ja,doskonale wiedzą że ten "argument" jest żywcem wzięty z banderowskiej propagandy zaś Zawisza jako nie mający pojęcie o realiach,powtarza jak papuga.Żeby jeszcze jako Aleksandretta chińska,ale jako zwykła nimfa.

     "Gruz 200" robił wrażenie 25 lat temu.Dziś za to hasło można co najwyżej dostać po ryju od co bardziej patriotycznych tak Rosjan jak i Ukraińców.

     Gruz 200 to tytuł filmu nakręconego w celach propagandowych dzięki "dotacjom" amerykańskich fundacji.Obraz miał na celu uświadomienie Rosjanom jak bardzo byli poszkodowani interwencją w Afganistanie roku 1979.

     Kiedy film wszedł na ekrany w Afganistanie od sześciu lat siedzieli już Amerykanie i ich europejscy wasale.Z tego też tytułu film nie został dobrze przyjęty w Rosji zaś na Zachodzie nikogo specjalnie nie zainteresował.
     Na reżysera wylała się fala krytyki czego jego "delikatna artystyczna" dusza nie zdzierżała i w 2013 opuściła ciało.

     Hasło "Gruz 200" robi wrażenie już tylko na debilach bo Rosjan na swoje szczęście już wiedzą że musza robić co muszą i nie oglądać się na zamorskie opinie.Niech jej wrogowie postępują zgodnie z zaleceniami pacyfistów.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //Ja nie mam żadnego sposobu by sprawdzić co się na dnie Bałtyku stało stąd nie wypowiadam się. Powołani ku temu zbiorą dowody, pokażą, wtedy będzie można wyciągać wnioski.//

     Ty nie wiesz co tam się stało?
     Czyżby zaczęli cię izolować od informacji?
     Ach ten Arestowicz i jego szef klaun...
     Przecież tyle dla nich robisz...

     A wiesz dlaczego twój idol, klaun grający fajfusem na pianinie, ma taki żużel w gaciach, że już na klęczkach błaga o przyjęcie UPAdliny (a raczej tego co z niej zostało) do NATO?
     Nie męcz się, powiem ci :)
     Bo teraz każdy pocisk wystrzelony w Donbas będzie traktowany jako agresja na terytorium Rosji i odpowiedź będzie natychmiastowa i sroga. Podejrzewam, że na pierwszy ogień pójdzie kwatera główna twojego idola klauna na Bankowej. Operacja Specjalna nie przewidywała takich ruchów ale teraz Putin zdjął rękawiczki.
     A wycie waszych syjońskich mediów jest przecudne :)))))))

     A dlaczego do zbierania dowodów nie zostali powołani właściciele rur czyli Gazprom?
     Czego boi się "wolny świat"?

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     No nie kur.a ty faktycznie Konrad Wallenrod jesteś.Zapamiętaj jedno, w przyszłości za to poświęcenie i tak ci nikt nie podziękuje. Bo już jesteś zaszeregowany.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     #ZN , od kiedy jestem czynnym forumowiczem na Neonie, jeszcze w żadnym komentarzu nie przytoczyłeś ani jednego argumentu. Ani jednego.
     Pukacie się z #JR czubkami grzybów jedynie jak byli kochankowie.
     Już mnie nawet nie dziwi, że nie odpisujesz na moje policzkowanie Ciebie i nie podejmujesz żadnego wysiłku na odpowiedzi. Ja wiem, gwiazdą jesteś na innych stronach, co będziesz się schylał - prawda ?
     ..............................
     a jako do adminów mam pytanie, czy istnieje na profilu możliwość sprawdzenia odpowiedzi na komentarze ... bo u mnie takowe nie działają.
     Może #ZN mi odpisuje a ja nie nadążam sprawdzać.

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    @ikulalibal
    Kombinujesz jak koń pod górkę, mądrego udając. Tylko słabo ci to wychodzi.
    Co oznacza po rosyjsku "груз"? Jest to "ładunek". Tak określa się żołnierzy rosyjskich wracających w strony rodzinne w trumnach od czasów wojny w Czeczenii. "груз 300" to transport rannych.

    Pewną komiczną sytuację wynikającą z bliskości języka polskiego wywołała pomyłka dziennikarki, która słysząc, że Białoruś zwozi na granicę "груз" (towary) uznała, że to kamienie, którymi można rzucać w polskich żołnierzy ochrony granic.
    Wiele jest wyrazów w językach słowiańskich, które są podobne do polskich tworząc komiczną sytuację.
    "памятник " pomnik, nie pamiętnik
    "здание" budynek a nie zdanie.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Ja mówię a ściślej piszę,jak jest a Zawisza może sobie do tego dorabiać dowolną filozofię.
     //
     Co oznacza po rosyjsku "груз"? Jest to "ładunek". Tak określa się żołnierzy rosyjskich wracających w strony rodzinne w trumnach od czasów wojny w Czeczenii. "груз 300" to transport rannych.//

     Od czasu Afganistanu.Niechże się Zawisza nie ośmiesza.Albo niech się ośmiesza.Co mnie to obchodzi.
     Ostatecznie od czasu gdy istnieją wyszukiwarek każdy może sam dokonać weryfikacji tego kto z nas mówi prawdę.

   • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    "A dlaczego do zbierania dowodów nie zostali powołani właściciele rur czyli Gazprom?"
    Znów niedoinformowany? Znów cię Pieskow oszukał?
    Jest czterech właścicieli rurociągu. Gazprom ma tylko 51% udziałów. Czy są jakieś przeszkody by Gazprom również badał tę sprawę? Nie wiem dlaczego partnerzy się nie dogadali, na jakim etapie są rozmowy. Miejsce awarii to teren leżący poza wodami terytorialnymi wszystkich krajów Europy.

    No cóż, w wyniku ośmieszania Rosji przez Putina nikt nie traktuje już tego kraju poważnie. Bo, żeby przywódca kraju będącego jeszcze niedawno republiką radziecką pokazał Putinowi, że jego miejscem jest miejsce w kolejce petentów, to chyba znacząco wyznacza pozycję Rosji w dzisiejszym świecie.
    Putin może straszyć użyciem broni atomowej, tyle czy pozwolą mu to zrealizować? Uważasz, że Chiny, Indie zaakceptują taką decyzję? Cóż widzimy dziś, człowieka miotającego się w swej bezsilności strzelającego "straszakami", chwytającego się brzytwy z których cały świat się śmieje. Czy Ukraina zatrzyma się w swoim natarciu? Ci poborowi co ich szukają będą gotowi do walki za kilka tygodni, no chyba, że będzie ich chciał posłać jako mięso armatnie, które szybko wróci jako "gruz200". A wtedy gdzie będzie linia frontu?
    Prawdą jest, że miotający się Putin może posunąć się do idiotyzmu swojego życia. Kwestia jest co jest wyższe, jego "ego" czy też rozsądek?

    Tak więc Jarku, zacznij myśleć, odetnij się od Pieskowa, nie czekaj zachłannie na jakikolwiek sukces Rosji. Zamiast opowiadać bez sensu o Arestowiczu, powielania wrzut propagandzistów, wypij szklankę zimnej wody, ona dobrze na rozum wpływa. Jak sam widzisz, twoje opowieści za kilka dni ośmieszają cię. Bo nie rozumiesz, że tak samo jak jak niewiele z tego rozumiemy i nie mamy danych do prorokowania. Ostatecznie w procesach tych, w walce służb nie działają idioci. Różnica między nami jest taka, że ty opowiadasz marzenia, łapiesz się na każdą wrzutę propagandzistów a ja czekam, by czas dał mi twarde dowody na to co napiszę.

    • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Ech Zawisza...
     Twój słowotok dobitnie pokazuje, że nie masz argumentów.
     Ale pamiętaj - kompromitujesz się na własny rachunek.

  • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski

   Setki ukraińskich nazistów i dziesiątki ton amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczone pod Kramatorskiem. Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową.

   Precyzyjny atajk rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Dniepropietrowsk zniszczył warsztaty montażu ukraińskich pocisków operacyjno-taktycznych Grom-2 i Toczka-U na terenie związku produkcyjnego Jużnyj Fabryki Maszyn.

   Do 200 nacjonalistów, 23 jednostki sprzętu wojskowego i ponad 30 ton amunicji do odbiornika zostały zniszczone w wyniku uderzeń rakietowych w punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek 81. Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy oraz magazyn rakiet i broń artyleryjska 80. Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu miasta Kramatorsk (DRL) oraz artyleria rakietowa.

   Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria uderzyły w jednostki 26. artylerii i 59. brygady piechoty zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Ukrainy na obszarach N. wieś Zakotnoe Donieckiej Republiki Ludowej i miasto Nikołajew, 128. górska brygada szturmowa Sił Zbrojnych Ukrainy i 121. brygada obrony terytorialnej na terenach osady Osokorovka w obwodzie chersońskim i Vremevka w Donieckiej Republice Ludowej, 66. i 93. brygada zmechanizowana Sił Zbrojnych Ukrainy na terenie osady Redkodub w Donieckiej Republice Ludowej, a także 61 jednostek artylerii w stanowiska strzeleckie, siła robocza i sprzęt wojskowy w 148 okręgach.

   Zniszczono sześć składów broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji na terenach osiedli Majaki w Donieckiej Republice Ludowej, Leżyno, obwód zaporoski, Pawłograd, Kołomicewo, obwód dniepropietrowski i miasto Nikolaev, a także dwa polowe punkty tankowania wyposażenie 93. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu osady Redkodub w Donieckiej Republice Ludowej.

   W regionie Nikolaev, w rejonie osady Chervony, po strajku rosyjskich sił powietrznych, mobilna grupa centrum wywiadu elektronicznego Sił Zbrojnych Ukrainy została zniszczona.

   Również podczas walki przeciwbateryjnej w rejonie Nikołajewa został trafiony pluton amerykańskich wieloprowadnicowych systemów rakietowych HIMARS.

   Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły MiG-29 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu osady Klescheevka w Donieckiej Republice Ludowej. Kolejny ukraiński Su-25 został zniszczony przez rosyjskie systemy obrony powietrznej w pobliżu wsi Ternowe Pody w obwodzie mikołajowskim.

   Ponadto pięć bezzałogowych statków powietrznych zostało zestrzelonych w ciągu jednego dnia przez systemy obrony powietrznej Rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych na obszarach osiedli: Żniwa obwodu chersońskiego, Svatovo, Vladimirovka Ługańskiej Republiki Ludowej, Petrivske Donieckiej Republiki Ludowej i Nowogorowka regionu Charkowa.

   Ponadto w powietrzu nad miastem Chersoń zniszczono 18 amerykańskich wyrzutni rakietowych HIMARS, w rejonach osiedli Nowaja Kachowka, Czerwoni Majak w regionie Chersoniu, a nad Nowaja Kachowka zestrzelono dwie amerykańskie pociski antyradarowe HARM, Region Chersoń.

   Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 309 samolotów, 155 śmigłowców, 2112 bezzałogowych statków powietrznych, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5153 czołgi i inne bojowe wozy opancerzone, 856 bojowych wozów wielowyrzutniowych. , 3440 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 5988 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

   Reżim kijowski kontynuuje prowokacje w celu stworzenia zagrożenia katastrofą spowodowaną przez człowieka w elektrowni atomowej w Zaporożu.

   Ukraińska artyleria po raz kolejny ostrzeliwała dzielnice mieszkaniowe miasta Energodar i tereny przylegające do elektrowni atomowej.

   Ataki przeprowadzono z terenu osady Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, kontrolowanej przez Siły Zbrojne Ukrainy. Siła ognia wroga została stłumiona przez ogień powrotny rosyjskiej artylerii. Środowisko promieniowania jest normalne.


   Источник: https://rusvesna.su/news/1664535337

  • I co to zmieniło?#Zawisza Niebieski

   Czytam ciebie to twoi wygrywają,a jak czytam Kulę to ci drudzy dają do pieca.No i komu tu wierzyć ? Dobrze ,że nie muszę kibicować żadnej ze stron.Łatwiej z tym żyć.

 • Striełkow ZADOWOLONY z Putina: "Kreml nie zwolnił. Dziś Rosja będzie rosła o cztery nowe regiony!"

  Do Rosji dołączają już cztery nowe regiony Ukrainy: Donieck, Ługańsk, Zaporoże i Chersoń. Jest to decyzja strategiczna, po której nie ma odwrotu – Rosja w taki czy inny sposób postawi Ukrainie ultimatum z żądaniem wycofania wojsk z tych regionów. W przeciwnym razie Rosja będzie miała prawo wypowiedzieć Ukrainie wojnę lub przekształcić sytuację w operację antyterrorystyczną, która będzie stanowić podstawę prawną do prowadzenia działań wojennych, których formalnie obecnie nie ma.

  Briefing byłego szefa MON DRL Igora Striełkowa na temat: „Wyniki referendów w sprawie wejścia DRL i ŁRL do Rosji”. Na początku podaje podsumowanie z frontów.

  Ogólnie Strelkov jest zadowolony: "Kreml nie zwolnił - jutro o 15.00 czekamy na uroczyste przyjęcie czterech regionów Noworosji do Federacji Rosyjskiej. Dzięki Bogu! ale także od nas wszystkich. I spróbujemy! "

 • Prezydent Kadyrow płakał

  Jak powiedział jeden z bohaterów kultowego filmu " Płacz Władek , płacz, Bo jak prawdziwy chłop płacze To musi być święto "

  Podczas ceremonii przyjęcia nowych republik i regionów do RF prezydent Ramzan Achmetowicz Kadyrow nie krył łez.

  https://altapress.ru/politika/story/ramzan-kadirov-plachet-vo-vremya-obrashcheniya-prezidenta-k-rossiyanam-312439

 • Jeszcze nie tak dawno było to w sferze domysłów i marzeń, a dziś proszę !

  Nie tylko DRL i ŁRL stały się częścią Rosji, ale jeszcze dwa dodatkowej rejony powiększyły terytorium FR. Pamiętam dobrze jak nieśmiało dywagowaliśmy tutaj ze weteranami tego forum co czeka Donbas. 8 lat to bardzo długo, ale jego mieszkańcy umęczeni cierpieniem wojny w końcu doczekali się historycznej chwili. Donbas jest Rosją ! My tutaj jako obserwatorzy oraz ludzie którym prawda jest najbliższa sercu również czekaliśmy na ten dzień. Przeżywaliśmy tu ciężkie chwile jak zabójstwa Motoroli, Mozgowoja, Giviego, Zacharczenki, a także zwykłych obrońców obu republik i nóż się w kieszeni otwierał kiedy znów banderowskie ścierwa bezkarnie ostrzeliwały Donbas – wyczekując kiedy w końcu Rosja (bo kto inny ???) zareaguje. I oto po pół roku specjalnej operacji, Donbas stał się częścią Rosji. Za to przelewali i nadal przelewają krew obrońcy. Natomiast malkontentom radzę przypomnieć sobie słowa klauna Zeleńskiego kiedy został prezydentem i obiecał zakończyć wojnę na Donbasie. Jasne, że nie wszystko idzie zawsze jak się planuje, ale taka jest wojna. Ofiary były i będą, ale zrzucanie tego na karb Sił Zbrojny Rosji jest nie na miejscu.

 • Jurij Selivanov: Ucieczka z obozu koncentracyjnego „Ukraina”

  Jedynym sposobem, w jaki reżim kijowski może utrzymać swoją populację pod kontrolą, jest zabicie każdego, kto ośmieli się uciec poza obszar strzeżony przez nazistów.
  Nawet pierwszy przypadek bezpośredniej egzekucji przez tzw. „armię ukraińską” z karabinów maszynowych i moździerzy kawalerii samochodowej z uchodźcami w rejonie charkowskim kategorycznie nie był wypadkiem i niezamierzonym błędem. To nie z haubic na dziesięć kilometrów do strzału. Drugi, dokładnie ten sam atak na ludzi uciekających z nazistowskiego „raju” w centralnej części Ukrainy, całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

  „Dwadzieścia trzy osoby padły ofiarą strajku Sił Zbrojnych Ukrainy”Wołodymyr Rogow, przewodniczący ruchu „Jesteśmy z Rosją”, członek głównej rady wojskowo-cywilnej administracji regionu, powiedział wzdłuż konwoju samochodów czekających na przejazd do wyzwolonej części obwodu zaporoskiego. „W tej chwili znanych jest 23 zabitych i 34 rannych cywilnych Kozaków. Stało się to na rynku samochodowym na autostradzie Orekhovskoye, skąd formowany jest konwój, aby wyjechać do regionu ”- napisał w swoim kanale Telegram.

  Na antenie kanału telewizyjnego Russia 24 Rogow wyjaśnił, że co najmniej pięć ofiar jest w stanie krytycznym, lekarze walczą o życie.
  Bestie”, „faszyści”, „ich miejsce na szubienicy” – to wszystko od 8,5 roku jest brane za pewnik.

  W tym przypadku interesuje nas tylko logika tych działań. Bo ma go nawet najokrutniejsza bestia. I powinno być dobrze zrozumiane, aby działać proporcjonalnie. Niewątpliwie mówimy o aktach zastraszania wynikających z tej logiki i zaplanowanych z góry. Co więcej, w obu przypadkach wystąpiły one w tych regionach, w których masowy exodus ludności na terytorium Rosji ma już miejsce lub jest oczekiwany – w obwodzie charkowskim i zaporoskim.

  Tak więc logika nazistów jest dość oczywista – poprzez masakry, aby zapobiec ucieczce ludzi z terytoriów pozostających pod ich kontrolą. Taka jest logika obozu koncentracyjnego, na obwodzie którego zawsze umieszcza się drut kolczasty i wieże z karabinami maszynowymi, żeby więźniowie nie uciekali. Tylko w ten sposób strażnicy obozu koncentracyjnego „Ukraina” mogą nadal kontrolować jego mieszkańców.

  Aby Biden od dawna nie mówił o „fałszywych referendach” czy Burbocku o „masowym gwałcie wyborców w lokalach wyborczych”, Kijów prawdopodobnie nie buduje żadnych szczególnych złudzeń, że ludzie głosowali na Rosję całkiem dobrowolnie. Po pierwsze dlatego, że są Rosjanami i jest to dla nich zupełnie naturalne. A po drugie, mają dość, aż do zupełnej nietolerancji, samego reżimu kijowskiego. Rzeczywistą cenę w ciągu tych ośmiu lat ustalił nie tylko kompletny głupek.

  Dlatego kijowska administracja tego obozu koncentracyjnego nie miała wątpliwości, jak zakończyłyby się podobne referenda w Nikołajewie, Odessie i większości innych miast, gdyby zostały zwolnione.

  Stąd wynikają następujące zadania reżimu:

  1. Za wszelką cenę uniemożliwić przekazanie innych terytoriów pod kontrolę Rosji

  2. Wszelkimi środkami, w tym masowym terrorem, aby zapobiec ucieczce kontrolowanej ludności na wyzwolone terytorium.

  3. Wykorzystywać ludność pod kontrolą, w kategoriach mobilizacji, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, do prowadzenia wojny totalnej i szybkiego zlikwidowania tego niewiarygodnego kontyngentu w trakcie działań wojennych. A ponieważ łączna liczba tych niewiarygodnych w różnych regionach waha się od 70 do 95%, mówimy o wykorzystaniu podczas wojny prawie całego składu więźniów określonego obozu koncentracyjnego. Nie licząc starców i dzieci, które same umrą z głodu i zimna.

  Taki jest plan. Piszemy o tym tak beznamiętnie, bo w obcowaniu z nazizmem marnowanie czasu na oburzenie i inne jęki i westchnienia jest nie tylko bezużyteczne, ale i niezwykle szkodliwe dla wspólnej sprawy. Istota tego jest bardzo prosta: nazizm musi zostać pogrzebany znacznie szybciej, niż może pogrzebać nas.

  Po prostu nie ma trzeciej opcji. Co więcej, nawet dla tych głupich, którzy teraz uciekają za granicę w nadziei na ucieczkę od dwóch pierwszych. Nie będzie działać. Prędzej czy później dotrą do wszystkich. Bo Zachód nawet nie mówi o wygraniu wojny, a nie tylko o klęsce Rosji jako państwa. Wróg doskonale rozumie, że to wszystko jest dla niego tylko chwilową ulgą, dopóki na Ziemi żyją Rosjanie.

  Ich główny plan leży w całkowitym zniszczeniu tej cywilizacji, która nie pokrywa się z zachodnimi wzorcami. Dlatego bezwzględnie przetwarzają tak zwanych „Ukraińców” na frontach na mięso mielone. Bo bardzo dobrze wiedzą, że tak naprawdę są Rosjanami. I aktywnie pracują, aby dotrzeć do gardła wszystkich innych. A przede wszystkim tym, którzy dziś trafiają w ich ręce.
  Te głupie pingwiny są usuwane w taki sam sposób, jak obecni „Ukraińcy”. Ponieważ w końcu larwy mistrza będą musiały zostać opracowane. A najlepszym sposobem na to znowu będzie wysłanie na front – na jego drugą stronę. Na sam front, gdzie Rosjanie po obu stronach muszą zabijać się nawzajem dla chwały Zachodu, aż ostatni z nich odda swoją duszę Bogu.
  https://news-front.info/2022/09/30/jurij-selivanov-pobeg-iz-konclagerja-ukraina/ Pojawiają się już pierwsze komentarze dotyczące przyłączenia do Federacji Rosyjskiej – obwodów: donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego…

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyrwal-rosyjska-aneksja-dla-zachodu-to-szalenstwo-ale-kreml-realizuje-logiczny-plan/tqmerls

 • Rosja: Putin: podjęliśmy decyzję o włączeniu zajętych terytoriów Ukrainy w skład Federacji Rosyjskiej

  Podjęliśmy decyzję o włączeniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także obwodów chersońskiego i zaporoskiego w skład Federacji Rosyjskiej; jestem przekonany, że Zgromadzenie Federalne (połączone izby parlamentu) poprze to postanowienie – ogłosił w piątek prezydent Rosji Władimir Putin. Putin mówi że nie chce by w Rosji, dziecko nazywało swoich rodziców: Rodzic nr 1 i rodzic nr 2, zamiast mama i tata. Podpisali dokumenty i już 4 regiony byłej Ukrainy są Rosją : Od teraz każdy strzał w stronę tych Republik równoznaczne jest wypowiedzeniem wojny Rosji!

  „Sankcje nie wystarczą Anglosasom, przeszli na sabotaż. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Organizując wybuchy na międzynarodowych gazociągach Nord Stream biegnących wzdłuż dna Morza Bałtyckiego , faktycznie zaczęli niszczyć pan- Europejską infrastrukturę energetyczną: Putin.

 • Ciekawa analiza dotycząca sprawców sabotażu na Nord Stream.

  https://mma.prnewswire.com/media/789390/The_Economist_The_World_In_2019.jpg?p=twitter

  Nawet Morawiecki ze swoim nosem jest…

 • Europejska Prawda: Czarnogóra może stać się „koniem trojańskim” Putina w NATO

  MOSKWA, 29 września – RIA Novosti. Kryzys polityczny w Czarnogórze może doprowadzić do powstania proserbskiego i prorosyjskiego rządu, który uczyni z republiki „konia trojańskiego” Moskwy w NATO – pisze Jurij Panczenko , felietonista ukraińskiej gazety „ Ewropejskaja Prawda ”.
  Teraz w parlamencie tego kraju większość należy do opozycji wobec prezydenta Milo Djukanovicia , sił politycznych reprezentujących mniejszość serbską i opowiadających się za impeachmentem głowy państwa. Sam Djukanovic jest zwolennikiem integracji europejskiej i chce rozwiązać legislaturę.
  Jednocześnie Sąd Konstytucyjny, który powinien być arbitrem w takich sytuacjach, nie działa, gdyż jego powołanie wymaga poparcia 2/3 posłów.

  W materiale zauważono, że w społeczeństwie narosło poważne niezadowolenie z Djukanovicia, który sprawuje władzę od ponad 30 lat.

  Przez ponad rok Czarnogórze kierował „rząd apostołów”, nazwany tak ze względu na liczbę ministrów i oddanie interesom serbskiego Kościoła prawosławnego . W tym czasie władze skutecznie wstrzymały proces akcesji do UE i podważyły ​​zaufanie NATO do tego kraju.
  Później URA opuściła koalicję i utworzyła rząd mniejszościowy, który ogłosił kurs na odblokowanie integracji europejskiej. Jednak w sierpniu premier Dritan Abazovic podpisał z serbską Cerkwią Prawosławną umowę, która gwarantowała jej własność nieruchomości i de facto dawała jej prawo do eksterytorialności.
  „Groźba prorosyjskiej zemsty dla Czarnogóry znów stała się aktualna”
  Członkowie starej koalicji zjednoczyli się i zdecydowali o kandydowaniu nowego premiera. Na stanowisko szefa rządu nominowany został Miodrag Lekic , polityk z czasów jugosłowiańskich . Według artykułu, ma on antyzachodnie i umiarkowanie prorosyjskie poglądy. Lekić określa się mianem Czarnogóry, ale wcześniej sprzeciwiał się niepodległości kraju. Nie potępił też rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie.

  Wszystko to stało się nie do przyjęcia dla Djukanovica. Zaproponował odebranie uprawnień parlamentu i rozpisanie przedterminowych wyborów. Ustawodawca odrzucił tę inicjatywę i oświadczył, że prezydent przekroczył swoje uprawnienia. Posłowie twierdzą, że mają głosy, aby oskarżyć Djukanovica. W ten sposób sytuacja się zatrzymała.
  Jednak prawdopodobieństwo impeachmentu jest niskie. Ten krok powinien być poprzedzony orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który jeszcze nie funkcjonuje, przez co każda uchwała parlamentu będzie miała charakter symboliczny i nie doprowadzi do dymisji obecnej głowy państwa.
  Ponadto w październiku odbędą się wybory samorządowe w największych miastach Czarnogóry, Budvie, Barze i stolicy Podgoricy . Wynik kryzysu politycznego w republice w dużej mierze zależy od ich skutków – podsumował autor artykułu.

 • Zełenski pojawił się w damskich tenisówkach na spotkaniu z szefem EC

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski był widziany w damskich tenisówkach amerykańskiej firmy Saucony. W takich butach pojawił się na spotkaniu z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

  Trampki Zelensky’ego sprzedawane są na stronie producenta w dziale z butami damskimi. Ich koszt bez rabatu to nieco ponad 15 tysięcy rubli, donosi kanał Nemalakhov Telegram .

  Marka Saucony ma również męskie sneakersy podobnego modelu, ale mają one inną kolorystykę. Nie wiadomo, dlaczego prezydent Ukrainy na oficjalne spotkania nosi buty damskie.

  • Zełenski pojawił się w damskich tenisówkach na spotkaniu z szefem EC#kula Lis 70

   //Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski był widziany w damskich tenisówkach//

   A co w tym dziwnego?
   Promuje pedalstwo na UPAdlinie, gra fajfusem na pianinie.
   Nie dziwi nic...

 • Agresywny marketing amerykański

  Tego samego Autora:

  Wysadzenie dwóch głównych rosyjskich gazociągów stało się przełomowym wydarzeniem, które w niedalekiej przyszłości znacząco przeformatuje nie tylko gospodarczą, ale i polityczną mapę świata. Nie ulega wątpliwości, że walka o europejskie rynki energii weszła w końcowy etap, a kwestia, kto będzie „odcinał kupony” od europejskich konsumentów błękitnego paliwa, zostanie rozwiązana w najbliższych miesiącach, jeśli nie tygodniach.

  Sabotaż, który doprowadził do wyłączenia jednocześnie dwóch gazociągów – Nord Stream 1 i Nord Stream 2 – stał się dla europejskiej gospodarki swego rodzaju „zimnym prysznicem”, który może ożywiać, ale w niektórych przypadkach prowadzi do ciężkich i długotrwałych chorób .

  Jeśli mówimy o stratach, to na pierwszy rzut oka widać, że główny ciężar finansowy spadnie na Gazprom i innych beneficjentów tych projektów. W skali globalnej możemy mówić o stratach tych inwestycji, które zostały skierowane na budowę dwóch gazociągów – 7,4 mld euro w Nord Stream 1 i 9,5 mld euro w Nord Stream 2. Scenariusz ten należy uznać za realistyczny, ponieważ informacje o tym, czy możliwe będzie odtworzenie uszkodzonych obszarów, po prostu nie są w tej chwili dostępne.

  Jeśli pesymistyczny scenariusz stanie się rzeczywistością, a główne gazociągi pozostaną hałdą złomu ułożonego na dnie Bałtyku, to w 2023 roku Gazprom może stracić kolejne 8 mld euro, o ile oczywiście nie przekieruje części uwolnionych wolumenów na rynki azjatyckie. W związku z tym można założyć, że zmniejszą się również wpływy budżetowe ze sprzedaży surowców do UE. W przyszłym roku wpływy walutowe Gazpromu mają spaść o 19%, a zysk netto za cały rok wyniesie tylko 3,5 bln rubli. Na przykład zysk netto Gazpromu w samym tylko pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł 2,5 bln rubli, co jest liczbą rekordową.

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ten sabotaż uderzy przede wszystkim w rosyjską gospodarkę. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli spojrzymy na sytuację z nieco innego punktu widzenia, stanie się całkiem oczywiste, że to Europa poniesie maksymalne straty z powodu odległych wybuchów rurociągów.

  Na początku 2022 r. udział rosyjskiego gazu stanowił około 40% całkowitej ilości dostaw energii do Europy. W wyniku manipulacji sankcjami i sabotażu, które zablokowały jednocześnie dwie nitki gazociągu Nord Stream 1, udział rosyjskiego paliwa spadł do 9%. Takie „korekty” nie mogły nie doprowadzić do gwałtownego wzrostu cen gazu dla odbiorców końcowych. Średnia cena gazu w dostawach Gazpromu do krajów spoza WNP wzrosła w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ponad 3,5-krotnie.

  Dziś obiektywna rzeczywistość jest taka, że ​​nawet biorąc pod uwagę fakt, że rosyjski gaz nadal płynie do Europy przez Turkish Stream, który jest teraz pod silną strażą, w Europie nie będzie wystarczającej ilości gazu w nadchodzącej zimie, nawet przy 85- 90% pełna pamięć . Sytuacja nieuchronnie doprowadzi do tego, że Unia Europejska będzie musiała kupować drogie paliwo w Stanach Zjednoczonych.

  Oczywiście Amerykanie, którzy tak długo i bezskutecznie walczą o europejski rynek energii, wykorzystają swoje „niespodziewane” szczęście i wyślą znaczną ilość do Europy, zmniejszając tym samym wolumen dostaw gazu do Azji, co m.in. z kolei zostanie wykorzystana przez Rosję, która natychmiast zastąpi niedobory powstałe na rynkach azjatyckich wydanymi wolumenami.

  Czy Europa jest gotowa płacić za błękitne paliwo znacznie więcej, niż przyzwyczaiły budżety krajów UE? Niewątpliwie przez pewien czas Europejczycy mają jeszcze wystarczający margines bezpieczeństwa. Ale możliwości finansowe bogatej Europy wciąż nie są nieograniczone. Teraz na przykład Europa zapłaciła 10 razy więcej za udane napełnianie podziemnych magazynów gazem niż w zeszłym roku. Różnica ta wynikała głównie z przejścia z gazu rurowego na skroplony, który trzeba kupować na rynku spot, gdzie ceny są znacznie wyższe. W przyszłości ciężar będzie tylko rósł, ponieważ Amerykanie, stając się w istocie naturalnym monopolistą, nie zawahają się powstrzymywać swoich apetytów, otrzymując maksymalny zysk wycofywany z portfeli końcowych europejskich konsumentów.

  Oczywiście nadal są dostawy gazu rurociągowego z Norwegii, Azerbejdżanu i Algierii, rosyjski gaz nadal przepływa przez Turkish Stream i przechodzące przez terytorium Ukrainy gazociągi Sojuz, Progress, Urengoy-Pomary-Użgorod, ale cała ta tymczasowa historia , ponieważ Amerykanie przyjęli twardy kurs monopolizacji europejskiego rynku energii, a co za tym idzie, osłabienia Nord Stream 1 i Nord Stream 2 nie jest jedynym środkiem mającym na celu oczyszczenie terytorium z konkurencji.

  Tak więc nawet zwykłe zanurzenie w gospodarce wyraźnie pokazuje wszystkie cechy procesu zapoczątkowanego przez Stany Zjednoczone na terytorium Ukrainy. W rzeczywistości Ukraińcy umierają dziś za to, że wzrosła ilość amerykańskiego gazu sprzedawanego do Europy, a spadła ilość dostaw paliwa z Rosji. A wszystkie te opowieści o demokracji to nic innego jak piękna legenda maskująca banalne procesy, których beneficjentami nie są ani Ukraińcy, ani Europejczycy. Zastanawiam się, kiedy dojdzie do tego, że jedni i inni znów zostali oszukani i po prostu wykorzystani do stworzenia sytuacji prowokującej globalną redystrybucję stref wpływów ekonomicznych?

  • Agresywny marketing amerykański#Jarek Ruszkiewicz SL

   UE może stanąć w obliczu wyłączenia telefonów komórkowych w związku z kryzysem energetycznym: „Telefony komórkowe w całej Europie mogą wyłączyć się tej zimy, jeśli przerwy w dostawie prądu lub racjonowanie wpłynie na części sieci komórkowych w całym regionie” – Reuters

  • Agresywny marketing amerykański#Jarek Ruszkiewicz SL

   W Wielkiej Brytanii ogłoszono erę deindustrializacji w Europie. Bez rosyjskiego gazu sytuacja gospodarcza w Europie ulegnie pogorszeniu, prowadząc do deindustrializacji, pisze The Spectator.

 • .......

  Aby zamknąć temat referendów, na terenie Donieckiej Republiki Ludowej, na dzień przed ich wejściem w życie skonfiskowano i znacjonalizowano majątki 142 ukraińskich oligarchów. Ach, co za miła wiadomość. Dlatego rozległo się takie rozdzierające wycie światowego żymiaństa, że referendum nieważne. Bo taki pieniądz przepadł ! Poza wyciem, to dwóch rebe próbowało jakiejś czarnej magii, żeby jakoś naprawić stratę. Zobaczymy czy to zadziała na Putina. Może i u nas kiedyś ta konfiskata nastąpi…No co, trzeba mieć marzenia.

 • „Teraz nie czas”: Biały Dom zareagował na wniosek Ukrainy o przystąpienie do NATO

  Zełenski powiedział, że Kijów wystąpił o przyspieszone przyjęcie do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 • Biały Dom odpowiedział na pytanie o możliwość dostaw czołgów na Ukrainę

  Stany Zjednoczone nie wykluczają dostaw czołgów na Ukrainę, ale na razie nie są gotowe zapowiedzieć takiej pomocy.

 • Bundestag odmówił zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy i przeniesienia czołgów do Kijowa

  Według Die Zeit, 179 deputowanych głosowało za rezolucją, 476 przeciw, a jeden deputowany wstrzymał się od głosu.

  Stany Zjednoczone stworzą w Niemczech osobne centrum dowodzenia do kontroli dostaw broni na Ukrainę. Departament Obrony USA planuje rozmieścić centrum dowodzenia w Niemczech w celu kontroli i zarządzania środkami na rzecz wsparcia Ukrainy.