Sukcesy Rosji na Ukrainie czyli trochę kacapskiej propagandy

Propaganda rosyjska nie poddaje się i wymyśla coraz to nowe fejki.

Codziennie słyszymy w mendiach o oszałamiających sukcesach armi ukraińskiej nad orkami - ludobójcami. Trwa błyskotliwa kontrofensywa i tylko patrzeć jak Ukraińcy będą defilować na Placu Czerwonym.
Propaganda rosyjska jednak nie poddaje się i wymyśla coraz to nowe fejki. 
My tutaj, na NEonie, mamy na szczęście naszego admina, Zawiszę Niebiesko - Żółtego, który dysponując dostępem do samego Arestowicza (to taki ukraiński Goebbels) potrafi te fejki zdemaskować i przedstawić nam samiutką prawdę.
Niżej garść ostatnich fejków rosyjskich propagandystów.

"Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową na Ukrainie. Wróg ponosi znaczne straty."
W wyniku użycia lotnictwa taktycznego Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych w rejonie Awdijewki 37 batalion 56. zmotoryzowanej brygady piechoty ukraińskich sił zbrojnych całkowicie utracił zdolność bojową. Straty kadrowe przekroczyły 60%. Dowództwo grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” przeniosło niedobitki batalionu na tyły w celu reorganizacji.

Ponad 80 nacjonalistów zginęło a ponad 50 zostało rannych od broni precyzyjnej rosyjskich sił powietrznych podczas gromadzenia siły roboczej i sprzętu wojskowego 18 batalionu 35. brygady morskiej ukraińskich sił zbrojnych na obszarach Biełaja Krynica i Wielkie Artakowo.

Precyzyjna broń naziemna uderzyła w tymczasową bazę zagranicznych najemników różnych narodowości w Charkowie. Zginęło ponad 90 bojowników.

W rejonie Posad-Pokrovsky w obwodzie mikołajowskim precyzyjnym atakiem lotnictwa Sił Powietrzno-Kosmicznych FR na tymczasowy punkt rozmieszczenia 1 batalionu 28 brygady zmechanizowanej zostało zniszczonych ok. 60 nacjonalistów i 8 jednostek pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy.


Po skoncentrowanych atakach artyleryjskich wojsk rosyjskich na pozycje bojowe 95. Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu osady Mazanovka w Donieckiej Republice Ludowej ostatecznie zlikwidowano ponad 250 nacjonalistów.
Wojskowe i operacyjne lotnictwo taktyczne, siły rakietowe i artyleria nadal atakują obiekty wojskowe na terytorium Ukrainy.

Pięć stanowisk dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy zostało trafionych w ciągu dnia, w tym 72. Brygada Zmechanizowana w obwodzie artemiwskim, 46. brygada lotnicza w rejonie wsi Belaya Krinitsa w obwodzie chersońskim, a także siła robocza i sprzęt wojskowy kraińskich sił zbrojnych w 234 okręgach.
Zniszczone: trzy składy broni i amunicji do rakiet i artylerii na terenach osiedli Zvanovka, Vasiukovka Donieckiej Republiki Ludowej i Bereznegovatoe obwodu Nikolaev.

Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej niszczyły dziennie dziesięć ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Jegorowka, Staromłynowka, Nowogrodowka Donieckiej Republiki Ludowej, Jakowienkowo, Lesnaja Stenka, Zeleny Gaj, Koczubiejewka w obwodzie charkowskim, Bezymennoe, Charivnoe i Bruskinskoye region Cherson.
Ponadto trzy pociski z systemu wielokrotnego startu rakiet zostały zestrzelone w powietrzu w pobliżu osad Topolskoye i Suligovka w obwodzie charkowskim.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono 267 samolotów, 148 śmigłowców, 1757 bezzałogowych statków powietrznych, 366 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 4340 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 800 wielodziałowych wozów bojowych, systemy rakietowe, 3312 dział i moździerzy polowych oraz 4938 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

Fejki zebrał i przedstawił SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.09

liczba ocen: 35

 • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.

  Dziś straszny tu zastój, przez cały dzień stoją dwa teksty prosto z kremlowskiej centrali oraz osoby, która uwierzyła, że Alina Lipp, to niezależna dziennikarka niemiecka. Często się na informacje od niej powoływał.
  Czas ośmiesza łatwowiernych. No cóż, tej "rodowitej" Niemce zablokowano konta, spotkały ją inne przykrości więc zdecydowała się uciekać, do swojego pracodawcy. Bo czy ktoś ucieka tam gdzie trwa wojna? Gdzie wojska niszczą dorobek pokoleń rosyjskojęzycznych Ukraińców? Wróciła do tych, którzy byli jej mocodawcami zostawiając grono wielbicieli, do których dochodzi, że byli tylko pożytecznymi... powielającymi jej fejki.

  Wojna jak to wojna, raz jedna strona zadaje ciosy, raz druga. Przecież Rosja jeszcze nie została wyparta z okupowanych terenów Ukrainy? Jeszcze nie zamówiłem stolika w piwiarni na Ukraińskim Krymie, prawda? Długo nie piałeś, bo z frontu przychodziły tylko nowe przepisy na "pieczone orki". Nagle ślepej kurze trafiło się ziarno, Jarek musiał to ogłosić. Prawda?

  Kilka dni temu w Polsce obchodziliśmy rocznicę pogonienia bolszewików, kto wie, może kiedyś i Ukraina będzie takie święto obchodziła.

  Słyszałeś może o tym, że już Putina wysyłają na emeryturę obok Chruszczowa, za wybitne osiągnięcia na Ukrainę. Wschodząca gwiazda rosyjskiej rozrywki niejaki Miedwiediew ogłosił, że schedę po emerycie Putinie on obejmie. Co jego występ to wspaniały skecz.

  No ale, żebyśmy nie oszaleli od wspaniałych sukcesów sukcesywnie debolszewizowanych "orków" coś z Polski.

  Jeśli 72 letni starzec nie powinien prowadzić autokaru, to czy 73 letni starzec powinien prowadzić kraj? Jak myślisz?
  To tak jako temat na dyskusję przy "cytryńcu".

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   Jankeski Klituś-Bajdus ma tok urodzenia 1942 .

   To też ci nie pasi?

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   Słyszałeś może o tym, że już Putina wysyłają na emeryturę...to Putin nadal żyje?, wg. polskich i ukraińskich mediów już 2 razy umierał na raka i raz na przepuklinę.

   • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#Judasz

    "dwa razy umierał na raka ....."Przecież ten właściwy już dawno nie żyje.A teraz umierają jeden po drugim jego klony.

    • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#Judasz#Jwu

     I po co te brednie. Ktoś ma w nie uwierzyć?

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   Jeśli 72 letni starzec nie powinien prowadzić autokaru, to czy 73 letni starzec powinien prowadzić kraj? Jak myślisz?...
   Ja myślę że młody ( ma tylko 79 lat) , zdolny i niezwykle bystry prezydent USA pod rękę z Alzhemerem nadają się do noszenia walizki z guzikami odpalającymi rakiety balistyczne.

   • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#Judasz

    Bidon nie ma dostępu do takich guzików, Ci, co go posadzili na stołek prezydenta, świetnie wiedzą do czego on się nadaje. Czyli że pomyliłby te guziki z landrynkami.

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   ŁoMatko, ale mi znowu "dałeś z liścia"...
   Twoi przyjaciele od Sakevycza będą zachwyceni :)))
   Zbyt wczesna godzina na komentowanie twojego pustosłowia.
   Może później?

   • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jarku, od Sakiewicza to twoi przyjaciele, ty tam całe dni przesiadujesz i najnowsze informacje przynosisz na Neon. Ale nie wiem, czy to kulturalni ludzie, choć jakąś kawką ew. butelką wody wesprą tak wiernego im kibica?

    • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //Jarku, od Sakiewicza to twoi przyjaciele, ty tam całe dni przesiadujesz i najnowsze informacje przynosisz na Neon//
     Nieładnie Zawiszo tak wypierać się swoich fanów...
     Ja tam zaglądam czasami bo to zamiejscowy, wirtualny oddział szpitala psychiatrycznego a jestem tylko społecznym asystentem d/s reedukacji.
     Nie sądzisz chyba, że takie żudobanderowskie ścierwa i qurwiszcza jak hujski, ujejska, tezeuszek, kaczuś, rjanek i paru innych moglło by być moimi przyjaciółmi? Oni nawet na nawóz się nie nadają.
     Za to ciebie uwielbiają :)

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   W ciągu ostatniego tygodnia w strefie operacji specjalnej zginęło kilku wyższych oficerów Sił Zbrojnych Ukrainy:

   ▪️ płk Oleksyuk Igor Pietrowicz - szef centrum dowodzenia OTG "Wostok";
   ▪️pułkownik Pogorely Jurij Wiktorowicz - pilot myśliwca 114 brygady; lotnictwo taktyczne Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy;
   ▪️ płk Jurij Aleksiejewicz Mielnik – oficer wojsk lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy;
   ▪️pułkownik Berlyavsky Alexander Anatolyevich – dowódca wojskowy; poziom operacyjno-taktyczny Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy;
   ▪️ Podpułkownik Bova Oleg Wiktorowicz - oficer wojsk lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

   Łatwo zauważyć, że w dowództwie Sił Zbrojnych Ukrainy nie ma rosyjskich nazwisk. To jest pytanie, kto prowadzi żołnierzy na rzeź.

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   No to masz u mnie przechlapane od rana do wieczora a w nocy też; mam prawie 74 lata.
   Pewnie teraz zaczniesz mnie banować - bo za stary jestem do pisania?
   Wypiję trochę cytryńcówki, rozruszm się i .. hajda na Zawiszę.

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   Popołudniowa (18.08.2022r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

   ▪️W obwodzie mikołajowskim ok 60 nacjonalistów zostało zlikwidowanych przez uderzenie lotnictwa wojskowego Sił Powietrzno-Kosmicznych (SP-K) Rosji na miejsce tymczasowego rozmieszczenia 28 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ).

   ▪️Lotnictwo operacyjno-taktyczne Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji zniszczyło ponad 60% stanu osobowego batalionu USZ w rejonie Awdiejewki.

   ▪️Ponad 250 nacjonalistów zostało zlikwidowanych w wyniku ataków rosyjskiej artylerii na pozycje 95 batalionu piechoty powietrznodesantowej USZ w DRL.

   ▪️SP-K Federacji Rosyjskiej zlikwidowały ponad 80 nacjonalistów strajkami na terenach wsi Biełaja Krinica i Wielikoje Artakowo.

   ▪️Rosyjskie Siły Zbrojne uderzyły w punkt rozmieszczenia najemników w Charkowie za pomocą precyzyjnej broni naziemnej, zabijając ponad 90.

   ▪️Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zniszczyły dziesięć ukraińskich dronów w DRL, Charkowie i Chersoniu w ciągu jednego dnia.

   Podczas operacji specjalnej na Ukrainie broń precyzyjnego rażenia trafiła w tymczasową bazę dla zagranicznych najemników w Charkowie. Według oficjalnego przedstawiciela Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generała porucznika Igora Konaszenkowa, w wyniku tego nalotu zlikwidowano ponad 90 najemników. Wyjaśnił, że formacje ukraińskie ponoszą znaczne straty także i w innych obszarach. W szczególności działający w rejonie Awdiejewki 37 batalion 56 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ całkowicie utracił zdolność bojową i został wycofany na tyły w celu reorganizacji po utracie ponad 60% personel.

   Ponad 90 zagranicznych najemników zostało zlikwidowanych w wyniku uderzenia naziemnej broni precyzyjnej na pozycje wojsk ukraińskich w Charkowie.

   Kolejnych 80 nacjonalistów zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku uderzeń z bronią precyzyjnego naprowadzania Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na akumulację siły roboczej i sprzętu wojskowego 18 batalionu 35 brygady korpusu piechoty morskiej USZ w tereny osad Biełaja Krynica i Wielikoje Artakowo.

   „W obwodzie mikołajowskim około 60 nacjonalistów i osiem jednostek pojazdów specjalnych zostało zlikwidowanych w wyniku nalotu lotnictwa wojskowego w miejscu tymczasowego rozmieszczenia 1 batalionu 28 brygady zmechanizowanej USZ”- powiedział Konaszenkow.

   Również w wyniku skoncentrowanych ataków artyleryjskich wojsk rosyjskich na pozycje bojowe 95 brygady powietrznodesantowej USZ w rejonie osadnictwa Mazanowka na terytorium DRL kontrolowanym przez jednostki ukraińskie zginęło ponad 250 nacjonalistów.

   Tymczasem wojska rakietowe, lotnictwo i artyleria nadal atakują obiekty infrastruktury wojskowej na terenie Ukrainy. W ciągu ostatniego dnia trafiono pięć stanowisk dowodzenia USZ, w tym 72 brygadę zmechanizowaną w obwodzie artyomowskim, 46 brygadę lotniczą w obwodzie chersońskim, a także siłę roboczą i sprzęt wojskowy USZ w 234 obwodach. Wraz z tym zniszczono trzy składy broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji w DRL i obwodzie mikołajowskim.

   Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 10 ukraińskich dronów i 3 wyrzutnie rakiet w rejonie Charkowa w ciągu 24 godzin.

   W sumie od początku operacji specjalnej na Ukrainie zniszczono 267 samolotów, 148 śmigłowców, 1757 bezzałogowych statków powietrznych, 366 rakiet przeciwlotniczych, 4340 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych. Ponadto armia rosyjska trafiła 800 wozów bojowych MLRS, 3312 dział artyleryjskich i moździerzy polowych oraz 4938 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych. https://adnovumteam.wordpress.com/2022/08/19/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-19-08-2022r-2614-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-184/

   • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski#kula Lis 70

    I tak trzymać !!!

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   //...tej "rodowitej" Niemce zablokowano konta,..//
   Sam ten czyn już świadczy o tym, że stoi się po niewłaściwej stronie, i walczy z prawdą, obojętnie jaka by ona nie była. Blokowanie wolności wypowiedzi jest przejawem słabości i strachu. Od zawsze. Jak mi wpajano za "komuny", cenzura była najgorszą formą zniewolenia i walka z nią była priorytetem dla prawdy. Jakże niskie i podłe było zablokowanie wszystkich środków przekazu nie tylko rosyjskojęzycznych, ale także "niewygodnych" nośników polskich. Skoro Zachód ma rację, to czego się boi ?
   Volter napisał : "Jest niebezpiecznie mieć rację, kiedy rząd jej nie ma" .
   I niech to będzie puenta Pana komentarza.

  • Ależ witam, świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla.#Zawisza Niebieski

   "Niemce zablokowano konta, spotkały ją inne przykrości więc zdecydowała się uciekać".

   Czy ten pomiot niemiecki był zbyt głupi aby nie wiedzieć, co ją spotka za publiczne głoszenie "prawdy", a może to tylko płatna marionetka, która ma zadanie zastraszyć rodaków?

 • Teraz ,po wyznaniach dwu naczelnych ukrainskich kretynów

  trudno będzie bronić tezy o tym że Rosja nie z tego ni z owego napadły na Ukrainę.
  Idzie o ministra spraw zagranicznych Dymitro Kulebe i prezydenta Zeleńskiego.
  Pierwszy w rozmowie z "dziennikarzem" Gordonem (zwanym Kondonem) bez żenady opowiada jak jesienią 2021 roku wiedział o zbliżającym się konflikcie więc wysłał rodzinę i swoje psy za granicę.

  Drugi mąż stanu w wywiadzie sprzed dwu dni dla waszyngton post pozwolił sobie na kilka niefortunnych wypowiedzi.Między innymi mimochodem potwierdził że ludność cywilna jest traktowana jak swego rodzaju "tacza ochronna"

  https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/08/16/zelensky-interview-transcript/

  Nie wiem czy powiedzieli co powiedzieli albowiem są debilami czy sojusznicy już robią im koło pióra.dość na tym że mielą ozorami bez najmniejszej refleksji.

  • Teraz ,po wyznaniach dwu naczelnych ukrainskich kretynów#ikulalibal

   Kijów powinien powinien sobie uświadomić, że każdy atak na most krymski jest dla Moskwy czerwoną linią, odpowiedzią może być całkowita czystka w ukraińskim korpusie rządowym, poinformowała Rada Federacji. Chodzi o to, że cywilna infrastruktura Półwyspu Krymskiego jest skutecznie chroniona przez rosyjskie wojsko.

   Wcześniej doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Michaił Podolak powiedział, że most krymski powinien zostać zniszczony.

   „Przedstawiciele reżimu kijowskiego powinni zastanowić się, z jaką odpowiedzią spotkają się w przypadku ataku na most krymski”– powiedział senator Rady Federacji Igor Morozow.

   „Jeśli nagle, z polecenia Zełenskiego, uderzą w most krymski, to odpowiedź może być tylko jedna: oczyścić cały budynek rządowy w Kijowie do fundamentów. A to nadal będzie niewystarczający środek, by powstrzymać aroganckich polityków ukraińskich. Most krymski to nie tylko czerwona linia. To symbol dla całego narodu rosyjskiego, dla ludności Krymu”– powiedział Morozow.

   Wcześniej ukraińscy liderzy polityczni ponownie wysuwali groźby wobec mostu krymskiemu. Tym razem w wywiadzie dla brytyjskiego „The Guardian” z podobnym stwierdzeniem wypowiedział się Michaił Podolak, doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy.

   „To jest nielegalna budowa i główna brama zaopatrzeniowa dla armii rosyjskiej na Krymie. Takie obiekty muszą zostać zniszczone”– powiedział Podolak.

   Zwrócił się również do krajów zachodnich z prośbą o dostarczenie nowych wyrzutni rakietowych, aby „siać spustoszenie” w szeregach rosyjskich sił zbrojnych.

   Wcześniej deputowany Wierchownej Rady Aleksij Gonczarenko powiedział, że na czerwcowym szczycie NATO omawiał z brytyjskim ministrem obrony plan zniszczenia mostu krymskiego. Później brytyjski zastępca przedstawiciela przy ONZ James Kariuki powiedział, że nie jest świadomy, że takie negocjacje miały miejsce. „Nic o tym nie słyszałem”– stwierdził Kariuki.

   Jak zauważył wojskowy obserwator, emerytowany pułkownik Wiktor Litowkin, wszystkie wypowiedzi władz ukraińskich na temat Półwyspu Krymskiego pozostaną „ich bolesną fantazją”.

   „Most krymski jest niezawodnie chroniony. Sam to wiem: byłem w pułku, który chroni most z powietrza i pod wodą, i na wodzie, i z obu brzegów. Więc jest dobrze chroniony. I nigdy nie będą mogli uderzyć na most krymski. A to, że fantazjują o sobie, grożą- to oni nadymają policzki. Wszystkie ich nadzieje, że wysadzą most, zwrócą Krym- pozostanie to dla nich bolesną fantazją”– powiedział Litowkin w wywiadzie dla RT. https://adnovumteam.wordpress.com/2022/08/19/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-19-08-2022r-2614-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-184/

 • @ Zawisza

  Żyjesz w innej rzeczywistości . Salute :)))))

  • @ Zawisza#Repsol

   Prawda, żyję między propagandą rosyjską a propagandą ukraińską, poszukując prawdy, ty zaś żyjesz w rzeczywistości w które jażdą inną myśl niż "sukces bolszewików" trzeba cenzurować. Nadal nie odpowiedziałeś blogerowi Delfinnowi, jaki był powód twojej niezrozumiałej dla społeczności Neon decyzji?

   • @ Zawisza#Repsol#Zawisza Niebieski

    "żyję między propagandą rosyjską a propagandą ukraińską, poszukując prawdy".Zawisza nie ośmieszaj sie,jakiej ty prawdy szukasz i gdzie ?? Powtarzasz brednie mainstreamowych mediów skorumpowanych do szpiku kości i to wystarczy do oceny twojej inteligencji

  • @ Zawisza#Repsol

   „Wagner” naciera na Kodemę. Grupa „Bakhmut” PKW Wagnera naciera na wioskę. Jak przebiega ofensywa powietrznodesantowego korpusu „muzyków” i jaką taktykę stosuje strona ukraińska - w reportażu @FridrihShow ? t.me/boris_rozhin/60786

  • @ Zawisza#Repsol

   Przez cały lipiec sześć największych krajów Europy nie podpisało z Ukrainą żadnych nowych dwustronnych porozumień wojskowych, jak wynika z danych, zebranych przez Instytut Gospodarki Światowej w Kilonii. To pierwszy taki miesiąc od momentu inwazji Rosji w lutym, przy czym według Instytutu wsparcie militarne Europy dla Ukrainy systematycznie słabnie już od końca kwietnia.
   https://wiadomosci.onet.pl/politico/w-lipcu-zadnych-nowych-kontraktow-z-europy-na-bron-dla-ukrainy/bdhqvv3
   Komentarz: Tak się zastanawiam-brak kolejnych dostaw broni z Europy, brak dostaw sprzętu z USA. Czy obecne ataki Ukrainy na cele w Rosji to próba zwrócenia uwagi „zachodu” czy też politycy zza wielkiej kałuży przymusili władze w Kijowie do tego ataku.
   W wariancie nr 2 mam takie przeczucie, ze szykuje się zdrada. Rosja odpowie atakiem na pełną skale, a zachód….wycofa swoje poparcie.
   Może to jakiś plan zachodu? Liczą na zakończenie wojny przed sezonem grzewczym?

 • @ Zawisza

  Dlaczego wykolejasz tę notkę ?.

  • @ Zawisza#Repsol

   Ze tez nie szkoda Ci Twojego czasu?

   • @ Zawisza#Repsol#krysz

    Amigo jeszcze mam dyżur . Salute . Ps : Następnie agitka zadmie w dudy jakkolwiek to brzmi . https://t.me/dostawcy/10046

    • @ Zawisza#Repsol#krysz#Repsol

     Najpierw cos napisalem...
     Ale zaraz wymazalem.
     To byly bardzo brzydkie slowa pod adresem tego ... Hmmm. (Cenzura)

     Serdeczne pozdrowienia

  • @ Zawisza#Repsol

   Dziadek wiezie na wózku ziemniaki na targ… a nie… zaraz… to wizyta Sekretarza Generalnego ONZ na Ukrainie.
   https://politikus.info/events/145983-vizit-genseka-oon-gutterisha-na-ukrainu.html

   Dziś w mieście Swietłodarsk zginęła dziewczyna od ukraińskiego ostrzału, która przyjechała pomóc babci w przyniesieniu wody. Alina Amanowa, miała zaledwie 14 lat …
   https://vk.com/id279679914?w=wall279679914_20255%2Fall

   Inna śmiertelna ofiara z Gorłówki, również kobieta zginęła od ukraińskiego ostrzału:
   https://rusvesna.su/news/1660883143

  • @ Zawisza#Repsol

   widocznie jest na liście żołdu, czyli i mu za to płacą.

   Np. bujdy o ostrzeliwaniu przez Rosjan Zaporoskiej AE. Zaporoska AE znajduje się pod kontrola rosyjską. Znaczy sami do siebie mieliby strzelać. Rosjanie podłączają Krym do jej sieci energetycznej , stąd próby bandziorowców, aby dokonać jakichś uszkodzeń ostrzałem.
   Mogą sobie strzelać do woli. Z tego co mają do dyspozycji, zniszczą jedynie trochę kartoflisk na polach w okolicach tej AE.

 • Po polsku.

  I codziennie aktualizowane.

  https://pl.news-front.info/

  • Po polsku.#krysz

   Znam , ale filmów z " Chersońskiej niby ofensywy " nie chcę wstawiać , wszystko termobarycznymi spalone . Salute .

 • Szanowni Panowie Generalicja.

  Ja, jako kobieta i w dodatku cywil, powiem jedną zasadniczą prawdę na temat wojny, każdej wojny. Ta zasada pozwala na ocenę kto wygrywa, a kto przegrywa.

  W grze zwanej wojną są dwie strony. Jedna ze stron powoduje akcję a druga strona reaguje na zaistniałą sytuację.
  Jedna strona atakuje, a druga się musi bronić. Jedna strona idzie do przodu, to druga musi się cofać. Prawda niezbita polega na tym, że wygrywa ta strona, po której stronie jest inicjatywa akcji wojennej. Strona, która się zaczai i czeka co zrobi strona przeciwna, jest na pozycji przegranej.
  Od początku sytuacji jak się dzieje na wschód od Polski było pytanie: co zrobi Rosja?
  Cały czas, od tych manewrów przy ukraińskiej granicy do dzisiaj wszędzie jest zadawane to właśnie pytanie: jaką akcję przeprowadzi Rosja?
  Reakcja na to pytanie jest właśnie obroną. I tak długo jak Ukraina nie będzie w stanie przejąć akcji na froncie, tak długo Ukraina będzie się bronić i wojnę przegrywać.

  • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK

   I tyle w kwestii "na babski rozum"... :)
   Czy ktos podejmie ten temat "na chlopski rozum"?

   Serdeczne pozdrowienia

   (dalem lapke w gore. :))

   • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK#krysz

    "Na chłopski rozum" to Pani absolutnie nie ma racji.
    Dowodem na to jest chociażby Bitwa na Łuku Kurskim gdzie inicjatywę miał Wermacht i dość dobrze mu szło, ale dla Niemców ogólnie to był koniec marzeń o czymkolwiek.

    • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK#krysz#Kris

     Ja sie nie znam na wojnie i strategii ale na babski rozum, światu przydalaby sie Lizystrata... i to nie jedna.

    • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK#krysz#Kris

     Ostatecznie liczy się potencjał, a ten Rosja ma ogromny. Spasione "koty" Zachodu nie są gotowę na wojnę z wyrzeczeniami. A jeżeli Ukry jakieś zwycięstwa odnoszą, to może jak król Epiru Pyrrus? Albo Hannibal,który przez kilkanaście lat szalał w Italii a wojnę przegrał? Nie, Ukry nawet takich względnych sukesów nie odnoszą.

   • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK#krysz

    Mhm... najlepszą obroną jest atak... byle skuteczny.

  • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK

   Ano to zrobiła Rosja, nareszcie zdecydowane działanie
   "Rosyjskie bombowce Tu-22M3 „Backfire” uderzają w Odessę."
   Sceny grozy, gdy bombowce niosące pociski naddźwiękowe dalekiego zasięgu Tu-22M3 zaatakowały Odessę. Pociski Kh-22 oferują dużą prędkość (komplikujące przechwycenie) i śmiercionośną jednotonową głowicę. Tu-22 został zaprojektowany do potencjalnego użycia w wojnie przeciwko państwom NATO.

   • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK#Judasz

    //Sceny grozy, gdy bombowce niosące pociski naddźwiękowe dalekiego zasięgu Tu-22M3 zaatakowały Odessę.//

    To pewnie dlatego, że w Odessie żyje za dużo rdzennych Ruskich...
    Cytując @Bacę z jego bloga:

    "Ukrainiec w Odessie spontanicznie wpadł w tryb chochoła i jak tylko wrzasnął „sława Ukrainie”, życzliwi przechodnie go znokautowali. "

    https://www.bitchute.com/video/5dkuKCF472EA/

    I teraz w nagrodę koszer-Car "wyzwoli" ruskich mieszkańców Odessy, równając ją - jak Mariupol - z ziemią.

    Ech, te kremlowskie koszer-szachy...

    Edycja.

    Tak w ogóle to mnie wcale nie dziwią te dywanowe naloty na Mariupol, Odessę.
    Aż dziwne, że nie na Kijów i Lwów.
    Dlaczego mnie nie dziwią? Bo są to starożytne TARTARYJSKIE grody z ciągle istniejącymi i dobrze zachowanymi zabytkami wszechświatowej Kultury Tartaryjskiej, po której obecnie zostały tylko zabytki architektoniczne.

    A Atlantydzi (czarnogłowi) od 200 lat z ogonkiem (tj. od ostatniego Potopu) pod byle pretekstem równają z ziemią te pozostałości. Szczególnie na terenach Słowian. Wszak wyższa kultura "od nich (Zachodu) pochodzi"... Tu na wschód od Renu to "biała plama na mapach", bo Słowianie zeszli z sosen i świerków w VI-VII wieku i ich pierwsze ludzkie słowa nad Wisłą to: "Boże coś Polskę"...

    Od dawna chodzi za mną cykl publikacji o Tartarii, Wielkiej Katastrofie (globalnym Potopie) przełomu XVIII i XIX wieku i o Wielkim Kłamstwie związanym z obowiązującą dziś, jako jedyna, judeo anglosaską "his-torą".

  • Szanowni Panowie Generalicja.#Anna-PK

   już niezbyt długo.
   Zima za pasem.

 • Paanie Jarku bardzo sie ciesze ze pan wrócił . Myślałem że pana wycieli na zawsze i nam zostanie Zabisza niebieskożółty

  To by był koszmar

  • Paanie Jarku bardzo sie ciesze ze pan wrócił . Myślałem że pana wycieli na zawsze i nam zostanie Zabisza niebieskożółty#zbi

   //Paanie Jarku bardzo sie ciesze ze pan wrócił . Myślałem że pana wycieli na zawsze i nam zostanie Zabisza niebieskożółty//

   Nigdzie nie odchodziłem więc nie musiałem wracać.
   A to "wylecenie" jest bardzo ciężkie do przeprowadzenia.
   Byli tacy co próbowali tej sztuczki i ... sami wylecieli :)

  • Paanie Jarku bardzo sie ciesze ze pan wrócił . Myślałem że pana wycieli na zawsze i nam zostanie Zabisza niebieskożółty#zbi

   Od wyrzucania to jest tu przedstawiciel Kremla na Neon. Ja co najwyżej przypomnę o zasadach kulturalnego wypowiadania się, czasami niektórym trzeba dać dzień lub dwa na przemyślenie, potem się obrażą, w typowo polski sposób, w stylu, jak to szlachcicowi na zagrodzie można zwrócić uwagę, ale efekt jest, wypowiadają się zgodnie z zasadami portalu.
   A Jarek? Jako mój przyjaciel jest pod specjalną moją ochroną, nawet czasami przymknę oko, jak mu się coś wymsknie zanim pomyśli.

 • Polecam ☆☆☆☆☆ mimo wszystko :)

  ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪

  Ta wiedza rusofobów zapewne zaboli.
  Natomiast dla ludzi ślepo wierzących w prawdomówność mainstreamowych mediów może być szokiem i może otworzyć im oczy a nawet wyzwolić z niewoli kłamstw w której żyją.

  ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
  °°°°°

  Pozdrawiam serdecznie :) Autora :)

  • Polecam ☆☆☆☆☆ mimo wszystko :)#Alfax

   Amerykański najemnik opowiedział wiele ciekawych rzeczy o rozkazach panujących w „Legionie Zagranicznym”....Autor kanału telegramu IA „Steklomoy” skomentował dla kanału TG RT wywiad z najemnikiem ze Stanów Zjednoczonych, który walczył po stronie ukraińskich bojowników.

   „Na początku sierpnia w sieci pojawiło się nagranie audio rozmowy amerykańskiego najemnika Bena Velcro, który walczył na Ukrainie w ramach Legii Cudzoziemskiej. Na nagraniu Velcro twierdził, że najemnicy zamęczyli rosyjskiego jeńca wojennego na śmierć: naszemu żołnierzowi odcięto ścięgna na nogach i zmuszono do przepłynięcia rzeki Seversky Doniec, po czym użyli go jako żywego celu do strzelania.

   Na Ukrainie nagranie zostało od razu nazwane fałszerstwem Kremla, ponieważ dzielni ukraińscy żołnierze i ich zagraniczni towarzysze nigdy nikogo nie torturowali. I w ogóle nikt nie słyszał o żadnym Benze Velcro w szeregach „Legionu Zagranicznego”.

   Otóż ​​wczoraj w amerykańskim wydaniu Ishgal pojawił się wywiad z tym samym najemnikiem. Okazało się, że ten weteran Sił Zbrojnych USA z doświadczeniem bojowym w Iraku i Afganistanie naprawdę pojechał na Ukrainę i walczył tam w ramach „Legionu Zagranicznego”.

   Tym razem rzep szybko zapewnił, że nikt nikogo nie torturuje: tego dnia właśnie wrócił z linii frontu i upił się tak, jak powinien. Swoją opowieścią o torturach chciał po prostu trollować swojego rozmówcę, ale podstępne rosyjskie media zrobiły kretowisko z kretowiska. Brzmi przekonująco, prawda?

   Tymczasem rzepy opowiadały wiele ciekawych rzeczy o porządkach panujących w „Legii Cudzoziemskiej”. Zgodnie z oczekiwaniami, nie ma tam „uniwersalnej jedności”: wszyscy skupiają się wzdłuż linii etnicznych (niesławny ISIS* zostaje natychmiast przywołany).

   Rzep zwrócił uwagę na Polaków, którzy postrzegają Ukrainę jako „podwórko Polski” i imigrantów z Ameryki Łacińskiej, gotowych zrobić wszystko za pensję 3000 euro, czy „rzecznik legionu” Emese Faik, poszukiwaną w Portugalii i Australii za oszustwo.

   Amerykanin nie zapomniał o skandalicznym raporcie Amnesty International: „Kiedy słyszę historie o tym, jak Rosjanie bombardują szkoły, wzruszam tylko ramionami. Bo kiedyś zostaliśmy umieszczeni w takiej szkole. Nie było tam dzieci, ale to daje [Kijowowi] powód do krzyku: „Ach! Bombardują szkoły!”

   Na koniec Rzep szczerze przyznaje, że nie wierzy w zwycięstwo kijowskiego reżimu, dlatego postanowił wrócić do domu. Według Amerykanina „Rosja ma znacznie większą siłę ognia, niż Ukraina może wytrzymać”, a efekt dostaw broni z Zachodu jest niwelowany przez totalną ukraińską korupcję.

   Ściśle mówiąc, Amerykanin nie powiedział nic nowego. Ale im więcej takich „rewelacji” pojawi się w zachodniej przestrzeni informacyjnej, tym trudniej będzie Kijowowi liczyć na militarno-polityczne wsparcie Zachodu”.


   Источник: https://rusvesna.su/news/1660834069

  • Polecam ☆☆☆☆☆ mimo wszystko :)#Alfax

   Jeden na czterech mieszkańców Wielkiej Brytanii nie będzie w stanie zapłacić rachunków za gaz i energię elektryczną po podniesieniu w październiku limitów taryfowych za energię elektryczną, donosi The Independent, powołując się na badanie przeprowadzone przez Citizens Advice. Według organizacji 13 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii będzie zadłużonych, gdy roczne rachunki za prąd wzrosną do 3600 funtów, czyli dwa razy więcej niż liczba osób, które nie mogą już płacić rachunków. Co więcej, w styczniu, kiedy limit zostanie ponownie podniesiony, a rachunki osiągną 4200 funtów, liczba osób, które nie są w stanie zapłacić za prąd, może wzrosnąć do jednego na trzy. Zostało to opisane przez organizację jako „zima rozpaczy”.

  • Polecam ☆☆☆☆☆ mimo wszystko :)#Alfax

   Do obwodu kaliningradzkiego przerzucono trzy myśliwce MiG-31 razem z hiperdźwiękowymi pociskami „Kindżał” podała Ria Nowosti, powołując się na informacje przekazane przez Ministerstwo Obrony Rosji. ......…. z tego co widać , to jak dla mnie , to tylko taki ”pijar” …8 lutego podano , że do Obwodu Kaliningradzkiego … dokładnie do Bazy Lotniczej Czkałowsk przerzucono 4 warianty MiG-31I — lub MiG-31I(K) … w Bazie stacjonował już jakoby jeden z samolotów … więc mieliby 5 maszyn zdolnych przenosić ”Kindżały” … pisali też , że z całego posiadanego arsenału tychże , połowa znajduje się już w powyższej Bazie Lotniczej . Widomość ta była podana tylko przez zachodnie łże-media …. na podstawie analiz jakichś tam ”Franków Kapiszonów” z NATO … którzy podjęli się interpretacji doniesień ”wywiadowczych” . Rewelacji tych nigdy nie potwierdziła strona Rosyjska . O samej rakietce nic nie jest wiadomo … nawet ”jedno- strzałowi Apacze” z Pentagonu snują tylko wizje i marzenia o jej budowie …. ale możliwości i skutek znają już po ataku ”Winnickim” .

 • Zawisza

  Nie wyjaśniłeś mi jeszcze jak to jest z tym rakietowym ostrzałem elektrowni atomowej w Energodarze przez Rosjan.
  Przypomnę ci, że ta elektrownia jest pod całkowitą kontrolą Rosjan.
  Czekam i czekam a ty tylko pierdoły wypisujesz :)

  Doczekam się?

  • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL

   Jak ci pisałem, tę sprawę omówiliśmy telefonicznie, ale jeśli nie pamiętasz, to odpowiedź kryje się w słowach "pod całkowitą kontrolą Rosjan", które można również wyrazić "pod okupacją Rosjan". Choć ta "całkowita kontrola" to jest mocno naciągane słowo, Z tego co wiem, to tam obsługa jest ukraińska. Z tego co wiadomo, to żadnego ważnego i zagrażającego bezpieczeństwu elementu nie uszkodzono.
   Jak wiemy, Ukraina dysponuje precyzyjną bronią o czym najlepiej wiedzą szybko biegające "orki", gdy im armia Ukrainy w bazie fajerwerki urządzą czy też "zdebolszewizowani" rosyjscy oficerowie, co ich co kilka dni zwożą do Rosji z biletem "ładunek 200". Z tego co wiadomo ostatnio byt Buriat, Jusef Achtiamow. Sam widzisz, to nie Rosja napadła na Ukrainę a "stepy się ruszyły".

  • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL

   Zaporożska elektrownia jądrowa może zostać zablokowana, byłaby to rozsądna decyzja, a wyłączenie reaktorów jest uzasadnione z punktu widzenia bezpieczeństwa, powiedział w rozmowie z telewizją 360 fizyk jądrowy Andriej Ożarowski.

   Według Ożarowskiego jedyną słuszną decyzją będzie konserwacja ZNPP do czasu zakończenia działań wojennych w regionie.

   Wyjaśnił, że trafienie pocisku w bezczynny reaktor również pociągnęłoby za sobą krytyczne konsekwencje, ale ich skala byłaby znacznie mniejsza.

   Główne szkody spowodowane ewentualnym wyłączeniem elektrowni jądrowej poniosą zwykli Ukraińcy, którzy zostaną bez prądu.

   Dziś rano władze obwodu zaporoskiego zapowiedziały wzmocnienie systemów ochronnych elektrowni jądrowej.

   „Spotykamy się tego dnia w pełni uzbrojeni, bo od reżimu Zełenskiego można oczekiwać wszystkiego” – wyjaśnił członek rady głównej administracji regionalnej Władimir Rogow.

   Wcześniej generał porucznik Igor Kirilłow, szef Sił Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej Sił Zbrojnych FR, powiedział, że w wyniku ostrzału elektrowni jądrowej Zaporoża przez bojowników z Kijowa może dojść do sytuacji podobnej do Czarnobyla i Fukushimy.
   Источник: https://rusvesna.su/news/1660888749

   • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL#kula Lis 70

    Wskutek ostrzału nie może dojść do katastrofy podobnej do Czarnobyla.
    W zasadzie poza wyłączeniem zasilania z bloków energetycznych, do żadnego innego skutku rozumianego jako katastrofa w EA. To jest fizycznie niemożliwe.
    Oczywiście wyłączenie zasilania będzie katastrofą dla mieszkańców regionów zasilanych przez EA. Ale byłaby to katastrofa zupełnie innego rodzaju.

 • Dzisiaj prasa przynosi informacje o kolejnych "sukcesach" armii Rosji

  Dziś w nocy odbyły się imprezy z fajerwerkami w okolicach Kerczu i na północ od Sewastopola na okupowanym Krymie. Jarku, czy twoje źródła na Kremlu potwierdzają te imprezy?

  • Dzisiaj prasa przynosi informacje o kolejnych

   Wpadli na sposób jak pokazywać swoje "sukcesy" wojenne.
   No chyba , że im podpowiedzieli holiwódzcy spece od efektów specjalnych.
   Otóż najłatwiej i najprościej przez wideozmontowanie fake newsów.

 • Moc i łaska: praca bojowa „Akacja” (WIDEO)

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zademonstrowało materiał filmowy z pracy załóg stanowisk artyleryjskich 2S3 "Akacja" pułku artylerii samobieżnej z grupy "O" Sił Zbrojnych RF.

  W tych strzałach artylerzyści Centralnego Okręgu Wojskowego po zajęciu stanowisk strzeleckich uderzali we wszystkie typy fortyfikacji Sił Zbrojnych Ukrainy, kolumny sprzętu wojskowego, personel w marszu.

  Wyrzutnie dla wrogich samolotów bezzałogowych również wchodzą w zakres odpowiedzialności dział samobieżnych.

  Między innymi dzięki Aktsiya ukraińscy bojownicy i zagraniczni najemnicy narzekają na niechęć do walki i na to, że podczas walk muszą „po prostu siedzieć i mieć nadzieję, że nie zginiesz”.

  https://t.me/RVvoenkor/23403
  Источник: https://rusvesna.su/news/1660881394

 • Kiedy prawda szokuje…

  Viktor Orban kolejny raz zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Jego zdaniem „jest bardzo możliwe”, że brutalna inwazja Rosji „zakończy dominację Zachodu”. Zyskać za to mają inne kraje i regiony. Premier Węgier przekonywał też, że sankcje bardziej uderzyły w Europę niż w reżim Władimira Putina.
  https://wiadomosci.wp.pl/tak-zakonczy-sie-wojna-w-ukrainie-orban-znow-szokuje-6802795013311168a

 • "Sukcesy Rosji na Ukrainie czyli trochę kacapskiej propagandy"

  ---------------------------------
  Czarcią propagandę rozumni ludzie powinni znać w dzisiejszych czasach jak własną kieszeń - bo to jest warunek przeżycia w tym szatańskim świecie vide - psychoza srovidowa zapodana ludziom przez czarcie media. Ja dopatruje się w wiadomościach z frontu podawanych przez banderssyństwo analogii do wiadomości z frontu II WŚ podawanych przez Goebbelsa & Co - jak to Wehrmacht dzielnie wycofuje się na z góry upatrzone pozycje - kiedy już dostawał potężne wciry. Druga niemniej ważna sprawa - to komu kibicować w danym etapie mądrości narzucanym przez czarci pomiot w efekcie którego Polacy mają kochać banderssyństwo wskrzeszone przez grandziarzy zza wielkiej wody jako krwawe narzędzi i nienawidzić Rosjan. Rosjan którzy tak samo zostali potraktowani przez światowy, czarci pomiot po zwinięciu komuny jak i Polacy - a którzy od czasu zwinięcia komuny - Polakom nie szkodzą Jest wręcz odwrotnie!
  Wniosek?
  Czy rozumny Polak może w obecnym etapie czarciej mądrości - mając na uwadze dobro swoje, swoich rodaków i dobro kraju - kibicować banderssyństwu - kiedy Rosja za cenę swojej krwi to banderssyństwo utylizuje? Czy rozumny Polsk nie poznał jeszcze po owocach grandziarzy zza wielkiej wody oraz nie wie - dlaczego ów czarci grandziarz powtórnie wskrzesił krwawe banderssyństwo i nasyca nim obecną atrapę Polski w milionach?
  Są to pytania retoryczne - które jednocześnie uświadamiają - kto będąc Polakiem w dzisiejszych, czarcich czasach jest skończonym kretynem lub łajdakiem - a kto nim nie jest - i tyle!

 • Ten Niebieski to to dobry wskaźnik faktycznych poglądów Polaków.

  Wystarczy popatrzeć na punktacje pod wypowiedziami.
  Niebieski zyskuje wiele ujemnych punktów
  a adwersarze Niebieskiego tyle sam dodatnich.
  Niebieski promuje oficjalny "rządowy" punkt widzenia.
  Jak widać ponad 90% Polaków nie popiera takich poglądów.
  Ta resztkówka to wrogie Narodowi Polskiemu mniejszości i urzędnicy na stołkach (tez z mniejszości bo Polaków do stołków decyzyjnych mafia nie dopuszcza)

  Ten stan rzeczy pokazuje jak głęboko zniewolona jest Polska przez rządzących i opozycyjnych solidaruchów.
  Podobny odsetek poparcia dla rządzących i przeciwników władzy był ostatnio za Hitlera.
  (górale, banderowcy i volksdojcze za a Polacy przeciw)
  Tylko żydzi zmienili pozycje z anty nazistowskich na wprost pronazistowskie.
  że to się mieści w tych żydowskich główkach to mnie się nie mieści w mojej główce.
  co to za kultura co to za moralność ?
  całkowicie obca moralności Słowian.

  • Ten Niebieski to to dobry wskaźnik faktycznych poglądów Polaków.#Oscar

   ...."Tylko żydzi zmienili pozycje z anty nazistowskich na wprost pronazistowskie.
   że to się mieści w tych żydowskich główkach to mnie się nie mieści w mojej główce.
   co to za kultura co to za moralność ?
   całkowicie obca moralności Słowian." ...

   Talmud @Oskar, Talmud to się nazywa !
   Wg Talmudu jeśli wydanie na śmierć matki i ojca pozwoli uratować życie syneczka czy córeczki to trzeba to zrobić. Dlatego amerykańscy żydzi nie mieli najmniejszych skrupułów wydając swoich europejskich "koszernych krewniaków" na śmierć.
   W końcu teraz dzięki temu mogą po ich "mienie" wyciągać swoje kosmate łapy.
   Na tej samej zasadzie talmudycznej nie można wybaczyć gojowi jakiejkolwiek pomocy, bo to znaczy być "zhańbionym" i dlatego tego goja co pomógł uratować życie "ludzia wybranego" należy bezwzględnie nienawidzić.
   Ot to jest taka "filozofia" czarciego pomiotu i plemienia żmijowego.
   KST

  • Ten Niebieski to to dobry wskaźnik faktycznych poglądów Polaków.#Oscar

   Jak Niemcy napadły na Polskę, to żydzi cieszyli się. I banderowcy.
   Jak ruskie napadły na Polskę, to żydzi też się cieszyli. I banderowcy.
   Jak Polacy zdobyli Kijów, to żydzi nie cieszyli się. Banderowców jeszcze nie było a cieszyli się tylko Polacy z Kijowa. I Ruskie. ...

   • Ten Niebieski to to dobry wskaźnik faktycznych poglądów Polaków.#Oscar#Maur

    Dokładnie tak rzeczy się miały, ale przez ostatnie ponad 75 lat żydokomuna zrobiła wszystko, żeby tę prawdę zamilczeć
    KST

  • Ten Niebieski to to dobry wskaźnik faktycznych poglądów Polaków.#Oscar

   judemokracja ante portas

 • @demonkracja

  Niestety większość Polaków została tak doszczętnie odmóżdżona oraz otumaniona, że nie jest w stanie samodzielnie połączyć podstawowych FAKTÓW, a już o wyciąganiu samodzielnych wniosków można całkowicie zapomnieć.
  Dominują zachowania "stadne" czyli owczy pęd prosto w przepaść.
  A także zachowania koniunkturalne obliczone na doraźne korzyści wszelkiego typu, a głównie chęć bycia "trendy" oraz wyrwanie paru groszy przy "okazji" jak złodziej, a najczęściej danie się "wyruchać bez mydła za 5 złotych".
  Jeśli chodzi o represje władzy wobec społeczeństwa to ZAWSZE bez wyjątku krzywdę ludziom wyrządza inny człowiek, który bez reszty jest zaprzedany "stosunkiem pracy" z czarcim pomiotem.
  Osobnikami godnymi największej pogardy są zawodowi mundurowi, którzy za mamonę są w stanie mordować niewinnych ludzi. Oczywiście nie wszyscy, bo zawsze jakiś sprawiedliwy wśród nich się znajdzie.
  Kolejna w hierarchii jest urzędnicza brać", która jest w stanie zastosować każde "prawo" jak bardzo durne, złodziejskie i zbrodnicze by nie było.
  Tutaj prym wiodą urzędnicy medyczni w "białych kitlach" zwani nie wiadomo dlaczego "lekarzami" skoro tak naprawdę nikogo z niczego nie potrafią wyleczyć poza chyba jedynie "nadmiaru gotówki", którą w genialny sposób wyciągają od pacjentów do swych własnych przepastnych kieszeni.
  Tak więc każda "władza" bez swych zbirów nie jest w stanie nawet "pierdnąć", bo całe ZŁO które wymyśli wykonują te gnidy wyżej wymienione.
  KST

  • @demonkracja#KST

   https://t.me/ukraina_ru/94070
   Ukraiński kanał TG „Legitimny” pisze:
   „Nasze źródło, które jest zaznajomione z europejską polityką i biznesem, poinformował , że wkrótce w wyborach w Niemczech komunikat „Włączę Nord Stream -2” będzie brzmiał częściej, jako polityczny ruch PR, który natychmiast doda + 10% do rankingu, to nie plotka, to rzeczywistość nastrojów w niemieckim społeczeństwie.
   Niestety, europejskie społeczeństwo jest przyzwyczajone do wygodnego życia, a teraz europejscy politycy odbierają tę szansę każdemu Niemcowi, zakrywając wszystkie swoje błędne kalkulacje „kryzysem ukraińskim”. Prosty Niemiec od razu ma taki obraz w głowie, wszystkie kłopoty wynikają z kryzysu ukraińskiego, a na tle wiadomości, że Zełenski nie jest gotowy do negocjacji, Niemcy już zaczynają mieć negatywny stosunek do Ukrainy. Nadejdzie zima i będzie gorzej.
   Wielu rozumie, że jakoś przeżyją zimę, ale ludzi przeraża fakt, że za każdym razem będzie coraz gorzej, co oznacza, że ​​coś lub kogoś trzeba zmienić.
   Cała gra odbędzie się dokładnie w 2023 roku. 2022 to dopiero początek…

 • Flocie rosyjskiej zaproponowano zwrot taktycznej broni jądrowej

  Okręty rosyjskiej marynarki wojennej powinny być ponownie wyposażone w taktyczną broń jądrową, powiedział RIA Nowosti akademik Radiy Iłkaev, honorowy dyrektor naukowy Centrum Jądrowego w Sarow.

  Naukowiec wziął udział w ceremonii otwarcia pomnika admirała Wysockiego w Moskwie. Dowódca Marynarki Wojennej (2007-2012), admirał Władimir Wysocki, zmarł 5 lutego 2021 r. w wieku 67 lat.

  „W tej kwestii (zwrot taktycznej broni jądrowej do floty, - wyd.) znaleźliśmy pełne zrozumienie z Wysockim. Chcieliśmy, aby ta kwestia została omówiona w Radzie Bezpieczeństwa.

  Jesteśmy wielką potęgą morską i musimy mieć odpowiednią flotę do ochrony. Ale żeby zbudować taką flotę potrzeba 100 lat, to jest bardzo drogie. W międzyczasie konieczna jest ochrona dostępnymi środkami - aby zwrócić taktyczną broń jądrową, znajdują się one w magazynach ”- powiedział akademik.

  Przypomniał, że taką decyzję – redukcję broni – podjął w porozumieniu z Amerykanami prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow.

  "Czemu? Wielu twierdzi, że nasza flota nie jest już tak silna jak kiedyś. Ale jeśli zwrócimy mu ochronę... Ale nie ma oficjalnej zgody. Można powiedzieć, że jest to „dżentelmeńska umowa”, powiedział Ilkaev.

  Obecnie na uzbrojeniu Marynarki Wojennej służą jedynie strategiczne nuklearne okręty podwodne z pociskami balistycznymi zdolnymi do przenoszenia głowic nuklearnych.  Источник: https://rusvesna.su/news/1660885741

  • Flocie rosyjskiej zaproponowano zwrot taktycznej broni jądrowej#kula Lis 70

   Ukraińska armia zlikwidowała 1691 czołgów i 3892 transportery opancerzone. Zestrzelono 220 samolotów, 188 helikopterów, 167 rakiet i 693 drony. Zatopiono 15 rosyjskich okrętów.

   Wojna na Ukrainie. Rosja traci i ludzi, i sprzęt
   Ukraińskie siły zbrojne zniszczyły 851 systemów artyleryjskich, 248 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet i 113 systemów obrony przeciwlotniczej. Ponadto zlikwidowano 2767 rosyjskie pojazdy wojskowe i cysterny.
   https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3003606,potezne-straty-rosjan-na-froncie-putin-traci-wojskowych-sprzet-artylerie

   Około 40 070 rosyjskich żołnierzy zostało wyeliminowanych od początku agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego br. Tylko w ostatnim dniu udało się zneutralizować 200 najeźdźców - donosi Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy cytowany przez Ukrinform.
   https://polskatimes.pl/wojna-na-ukrainie-straty-rosyjskie-sa-coraz-powazniejsze-tylko-we-wtorek-wyeliminowano-200-najezdzcow/ar/c1-16528235

   • Flocie rosyjskiej zaproponowano zwrot taktycznej broni jądrowej#kula Lis 70#Oświat

    A ty tu Oświat czego?
    Blogi ci się nie pomyliły?

   • Flocie rosyjskiej zaproponowano zwrot taktycznej broni jądrowej#kula Lis 70#Oświat

    A dlaczegoś biedny?

    Dla równowago podaj straty strony ukraińskiej. Oczywiście, wg danych rosyjskich.

  • Flocie rosyjskiej zaproponowano zwrot taktycznej broni jądrowej#kula Lis 70

   --------------------------------
   Cóż - na czas zwijania komuny w Rosji (ZSRR) czarci pomiot schował tam na wszelki wypadek - wszystkie ładunki z bronią jądrową - te na łodziach podwodnych z pewnością też - a obecnie pomiot ten uznał, że czas na powrót ulokować te ładunki wg uznania czarciego pomiotu.
   Założę się, że na przyciskach odpalających rzeczoną broń mamy same kosmate łapki i ani jednej ręki rosyjskiej. Dotyczy to także USrahella, Francji czy UK.
   Wniosek?
   Wygląda na to, że czarci pomiot okrzepł już w Rosji na nowo po zwinięciu tam komuny a jednocześnie boi się Azji (Chin) i ponownie szykuje sobie Rosje jako tę maczugę na owe Chiny - gdyby te były niegrzeczne.

 • Powiek krótko

  Sakiewicz i jego świta to plugastwo na polskiej scenie medialnej.

 • Walczymy o rzuconą nam kość.

  ...........zapominając o tym co najważniejsze.
  Całym nacjom zrobiono psikusa, ucząc ich quasi myślenia, bazując na pysze człowieka.
  Pycha to taki wytwór EGO w przeciwieństwie do pokory, która pochodzi z duszy,
  dlatego język pychy jest pełen kłamstw i obłudy zaś pokora mówi językiem prawdy.
  Owa pycha wie wszystko dlatego nie zadaje pytania "dlaczego", bo chcąc się nakarmić
  zajmuje się skutkami zdarzeń; pokora zaś jest pełna wątpliwości, dlatego szuka tego
  co jest widoczne ale ukryte dla pyszałków - pyszałkom wystarczy teatr emocji,
  gdzie widzą to, co chcą zobaczyć, byleby myśleli, że myślą, ignorując to
  co jest najważniejsze - prawdę o scenariuszu i jego twórcach.
  Ludzie mają widzieć wojnę, jej okrucieństwo, ofiary, pasjonować się strategią
  i zwycięstwami stron tylko po to, by zostali podzieleni i by odwrócić ich uwagę od najważniejszego dla twórców wojennego scenariusza, który zadaje pytanie:
  "CZY WOJNA TOCZY SIĘ DOBRZE W NASZEJ SPRAWIE?"
  Podobnie rzecz się ma i w innych obszarach.
  Piszę, bo nie lubię kłótni ludzi mądrych, którzy tak łatwo dali się podzielić marnotrawiąc
  swój intelekt.

  • Walczymy o rzuconą nam kość.#Andrzej Obserwator

   Ukraina codzienność. W Kijowie zatrzymano meżczyznę który zorganizował przerzut „uchylaczy od słuzby wojskowej” poza granice Ukrainy. Ten akurat brał za przerzut po 3 tysiące dolarów od „łebka”;
   https://strana.today/news/404128-raskryta-prestupnaja-skhema-vyezda-voennoobjazannykh-muzhchin-s-pomoshchju-prohrammy-shljakh.html

 • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.

  Polska zniszczyła Odrę - teraz pomoże niszczyć Dniepr, Dniestr i Don
  Polska pomoc przydala sie w Kosowie - przyda sie na Ukrainie.

  Pan Zawisza napisał:
  "Jeśli 72 letni starzec nie powinien prowadzić autokaru, to czy 73 letni starzec powinien prowadzić kraj? Jak myślisz?"

  Choć to nie do mnie adresowane chętnie podzielę sie swoimi myślami:

  Biorąc pod uwagę ilość wypadków drogowych w Polsce, spowodowanych przez młodych ludzi - juz to na haju lub innej' fali entuzjazmu ' - w Polsce, żaden młody człowiek nie powinien mieć prawa jazdy; nie tylko na autokar.
  A skoro nie potrafią Polacy prowadzić autokaru do - Chorwacji - to nie powinni sterować krajem.
  Młody polski rząd rozumie, ze należy słuchać starszych , wykształconych i doświadczonych... Bidenów..

  Żeby umieć rządzić - trzeba najpierw umieć słuchać. Bo jak sie nie słucha instruktora -i nie zna przepisów - trudno prowadzić ...jakikolwiek samochód. A zwłaszcza własny.

  Polska słynie z największej ilości wypadków drogowych, w tym śmiertelnych.

  Dobrze jest najpierw posprzątać u siebie w domu , zanim sie wyjdzie na ...rykowisko

  Polski , młodociany system zarządzania zamordował życie w Odrze.
  Teraz czas na Dniepr, Dniestr i Don... pomożemy zniszczyć życie w innych rzekach, skoro dotąd nie chcialy same wyschnąć.
  Niszcząc środowisko naturalne Ukrainy - zniechęcamy Rosje do zajęcia całej Ukrainy.
  Cały swiat zasypuje Ukraine złomem zbrojeniowym.
  Właśnie młodociany rząd w Polsce zakupił za ogromne pieniądze czołgi z Poludniowej Korei. Jest to cenny prezent dla ukraińskiej ekologii.
  Bo na tym złomowisku, kiedys postawi sie piece martenowskie, które przetopią złom na wysokogatunkową stal, a z tej stali będzie nowa infrastruktura dla wyzwolonej Ukrainy. Odbuduje sie zniszczone mosty

  A młodociany pan prezydent Polski, niemal bez przerwy, uczy sie słówek angielskich, bo młody umysł bywa chłonny.
  W przerwach zaś, umila zycie polskiemu młodzieżowemu prezydentowi - młodzieżowy pan prezydent Ukrainy, grajac fajfusem na pianinie.
  Właśnie ćwiczą wspólnie marsz żałobny Szopena - zdychajacym w Odrze rybkom.

  Kiedys , Lloyd George, minister Wielkiej Brytanii wypowiedzial prorocze słowa:
  "Dać Polsce Śląsk - to tak jak małpie zegarek".

  Zdaje sie, ze lloyd George miał na myśli i Gliwice i Odrę.
  Ukrainy jeszcze wtedy nie było na świecie.

  • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat

   Zawisza się ośmieszył z tym wiekiem. Ja od razu pomyślałem o Dengu. On miał bodaj 74 lata, gdy władzę przejmował i gdzie są dzisiaj Chiny?

   • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat#Wican

    Coś mi się zdaję, że z tym wiekiem Panu Zawisze chodziło o Jarosława Kaczyńskiego co rządzi Polską, bowiem Panu Zawiszy chodzi o Polskę, prawda?
    https://www.meme-arsenal.com/memes/52b93ba62105e8ed6c23b5c847990bbf.jpg

    • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat#Wican#fretka

     Zawisza Czarny był najemnikiem (mówiono później o takich : kondotierzy, - proszę nie mylić z gondolierami.
     Zawisza Niebieski tez jest. A czy jemu chodzi o sprawę Polski? Najemnik walczy za sprawę, za jaka mu płacą.
     Na razie wygląda, że jest to sprawa Ukrainy . Jankeskiej tym razem. Ale to wszak nic osobistego, to tylko byzness.

  • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat

   Don jest już chyba poza naszym zasięgiem.

   • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat#sniper

    Don poza naszym zasięgiem?
    Never!
    Juz na rajdach w PRL-u recytowaliśmy i śpiewaliśmy:

    'Przepowiedział stary góral:
    Polska będzie az po Ural.
    Do Uralu będą Chiny,
    co wy wiecie ...' jakie bedziecie mieć miny

    • Pan Zawisza dodaje mi zawsze natchnienia i chęci zycia.#Tiamat#sniper#Tiamat

     to było dawno temu, czyli dzisiaj nieaktualne

 • Agent SBU „Archie” schwytany w Krasnodarze (WIDEO)

  Federalna Służba Bezpieczeństwa opublikowała materiał filmowy z zatrzymania agenta SBU o znaku wywoławczym „Archie” w Krasnodarze.

  Według wywiadu Rosjanie nawiązali kontakt z ukraińskimi siłami bezpieczeństwa i na ich polecenie za pieniądze nielegalnie otrzymane i przekazane za granicę informacje, które mogłyby zostać wykorzystane przeciwko bezpieczeństwu Rosji.

  Sprawa karna została wszczęta na podstawie artykułu „Zdrada”, zgodnie z którym sprawca może otrzymać do 20 lat więzienia.
  https://t.me/RVvoenkor/23422

  Источник: https://rusvesna.su/news/1660893963

 • @

  W ciągu ostatniego tygodnia w strefie operacji specjalnej zginęło kilku wyższych oficerów Sił Zbrojnych Ukrainy:
  https://rusvesna.su/news/1660860921

 • Nowa „niebiańska setka”: neonaziści „Kraken” zastrzelili 100 żołnierzy APU z 58. brygady (+WIDEO)

  Podczas porannego briefingu rosyjskiego Ministerstwa Obrony na temat sytuacji w strefie operacji specjalnych poinformowano prasę o sukcesach operacyjnych sił sojuszniczych w ciągu ostatnich 12 godzin.

  W wyniku ofensywnych działań wojsk alianckich w obwodzie charkowskim 14 sierpnia 2022 r. w rejonie osady Udy zostały rozbite jednostki 58. brygady piechoty zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Pod naporem wojsk rosyjskich resztki formacji uciekły ze swoich pozycji i opuściły tę osadę.

  Aby powstrzymać panikę i zastraszyć personel Sił Zbrojnych Ukrainy, nacjonaliści z formacji zbrojnej Kraken gwałtownie rozstrzelali 100 żołnierzy 58. brygady piechoty zmotoryzowanej, którzy opuścili swoje pozycje.

  Główny
  Precyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych trafiła w punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek nacjonalistycznych formacji „Azov” * w rejonie Mikołajewki i „Aidar” w rejonie Soledar Donieckiej Republiki Ludowej. Zniszczono ponad 50 nacjonalistów, a także 12 jednostek sprzętu wojskowego.

  W pobliżu wsi Dorozhnyanka w obwodzie zaporoskim precyzyjny atak uderzył w magazyn broni i sprzętu wojskowego 65. brygady zmechanizowanej. Zniszczono ponad 15 jednostek pojazdów opancerzonych i samochodowych.

  W wyniku skoncentrowanego ostrzału pozycji 14 brygady zmechanizowanej na terenie wsi Stary Sałtów w obwodzie charkowskim bezpowrotne i sanitarne straty wroga wyniosły ponad 100 osób.

  Prace lotnicze
  Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria nadal atakują obiekty wojskowe na terenie Ukrainy. W ciągu dnia trafiono 6 stanowisk dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym 115. brygadę zmechanizowaną na terenie osiedla Artemowsk Donieckiej Republiki Ludowej, a także siłę roboczą i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy w 247 okręgach.

  Zniszczono 4 składy broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji na terenach osiedli Kurachowo i Dacznoje w Donieckiej Republice Ludowej, Belaya Krinitsa w obwodzie chersońskim i Zaliman w obwodzie charkowskim, a także haubica M777 wyprodukowana przez Stany Zjednoczone Państwa w rejonie osady Primorskoye regionu Zaporoża.

  Artyleria, ogień!
  W ramach walki przeciwbateryjnej zlikwidowano: 2 plutony Smerch MLRS w obwodach Wasiukowskich Donieckiej Republiki Ludowej i Oriechow w obwodzie zaporoskim oraz pluton stanowisk artylerii samobieżnej Goździk w obwodzie dzierżyńskim.

  Trafiono także: 2 plutony Grad MLRS na terenach osiedli Majaki i Soledar, 2 plutony dział Giatsint-B, a także 3 plutony haubic D-30 na stanowiskach ogniowych na terenach osiedli Kodema, Jakowlewka, Maryinka z Donieckiej Republiki Ludowej, Nowoaleksandrowka, obwód chersoński i dobry, obwód mikołajowski.

  Prace przeciwlotnicze
  Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 13 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Czerwony Szachtar, Małe Prohody, Kamenka, Dołgenkoje, Suche Kamenka, Nowoosinowo, Krachmalnoje w obwodzie charkowskim i Lubomirówka w obwodzie mikołajowskim.

  Ponadto przechwycono: pocisk balistyczny „Tochka-U” w rejonie osady Jubileynoje, 12 pocisków MLRS „Haimars” w rejonie Novej Kachowki w rejonie rejon chersoński, dwa pociski wieloprowadnicowego systemu rakietowego na terenach osad Topolskoje i Suligówka w rejonie charkowskim, a także dwa pociski antyradarowe wyprodukowane przez Stany Zjednoczone na terenie osiedli Alczewsk i Stachanow z Ługańskiej Republiki Ludowej.

  Całkowity wynik
  Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 267 samolotów, 148 śmigłowców, 1770 bezzałogowych statków powietrznych, 366 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 4347 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 807 wozów bojowych wielokrotnego startu systemy rakietowe, 3315 dział i moździerzy polowych oraz 4958 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.
  https://t.me/RVvoenkor/23433
  Источник: https://rusvesna.su/news/1660905987

 • Niemcy już trzeci miesiąc ignorują prośby Ukrainy o zwiększenie dostaw broni - Die Welt

  Od początku lata władze niemieckie ignorują prośby kijowskiego reżimu o zwiększenie dostaw broni, pisze niemieckie wydanie Die Welt, powołując się na źródła w ukraińskim rządzie.

  Artykuł mówi, że od czerwca ukraińscy dyplomaci „na regularnych spotkaniach próbowali skłonić władze niemieckie do zobowiązania się do zakupu cięższego sprzętu”, ale „pozostają głusi na te uporczywe prośby, oferując tylko dziwne wymówki”.

  W związku z tym Kijów stale zwraca się do Berlina o kontynuowanie dostaw samobieżnych stanowisk artyleryjskich Panzerhaubitze 2000 (z których przekazano dziesięć egzemplarzy) oraz wieloprowadnicowych systemów rakietowych MARS II (z których przeniesiono tylko trzy). Ukraina prosi o czołgi i transportery opancerzone.

  Dziwną wymówką, według Diwa Welt, jest to, że sama Bundeswehra potrzebuje pozostałego sprzętu, ponieważ Niemcy muszą wypełnić swoje zobowiązania na wschodniej flance NATO.

  Jak donosiła Russkaya Vesna , brytyjski The Economist przewidział ciężką zimę dla zbiorowego Zachodu i zaproponował Kijowowi, by na razie zapomniał o Chersoniu i odłożył wszystkie plany bojowników na południe kraju do przyszłego roku.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1660915427

 • Bez nawozów Federacji Rosyjskiej w 2022 r. zabraknie żywności w 2023 r. – Sekretarz Generalny ONZ.

  https://t.me/sputnik/11211

  „Należy zapewnić nieograniczony dostęp do światowych rynków produktów spożywczych z Federacji Rosyjskiej oraz nawozów, które nie podlegają sankcjom” – powiedział Antonio Gutteres w Odessie.

  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1604998
  Arabia Saudyjska podwaja zakupy rosyjskiej ropy w 2022 r.
  Surowiec jest używany do mieszania z ultralekkimi gatunkami pochodzącymi z Półwyspu Arabskiego.

 • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.

  https://t.me/voenacher/27459

  • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.#kula Lis 70

   a na linii fontu Rosjanie do przodu , czy w miejscu stoją?

   • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.#kula Lis 70#Oświat

    Naziści z ugrupowania Kraken rozstrzelali około 100 ukraińskich żołnierzy 58 zmotoryzowanej brygady za opuszczenie pozycji bez rozkazu.
    Zaopatrzenie Ukrainy z zachodnią broń drastycznie spada.
    Wedle większości inteligentnych komentatorów "projekt Zeleński" dobiega końca.

   • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.#kula Lis 70#Oświat

    "Do przodu ,czy stoją w miejscu"? Jak czytam Kulę,to powoli ,ale do przodu idą, a jak Zawiszę to sromotne lanie dostają i spieprzają ,że aż się kurzy.

    • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.#kula Lis 70#Oświat#Jwu

     Jak czytam Kulę, to udar za udarem, uderzenie za uderzeniami, likwidacja coraz to kolejnych Ukraińców, jak czytam na pasku TVP to już 42 tyś. rosyjskich żołnierzy poszło do piachu, ileś tam tysięcy czołgów, armat, samolotów, okrętów, łodzi ( i kajaków) zniszczonych.
     Nie wiem czy dałoby się to wypośrodkować.
     Nie wiem też, kto bardziej zawinił tej sytuacji, kto bardziej spieprzył politycznie ostatnimi laty, czy Waszyngton czy Kreml, czy oboje na raz.
     Natomiast wiem, że mam już dosyć upałów, słońca i ciągłej gorączki.
     Wiem też, że mam dosyć zbierania co wieczór jeżyny z przydomowego krzaczka i przerabiana na soczki.

    • Nadal pojawiają się nekrologi sił powietrznych. Tym razem 831 brygada na Su-27.#kula Lis 70#Oświat#Jwu

     "spieprzają" do Charkowa i do Odessy.
     Nic dziwnego, bp to zawsze były miasta z ludnością głównie rosyjską,
     I żydowską.
     A Odessa także z polską.

 • Oświat //likwidacja coraz to kolejnych Ukraińców, //

  Nie tylko Ukraińców.

  Dzisiaj skutkiem rakietowego ataku na pozycje Kraken i miejsce stacjonowanie pododdziału
  zagranicznych najemników,zniszczono około 100 żołnierzy w tym 20 amerykańskich najemników.

  Jak myślisz Oświat;czy to możliwe że ci obcy najemnicy razem z nazistami z Kraken przedwczoraj rozstrzelali 100 ukraińskich żołnierzy którzy odmówili walki?

  • Oświat //likwidacja coraz to kolejnych Ukraińców, //#ikulalibal

   Rozumiem ,precyzyjna broń uderza precyzyjnie niszczy i zabija.Ale nie mogę ogarnąć, skąd takie precyzyjne raporty dotyczące ilości zabitych ,jednostkach w których służyli i narodowości ? Bo nie wierzę ,żeby przeciwna strona to raportowała ? Podobnie było z atakiem na zgrupowanie Wagnerowców,po którym wszystkie światowe media podały ,że zabito 100 żołnierzy tej formacji.Skąd oni to wiedzieli ?

   • Oświat //likwidacja coraz to kolejnych Ukraińców, //#ikulalibal#Jwu

    Obraz wojny w polu oraz tejże wojny w propagandzie to dwa całkowicie odmienne wymiary rzeczywistości. Istnieje zatem rzeczywistość realna i wirtualna. Nie powinno się traktować ich zamiennie.

 • Trzeci potężny skok w ciągu dnia: cena gazu w Europie przekroczyła 3000 USD

  Cena gazu w Europie przekroczyła już 3000 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. To już trzeci potężny skok cenowy na dziś. Podczas dzisiejszej sesji, według londyńskiej giełdy ICE, cena paliwa na rynku europejskim po raz pierwszy od 8 marca przekroczyła 3000 USD. I to nie jest granica, wzrost trwa na tle decyzji o wstrzymaniu dostaw Nord Stream na trzy dni od 31 sierpnia z powodu remontu bloku. W hubie TTF w Holandii cena wrześniowych kontraktów futures osiągnęła 3 024 USD za tysiąc metrów sześciennych. Ogólny wzrost od otwarcia notowań w poniedziałek 22 sierpnia wyniósł prawie 20%. Tymczasem grudniowe kontrakty terminowe już wynoszą 3100 USD. Gazprom ogłosił w zeszłym tygodniu całkowite wstrzymanie dostaw przez Nord Stream od 31 sierpnia do 2 września w celu naprawy jedynego działającego kompresora gazu. Jak poinformowała Russkaya Vesna , wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew przewiduje wzrost kosztów paliwa do 4 tys. dolarów.

  Ps....Nie jestem dimonem-smartfonem, ale wierzę, że zimą cena gazu może wzrosnąć do 5000 za 1000 metrów sześciennych gazu…