Dlaczego żydek Blinken wydzwania do Pana Ławrowa a ten go olewa?

Na tytułowe pytanie odpowiem od razu

Bo wojna USA przeciwko Rosji przy użyciu UPAdlińców nie idzie po myśli ropokradów. 

UPAdlincy oddelegowani do robienia za mięso armatnie sprawują się dobrze. Przyjmują dary zachodu, część sprzedają na pniu w darknecie, część zostawiają w ramach kontrofensywy (czyli strategiczne wycofanie się na z góry upatrzone pozycje) a resztę opylają Rosjanom. W końcu ta "wojna" kiedyś się skończy a kokainowy fajfus grający teraz rolę "prezydenta UPAdliny" i jego kolesie z czegoś będą musieli żyć...

Ale ta Operacja Specjana na UPAdlinie chyba tak szybko się nie skończy. Putas najwyraźniej doszedł do wnioski, że skoro na UPAdlinie walczy ze zjednoczonymi siłami zachodu to lepiej to przeciągnąć. Tym bardziej, że eksportuje mniej a zarabia więcej. Marzenie każdego handlowca.
Różni kanapowi "stratedzy" już w marcu doszli do wniosku, że Rosja została "pokonana" bo nie zajęła Kijowa w 3 dni. (Tak po prawdzie to starczą dwa Kindżały odpalone z Morza Kaspiskiego i kokainowy fajfus będzie musiał szybko tworzyć rząd na uchodźctwie.)
Nie wiem dokładnie jak ci "stratedzy" przeniknęli w struktury wojskowe Kremla i w głowę samego Putasa ale udało im się. Kijów jeszcze nie zdobyty...Widać z tego, że ręka Putasa jest zdecydowanie za krótka. Na razie zadowala się czyszczeniem Ługańska (już praktycznie pozamiatał) i Doniecka. Następna będzie Odessa, miasto - korzeń naszego kaczelnika.

Tylko ci kanapowi "stratedzy" znają prawdziwą prawdę a idiota Putas prowadzi grę jak chce i jak mu przeciwnik pozwala. Wiadomo, szachista. 
Jak poważna armia idzie na wojnę to wie, że scenariusze będą zmieniać się dzień po dniu. W przypadku największej armii w Galaktyce (USArmy) to wszystko jest dużo prostsze. Typuje się jakiegoś słabeusza, robi się na dzień dobre dywanowe bombardowania a dopiero potem wkracza dumnie piechota pod osłoną czołgów, żeby wyciąć resztę tych co przeżyli.
Kanapowi "stratedzy" kierują się właśnie taką logiką.

Rosyjska Operacja Spoecjalna na UPAdlinie jest trochę inna. Oni nawet niechętnie zabijają ukraińskich żołnierzy, raczej zachęcają ich do poddania się i zachowania życia.
Drugą kwestią jest wyraźny rozkaz Putasa, żeby maksymalnie ograniczyć straty wśród ludności cywilnej. To tak jakby wyszło się na ring z jedną ręką zawiązaną na plecach i jeszcze z kulą u nogi.
Zmasowana pomoc zachodu dla UPAdliny  na razie kończy się czyszczniem magazynów NATO i biedą w Europie, która będzie bardzo dotkliwa zimą bo nawet chrust będzie ciężko znaleść pod śniegiem.
A co zrobi wtedy Putas?
Podejrzewam, że zapali długie, kubańskie oczywiście, cygaro i każe podać szampanskoje igrustnoje z najlepszego rocznika.

A żydek Blinken niech wydzwania do Pana Ministra Ławrowa. Pan Ławrow to bardzo kulturalny facet i może za piątym razem odbierze?...

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.03

liczba ocen: 34

 • Wcale że nie "olewa"

  Przecież pani rzeczniczka Zacharowa wyraźnie powiedziała że "oddzwoni jak tylko w grafiku
  znajdzie wolną chwilę".

  https://vz.ru/news/2022/7/28/1169908.html

 • Dlaczego żydek Blinken wydzwania do Pana Ławrowa a ten go olewa?

  Hiper optymistyczna notka dotycząca prowadzonej "specjalnej operacji wojskowej" w banderlandzie. Chciałbym aby była odbiciem aktualnej rzeczywistości, lecz niestety tak nie jest. Nie będę polemizował z autorem, bo nie miałoby to żadnego sensu, gdyż dostęp do informacji najprawdopodobniej mamy taki sam, tylko różnimy się oceną. Autor zapomniał tylko napisać, że rozmowa Ławrow-Blinken się odbyła i jak zapewniają strony, była bardzo "owocna". To strona amerykańska /jako pierwsza/ wyraziła chęć rozmowy, lecz Ławrow ochoczo na to przystał - jest zbyt wytrawnym dyplomatą, aby "olewać partnera".
  Ps. Po minusach widzę, że Ławrow /w/g neonowych specjalistów/ błądzi - powinien go najprawdopodobniej olać - prawda ?

  • Dlaczego żydek Blinken wydzwania do Pana Ławrowa a ten go olewa?#Playset

   //Hiper optymistyczna notka dotycząca prowadzonej "specjalnej operacji wojskowej" w banderlandzie. Chciałbym aby była odbiciem aktualnej rzeczywistości, lecz niestety tak nie jest//

   Jest.
   Opieram się tylko na potwierdzonych (także przez UPAdlińców) źródłach.

 • Ławrow, nie mógł odebrać

  Czekał na tę kolację z Ministrami Spraw Zagranicznych G7
  Ile to już razy ogłaszałeś sukces bolszewickich hord stepowych? A na froncie Rosjanie balują przy fajerwerkach z magazynów ich broni.
  A specjalna operacja ośmieszania armii rosyjskiej trwa i trwa.

  • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski

   //Ile to już razy ogłaszałeś sukces bolszewickich hord stepowych?//

   To pan Ruszkiewicz ogłaszał jakieś sukcesy Brukseli, London City, czy innego Wall Street?
   Bo to z tych miejsc operują hordy STEPOWE i pustynne (koczownicze i nie bolszewickie a bronsztajnowskie - od Lejby Bronsztajna ps. operacyjny: "Trocki").
   Coś mi chyba w piśmiennictwie p. Ruszkiewicza umknęło.

  • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski

   //Ławrow, nie mógł odebrać
   Czekał na tę kolację z Ministrami Spraw Zagranicznych G7//
   Pan Minister Ławrow z idiotami się nie zadaje. No chyba, że zmuszają go do tego obowiązki służbowe...

   //Ile to już razy ogłaszałeś sukces bolszewickich hord stepowych?//
   Przecież naziole UPAdlińskie dostają w w dupę.
   Z kimś mnie mylisz :)

   //A na froncie Rosjanie balują przy fajerwerkach z magazynów ich broni.
   A specjalna operacja ośmieszania armii rosyjskiej trwa i trwa.//
   Oczywiście, można "ośmieszać" armię, która jest i odnosi sukcesy.
   UPAdlinska armia już praktycznie nie istnieje.
   Te resztki są tylko pretekstem, żeby UPAdlina mogła wyłudzić jeszcze trochę kasy.

   Kiedy ty Zawisza w końcu się obudzisz?

   • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    "Pan Minister Ławrow z idiotami się nie zadaje. "
    Dobry żart tymfa wart.

    "Przecież naziole UPAdlińskie dostają w w dupę."
    Od kiedy to wojska rosyjskie naziolami upadlińskimi nazywasz. Czyżbym nie zauważył jakiś spektakulatnych zwycięst bolszewików. Ja tam widzę, coągle to nowe fajerwerki w magazynach przyfrontowych i szamocące się w swej niemocy wojska rosyjskie. Wojnę na wyniszczenie. Jak myślisz, co przedstawią w paradzie na rocznicę rewolucji październikowej, znowu kondukt ładunków 200?

    Z takimi sukcesami jakie odnosi armia Rosji sama z siebie robi pośmiewisko. Podobnie walczy druga armia świata z 22 i stoją tak już 5 miesiąc w zwarciu. Pyrrusowe to zwycięstwo, musisz przyznać. Ale zapraszam pod mój tekst. Przeczytasz, to może coś zrozumiesz.

    • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     PODCZAS GDY MEDIA ESTABLISZMENTOWE PRZEPYCHAJĄ UROJONĄ NARRACJĘ NA UKRAINĘ, AMERYKAŃSKIE WOJSKO DOWIADUJE SIĘ TERAZ, ŻE WOJNA JEST PRZEGRANA
     31 lipca 2022Larry Johnson

     [ wybrane fragmenty ]

     Zwróć uwagę na źródło „wiadomości”, że rosyjscy żołnierze są unieruchomieni i znajdują się w „niepewnej” sytuacji – wszystko to pochodzi z oficjalnych ukraińskich szczekaczek prasowych.

     Jeśli ukraińska armia naprawdę ma w pętach armię rosyjską, dlaczego Ukraina błaga o więcej broni i amunicji?
     A na poważnie, Stany Zjednoczone dostarczyły Ukrainie więcej broni w ciągu ostatnich czterech miesięcy niż dostarczyły niegdyś niezwyciężonej armii afgańskiej przez lat kilkanaście, a Ukraina już wyczerpała te dostawy?

     Ukraińskie wojsko nie dysponuje już stałymi skrzydłami myśliwców/bombowców. Ukraina nie ma nienaruszonego pułku czołgów.
     Jak tą kontrofensywę zrobi?
     Według starej szkoły a la I wojna światowa poprzez masowe szarże ukraińskich WOT – wojsk z Obrony Terytorialnej?
     Uruchomienie HIMARS na jednym moście nie zmienia zasad gry.

     Naprawdę interesującą ciekawostką w raporcie NY Times jest twierdzenie, że Rosja przenosi maksymalną liczbę żołnierzy do Chersonia.
     Jak Rosja może to zrobić, jeśli podobno nie ma już nowych rekrutów do obsadzenia swoich zrujnowanych szeregów? A skąd pochodzą te wojska?
     Przecież nie wycofuje je z Donbasu.

     Tymczasem w Stanach Zjednoczonych analitycy wojskowi informują dowództwo, że Ukraina rozpada się w szwach.
     Chłopcy i dziewczęta z Agencji Wywiadu Obronnego nie mogą już ukrywać, że Ukraina nie wygrywa i nie ma drogi do zwycięstwa.
     To rosnące przekonanie o tragicznej sytuacji na Ukrainie prawdopodobnie spowoduje odsunięcie Austina i Millleya, by przestać lekkomyślnie dolewać więcej amerykańskiej broni i sprzętu do szybko rosnącej czarnej dziury, jaką jest Ukraina.

     Nawet ci dwaj polityczni sympatycy Ukrainy znają balladę Kenny’ego Rogera „The Gambler”.
     Dostępne polskie napisy.

     Czytaj całość;
     https://sonar21.com/while-establishment-media-pushes-delusional-narrative-on-ukraine-us-military-brass-now-recognizes-the-war-is-lost/

    • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Jwu

     Szanowny Jwu, w głównych mediach już w marcu podano, że ukraińska armia zwyciężyła. Skoro tak, to po cholerę im teraz wielka kontrofensywa. Ta kontrofensywa jest tak prawdopodobna, jak to marcowe zwycięstwo. Dlatego interesowanie się tym co mówią "gówniane" media to strata czasu. Chyba, że jest się wielbicielem banderowskiej Ukrainy, wtedy dla podtrzymania dobrego samopoczucia, wręcz trzeba.

   • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Amerykański ekonomista Jeffrey Sachs:
    – „Ukraina zniknie z mapy albo rozpocznie się trzecia wojna światowa”

    Jeffrey Sachs jest znany w kręgach politycznych wielu krajów. Doradzał w zakresie reorganizacji gospodarki na warunkach rynkowych zarówno w Ameryce Łacińskiej, jak i Europie Wschodniej. Był jednym z czołowych konsultantów polskiego ruchu antykomunistycznego „Solidarność” i współautorem programu gospodarczego pierwszych rządów Polski po upadku komunizmu.
    .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1554021235679436800

  • Ławrow, nie mógł odebrać#Zawisza Niebieski

   https://t.me/boris_rozhin/59080
   Dziś o godzinie 12.00 nieprzyjaciel w sile do 70 osób, wspierany przez 3 bojowe wozy piechoty z rejonu nowopolskiego obwodu donieckiego, próbował zaatakować pozycje jednostek Sił Zbrojnych FR, poruszając się w kierunku południowo-wschodnim. Porażony ogniem, wróg został zatrzymany i wycofał się na zajmowane wcześniej pozycje. Straty wroga do 30 osób (nieodwracalne).

 • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...

  "W końcu ta "wojna" kiedyś się skończy a kokainowy fajfus grający teraz rolę "prezydenta UPAdliny" i jego kolesie z czegoś będą musieli żyć..."

  Fajfus dopóki gra swoją rolę jest na świeczniku, ale gdy wojna się skończy, to wszystko co nakradł zostanie mu odebrane, a on sam wysłany do Lucyfera.
  Założymy się ? ...
  KST

  • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST

   Ja tam bym się raczej o Putina martwił. Służby których jest protegowanym nie lubią ośmieszania Rosji, Zwykle ten co do tego doprowadził kończy jak Chruszczow, czy też Stalin. Myślę, że Putin tę część historii Rosji zna stąd w w światowej dyplomacji określany jest jako "prezydent ze schronu".

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    Nie martw się o Putina, bo w depresję wpadniesz, a białe kitle zdiagnozują u ciebie "szok klimatyczny" i zaaplikują czwartą dawkę śmiercionki.
    KST

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    "Ja tam bym się raczej o Putina martwił" Coś w tym jest na rzeczy ! O tym prezydencie ze "schronu" także w publikowanych komentarzach czytałem, lecz to jeszcze "mały pikuś" wobec kręconych ostatnio klipów z dużymi grupami młodzieży - gromko popierających " cara". Czyżby tracił poparcie, bo są informacje, że wielu wojskowych i urzędasów /nie wspominając o cywilach/ zaczyna ostro krytykować tę " szachową rozgrywkę".

    • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski#Playset

     No to martwcie się o Putina i kibicujcie fajfusowi, aż w końcu sami zostaniecie z fajfusem we własnej rzyci ...
     KST

    • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski#Playset

     Co niektórzy tylko o Ukrainę by się martwili, od 4 miesięcy o zwycięstwo Rosji się tylko modlą. A modłów nikt wysłuchać nie chce. Ile to już razy Ukrainę podzielili a armia Putina pilnie realizuje cele "operacji specjalnej ośmieszania Rosji". Ławrow opowiada, że wszystkie cele [ośmieszania] zrealizują jakby im mało było, Putin przez minutę sterczał przed kamerami jak petent oczekując na prezydenta Turcji. Głupio wyglądał, szczególnie, że prezydent Turcji pięknie mu się zrewanżował za wcześniejszy podobny numerek. Teraz on musiał tę żabę zjeść. Miedwiediew zaczął za aktora komediowego robić występując przed jakąś dziwną mapką.. Pewnie już z Polakami podpisali tajny pakt, o wspólnym rozbiorze Ukrainy. hi, hi, hi

     To wszystko strach, nie przed USA, nie przed armią Ukrainy a przed wewnętrznymi ruchami na Kremlu, co cara mogą boleśnie obalić. Albo ten "rak", co o nim ciągle się mówi w internecie gwałtownie zaatakuje, albo przewrót na carskim dworze. To tam, a nie na Ukrainie główna linia frontu przebiega. No ale nie prorokujmy, "pażiwiom, uwidim" jak bracia Moskale zwykli mawiać.

    • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski#Playset

     Śmieszy mnie ta neonowa przepychanka,gdzie część komentatorów kibicuje jednemu ,a inni drugiemu.Skacząc sobie przy tym do oczu.Tak rywalizując, zapominają o tym co powiedział Dmowski: "jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" . Dlatego g.wno mnie obchodzi ,kto siedzi w schronie,a kto grał na pianinie ?

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    // Służby których jest protegowanym nie lubią ośmieszania Rosji, //

    Ustalmy pewne FAKTY.
    Obietnice "KTO SKRZYWDZI ROSJĘ BĘDZIE MIAŁ DO CZYNIENIE Z WDW"
    (Кто обидит Россию – будет иметь дело с ВДВ! _
    złożyła otwarcie i głośno formacja wojska zwana WDW. .Jak zawsze będą świętować 2 sierpnia czyli w najbliższy wtorek

    A dziś świętuje Flota Bałtycka

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    https://t.me/intelslava/34441
    Sąd w DRL rozpatrzy nową sprawę dotyczącą zagranicznych najemników, którzy walczyli po stronie Ukrainy.
    Pozwani to Matias Gustavsson, Vekoslav Prebeg, John Harding, Hill Dylan i Hill Andrew. Są obywatelami Szwecji, Chorwacji i Wielkiej Brytanii.
    Wszyscy zostali wzięci do niewoli w Mariupolu.

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    Kolejny „njus” z „juesej”. Cytat „Prezydent USA Joe Biden wyraził gotowość do rozpoczęcia rozmów z Rosją na temat nowego systemu kontroli zbrojeń nuklearnych. Stary traktat o redukcji zbrojeń ofensywnych wygasa w 2026 roku…Zostało to zapisane w oświadczeniu Bidena, opublikowanym na stronie Białego Domu…„Dzisiaj moja administracja wyraziła gotowość do szybkiego rozpoczęcia negocjacji w sprawie nowego systemu kontroli zbrojeń, który zastąpi START III, a który wygasa w 2026 roku. Rosja musi wykazać, że jest gotowa do wznowienia współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w zakresie kontroli zbrojeń jądrowych” – poinformował Biden”…
    https://strana.today/news/401866-bajden-khochet-provesti-perehovory-s-kremlem-kasatelno-jadernoho-oruzhija.html

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    Dla zainteresowanych, artykuł z ukraińskiego portalu „Strana” o smierci w Mikołajowie, oficjalnie w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego, ukraińskiego „agro-oligarchy” Ołeksija Wadaturskiego właściciela największej ukraińskiej firmy handlującej zbożem „Nibulon”. Cytat „W rankingu Forbesa 100 największych ukraińskich biznesmenów na rok 2020 Wadaturski zajął 15 miejsce z kapitałem 450 mln dolarów. Był uważany za jedną z kluczowych postaci w obwodzie mikołajowskim, a od początku wojny wspierał finansowo nie tylko swoją małą ojczyznę, ale także Siły Zbrojne Ukrainy…Na rosyjskich kanałach Telegram omawiane są trzy wersje [smierci Wadaturskiego]…Według pierwszej był to celowy atak na Wadaturskiego, w jakiś sposób związany z „umową zbożową” lub z rolą Wadaturskiego w obronie Mikołajowa (biznesmen był jedną z kluczowych postaci w regionie i miał duże wpływy)…Druga – na jego dom spadły fragmenty rakiety zestrzelonej przez ukraiński system obrony przeciwlotniczej…Trzecia wersja – celowali w jednostkę wojskową znajdującą się na tym samym obszarze, ale chybili…Również za pośrednictwem rosyjskich mediów aktywnie rzucana jest wersja o nieporozumieniach, które rzekomo istniały między Wadaturskim a Zełenskim, ze wskazaniem, że Bankowa [to znaczy Biuro Prezydenta Ukrainy] może być w jakiś sposób zaangażowana w naprowadzenie ataku na dom agrobiznesmena…A deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z Chersonia Aleksiej Kowaliow, który przeszedł na stronę Rosji, powiedział nawet, że powodem była chęc przejścia Wadaturskiego na stronę rosyjską…„W zasadzie spory Wadaturskiego z Kijowem narastały w ostatnim czasie. W wyniku niedawno przyjętych ustaw stracił on monopol na transport zboża, a jeśli wojska rosyjskie wkroczyłyby do ​​obwodu mikołajowskiego w tym samym czasie, co do obwodu chersońskiego, Wadaturski najprawdopodobniej przeszedłby na naszą stronę” – powiedział Kowaliow…Jednocześnie źródła Strany, z otoczenia zmarłego biznesmena, a także eksperci rynkowi, zaprzeczają zarówno istnieniu poważnych sporów między Wadaturskim a Zełenskim, jak i jego planowi przejścia na stronę Rosji”;
    https://strana.today/news/401863-chto-budet-kompaniej-nibulon-posle-smerti-vadaturskoho.html

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    https://t.me/boris_rozhin/59062
    Poranna odprawa Ministerstwa Obrony Rosji. 08.01.2022 r.
    Oprócz informacji o zniszczeniu wyrzutni pocisków przeciwokrętowych HIMARS MLRS i Harpoon ogłoszono zniszczenie 92. brygady w Charkowie, z likwidacją do 200 osób. * Wagner Orkiestra
    https://pbs.twimg.com/media/FZD7Jn9XgAAX7LI?format=jpg&name=large

    *
    Oddział Wagnera teraz w Bachmut/Artemowsku
    https://twitter.com/spriteer_774400/status/1554034880639557632

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    https://t.me/voenkorKotenok/38871
    Jewgienij Olefirenko, urodzony w 1988 r. ps. „Elvis”, dowódca plutonu 1. Brygady Sił Specjalnych. I. Boguny, a także instruktor „Legii Cudzoziemskiej”. Zlikwidowany przez armię rosyjską pod Artemowskiem.

   • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST#Zawisza Niebieski

    Popołudniowa (02.08.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

    Wojsko rosyjskie zlikwidowało do 500 ukraińskich nacjonalistów w wyniku ostrzału stanowisk Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) w obwodzie charkowskim. Jak podaje Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, w wyniku kilku kolejnych nalotów zlikwidowano do 250 zagranicznych najemników, a także grupę 130 nacjonalistów. Wcześniej resort komentował wypowiedzi Kijowa o konsultacjach ze Stanami Zjednoczonymi przed uderzeniem z użyciem HIMARS. Jak podkreśla rosyjskie Ministerstwo Obrony, takie wypowiedzi wskazują na bezpośrednie zaangażowanie Waszyngtonu w wydarzenia na Ukrainie.

    Podczas operacji specjalnej na Ukrainie Siły Powietrzno-Kosmiczne (SP-K) Federacji Rosyjskiej zaatakowały pozycje wojsk ukraińskich, w wyniku czego zginęło nawet 500 nacjonalistów.

    „W miejscowościach Merefa i Czugujew w obwodzie charkowskim zlikwidowano do 500 nacjonalistów z 92 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych oraz dużą liczbę sprzętu wojskowego w wyniku precyzyjnych uderzeń rosyjskich sił powietrznych i kosmicznych”– poinformował generał porucznik Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

    Ponadto zlikwidowano do 250 najemników i zniszczono ponad 20 jednostek sprzętu wojskowego w wyniku uderzenia rosyjskich sił powietrznych na punkt tymczasowego rozmieszczenia ukraińskiego „Międzynarodowego Legionu” w obwodzie Mikołajowa.

    Ponadto ponad 130 nacjonalistów zostało zneutralizowanych podczas ataku na pozycje 16 batalionu 58 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ w obwodzie artiomowskim.

    „Pozostali żołnierze batalionu, w liczbie do 70 osób, pospiesznie opuścili swoje pozycje i udali się do Konotopu na Sumach, gdzie zostali rozbrojeni i uznani za dezerterów”– wyjaśnił Konaszenkow, dodając, że 21 batalion 56 brygady piechoty zmotoryzowanej, który poniósł znaczne straty, został w czasie odwrotu ostrzelany przez wojska ukraińskie i prawie całkowicie zlikwidowany.

    Siły lotnicze, artyleryjskie i rakietowe nadal atakują obiekty wojskowe na Ukrainie. W ciągu dnia trafiono pięć stanowisk dowodzenia, w tym 36 brygady morskiej w rejonie Nikołajewa i 92 brygady zmechanizowanej w rejonie Charkowa. Ucierpiała również siła robocza i sprzęt wojskowy USZ w 142 obwodach.

    Wraz z tym zniszczono siedem składów amunicji w Donieckiej Republice Ludowej (DRL), obwodzie zaporoskim i Mikołajewie. W ramach walki przeciwbateryjnej na terytorium DRL zostały trafione dwa stanowiska artyleryjskie haubic Hiacynt. Zlikwidowano również cztery wyrzutnie MLRS Grad i dziewięć jednostek artylerii na stanowiskach ogniowych.

    W ciągu dnia systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły pięć ukraińskich dronów i przechwyciły dwie rakiety MLRS Huragan.

    Ministerstwo Obrony skomentowało także niedawne wypowiedzi przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Wadyma Skibickiego o konsultacjach ze Stanami Zjednoczonymi przed ostrzałami przy użyciu amerykańskimi rakietami systemu HIMARS.

    Powiedział, powołując się na gazetę The Telegraph, że agencje wywiadowcze obu krajów konsultują się, aby powstrzymać atak, jeśli Waszyngton nie zatwierdzi ataku na określony cel.

    „Wszystko to niezbicie dowodzi, że Waszyngton, wbrew oświadczeniom Białego Domu i Pentagonu, jest bezpośrednio zaangażowany w konflikt na Ukrainie. To administracja Bidena jest bezpośrednio odpowiedzialna za wszystkie zatwierdzone przez Kijów ataki rakietowe na obszary mieszkalne i obiekty infrastruktury cywilnej w osiedlach Donbasu i innych regionach, które spowodowały masową śmierć cywilów”– powiedział Konaszenkow.

    Zaznaczył, że na tle słów Skibickiego nikt nie powinien mieć wątpliwości, że głośne przypadki użycia HIMARS, w tym nalot na Nową Kachowką, seria ostrzałów w Doniecku i ostrzał aresztu przedprocesowego centrum w Jelenowce, zostały zaplanowane przez reżim Zełenskiego i zatwierdzone przez Waszyngton.

    „Polityczną, karną i moralną odpowiedzialność za masakrę w Jelenowce i inne zbrodnie wojenne na Ukrainie, razem z Zełenskim, ponosi bezpośrednio administracja Bidena”– podsumował Konaszenkow.

    Szef rosyjskiego departamentu obrony Siergiej Szojgu podczas na ostatniej konferencji zwrócił uwagę na znaczne straty wojsk reżimu ukraińskiego w broni typu zachodniego .

    Według Szojgu straty Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) rosną nie tylko w broni konwencjonalnej, ale także ciężkiej. W szczególności podczas specjalnej operacji wojskowej reżim kijowski stracił 33 haubice M777 i sześć wyrzutni HIMARS w wyniku rosyjskich ataków. Obie bronie zostały dostarczone na Ukrainę ze Stanów Zjednoczonych.

    Szef rosyjskiego MON zaznaczył, że tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni USZ straciły prawie 400 (396) ppk Javelin i NLAW oraz 125 MANPADS Stinger.


    W wyniku rosyjskich ataków na magazyny wojska ukraińskie straciły ponad dwieście pocisków do uniwersalnych wyrzutni HIMARS. Pociski znajdowały się w magazynach w obwodzie mikołajowskim i charkowskim.

    Również podczas operacji specjalnej zniszczono pięć wyrzutni systemów przeciwokrętowych Harpoon i pocisków do nich. W jednym z przypadków zniszczenie Harpuna nastąpiło kilka dni temu w wyniku precyzyjnego ataku na magazyn ukraińskich sił zbrojnych w Odessie.

    Siergiej Szojgu zauważył, że zachodnia broń dostarczana Ukrainie stanowi dodatkowe zagrożenie dla regionu. Powodem jest m.in. sprzedaż na czarnym rynku przez ukraińskie wojsko broni dostarczanej z krajów NATO. Wiele takich faktów jest rejestrowanych w sieci. Próbują sprzedać „na lewo” dosłownie wszystko: od kamizelek kuloodpornych i innej amunicji po karabiny maszynowe w stylu NATO i przenośne systemy rakiet przeciwlotniczych.

    Szojgu poinformował też, że na wyzwolonych terenach i w miejscowościch DRL, ŁRL i Ukrainy przeprowadzono około 1,4 tys. akcji humanitarnych, podczas których dostarczono ponad 50,5 tony pomocy humanitarnej.

    Ponadto na terenach wyzwolonych zbudowano wodociąg o łącznej długości około 90 km, który zapewnia zaopatrzenie w wodę do 50 tysięcy metrów sześciennych mieszkańcom Doniecka i okolic. Oprócz tego budowane są jeszcze dwa wodociągi o długości 60 km dla ludności DRL i ŁRL.

    Powstają i przebudowywane są również ważne obiekty, w tym 12 budynków mieszkalnych z ponad 1000 mieszkań, dwa wielofunkcyjne centra medyczne o łącznej pojemności 260 łóżek, a także centrum administracyjno-ratunkowe Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych.

    Sześć osiedli Donieckiej Republiki Ludowej zostało niedawno wyzwolonych podczas specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu podczas telekonferencji.

    Według niego wyzwolenie DRL przebiega zgodnie z planem.

    „Niedawno wyzwolone zostały osady Grigorowka, Berestowoje, Striapowka, Pokrowskoje, Semigorie i Nowoługańskoje. Elektrownia cieplna Uglegorsk, największa w Europie, znalazła się pod naszą kontrolą”– powiedział Szojgu.

    Wcześniej wiceminister informacji Donieckiej Republiki Ludowej Danił Bezsonow powiedział, że wojsko DRL paproponowało, aby personel wojskowy USZ na pozycjach w pobliżu Awdiejewki „zakończył bezsensowny opór” i złożył broń .

    Członkowie gwardii rosyjskiej odkryli stanowiska 13 operatorów dronów strony ukraińskiej, które zostali następnie zostały zniszczone przez artylerię.

    Departament poinformował również, że podczas działań rozpoznawczych i poszukiwawczych w Ługańskiej Republice Ludowej znaleziono dużą ilość broni i amunicji.

    Tymczasem władze ŁRL poinformowały o ostrzale przez USZ z użyciem HIMARS.

    Uszkodzone zostały budynki mieszkalne, szereg obiektów cywilnych oraz budynek przedsiębiorstwa Pieriomaiskugol.

    Rosgwardia zlikwidowała operatorów ukraińskich dronów na terenie Ługańskiej Republiki Ludowej, potwierdziła służba prasowa resortu obrony.

    „W wyniku zwiadu rosyjscy gwardziści zarejestrowali współrzędne 13 operatorów wrogich bezzałogowych statków powietrznych. Operatorzy zostali zlikwidowani przez ostrzał artyleryjski”- napisano w oświadczeniu.

    Ponadto w toku nowych działań rozpoznawczych i poszukiwawczych w ŁRL Rosgwardia przejęła broń i amunicję.

    W szczególności znaleziono 14 granatników produkcji zagranicznej, w tym polski granatnik PG-7GM, granatnik przeciwpancerny 84 mm AT4SC-RS, dwa przenośne systemy rakiet przeciwlotniczych, amerykański miotacz ognia M136A1, siedem Fagotów i przeciwpancerne pociski kierowane Kornet.

    Znaleziono także karabin szturmowy Kałasznikowa, 70 sztuk pocisków 122 mm, 50 min przeciwczołgowych i przeciwpiechotnych, 51 pocisków do granatników, 13 granatów, 4 kg materiałów wybuchowych i ponad 3000 pocisków różnych kalibrów.

    Dmitrij Poliański, pierwszy zastępca przedstawiciela Rosji przy ONZ, powiedział, że wysłał sekretarzowi generalnemu ONZ António Guterresowi i przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa ONZ Zhang Junowi informację o użyciu przez ukraińskie wojsko zakazanych min „Płatek”.

    „1 sierpnia wysłaliśmy list do Sekretarza Generalnego ONZ i Przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Stałego Przedstawiciela Chin Zhang Juna z dodatkowymi informacjami o ukraińskim zaminowaniu obiektów cywilnych w Donbasie minami ‚Płatek’. Dołączyliśmy do niego odpowiednie materiały fotograficzne”– napisał Poliański w Telegramie.

    Według niego list będzie rozpowszechniany jako oficjalny dokument Rady Bezpieczeństwa i Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

    Jak wcześniej informowały władze Doniecka, pięć osób zostało rannych w wyniku rozrzucenia dzień wcześniej min przeciwpiechotnych „Płatek” przez USZ na terenie centrum miasta.

    Także komisarz ds. praw człowieka w DRL Daria Morozowa poinformowała szefa misji ONZ na Ukrainie o faktach rozrzucania na terenach miejscowości republiki min przeciwpiechotnych „Płatek”.

    „O tych faktach oficjalnie powiadomiłem szefową Misji Monitorowania Praw Człowieka ONZ na Ukrainie Matyldę Bogner. Nalegam, aby społeczność międzynarodowa nie tylko je rejestrowała, ale także wydała odpowiednią ocenę prawną wraz z przyjęciem niezbędnych środków reagowania”– podkreśliła Morozowa.

    Dodała, że ​​w przypadku braku odpowiedniej reakcji ONZ powinna „publicznie wyjaśnić, dlaczego organizacja odpowiedzialna za utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa na planecie ignoruje umyślne nielegalne działania Ukrainy mające na celu okaleczenie i zabicie ludności cywilnej Donbasu”.

    Rzecznik Praw Obywatelskich przypomniała, że działania strony ukraińskiej naruszają prawo międzynarodowe. „Bojówkarze ukraińscy nie tylko otwarcie walczą z cywilami. Absolutnie dokładnie wybierają cele. A to są nasze dzieci. Przypomnę, że w warunkach miejskich ten rodzaj masowej broni stanowi szczególne zagrożenie dla nieletnich”– powiedziała Morozowa

    Rosyjscy kolejarze dostarczyli dziś pomoc humanitarną swoim kolegom z DRL, pociąg przyjechał na stację kolejową Iłowaisk.

    Ładunek obejmował artykuły papiernicze dla dzieci pracowników kolei oraz materiały budowlane do renowacji zniszczonych mieszkań dla pracowników DonZhD. W sumie z pomocą przybyło osiem wagonów.

    Ładunek został uformowany z darowizn od rosyjskich pracowników kolei i dostarczony przy wsparciu Wszechrosyjskiego Frontu Ludowego. Wydarzenie zbiegło się w czasie z nadchodzącym Dniem Kolei w DRL.

    Dwie uczelnie wyższe w Mariupolu rozpoczęły przyjmowanie wniosków od osób ubiegających się o przyjęcie, ogłoszono wczoraj przez służbę prasową Ministerstwa Edukacji i Nauki DRL.

    „Dwie organizacje edukacyjne szkolnictwa wyższego wznowiły już pracę w mieście Mariupol: Priazowskie Techniczny Uniwersytet Miejski i Mariupolski Uniwersytet Miejski. Te organizacje edukacyjne już przyjmują wnioski o przyjęcie i od 1 września rozpoczną proces edukacyjny”– poinformowało we wczorajszym oświadczeniu.

    Należy zauważyć, że w nowym roku akademickim wszystkie organizacje edukacyjne, które zarejestrują się w DRL, będą mogły wznowić swoją pracę na wyzwolonych terytoriach.

    Wcześniej informowano, że prawie 3,7 tys. dziewiątklasistów i absolwentów szkół w wyzwolonych regionach otrzymało certyfikaty republikańskiego sytemu edukacyjnego.

    *

    Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

    Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

    9 min.

    „Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 03 серпня 2022 року.

    Сала У’країні!
    Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy. https://adnovumteam.wordpress.com/2022/08/03/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-03-08-2022r-2598-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-168/

  • Fajfus zostanie ofiarą całopalną ...#KST

   Podczas gdy Zełenski wywozi z kraju ostatnie ziarno, by zadowolić swoich zachodnich partnerów, zwykli ludzie muszą stać w długich kolejkach po chleb, nie dla wszystkich wystarcza.
   Odessa, punkt dystrybucji chleba.
   https://t.me/ukraina_ru/89467 Okradają własne społeczeństwo w taki sam sposób jak reżym hitlerowski okradał społeczeństwa krajów okupowanych.

 • "Bo wojna USA przeciwko Rosji przy użyciu UPAdlińców nie idzie po myśli ropokradów. "

  -------------------------------
  Skąd taki wniosek - na podstawie czego?
  Wniosek?
  Wg mnie wszystko idzie zgodnie z planem - bo celem tyjatru na banderlandzie jest przyspieszenie likwidacji Białej Europy i Białej Ameryki. Czarci pomiot uznał, że tylko Biała Europa i Biała Ameryka może mu przeszkodzić w tzw. globalizacji czyt. - depopulacji, wymieszania etnicznego i odczłowieczenia człowieka.

 • @demonkracja pisze:

  ... "Czarci pomiot uznał, że tylko Biała Europa i Biała Ameryka może mu przeszkodzić w tzw. globalizacji czyt. - depopulacji, wymieszania etnicznego i odczłowieczenia człowieka." ...

  Niby tak, ale przecież w tym "wymieszaniu etnicznym i odczłowieczaniu" to właśnie "białasy" wiodą od dawna prym i powinny być wręcz hołubione przez czarci pomiot, a ten "niewdzięcznik" planuje likwidację swoich najlepszych kolaborantów. Chyba coś nie tak ? ....
  KST

  • @demonkracja pisze:#KST

   -------------------------------
   "Niby tak, ale przecież w tym "wymieszaniu etnicznym i odczłowieczaniu" to właśnie "białasy" wiodą od dawna prym i powinny być wręcz hołubione przez czarci pomiot, a ten "niewdzięcznik" planuje likwidację swoich najlepszych kolaborantów. Chyba coś nie tak ? ....
   KST"
   -------------------------------
   Białas nie ma tu nic do gadania - bo w większości ma pomienione szare komórki na szatańskie odchody oraz zamroczony jest tzw. konsumpcjonizmem - jako narkozą.
   Wniosek?
   Chodzi o to, że od gnicia białego człowieka - ma przejść zgnilizna na kolorowych, zanim ostatni biały odejdzie z Ziemi.

  • @demonkracja pisze:#KST

   https://t.me/voenacher/26171
   Pozycje kolejnej zniszczonej amerykańskiej haubicy M777. Postać na filmie mówi, że haubica została rozerwana na kawałki, a cała załoga 300x.

  • @demonkracja pisze:#KST

   https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1597603
   Jeden z najbogatszych biznesmenów na Ukrainie zginął w Nikołajewie po tym, jak pocisk przeciwlotniczy Sił Zbrojnych Ukrainy uderzył w jego dom.
   Zginął wraz z żoną właściciel firmy rolniczej „Nibulon”, bohater Ukrainy i biznesmen z listy Forbesa Oleksij Wadaturski. W 2021 jego majątek oszacowano na 450 milionów dolarów.
   Wstępnie przyczyną śmierci był upadek ukraińskiego pocisku przeciwlotniczego kompleksu S-300 na rezydencję Wadaturskich.

  • @demonkracja pisze:#KST

   Żeleński w 2019r
   Jesteśmy gotowi do wojny, ofiary w ludziach nie mają dla nas żadnego znaczenia, 41min
   h ttps://rumble.com/v1d0ky9-red-pill-news-wiadomoci-w-czerwonej-piguce-20.07.2022.html

   Poza tym sporo innych ciekawostek

 • Dlaczego żydek Blinken wydzwania do Pana Ławrowa a ten go olewa?

  Dlatego ze Anthony Blinken rozmawia o seksie gejowskim za każdym razem, gdy spotyka się z Saudyjczykami
  Link:
  https://www.lifesitenews.com/news/us-secretary-of-state-says-he-promotes-lgbt-agenda-in-every-conversation-with-saudis/
  Lawrow wie o tym i zna nawet tresc ostatniej rozmowy pomiedzy Saudyjskim ksieciem Salmanem a sekretazem stanu A. Blinkenem.
  Rozmowa przebiegala tak :
  Saudyjski książę Salman: "Więc, wciąż mamy tę sprawę w Jemenie, ale sa rzeczy ważniejsze w tej chwili, słyszałem, że chcesz zawrzeć umowę w sprawie ropy. Bo wiesz, Chińczycy zawierają z nami umowy. Jestesmy otwarci na propozycje , jeśl masz jakies".

  Sekretarz stanu Antony Blinken: "Tak, jestem pewien, że to są ważne kwestie, ale najpierw chcę zapytać o sprawe wazniejsza : czy od czasu ostatniego naszego spotkania wsadziłeś sobie coś w odbyt? Rząd Stanów Zjednoczonych czuje bardzo mocno, że powinieneś wsadzać sobie cos w odbyt , i wszyscy ludzie w twoim kraju powinni wsadzac sobie cos w odbyt , mówimy tu również o małych dzieciach".
  Saudyjski książę Salman: "Czy my poważnie bedziemy zajmowali sie tym znowu, człowieku? Spójrz, na świecie zachodza powazne zmiany, Wiem, że wy tam w Stanach lubicie wsadzać sobie rzeczy w odbyt, ale ja nie zamierzam tu siedzieć i słuchać kolejnego twojego godzinnego wykładu o radościach seksu gejowskiego. Nie mam na to czasu. Chcesz porozmawiać o interesach czy co?

  Sekretarz stanu Antony Blinken: "Dla Stanów Zjednoczonych, ze względu na nasze wartości, prawa gejów to wlasnie sa interesy. Jest to dla nas niezwykle niepokojące, gdy słyszymy, że ludzie w twoim kraju nie oddaja sie sexowi gejowskiemu, a dzieci nie są uczone, jak ciagnac gejowskiego druta".

  Saudyjski książę Salman: "Well. Dobra, będę już szedł. Mam rozmowę z przewodniczącym Xi. Słuchaj, Antony - nie kłopocz się wiecej dzwonieniem do mnie więcej. To po prostu nie działa."

  • Dlaczego żydek Blinken wydzwania do Pana Ławrowa a ten go olewa?#terminal 2

   Nic dodać, nic ując.

 • Lessons from Vietnam for Ukraine ( Veterans Today 31.07.2022)

  W kwietniu 1965 roku prezydent USA Lyndon Baines Johnson (LBJ) wyjaśnił, dlaczego eskaluje zaangażowanie USA w Wietnamie. Z orwellowskim akcentem LBJ zatytułował przemówienie "Pokój bez podboju", ogłaszając początek amerykańskich ataków lotniczych na Wietnam. Wyjaśnił, że "Musimy walczyć, jeśli mamy żyć w świecie, w którym każdy kraj może kształtować swoje własne przeznaczenie i tylko w takim świecie nasza własna wolność będzie bezpieczna... złożyliśmy narodową obietnicę pomocy Południowemu Wietnamowi w obronie jego niepodległości i zamierzam jej dotrzymać. Zhańbienie tej obietnicy, porzucenie tego małego i dzielnego narodu na rzecz jego wrogów i terroru, który musi po nim nastąpić, byłoby niewybaczalnym złem."

  Johnson wyjaśniał dalej: "Jesteśmy tam również po to, by wzmocnić porządek światowy... Pozostawienie Wietnamu swojemu losowi zachwiałoby zaufaniem wszystkich tych ludzi w wartość amerykańskiego zobowiązania i w wartość słów Ameryki."

  Nie wyciągając żadnych wniosków z porażki i masowej rzezi wojny koreańskiej w poprzedniej dekadzie, wojsko amerykańskie rozpoczęło szeroko zakrojone bombardowania Wietnamu i wysłało setki tysięcy żołnierzy.

  Zachodni sojusznicy zapewniają dodatkowe wsparcie w wywiadzie i doradztwie wojskowym. Choć nie ma jeszcze oficjalnych wojsk amerykańskich (tak jak przez pierwsze lata nie było ich w Wietnamie), są operacje specjalne i wiele innego wsparcia wojskowego.

  Prezydent Biden i liderzy administracji brzmią podobnie jak LBJ w początkowej fazie wojny wietnamskiej. W uwagach do Kongresu proszących o dodatkowe fundusze dla Ukrainy, Biden powiedział: "Potrzebujemy tej ustawy, aby wesprzeć Ukrainę w jej walce o wolność.... Koszt tej walki nie jest tani, ale ustępowanie przed agresją będzie bardziej kosztowne, jeśli na to pozwolimy." Dając jasno do zrozumienia, że celem USA jest nie tylko "wolność" Ukrainy, Biden kontynuuje: "Inwestowanie w wolność i bezpieczeństwo Ukrainy to niewielka cena za ukaranie rosyjskiej agresji, zmniejszenie ryzyka przyszłych konfliktów."

  Zarówno w Wietnamie jak i na Ukrainie, USA zainstalowały lub promowały pro-amerykańskie rządy, aby przeciwdziałać "przeciwnikom". W latach 50-tych USA uniemożliwiły przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w Wietnamie, które zjednoczyłoby kraj bez wojny. W 2014 roku USA odegrały zasadniczą rolę w promowaniu puczu na Ukrainie, który obalił demokratycznie wybrany rząd prowadząc do secesji Krymu i wojny domowej we wschodniej Ukrainie. Podczas gdy większość na Zachodzie uważa, że konflikt ukraiński rozpoczął się w lutym tego roku, w rzeczywistości rozpoczął się w lutym 2014 roku. Dokument z 2016 roku "Ukraina w ogniu", zbanowany przez YouTube, opisuje przewrót.

  Zachodnie media przedstawiały USA i Wietnam Południowy wygrywające wojnę w Azji Południowo-Wschodniej, dopóki ofensywa Tet z 1968 roku nie zdemaskowała kłamstw i rzeczywistości. Podobnie zachodnie media portretują Ukraińców wygrywających wojnę pośród przytłaczającego ukraińskiego poparcia społecznego. W rzeczywistości Rosja oraz secesjonistyczna Doniecka Republika Ludowa (DPR) i Ługańska Republika Ludowa (LPR) stopniowo przejmują kontrolę nad południowo-wschodnią Ukrainą. Tymczasem ukraiński prezydent Zelensky nadzorował więzienie, tortury i zabijanie przeciwników. Największa partia opozycyjna została zdelegalizowana. Wielu Ukraińców sprzeciwia się jego polityce i kontynuacji wojny. Pojawiają się pogłoski o zamachach na prezydenta, podobnie jak to miało miejsce w Wietnamie Południowym.

  Ukraińcy stali się mięsem armatnim dla celów geopolitycznych USA, tak jak byli nimi Południowi Wietnamczycy.

  Obecnie jest jasne, że eskalacja LBJ w 1965 roku była ogromnym i kosztownym błędem. Niepotrzebna wojna wyrządziła ogromne szkody Wietnamowi, Kambodży i Laosowi. Miała też ogromne negatywne konsekwencje w Stanach Zjednoczonych.

  Czy USA i sojusznicy będą nadal eskalować konflikt na Ukrainie, "podwajać" interwencję w połowie świata, której celem jest zaszkodzenie Rosji? Czy niczego nie nauczyliśmy się z Wietnamu i kolejnych klęsk amerykańskiej/zachodniej polityki zagranicznej ostatnich 40 lat?

  Risck Stirling

 • KST

  Proponuję zapoznać się z fragmentem komentarza Monaco, który zamieścił u Białasa. Tego typu notek i komentarzy jest wiele, lecz na Neonie to herezja, potwierdzająca tylko istotę rzeczy. " Opinia O. Cariewa,
  byłego deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy, który ostrzegł nas przed atakiem na Donbas: „… Zachód stara się nie przekraczać pewnych czerwonych linii, w tym nie dostarcza… broni które mogą poważnie wpłynąć na przebieg kampanii wojskowej. W odpowiedzi Rosja nie „kalibruje” Kijowa, podstacji elektrycznych zasilających miasta i nie niszczy infrastruktury transportowej… "

  "W przeciwnym razie nie da się wyjaśnić, co się teraz dzieje. Oczywiście takie porozumienia, jeśli w ogóle, drastycznie zmniejszają straty po obu stronach”.

  "Nasze intencje są dobre i pełne człowieczeństwa - nie ma tam potrzeby tworzyć kompletnego chaosu. Ale wszyscy czują, że w tej całej historii coś jest nie tak.

  Armia rosyjska, druga w rankingu najsilniejszych armii świata po Stanach Zjednoczonych, nie może być ograniczana w swoich działaniach przez armię wroga, która zajmuje dopiero 22 miejsce.

  A terytorium Ukrainy nie może być „Linią Mannerheima” we wszystkich miejscach (a ta została zajęta), muszą być słabe punkty – i nasz wywiad doskonale o tym wie. A jeśli Moskwa podąża za „czerwonymi liniami” od 1985 roku, to nie są one pisane dla Zachodu. W rzeczywistości jednak wydłużanie czasu operacji specjalnej zwielokrotnia straty stron, a śmiercionośna broń - (MLRS) HIMARS - wciąż jest dostarczana! "

  Opinia Siergieja Markowa.
  " Zdaniem Siergieja Markowa, dyrektora Instytutu Studiów Politycznych:
  „Władze rosyjskie mogą znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji ograniczenia poparcia społecznego dla operacji wojskowej na Ukrainie. Powodem jest to, że armia rosyjska nie posuwa się naprzód i nie zadaje poważnych ciosów reżimowi kijowskiemu.

  Powoduje to rosnące rozczarowanie w społeczeństwie. Patriotycznie zorientowana część społeczeństwa... podejrzewa... brak woli politycznej władz rosyjskich do poważnej wojny. Brak poważnych ataków na kwatery główne i łączność, przez które przechodzą masowe dostawy broni z krajów NATO dla armii ukraińskiej, jest w opinii publicznej niewytłumaczalny i nie może być w żaden sposób wyjaśniony przez władze. Tak więc władze ryzykują utratę kontaktu z ludnością ....... ."

  • KST#Playset

   Ja bym nie przeceniał roli społeczeństwa rosyjskiego, ono nie jest zdolne do obalania władców na Kremlu, ale w tym miejscu postawił bym różne frakcje w służbach rządzących na Kremlu. Śmierć tak dużej liczby oficerów nie może być przez nich odbierana pozytywnie. Spadek znaczenia Rosji, która staje się petentem nie tylko u państw mocarstw, jak Chiny, ale u państw o znacznie niższej pozycji w rankingu, jak Turcja, Iran. To oni mogą cara obalić. Faktem jest, że co by nie mówić Putin kiepsko kończy. Może właśnie o to chodzi USA, gdy grillują Putina dostarczając Ukrainie tyle broni, by skutecznie ostudzać zapędy Rosji ale nie tyle, by rozstrzygnąć sprawę na swą korzyść.

   • KST#Playset#Zawisza Niebieski

    Rosja może jeszcze bez problemów rozstrzygnąć ten konflikt na swoją korzyść. Głównym hamulcowym jest "koszer car", który realizuje interesy sprzeczne z rosyjską racją stanu. To właśnie może być przyczyną odsunięcia go od władzy. Był już bardzo niepopularny, gdy realizował "świrusową hucpę", lecz właśnie ten konflikt przywrócił mu poparcie - może być także przyczyną upadku. Byłoby to ironią losu, gdyż sam rozbudził i podsycał patriotyzm w Narodzie.

    • KST#Playset#Zawisza Niebieski#Playset

     Jakież to interesy są "sprzeczne z rosyjską racją stanu", potrafisz wypunktować?
     Prezydent Putin nie musi jednoczyć narodu rosyjskiego, doskonale wyręczył go w tym Zachód organizując międzynarodową nagonkę na wszystkich Rosjan a nie wyłącznie na Wodza.
     Kradzież rosyjskich majątków, zamrożenie rosyjskich aktywów, nieustanne podsycanie nienawiści do przeciętnego Rosjanina scementowały naród rosyjski w monolit.
     Identyczna sytuacja miała miejsce podczas II wojny światowej, podobna sytuacja w Wietnamie , Afganistanie....Zachód nagminnie zapomina lekcje jakich doświadczył próbując walczyć z całym narodem, zapomina też że Rosjanie to potomkowie dawnych Wikingów.

 • Do czego prowadzi kunktatorstwo "wielkiego szachisty".

  Informacja z blogu Bruska : "Siły ukraińskie używające UAV zaatakowały kwaterę główną Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Według gubernatora miasta Michaiła Razwozhajewa rannych zostało pięć osób.

  W związku z obecną sytuacją postanowiono odłożyć wszystkie obchody Dnia Marynarki Wojennej w Sewastopolu. Władze namawiają mieszkańców do pozostania w domu".

 • @demonkracja - inne spojrzenie

  Muszę się przyznać, że z wieloma Pana komentarzami i zawartymi w nich
  spostrzeżeniami zgodziłbym się w pełni, gdyby nie moja optyka zdarzeń,
  nieco inna, bo widziana z innej perspektywy, którą objaśniam poniżej:

  Notoryczni kłamcy, oszuści, krętacze i patentowani egocentrycy, ergo szowiniści
  nie mogą być kreacyjnymi wizjonerami, bo ich celem i miernikiem wartości
  jest władza i bogactwo, dające możliwość wiedzeni pasożytniczego trybu życia.
  Dlatego nie są w stanie samodzielnie wykreować stabilnej rzeczywistości,
  bo w skutek plemiennej predylekcji, charakterystycznej dla plemion nomadnych,
  nie mogą funkcjonować skutecznie bez silnego "żywiciela" tworząc alternatywną,
  opartą na zmowie i zabezpieczoną plemienną omertą, nieformalną władzę.
  Samodzielne próby kreacji zwykle kończyły się tak, jakby kot nasmerfował.
  Zawsze towarzyszył temu rewolucyjny terror.
  Pewna epoka, w skutek zapaści finansowej się kończy, zatem przyszedł czas
  na nowego "żywiciela" i podjęcie z nim cichej współpracy w kreowaniu jutra.
  To się dzieje na naszych oczach, tylko zdominowani stereotypami myślenia,
  staliśmy się ślepi.
  Co do mnie, nie zdziwi mnie, gdy na podwórzec przetrzebionego Białego Człowieka
  z łoskotem wjedzie Chiński Koń, na wzór tego Trojańskiego, przy dźwiękach radosnej
  Hava Nagila.
  Jest tylko tyci szkopuł; specyfika Chińskiej Kultury z jej ukształtowanym
  historycznie specyficznym Nacjonalizmem, może stać się siłą sprawczą,
  że machinator polegnie od machiny; ale to nie mój problem.

  • @demonkracja - inne spojrzenie#Andrzej Obserwator

   "Specyfika Chińskiej Kultury z jej ukształtowanym
   historycznie specyficznym Nacjonalizmem, może stać się siłą sprawczą,
   że machinator polegnie od machiny;"

   Cosik na temat tego nacjonalizmu wiem, dlatego podzielam obawy wielu "rzeczywistych ekspertów", przed chińską dominacją nad Światem.

   • @demonkracja - inne spojrzenie#Andrzej Obserwator#Playset

    "Cosik na temat tego nacjonalizmu wiem, dlatego podzielam obawy wielu ..."

    Proszę podzielić się tą wiedzą.

    • @demonkracja - inne spojrzenie#Andrzej Obserwator#Playset#Pedant

     Pisałem już o tym kilkakrotnie, proszę sobie poszukać w moich komentarzach.

  • @demonkracja - inne spojrzenie#Andrzej Obserwator

   --------------------------------
   Ja też zgadzam się z Pańskimi przemyśleniami i powiem tak - otóż czarci pomiot na przestrzeni tysięcy lat wykończył już niejedną, wielką cywilizację - ale nigdy potem nie stanął cywilizacyjnie nad każdą z tych wykończonych cywilizacji. Zawsze pomiot działa od jednej sztampy, która jest niezwykle prymitywna ale - dział. Działa - bo jest wymierzona w ludzkie, wrodzone słabości.
   Tym razem pomiot działa globalnie - więc wymyślił tzw. globalizację. Najpierw doprowadził pomiot do gnicia białej rasy a teraz poprzez mieszanie etniczne pomiot ów chce aby zgnilizna z białych - przeszła na kolorowych - zanim ostatni biały opuści tę Ziemię.
   Wniosek?
   Nie zapominajmy w kontekście Chin, że czarci pomiot zaflancował im kiedyś komunę rytu moskiewskiego z wszystkimi tego konsekwencjami - więc póki co Chiny czy Azja w ogóle mogą pomagać w owej globalizacji czarciemu pomiotowi - pośrednio - póki kraje białego człowieka przestaną się liczyć w wyniku zaawansowanego procesu gnicia oraz wymieszania etnicznego.
   Na koniec - moim zdaniem - nie jest jasne czy Azja oprze się czarciemu pomiotowi - bo ona też wpada dość głęboko w zależności zastawione przez czarci pomiot na tę Azję.

 • Być może Anthony jest... sodomitą?

  Skoro tak wiele czasu poświęca stosunkom jednopłciowym, upatrzył sobie Ławrowa jako obiekt zalotów? (być może marzy mu się "gruppen sex" na Kremlu)
  Ławrow jako zdecydowany hetero opiera się umizgom i stąd niechęć do rozmów i spotkań w 4 oczy....bez ochrony ;)

  • Być może Anthony jest... sodomitą?#Judasz

   Tego monologu łumaczyć na język polski chyba nie trzeba...

   .

   .


   Telewizja pokazala, a uczeni podchwycili,
   ze jednemu psu gdzies w Azji
   Mozna przyszyc leb od swini
   Wykryl pies bimbrownie na czas
   Wycinanki robi wujek
   Jak smarowac margaryna telewizja transmituje

   Odiridi dla mlodziezy
   w Skierniewicach dwie kotlownie
   Jak gonili hitlerowca to mu opadaly spodnie x2

   W telewizii czterej znawcy
   Od nawozów i od swiata
   orzekaja co sie zdarzy
   w Gwatemali za trzy lata
   Masy pracujace straca
   gdy realna placa spadnie
   Gwataemala nie dostrzega,
   iz elita wladzy kradnie

   Stal sie leje, moc truchleje
   na kombajnie chlop sie szkoli
   na dodatek wygrac moze
   koncówke od banderoli

   W telewizji pokazali
   wczoraj kosci chudych dzieci
   zastrzelonych pod Nairobi
   Pokazali swieze groby,
   swieze groby zawsze wzrusza
   niezaleznie gdzie kopane
   Jak porosna wyjdzie na jaw
   kto szczul i co bylo grane

   Usia siusia cepeliada
   w ogródeczku panna Mania
   Chmurka sie przejezyczyla
   jaja nie do wytrzymania

   W telewizji oglosili
   wczoraj wyrok na kasjera
   za kradziez czterech tysiecy
   cztery lata piec miesiecy

   patrzy prawy obywatel
   dzien po dniu, za dniem godzina
   a z nim razem na kanapie
   relaksuje sie rodzina

   Z telewizji jego matka,
   z gazet dzieci do zrobienia,
   zona jakby wzieta z radia,
   a on caly z obwieszczenia

   Z telewizji twoja matka,
   z gazet dzieci do zrobienia,
   zona jakby wzieta z radia,
   a ty caly z obwieszczenia   .   PRAWDA CAŁĄ DOBĘ

   "Od dawna bowiem wiadomym jest, że przygotowano nam całe spektrum "zastraszających rozrywek" "


   Sami komuniści...
   Trzeba umieć mówić prawdę prosto i konkretnie.

   30 sekundowe nagranie
   https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1552707225147293698?s=20&t=fDIr6S9LDlI7R-E0xUtS

   .

 • Przeczytałem komenty aż do Judaszowego z 12.42.

  Mnóstwo bardziej czy mniej prawdopodobnych przypuszczeń, uzasadnień i tak dalej.
  A przecież jest klasyczna odpowiedź bardzo często w samo sedno.
  Dlaczego?
  Bo może.

 • Patrz pan panie Ruszkiewicz co to się na tym świecie wyrabia

  Ledwie przedstawiciel prezydenta Turcji Ibrahim Kalyn zaanonsował że pierwszy statek z ukraińskim ziarnem opuści terytorium Ukrainy 1 sierpnia
  https://vz.ru/news/2022/7/31/1170244.html

  a już dzisiejszej nocy zmarł ukraiński zbożowy oligarcha Aleksjej Wadaturski.
  https://forbes.ua/ru/news/vid-rosiyskikh-obstriliv-ymovirno-pomer-vlasnik-nibulonu-oleksiy-vadaturskiy-31072022-7439
  ponoć w skutek rosyjskich obstrzałów.
  Obawa przez ugrzęźnięciem w cyfrach,liczbach i statystykach, powstrzymywała mnie przed osobistym badanie sprawy ale ukraińscy urzędnicy w tym ministrowie z rządu Janukowycza obecnie przebywający w Moskwie,na pierwszą wieść (chyba marcową) o ukraińskim zbożu mającym ponoć ratować świat przed widmem głodu,śmieli się w kułak z ilości ziarna jaką deklarowały kijowskie władze.Wnoszę z tego że coś tam jest nie w porządku a wydarzenia ostatnich godzin jakby to potwierdzają.

 • Z FR. Cytat

  „Prezydent Rosji Władimir Putin w niedzielę 31 lipca w Dzień Marynarki Wojennej Rosji podpisał nową doktrynę morską Federacji Rosyjskiej…Tekst dokumentu nie został jeszcze opublikowany, ale rosyjskie agencje informacyjne już go zaprezentowały…W szczególności dokument zakłada, że ​​Rosja może użyć siły militarnej do realizacji swoich interesów na Oceanie Światowym „gdy wyczerpią się możliwości dyplomatyczne”…W tekście czytamy, że kurs Stanów Zjednoczonych na zdominowanie światowych oceanów jest głównym wyzwaniem dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej…Doktryna definiuje czynnik decydujący w stosunkach z NATO jako „niedopuszczalność przesuwania infrastruktury sojuszniczej do granic Rosji”…Odnotowuje się potrzebę rozwoju relacji z państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Doktryna przewiduje także aktywizację Rosji w Arktyce – na archipelagach Svalbard, Ziemi Franciszka Józefa, Nowej Ziemi i Wyspy Wrangla”;
  https://strana.today/news/401736-putin-podpisal-novuju-morskuju-doktrinu-rossii-chto-eto-znachit.html

 • .@@@

  https://t.me/ukraina_ru/89466
  Książę koronny Arabii Saudyjskiej nałożył sankcje na Joe Bidena – prezydent USA ma zakaz wjazdu do królestwa.
  Mohammed bin Salman, książę Arabii Saudyjskiej, ogłosił osobiste sankcje wobec prezydenta USA Joe Bidena, któremu obecnie zakazano wjazdu do kraju.
  „Ten człowiek uśmiecha się mi w twarz, a za plecami oskarża mnie o najstraszniejsze zbrodnie. Przysięgam, że już nigdy nie podam ręki Bidenowi i nie będę robił z nim interesów. Co więcej, rozkażę, aby ta szumowina na naszej ziemi nigdy więcej się nie pojawiła” – powiedział Mohammed.

 • @@@

  https://t.me/dillfrash/5796
  Bojownik Sił Zbrojnych Ukrainy: szef gabinetu prezydenta Jermak sprzedawał kamizelki kuloodporne, a teraz sprzedaje HIMARS
  „Otrzymaliśmy już informację z regionu Odessy, że pociąg z kilkoma pojazdami wojskowymi, być może HIMARS, przejechał nocą przez granicę z Mołdawią. Zbieramy wszystkie informacje, więcej szczegółów wkrótce…”
  video

 • W temacie kryzysu energetycznego w UE.

  Fińskie media alarmują ze z powodu niedoborów energii zima będą zamykane sklepy w Finlandii. Cytat „„Większość sklepów będzie musiała przynajmniej na jakiś czas przerwać pracę” – mówi fiński ekspert Lauri Kulonen…Powiedział również, że lodówki i zamrażarki mogą z łatwością wytrzymać kilkugodzinną przerwę. Ale w przypadku kas fiskalnych sytuacja jest inna…„Kasy fiskalne mają możliwość dalszego obsługiwania klientów przez pewien czas, ale kiedy baterie urządzeń zapasowych się wyczerpią, działanie zostaje zatrzymane, jeśli nie ma zasilania awaryjnego” – powiedział Kulonen…W Finlandii jest prawie 2800 sklepów spożywczych. Teraz negocjują, które z nich pozostaną otwarte, a które zostaną zamknięte, jeśli zużycie energii elektrycznej będzie ograniczone…Jednocześnie fińskie przedsiębiorstwa przemysłowe mogą ograniczyć produkcję, jeśli wzrosną ceny gazu ziemnego…Według Yle fiński sektor przemysłowy nie jest tak silnie uzależniony od gazu, jak wiele innych krajów europejskich, ale całkowite zaniechanie jego stosowania przez fińskich przemysłowców jest nadal prawie nierealistyczne…„Możliwe, że produkcja w niektórych przedsiębiorstwach zostanie zmniejszona lub zatrzymana, jeśli cena gazu osiągnie niewiarygodnie wysoki poziom lub pojawią się problemy z dostawami” – powiedział Ahti Fagerblom, szef polityki energetycznej i klimatycznej w Fińskim Stowarzyszeniu Przemysłu Leśnego…O trudnościach w szybkiej zamianie gazu ziemnego mówi też Federacja Przemysłu Chemicznego. Wśród takich przedsiębiorstw około 20% korzysta z gazu ziemnego, około 5% w branży leśnej”;
  https://strana.today/news/401733-v-finljandii-zimoj-mohut-zakrytsja-produktovye-mahaziny.html Z kolei w Holandii z obawy przed wstrzymaniem dostaw gazu, mieszkańcy tego państwa zaczęli masowo kupowac piece oraz drewno opałowe. Cytat „Podczas gdy ceny gazu w Europie gwałtownie rosną, Holendrzy gromadzą zapasy drewna opałowego na przyszłą zimę, aby ogrzać swoje domy…Informuje o tym gazeta Volkskrant…Według publikacji drewno opałowe w Holandii staje się towarem deficytowym, jego wartość szybko rośnie. Jeden z dostawców drewna opałowego, David Wunderink, obawia się, że może zabraknąć mu drewna [już] w środku lata z powodu podniecenia [na rynku]…Wunderink mówi, że zwykle jego klienci zaczynają zamawiać drewno na opał dopiero we wrześniu. Jednocześnie drewno opałowe kosztuje teraz o 50 euro więcej niż w zeszłym roku…Ponadto holenderska Fundacja Kominków i Pieców odnotowuje znaczny wzrost sprzedaży kominków otwartych i pieców na pellet. Od zeszłego lata, kiedy ceny gazu zaczęły systematycznie rosnąć, sprzedaż pieców na drewno i pellet wzrosła o około 30 proc. Według rzecznika organizacji, sprzedaż ekologicznych kominków i pieców gazowych gwałtownie spadła…Popyt na piece i kominki na drewno jest obecnie tak duży, że w branży nastąpił deficyt”;
  https://strana.today/news/401730-zhiteli-niderlandov-zapasajutsja-drovami-k-zime.html

 • @@@

  https://t.me/ukraina_ru/89469
  Siły Zbrojne Ukrainy użyły amunicji kasetowej wypełnionej minami przeciwpiechotnymi na północy obwodu charkowskiego w pobliżu wsi Tokariewka. Reżim kijowski po podpisaniu porozumień ottawskich sam zobowiązał się do nieużywania min przeciwpiechotnych tego typu.

 • @@@

  https://t.me/sputnik/9780
  Rosja zamierza stworzyć nowoczesny kompleks wydobycia ropy i gazu na Morzu Kaspijskim.
  Podpisana dziś przez Putina Doktryna Morska zapewnia:
  ▪️ proces będzie prowadzony z uwzględnieniem wymagań bezpieczeństwa środowiskowego.
  ▪️ Rosyjskie firmy będą zaangażowane w prace geologiczno-eksploracyjne
  ▪️ planuje się włączenie nowych pól w system rurociągów podwodnych

 • Tajwan jeszcze nie dojrzał do decyzji popełnienia zbiorowego samobójstwa.

  https://t.me/ukraina_ru/89468
  Informują, że samolot przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ponownie wylądował w amerykańskiej bazie na Guam, nie dolatując do Tajwanu.

 • Do Ikulalibala

  re:
  Zboże z Ukrainy
  Zrobiła sie zdrowa awantura bo Egipcjanie zerwali kontrakt zbożowy z Ukraina i postanowili 'zdywersyfikować' zakupy i kupowac zoze od Rosji i innych państw.
  Dlaczego?
  Komentatorzy nie ukrywają, ze chodzi o ukropskie zboże , które jest zapchane GMO.
  Monsanto wykupiło wiele milionów hektarów ziemi na Ukrainie i siej na przykład zboze zawalone toksynami i GMO.ą
  Zastanawialam sie dlaczego cale ukropskie zboże (i kukurydza) idzie do Afryki... bo go Europa nie chce nawet na pasze dla zwierząt
  Ale Egipt dalej chce kupywać zdrowe, naturalne zboże od Rosji.
  Ukraina nie karmi calego świata i jest to bzdura bo sprzedaje głównie do Afryki.

  Egipt sie zorientował, ze zboze ukropskie jest genetycznie modyfikowane; wola zdrowe zboze z Rosji.
  Egypt must have realized their wheat is Monsanto produced GMOs
  They preferred natural wheat from Russia
  Unia kupuje zboze Ukrow jako pasze dla zwierzat.
  "Ukraine’s main grain export, corn, accounts for over 15% of the global supply. The biggest buyer is the EU, which uses it mainly as animal fodder. "

  Major buyer cancels Ukrainian wheat deal– Reuters — RT Business News
  https://www.rt.com/business/559806-egypt-ukraine-grain-supplies/

  • Do Ikulalibala#Tiamat

   Zboże z Ukrainy trafia nie tylko do Afryki, ale i do Polski, miedzy innymi do młynu w mojej okolicy. Świadkowie tych transportów twierdzą, że zboże jest bardzo kiepskiej jakości. Mocno zarobaczone i zaszczurzone. Przed trafieniem do przemiału musi być potraktowane silną chemią. Ale cóż to szkodzi, Polacy nie Egipcjanie wszystko zjedzą.

   • Do Ikulalibala#Tiamat#Jabo

    Polak zeżre wszystko, nawet świnia jest bardziej wybredna ...
    KST

 • ABC wojny !!

  W historii wojen bywało jak sugerują podręczniki. By zdobyć inny kraj stosunek atakujących do obrońców zazwyczaj wynosi jeden broni dwóch atakuje.. W przeciwnym wypadku zdobycie terenów staje się mało realne . Acz były wyjątki ..
  Na Ukrainie Rosja zaangażowała około 220 tysięcy ludzi a Ukraina ma do dyspozycji a raczej miała ponad 700 tysięcy ludzi w tym zawodową armie Podaje dane z a danymi z Kijowa. Czyli jeden atakujący żołnierz z Rosji ma przeciwko aż trzech obrońców .
  Militarnie Rosjanie zniszczyli lotnictwo Ukrainy i infrastrukturę lotniczą teraz panują praktycznie w powietrzu niepodzielnie.. Marynarka wojenna Ukrainy na dzień dzisiejszy dysponuje admirałem aktor mianował takiego ..!! A ten admirał dowodzi konnica podwodną..!!

  A tak mniej poważnie jedna czwarta Ukrainy jest w rękach Ruskich . Ta jedna czwarta Ukrainy dawała ponad 50 procent dochodu narodowego na Ukrainie .!! Dzisiaj urzędników i służby w Kijowie opłaca ( płaci pensje) Polska ( oświadczenie Morawieckiego w tej sprawie )!! Na strona Ukrainy czytamy pracę straciło prawie 40 procent ludzi... Stracił o pracę bo nie ma komponentów do produkcji ze wschodu Ukrainy.. Dodam ludzie nie dostają poborów ,świadczeń etc.
  Panie Niebieski jak długa jeszcze Upadlina pociągnie..???

  • ABC wojny !!#godunow

   Przecież Zawisza napisał wyraźnie, że nie chodzi o Ukrainę, tylko o wykrwawianie Putina. Skończy się Ukraina, w kolejce czeka Polska. Jej władze, aż przebierają nogami, żeby wziąć bezpośrednio udział w wykańczaniu rosyjskiego potwora. Wtóruje im Wałęsa, który ma konkretne plany, jak tego dokonać. Ciekawe. czy rycerz zgadza się na taką rolę Polaków, skoro podoba mu się to, co robią USA z Ukraińcami.

 • @Autor - Ważne, proszę o odpowiedź - nie mam innej drogi pisania

  Przeczytałem i zgadzam się w zasadzie co do treści.
  Jednak, zauważyłem, że język jakim posługuje się #JR w swoich treściach ..... no jednak wskazywałbym zmienić. Mnie to nie przeszkadza, ale powoduje, że nowi czytelnicy od razu widzą, że portal jest onucą ruską (bez względu na przekazywane treści).
  Dlatego uważam, że teksty winny ukazywać się w treści jakie autor chce przekazać natomiast forma - jednak grzecznościowa.
  Nie każdy obywatel Ukrainy to upadliniec, nie każdy soldat ukraiński to nazista. Kraj ich został rozgrabiony i pomielony razem z budą ! Ukarincy mieli taki sam wpływ na to jak i my w Polsce - nieprawdaż ? Teraz łatwo nam z perspektywy czasu oceniać... - zostawiam resztę.
  Podsumowując, odnoścniki do UON-UPA, UPAdliny ...... uważam, że można ograniczyć do KOMENTARZY !!!! W których możemy merytorycznie dać sobie upust (tez tak robię), ale TEKSTY - winny być pisane, jednak z szacunkiem.
  Chętnie przeredaguję tekst i wkleję za zgoda Autora (jednego z moich ulubionych zaraz po #ZN :) )

  • @Autor - Ważne, proszę o odpowiedź - nie mam innej drogi pisania#Zelmer

   --------------------------------
   "Nie każdy obywatel Ukrainy to upadliniec, nie każdy soldat ukraiński to nazista."
   --------------------------------
   Panie @Zelmer - diablisko nie potrzebuje adwokata! Nie wszyscy Niemcy byli nazistami i co z tego? Mamy Niemców z okresu panowania Hitlera nazywać nazistami a nie Niemcami hitlerowskimi? Czy Pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że powtórnie zbanderzyzowano uśpione banderssyństwo - aby go użyć do dostarczania Piekłu słowiańskiej krwi, łez i cierpienia?
   Wniosek?
   Cywilów na terenie tzw. separatystycznych republik (czyli tych co to nie wszyscy są banderowcami) morduje metodycznie i z wyrachowaniem banderssyństwo już od lat a nie Rosjanie!

   • @Autor - Ważne, proszę o odpowiedź - nie mam innej drogi pisania#Zelmer#demonkracja

    No też fakt. Zdaję sobie sprawę i to doskonale. I nie ma co się nad tym rozpisywać.
    Zwróciłem jedynie uwagę, czy język pisany jest właściwy w tekstach jakie Blogerzy piszą. Ja nie podważam zasadności.
    Wniosek ? ;)
    Nie bądźmy tacy sami jak diabeł i jego pomioty ;) .
    Pozdrawiam #demonkrację :) .

 • „Zostanę bez mięsa”: Amerykanie są zszokowani cenami prądu

  Wielu Amerykanów w całym kraju było zszokowanych po otrzymaniu rachunków za prąd, które ledwo mogą zapłacić. Raport mówi, że wzrost cen energii elektrycznej średnio w kraju wyniesie 20% latem 2022 roku. W niektórych stanach rachunki mogą wzrosnąć jeszcze bardziej – o 45-50%. Tak gwałtowny skok eksperci tłumaczą wzrostem cen gazu. Mieszkanka Houston Gigi Perez, która otrzymała w tym miesiącu rachunek na 174 USD, powiedziała, że ​​będzie musiała poświęcić coś, aby za to zapłacić.

  „Od razu pomyślałam, że zapłacę rachunek, ale nie będę mogła kupić wody, mięsa ani niczego innego. Ceny rosną. Musisz więc z czegoś zrezygnować ” poskarżyła się kobieta. Inna Amerykanka z New Hampshire, Michelle, skarżyła się, że otrzymała rachunek o 100 dolarów wyższy niż w zeszłym miesiącu. "Jestem zmieszana. Nic na to nie poradzimy. Musisz się z tym pogodzić powiedziała. Obie kobiety rozważają przeprowadzkę, aby ograniczyć wydatki.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1659283493

 • Jedno zdanie Putina na paradzie w Dzień Marynarki Wojennej przeraziło całą Wielką Brytanię - Mirror

  Słowa Putina o rychłej dostawie systemów hipersonicznych rakiet Zircon dla armii rosyjskiej „wywołały panikę w całej Wielkiej Brytanii”, napisał dziennikarz Douglas Patience w artykule Mirror.

  „Broń hipersoniczna może poruszać się z dziewięciokrotnie większą prędkością dźwięku” – zauważył w tekście.

  Jednocześnie Peishent nierozsądnie nazwał słowa rosyjskiego przywódcy „mrożącym krew w żyłach zagrożeniem”. W komentarzach do artykułu bardziej zimnokrwiści rodacy przypomnieli dziennikarzowi, że „nikt przy zdrowych zmysłach nie wystrzeliłby rakiety na terytorium elektrowni jądrowej” i nie ma niebezpieczeństwa.

  Podczas parady z okazji Dnia Marynarki Wojennej w Sankt Petersburgu Putin ogłosił, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się dostawa naddźwiękowych systemów rakietowych Zirkon dla rosyjskich sił zbrojnych.

  Pierwszym statkiem, który użyje cyrkonu będzie fregata Admirał Gorszkow.

  Zircon to pierwszy na świecie naddźwiękowy pocisk manewrujący zdolny do trwałego lotu aerodynamicznego z manewrowaniem w atmosferze przy użyciu własnego ciągu silnika. Jego maksymalna prędkość sięga dziewięciu prędkości dźwięku, maksymalny zasięg strzelania to tysiąc kilometrów. „Cyrkon” jest w stanie niszczyć zarówno cele naziemne, jak i naziemne.

  Na początku czerwca dowódca Floty Północnej admirał Aleksander Moisejew poinformował, że fregata admirał Gorszkow pomyślnie zakończyła cykl testowy pocisku Zirkon, podczas którego uderzyła w cel morski położony na Morzu Białym w odległości około tysiąc kilometrów.
  Источник: https://rusvesna.su/news/1659292555

 • TERAZ –

  Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza właśnie opublikowała nowe wideo na WeChat przed potencjalną wizytą Pelosi na Tajwanie.
  https://twitter.com/disclosetv/status/1554086730067738624

 • Krwawa porażka: AFU próbowała zaatakować pozycje armii rosyjskiej w DRL i poniosła ogromne straty

  Dziś nasi żołnierze na linii frontu DRL odparli atak Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Wołnowacha DRL. Poinformował o tym obserwator wojskowy Boris Rozhin.

  „Dziś o godzinie 12.00 nieprzyjaciel siłami do 70 osób, przy wsparciu 3 bojowych wozów piechoty z obwodu nowopolskiego obwodu donieckiego, próbował zaatakować pozycje jednostek Sił Zbrojnych FR, przemieszczając się na południe -Kierunek wschodni” – pisze Rozhin w swoim kanale telegramowym.

  Podano, że nasi bojownicy zatrzymali atak, bojownicy ukraińscy zostali trafieni przez ogień: zginęło do 30 osób. Resztki pokonanych sił uciekły i wycofały się na zajmowane wcześniej pozycje.

 • Rozpoczyna się szturm na Artemowsk: walki na przedmieściach i wzdłuż autostrady M-03 (MAPA)

  Armia rosyjska już zbliżyła się do Artemowska: walki toczą się na przedmieściach i wzdłuż autostrady M-03.

  Krasilnikow, zastępca dowódcy Dowództwa Operacyjnego „Północ” Sił Zbrojnych Ukrainy, wypowiedział negatywną prognozę dla ukraińskich nazistów w tym kierunku:

  „W przypadku utraty Bachmuta, Kramatorsk, Slavyansk i kierunek doniecki będą zagrożone…”

  Należy zauważyć, że wojska sojusznicze nadal wdzierają się do obrony bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy na obrzeżach Artemowska. Ulokowana w obronie tego sektora 14. Brygada Sił Zbrojnych Ukrainy OMB ma duże straty.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1659371700