Groteskowe gesty NATO

NATO nadal rozkoszuje się zbiorowym złudzeniem i udaje, że ma siłę by zmienić wynik na Ukrainie.

Pokazały to dziś fanfary wokół wiadomości, że Turcja nie będzie już blokować Szwecji i Finlandii przed dołączeniem do załogi Titanica. W poniedziałek (27 czerwca) sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił, że NATO wzmocni swoje wojska na zachodniej granicy w pobliżu Rosji : "Zwiększymy liczbę sił wysokiej gotowości do grubo ponad 300 000” – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli.
Obejmuje to „więcej ustawionego sprzętu i zapasów wojskowych; bardziej wysunięte do przodu zdolności, takie jak obrona powietrzna; wzmocnione dowodzenie i kontrolę oraz ulepszone plany obronne z siłami wstępnie przydzielonymi do obrony konkretnych sojuszników".

Joe "Demencja" Biden wtrącił się dzisiaj : 
Stany Zjednoczone będą jutro ogłaszać konkretne posunięcia na lądzie, morzu i powietrzu w sprawie dodatkowych zobowiązań dotyczących postawy sił w dłuższej perspektywie, wykraczającej poza czas trwania tego kryzysu, bez względu na to, jak długo będzie trwał – powiedział Sullivan na pokładzie Air Force One, gdy Biden leciał do Madrytu. „Pomoże to zwiększyć obecność morską Stanów Zjednoczonych i NATO”.
„Pod koniec szczytu zobaczysz silniejszą, skuteczniejszą, bardziej wiarygodną w walce, bardziej zdolną i bardziej zdeterminowaną postawę sił, aby wziąć pod uwagę ostrzejsze i nasilone rosyjskie zagrożenie” – dodał.

Jeśli nie znasz terminów wojskowych, pozwól, że ci pomogę. Czym jest brygada? Armia Stanów Zjednoczonych, która nie walczyła w wojnie naziemnej od czasów Korei, używa teraz „Brygadowych Zespołów Bojowych”:
Brygadowy zespół bojowy (BCT), w którym każda brygada zawiera elementy bojowe i ich jednostki wsparcia. Po reformie z 2013 r . liczebność personelu BCT waha się od 4400 personelu dla BCT piechoty, przez 4500 personelu dla BCT Stryker , do 4700 personelu dla opancerzonych BCT.
300-tysięczne siły NATO nie będą rozmieszczone w jednej formacji w jednym miejscu. Siły zostaną rozproszone wzdłuż granicy z Ukrainą, która rozciąga się od Rumunii do Polski. Ponadto NATO prawdopodobnie umieści część wojsk na Litwie, Łotwie i Estonii. Ale to rozproszenie sił oznacza, że ​​wszystko, co masz, to potknięcia lub progi zwalniające na wypadek, gdyby Rosja zdecydowała się rozpocząć inwazję naziemną na jeden lub więcej krajów NATO najbliżej Rosji. Rosja tego nie zrobi, nawet jeśli te siły NATO zainicjują operacje wojskowe zagrażające rosyjskim wojskom na Ukrainie czy w Mołdawii.
W ciągu ostatnich czterech miesięcy Rosja zdecydowanie demonstrowała, że ​​może i będzie używać pocisków naddźwiękowych do uderzania w cele, w których znajdują się wojska i amunicja. NATO po prostu próbuje szturchać kijem trzymanego w klatce Niedźwiedzia i ma nadzieję, że nie odpowie. To jest niemądre. To jest niebezpieczne.

NATO nie ma skutecznego systemu obrony przeciwrakietowej. Rosja podkreśliła to z naciskiem, kiedy 13 marca uderzyła w Jaworów, faktyczną bazę NATO na zachodniej Ukrainie i nadal atakuje tę bazę do woli . W ciągu ostatnich dwóch tygodni Rosja nasiliła ataki na ukraińskie cele wojskowe, gdzie montowana i rozmieszczana jest broń dostarczana przez NATO.

Pozycje militarne NATO mają miejsce w kontekście poważnych zakłóceń gospodarczych w Europie. Rosnąca inflacja, większe bezrobocie i wewnętrzne niepokoje polityczne stwarzają znaczne przeszkody, które ograniczą, jeśli nie zatrzymają, europejskich członków NATO przed dalszym podejmowaniem prób podnoszenia napięcia na Ukrainie.
Posiadanie wojsk na ziemi to jedno, ale jeśli nie są wyposażeni w broń, są niczym więcej jak bezbronnymi celami. NATO i Stany Zjednoczone wyczyściły swoje zbrojownie w szaleńczej próbie zaopatrzenia Ukrainy. Większość krajów NATO nie ma magazynów wypełnionych nowymi pociskami, artylerią i czołgami, które mogłyby zastąpić te, które wysłali na wschód. Co gorsza, Rosjanie niszczą i przechwytują szczodrość NATO.

Ostatecznie zdolność kraju do prowadzenia wojny opiera się na jego zdolnościach przemysłowych i produkcyjnych. Przebłysk świadomości – Stany Zjednoczone nie są już przemysłową potęgą, która produkowała lotniskowce, samoloty bojowe, czołgi i ciężarówki, które pokonały Japonię i pomogły Rosji pokonać nazistów. Jak na ironię, Rosja jest jedynym krajem w tym konflikcie, który ma taką zdolność. To jest fakt, którego Zachód odmawia przyjęcia do wiadomości i uznania.

Stany Zjednoczone i NATO traktują Rosję jak Forrest Gump, próbujący znaleźć miejsce w autobusie pierwszego dnia w szkole. – Nie możesz tu siedzieć. 
Zachód nie rozumie, że Putin jest teraz w stanie zbudować własny autobus, zatrudnić własnego kierowcę i dostać się do szkoły bez pomocy Stanów Zjednoczonych czy NATO. Idąc krok dalej, autobus USA/NATO jest zepsutym wrakiem i może mu zabraknąć paliwa przed dotarciem do szkoły.Larry Johnson

(Larry C. Johnson jest weteranem CIA i Biura ds. Zwalczania Terroryzmu Departamentu Stanu. Jest założycielem i partnerem zarządzającym firmy BERG Associates, która powstała w 1998 roku. Larry przez 24 lata szkolił społeczność operacji specjalnych w armii amerykańskiej. Został oczerniony przez prawicę i lewicę, co oznacza, że ​​musi robić coś dobrze.)


Opracowanie wersji polskiej SpiritoLibero.
Źródeł artykułów, z przyczyn oczywistych, do odwołania nie podaję.
(Poglądy wyrażone w artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy SpiritoLibero)

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 21

 • NATO nadal rozkoszuje się zbiorowym złudzeniem i udaje, że ma siłę by zmienić wynik na Ukrainie.

  To propaganda dla "ciemnych mas", lecz już takie tuzy polityczne jak Henry Kissinger, wyrażają w swych wypowiedziach coraz większe zaniepokojenie tym - co się dzieje w Stanach i UE na tle wojenki w banderlandzie. Biedak zauważył, że społeczeństwo pastuchowa zaczyna się coraz bardziej antagonizować, a o konsensus pomiędzy demokratami i Republikanami coraz trudniej. Tego podobno jeszcze nigdy w historii imperium "doberka" - nie było. Obie strony mają odrębne zdania na temat "specjalnej operacji wojskowej" , roli NATO oraz prowadzonej polityki gospodarczej i migracyjnej. Donald Trump był i zapewne jeszcze jest przeciwny tej "pokojowej " organizacji jaką jest NATO, za co bardzo Go nie lubiano. Reasumując - stary wyjadacz zaczyna zdawać sobie sprawę, czym ten konflikt może się skończyć, lecz ma do czynienia z bandą przygłupów, których jego ziomkowie obsadzali w roli decydentów. "Każdy kij ma dwa końce"

 • Coraz cieplej - Artur Kalbarczyk informuje.

  Wygląda że armia brytyjska się mobilizuje, szef sztabu brytyjskiej armii Sir Patrick Sander wygłosił przemówienie w którym padły bardzo groźne słowa, wygląda że my wszyscy mamy problem.
  NATO postanowiło wprowadzić stan najwyższej gotowości bojowej dla 300 tys. swoich żołnierzy. Wiemy już też, że Turcja zgodziła się na przyjęcie dwóch nowych członków, Finlandii i Szwecji do NATO, będzie to trwało 2 tygodnie, czyli odbędzie się to w trybie natychmiastowym. Dwa dni temu, była wiadomość że Putin w trybie natychmiastowym zjawił się w Moskwie, wielu interpretuje to, że “coś” się dzieje, wszystko wskazuje, że NATO szykuje się do wojny.
  Gen. Sanders w swoim przemówieniu mówił o mobilizacji osób cywilnych, wsadził tam też werset prosto od Klasa Shwaba i Światowego Forum Ekonomicznego o TFIR (The Fourth industrial Revolution). Brytyjczycy przeznaczyli dodatkowe £41 Miliardów na swoją armię i jej mobilizację. Gen Sanders wyraźnie dał do zrozumienia, że sprawy przyspieszają i całe NATO szykuje się do “przeciwstawienia się rosyjskiej agresji”.
  Proszę pamiętać, że sprawy na “zachodzie” się sypią, rynki są w bardzo krytycznej sytuacji i z tej sytuacji już nie wyjdziemy, amerykańska gospodarka jest już w recesji z której już nie wyjdzie bez dużego gospodarczego kryzysu czytaj kompletnego upadku, inflacja jest na rekordowych poziomach i ciągle rośnie.
  Wybory w USA, które są już za 4 miesiące, Biden jest mniej popularny od Hitlera, Trump i jego ludzie dominują całą scenę polityczna w USA... to tłumaczy, że NATO szykuje się do totalnej wojny z Rosją.

 • Dziś kłamliwe media w polin

  Łgają, ze Rosja opuściła wyspę Węży pod naporem banderowskiej akcji.

  A w TV Russia'24 oznajmniono, że Rosja kierując się dobrą wolą wycofała seoje posterunki tak by upadlińcy mogli rozminować drogę morską do Odessy bez obawy o swoje bezpieczeństwo. By w końcu statki towarowe mogły przetransportować ukraińskie ziarno związane z eksporterem.

  Rosja oznajmiłya że wszystkie statki które będą zbliżać się do Odessy będzie kontrolować czy nie przemycają dla reżimu kijowskiego nowej ciężkiej broni.

  Pozdrawiam :))

  • Dziś kłamliwe media w polin#Monaco

   Po co wycofywać posterunki - wystarczyłoby, aby nie prowadziły ostrzału i kontrolowały sytuację. Albo ja jestem głupi, względnie ci co głosili te komunikaty są "durniami" i innych za takich mają. To nie jest już nawet wojenka - tylko "szopka" dla frajerów. Jeśli wyspę wężów zajmą ukry, to nadszedł czas na "koszer cara".

  • Dziś kłamliwe media w polin#Monaco

   Tak naprawdę to ta wysepka do niczego nie jest im teraz potrzebna.
   Żeby ostrzelać banderowców koło Odessy starczy kilka Kalibrów a miasto i tak będzie trzeba wyzwolić drogą lądową.
   Niech się idioci chwilowo cieszą "historyczną chwilą".

   • Dziś kłamliwe media w polin#Monaco#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jest potrzebna, bo to już "symbol" i ten kto ją posiada, kontroluje znaczy obszar Morza Czarnego" oraz porty. Koszer car i Zełenski grają do tej samej bramki, a durnie im kibicują i cieszą się z liczby ofiar po obu stronach. Tym razem car podreperował image swego koszer ziomala, aby go za wcześnie nie pozbawiono koryta i rozliczono. Dwa " koszer cwaniaczki" wykańczają Słowian, przy ich bezrozumnej aprobacie , rzygać się chce.

  • Dziś kłamliwe media w polin#Monaco

   „Snake Island: purely political decision to remove Ukie „argument” about grain „blockade”. Now Ukies started to de-mine approaches to Odessa and it will be very difficult for them to use the silly argument of Snake Island as an excuse. Militarily, VSU will not be able to place there anything because it will be immediately annihilated. The distance between Snake Island and Sevastopol is 260 kilometers–peanuts for P-800 Onix or any of the Kalibrs. VSU knows it and already stated that they have no intent to place anything there. They can’t, even if they wanted to. I will omit here purely operational issue of Snake Island affair, which weakened the Odessa grouping of VSU dramatically.”

   „Wyspa Węży to wycofanie się niej to czysto polityczna decyzja żeby wybić Ukrainie z ręki argument, że okupacja tej wyspy przez Rosję w jakiś sposób blokuje eksport zboża. W obecnej sytuacji Ukraińcy nie będą mogli też się już wymigać z odminowania portu w Odessie żeby to zboże eksportować. A z punktu wojskowego Ukraina nigdy nie będzie mogła na tej wyspie niczego zainstalować bo cokolwiek tam zainstaluje zostanie od razu zniszczone przez FR – odległość miedzy Wyspą Węży a Sewastopolem to 260 kilometrów więc to żaden problem dla rakiet P-Onyx i Kaliber. Ukraina to wie i już ogłosiła, że nie planuje nic instalować na tej wyspie.”

   https://smoothiex12.blogspot.com/

 • HAHAHA

  „ Turcja nie rozważy zatwierdzenia wniosków ze Szwecji i Finlandii do przystąpienia do NATO , jeśli te kraje nie spełnią wszystkich naszych żądań”, powiedział prezydent Turcji Erdogan
  16:18 · 30 czerwca 2022 ·
  .https://twitter.com/GeromanAT/status/1542513028393889792

  A więc z całym tym przyjęciem Szwecji i Finlandi , to był tylko ,,pic na wodę i fotomontaż” odstawiony na szczycie NATO przed Rosją, bo Turcja ani na jotę ze swych żądań nie odpuściła.

  – Finlandia oświadczyła, że nie wejdzie do NATO bez Szwecji.
  I tu jest problem, bo w Szwedostanie ,,ciapaci” nie pozwolą się zmarginalizować i skrzywdzić swych kurdyjskich ziomali w wierze.

 • Ukraińscy naziści uciekają z pola bitwy, pozostawiając broń NATO

  Bojownicy osetyjscy wraz z oddziałem LPR „zadymili” Ukraińców i odkryli arsenał zdobytej broni. Na filmie nasz bojownik pokazuje system rakiet przeciwpancernych Javelin symbol amerykańskiej pomocy wojskowej. Często zdarzają mu się dość zabawne rzeczy.
  Pomimo optymistycznych doniesień z NATO i Kijowa, niewiele Sił Zbrojnych Ukrainy wie, jak obchodzić się z zachodnią bronią. Stany Zjednoczone, które dostarczyły Kijowowi ponad 5 tys. zestawów tej drogiej (246 tys. dolarów) broni, nie zadały sobie trudu, aby nauczyć ich prawidłowego korzystania z nich. Nawet instrukcje na 258 stron zostały pozostawione w języku angielskim, o czym nie wszyscy wiedzą, a Tłumacz Google tłumaczy błędnie.
  Tymczasem teraz Ukraina jest najbardziej obdarzonym „oszczepami” krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych. Waszyngton przekazał jedną trzecią swoich rezerw Kijowowi i teraz gorączkowo próbuje je uzupełnić. W efekcie broń kurzy się w magazynach lub staje się trofeum wojskowym armii rosyjskiej i bojowników osetyjskich.
  video https://t.me/patriotrso/166
  W ukromediach pojawiła się wypowiedź siostry „dowódcy” resztek 36 Brygady Piechoty Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy Serhija Wołynskiego na temat stanu „obrońców Azowstali” których wymieniono wczoraj na jeńców rosyjskich. Cytat „”Prawie wszyscy, 99% bez rąk, bez nóg. Niektórzy nie słyszą, niektórzy nie widzą, ale ich oczy są szczęśliwe. Niektórzy faceci mówią ze łzami w oczach, niektórzy nie mogą mówić…Chłopaki z tej wymiany potrzebują pilnej opieki medycznej, badań – powiedziała”;
  https://www.5.ua/ru/obshchestvo/99-yz-nykh-bez-ruk-bez-noh-sestra-zashchytnyka-azovstaly-volini-rasskazala-o-sostoianyy-osvobozhdennikh-yz-plena-voennikh-281243.html
  Ps. I na co było ich trzymać w szpitalach DRL/ŁRL/FR skoro miejsca potrzeba dla swoich rannych?

 • Cytat „Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow potwierdził,

  że żelazna kurtyna między Rosją a Zachodem ponownie opada w Europie…Jesteśmy świadkami powstawania żelaznej kurtyny 2.0 w ramach wieloletniej zimnej wojny, która rozpoczęła się w 2014 roku zamachem stanu w Kijowie i wojną domową na Ukrainie…Jej granice w Europie zostały już ogólnie określone – pozostaje niejednoznaczność [w zwiazku] z Ukrainą. Granice żelaznej kurtyny na południe od Białorusi aż do Morza Czarnego zależą od tego, jak i jak skutecznie Siły Zbrojne FR rozwiązują problemy na Ukrainie…Wobec tego, jakie wydarzenia nabierają epokowego znaczenia i będą decydować o przyszłości Rosji i Europy na kolejne dziesięciolecia…Tak czy inaczej, do Rosji nadchodzą poważne zmiany. A także Europy. Jak i reszta świata. Zerwanie obecnych więzi Rosji z Zachodem to kolejny gwóźdź do trumny globalizmu i kolejny ważny krok w rozdrobnieniu waszyngtońskiego porządku światowego…Na szczęście dla Rosji nie będzie ona sama na tej ścieżce – istnieje wiele krajów, które myslą podobnie i zmierzają w tym samym kierunku, choć na swój własny sposób. Nie będzie więc izolacji od „społeczności światowej”, ponieważ społeczność świata rzeczywistego jest znacznie szersza niż grupka USA i ich satelitów. Głównym pytaniem na najbliższą przyszłość jest to, na ile skutecznie Federacja Rosyjska będzie w stanie wytrzymać ekonomiczne konsekwencje trwającego zerwania więzi z Zachodem”;
  https://t.me/boris_rozhin/55669

 • Ukraiński portal „Strana” publikuje kolejny artykuł o sytuacji społeczno-ekonomicznej na Ukrainie,

  tym razem o tym że…zabrakło…szyb okiennych. Cytat ‚Na Ukrainie – „szklany kryzys”. Dziesiątki tysięcy budynków zostało uszkodzonych w wyniku działań wojennych w kraju, wiele domów które zostały częściowo zniszczone, ludzie próbują remontować – wymieniają okna, drzwi, naprawiają dachy itp…Z tego powodu gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na systemy okienne i szkło, ponieważ to właśnie okna okazały się najbardziej delikatną częścią budynków i w pierwszej kolejności „posypały się”…„Okna już podrożały o 10-15%. Co więcej, większość producentów dysponuje tylko starymi zapasami. W ciągu miesiąca lub dwóch może pojawić się niedobór i wzrost cen systemów okiennych i szkła o kolejne 30% lub więcej, poinformował szef Stowarzyszenia Systemów Okiennych i materiałów pokrewnych Sierhij Dorotycz. Szkło okienne podrożało najbardziej – ceny osiągają 1500 hrywien za metr kwadratowy, a na okno potrzeba co najmniej dwóch metrów kwadratowych”;
  https://strana.today/news/397658-v-ukraine-stekolnyj-krizis-okna-podorozhali-na-15-stekla-na-30.html

 • Dla zainteresowanych, ukraiński portal ‚Strana” o szczycie NATO w Madrycie i co on przynosi Ukrainie.

  Cytat „Jednak nikt nie obiecuje członkostwa Ukrainy w NATO…Deklaracja nie mówi, że Ukraina może w przyszłości stać się członkiem Sojuszu, ale NATO obiecuje „rozwijać nasze partnerstwa z Bośnią i Hercegowiną, Gruzją i Ukrainą w celu wspierania naszego wspólnego celu, jakim jest euroatlantycki pokój, stabilność i bezpieczeństwo ”…„Potwierdzamy decyzje, które podjęliśmy na szczycie w Bukareszcie w 2008 roku i wszystkie późniejsze decyzje dotyczące Gruzji i Ukrainy” – czytamy w dokumencie…W zasadzie, jak uważają eksperci, droga do NATO jest dla Ukrainy w najbliższej przyszłości zamknięta…To prawda, że ​​przyczyną jest nie tylko i nie tyle demokracja, instytucje i korupcja, co fakt, że Sojusz nie chce być wciągany w wojnę z Rosją. Jest to główny powód, dla którego NATO z wielką ostrożnością podchodzi do perspektyw integracji euroatlantyckiej Ukrainy…„Przed końcem wojny wszelkie prawdziwe rozmowy o NATO są bezsensowne” – mówi analityk polityczny Ruslan Bortnik…Politolog Konstantin Bondarenko jest bardziej stanowczy…”NATO nie potrzebuje Ukrainy, dlaczego Sojusz ma potrzebować kłopotliwego kraju o niepewnych granicach i perspektywach? Ale jako poligon do osłabiania Rosji i testowania interesów Sojuszu, jak najbardziej” – mówi Bondarenko”;
  https://strana.today/news/397555-chto-oznachajut-itohi-sammita-nato-v-madride-dlja-mira-i-ukrainy-.html

 • Tymczasem SBU opublikowała

  zmanipulowane przez siebie nagranie mające jakoby pokazywać „trafienie rosyjskiej rakiety w centrum handlowe w Krzemieńczuku”, na którym i tak widać że owa rakieta nie trafiła w halę owego centrum a w jakieś inne budynki (0:38 minuta filmiku)…
  https://strana.today/news/397637-sbu-rasskazala-ob-obstojatelstvakh-udara-po-tts-v-kremenchuhe.html
  …zdjęcie samego przylotu rakiety;
  https://t.me/ChDambiev/18005

  • Tymczasem SBU opublikowała#kula Lis 70

   Kula!
   Basta!
   Daj innym komentować.

   • Tymczasem SBU opublikowała#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

    A czemu? Kula fajne wiadomosci podaje jak kiedys Jeznach nadawal. Kula nikomu miejsca nie zabiera.

    • Tymczasem SBU opublikowała#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL#staszek kieliszek

     Wszystko fajnie, tylko, że ja już to gdzieś czytałem wcześniej - chyba na AdNovum?

   • Tymczasem SBU opublikowała#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

    staszek kieliszek "Kula nikomu miejsca nie zabiera."

    Pan Kula powinien się miarkować. Umieszcza często ciekawe materiały, ale w takiej ilości że zniechęca innych uczestników.

 • Zerwanie obecnych więzi Rosji z Zachodem to kolejny gwóźdź do trumny globalizmu.

  Nie jestem tego taki pewien, lecz już w listopadzie się o tym dowiemy. Zadecydują o tym wybory do kongresu w USA, a nie to w co gra "car". Normalność może zacząć się właśnie tam., bo zmiany najskuteczniejsze są właśnie u " źródła".

 • "NATO nadal rozkoszuje się zbiorowym złudzeniem i udaje, że ma siłę by zmienić wynik na

  Ukrainie.
  -------------------------
  Wynik na banderlandzie jest już dawano zaplanowany i innego nie będzie.
  Wniosek?
  Przecież globalna hucpa srovidowa powinna uświadomić wszystkim, że globalny obóz koncentracyjny KL GLOB pod nadzorem czarciego pomiotu - jest faktem. Póki co Biała Europa i Biała Ameryka ma przestać istnieć - czarci pomiot natomiast w eurokołchozie - na banderlandzie i w USrahellu robi wszystko - aby tak się jak najszybciej - stało.

 • @demonkracja

  Muszę wejść do mojego archiwum Deagel.com i sprawdzić co ci kolesie przewidują dla PL i UA.
  Z tego co pamiętam to depopulację średnio 20% czyli tak lekko licząc 3x mniej niż dla krajów "Białego Człowieka" czyli całej Zachodniej Europy.
  A ponieważ "wyszczepialność na srowida" jest w PL i UA średnio prawie 2x niższa niż " w przodujących krajach demokracji", no to wniosek jest taki, że wojna wojną, ale śmiercionki śmiercionkami ...
  KST

  • @demonkracja#KST

   juda i pinokio i kaczyzad oraz ten fajfus syjonistyczny chcą z PL UA zrobić... .

   Ci kolesie przewidują, kolonię żydoukroyankeeską o nazwie --- PLUA.

   • @demonkracja#KST#Monaco

    ---------------------------
    "Ci kolesie przewidują, kolonię żydoukroyankeeską o nazwie --- PLUA."
    ---------------------------
    Trudno przewidzieć poszczególne etapy obecnej hucpy - bo czarci pomiot pomimo, że zaplanował swoje cele, musi się ciągle liczyć z ludźmi w krajach, które okupuje - aby przysłowiowa żaba nie wyskoczyła z garnka przed czasem.
    Wniosek?
    Moim zdanie - jeżeli zaczną gmerać wokół granic w Europie i atrapie Polski wtrynią teraz te odwieczne ziemie polskie na obecnym banderlandzie - wtrynia je teraz, kiedy do cna zbanderyzowano banderssyństwo - to będzie to następna, krwawa zemsta światowego, czarciego pomiotu na Polakach. Natomiast przesiedlone banderssyństwo w milionach do atrapy Polski będzie mieć zadanie ułatwienia Niemcom przejęcia ich tzw. ziem utraconych.

  • @demonkracja#KST

   Turcja wyznaczyła ultimatum dla Finlandii o ekstradycje kurdyjskich „terrorystów” jeżeli są kandydatami do NATO.

   Finlandia odpowiedziała:
   „Odpowiedź dla tureckiego sułtana”: Finlandia pod żadnym pozorem nie będzie dokonywać ekstradycji swoich obywateli do innych krajów

   O tej decyzji poinformowało fińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

   No to będzie ciekawie teraz w NATO.

 • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg

  wspolczesnych mysliwcow. Firma VSMPO AVISMA z Uralu dobrze sie ma i eksportuje ten tytan jakby nigdy nic. Oligarcha, wlasciciel firmy tez nie jest objety sankcjami.

  • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg#staszek kieliszek

   „Amerykański ‚Bloomberg” informuje tymczasem o „postepach” w pracach nad amerykańska bronią ponaddźwiękową. Cytat „Test w locie naddźwiękowego systemu rakietowego na Hawajach zakończył się niepowodzeniem z powodu problemu, który miał miejsce po zapłonie, poinformował Departament Obrony, zadając nowy cios programowi, cierpiącemu kolejne niepowodzenia”…
   https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-06-30/us-hypersonic-missile-fails-in-test-in-fresh-setback-for-program

  • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg#staszek kieliszek

   „Sleepy Joe” Biden cały czas w „formie”, czyli najpierw w odpowiedzi na rosnące ceny paliw w USA obwiniał o wszystko FR…
   …a następnie (cytat) „tak bardzo spieszył się z opuszczeniem konferencji prasowej po szczycie NATO, że prawie zapomniał, gdzie jest wyjście”…
   https://t.me/rianovostiAmerica/11737

   Plus „Sleepy Joe” Biden w sowim przemówieniu poinformował również Amerykanów że (cytat) „będą musieli płacić wysoką cenę za benzynę tak długo, jak to potrwa, „aby Rosja nie mogła pokonać Ukrainy”…
   https://strana.today/news/397735-amerikantsam-pridetsja-doroho-pokupat-benzin-dlja-pobedy-ukrainy-nad-rossiej-bajden.html

  • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg#staszek kieliszek

   Biden ogłosił, kto jest odpowiedzialny za wzrost cen gazu w USA i kryzys żywnościowy. Prezydent USA Joe Biden skomentował krytyczną sytuację w amerykańskiej gospodarce, obwiniając Rosję za wszystkie kłopoty.

   Powiedział to podczas rozmowy z dziennikarzami na konferencji prasowej po szczycie NATO, który odbył się w Madrycie 30 czerwca.

   „Powodem wzrostu cen benzyny jest Rosja. Rosja, Rosja, Rosja. Powodem kryzysu żywnościowego jest Rosja” – Biden kilkakrotnie powtórzył nazwę kraju.

   Pod koniec przemówienia Biden tak się spieszył, aby opuścić konferencję prasową, że prawie zdezorientował się, gdzie jest wyjście.

   „Wyjeżdżam, bardzo dziękuję wszystkim. Którą drogą pójść? Tam?" wskazał na prawo, ale potem odwrócił się i powoli ruszył w lewo.

   Ps.... Ten drań i sklerotyk szczający i srający pod siebie publicznie przyznał, że Rosja jest najpotężniejszym i najwspanialszym krajem na świecie! I zarządza cenami w biednym i słabym Pindostanie. Były szef Formuły 1, Bernie Ecclestone, na antenie programu Good Morning Britain powiedział, że uważa prezydenta Rosji Władimira Putina za osobę pierwszej klasy i jest nawet gotów „wziąć za niego kulę”: „Nadal wziąłbym kulę za niego. Lepiej byłoby obejść się bez kontuzji, ale wziąłbym kulę, ponieważ jest osobą pierwszej klasy i robi to, co uważa za słuszne. Robi to dla Rosji:
   Источник: https://rusvesna.su/news/1656613697

  • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg#staszek kieliszek

   już dawno powinien być zakaz eksportu tego strategicznego metalu.

  • Sankcje przeciwko Rosji nie obejmuja tytanu, bez ktorego nie poleci Boeing, Airbus i szereg#staszek kieliszek

   Hakerzy KILLNET uderzają w USA, „łamiąc” federalny system podatkowy. Hakerzy KILLNET uderzyli w Stany Zjednoczone, „łamiąc” federalny system płatności podatków. Strona amerykańskiego systemu fiskalnego nie działa od ponad 12 godzin.


   Wojna musi zostać przeniesiona z Ukrainy na terytorium najbardziej zainteresowanych tą wojną! Zniszczyć system finansowy zachodnich oligarchów (nie więcej niż 20 rodzin), którzy uznali, że rządzą światem. Wszystkie cyfrowe biliony dolarów na kontach ludzi Zachodu powinny natychmiast znaleźć się na kontach w Federacji Rosyjskiej. Wtedy zacznie się chaos.

 • Dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Naryszkin:

  „Kierownictwo Polski według danych otrzymanych przez tę służbę zaczęło wypracowywać scenariusze faktycznego rozczłonkowania Ukrainy”. Według wywiadu Warszawa „dochodzi do bolesnego uświadomienia sobie niemożności… zapobieżenia zwycięstwu Rosji na polu bitwy” i ocenia perspektywy politycznego przetrwania reżimu Zełenskiego jako rozczarowujące. W tych warunkach Warszawa skłania się ku wykroczeniu poza zaplanowane wcześniej rozmieszczenie polskiego „kontyngentu pokojowego” na zachodniej Ukrainie – jest realizowana opcja utworzenia państwa zastępczego kontrolowanego przez Polskę „pod ochroną” polskich sił zbrojnych.

  https://twitter.com/spriteer_774400/status/1542485866928562176

 • Tymczasem kanclerz Niemiec Scholz

  wezwał do deeskalacji kryzysu wokół Kaliningradu, co więcej potwierdził wcześniejsze spekulacje na temat tego że NATO nie wycofa się z porozumienia z FR zawartego w 1997 roku. Cytat „Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wezwał do rozwiązania konfliktu o tranzyt rosyjskich towarów do obwodu kaliningradzkiego przez Litwę. „Do Unii Europejskiej należy stworzenie niezbędnych warunków ramowych. Rozwiązując tę ​​kwestię, oczywiście zawsze należy brać pod uwagę fakt, że mówimy o tranzycie towarów między dwiema częściami Rosji i Myślę, że wszystkie strony są teraz bardzo zainteresowane ustaleniem dynamiki deeskalacji – powiedział na zakończenie szczytu NATO w Madrycie w czwartek 30 czerwca…Olaf Scholz, odpowiadając na pytanie dziennikarza, podkreślił również, że Akt NATO-Rosja z 1997 r. pozostaje w mocy, pomimo planowanego wzmocnienia wojsk NATO na wschodniej flance sojuszu. NATO w ramach tego dokumentu zobowiązało się do trwałej rezygnacji z rozmieszczania „znaczących jednostek bojowych” na wschodniej flance”;
  https://www.dw.com/ru/kancler-frg-sholc-prizval-k-dejeskalacii-krizisa-vokrug-kaliningrada/a-62319453


  Ps. I teraz pojawia się pytanie o to JAK MA WYGLĄDAĆ REALNIE TO WZMOCNIENIE WSCHODNIEJ FLANKI NATO SKORO MA OBOWIĄZYWAĆ DEKRET PRAWNY KTÓREJ TEMU OFICJALNIE ZAPOBIEGA?

 • The Washington Post przewidział ponurą przyszłość NATO na Ukrainie

  Strategia NATO może zawieść z powodu opóźnień w dostawach broni do Kijowa i politycznego zmęczenia krajów zachodnich z Ukrainy, pisze David Ignatius w The Washington Post.

  „Pentagon według Ukraińców dostarczył tylko część tego, co obiecał” – czytamy w publikacji.

  Oczywiście, jak zaznaczono w publikacji, kryzys gospodarczy wywołany sankcjami antyrosyjskimi będzie miał również negatywny wpływ na motywację w USA i Europie.

  „Liczba skarg ze strony społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych będzie stale rosła, ponieważ ceny benzyny utrzymują się na wysokim poziomie, rezerwy gazu ziemnego w Europie wyczerpują się, a wyborcy mogą się zastanawiać, dlaczego pieniądze nie są przeznaczane na potrzeby krajowe” – podkreślił autor.

  Według Ignacego nieuzasadniona prowokacja Rosji przez członków sojuszu może doprowadzić do eskalacji nuklearnej.

  W szczególności skrytykował niedawną decyzję Litwy o zablokowaniu tranzytu towarów do Kaliningradu .

  „Ten ruch może sprowokować kontratak Moskwy, NATO powinno unikać bezpośredniej konfrontacji z Rosją” – dodał obserwator.

  Niedawny szczyt przywódców państw G7, jak podsumował autor, pokazał, że kraje rozwinięte nie mają określonej strategii rozwiązywania problemów gospodarczych spowodowanych kryzysem ukraińskim.

  Wcześniej przywódcy państw członkowskich NATO zatwierdzili nową koncepcję strategiczną sojuszu do 2030 roku, w której nazwali Rosję „bezpośrednim zagrożeniem” . Powiedzieli, że Bruksela chce zachować kanały komunikacji z Moskwą, aby zmniejszyć ryzyko, ale nie uważa już tego za swojego partnera. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przyznał, że sojusz rozpoczął przygotowania do konfrontacji z Rosją w 2014 roku.

  Moskwa wielokrotnie zauważała, że ​​Sojusz Północnoatlantycki ma na celu konfrontację. Jak podkreślił sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow, dalsza ekspansja bloku nie przyniesie Europie większego bezpieczeństwa. MSZ zwróciło uwagę, że Moskwa pozostaje otwarta na dialog z NATO, ale na równych prawach, podczas gdy Zachód musi porzucić politykę militaryzacji kontynentu.

  Ps...NATO stara się dostarczać Ukrainie jak najwięcej broni. Ale ci nieznośni Rosjanie niszczą i zabierają je szybciej, niż może dostarczyć NATO. Jak można ich przekonać, żeby tego nie robili?

 • W pobliżu Kamyszewachy pułk Kadyrowa zebrał w kotle 24. brygadę Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Nie chcieli się poddać, za co zapłacili życiem. 24 brygada została całkowicie zniszczona. Bardzo mocne ostrzały z Kamyshevakhi na zamkniętym kanale Kremlin Tower https://t.me/+INXJUt1CWzU5NmY6
  https://t.me/dmitrynikotin/3000

 • Siły Zbrojne Ukrainy nie wiedzą, jak używać zachodniej broni

  Siły Zbrojne Ukrainy stanęły w obliczu trudności ze względu na brak umiejętności posługiwania się zachodnim sprzętem wojskowym.

  Przy najmniejszej awarii drogi sprzęt wojskowy staje się bezużyteczny, w tym drogie zachodnie systemy artyleryjskie.

  W prasie zachodniej coraz częściej pojawiają się pytania o daremność dostaw broni.

  W swoim artykule „Economic Times” ocenia, że ​​do Kijowa dostarcza się broń pod dostatkiem, ale Siłom Zbrojnym coraz trudniej jest korzystać z zaawansowanych modeli. Armia ukraińska dysponuje ograniczoną liczbą wykwalifikowanego personelu wojskowego.

  Autorzy artykułu zwracają uwagę, że z powodu braku wyszkolonego personelu część sprzętu zostaje zniszczona lub zdobyta przez wojska rosyjskie. W szczególności Kijów traci dużą liczbę amerykańskich haubic holowanych M777 155 mm.

  Według amerykańskiego kanału CNN zdarzają się również przypadki, gdy ukraińska armia odmówiła użycia amerykańskich dronów Switchblade, preferując prostsze drony firm komercyjnych.

  Analitycy New York Times twierdzą, że dostarczanie broni bez odpowiedniego przeszkolenia grozi powtórzeniem nieudanego podejścia Stanów Zjednoczonych w Afganistanie, kiedy dostarczały one afgańskiemu wojsku sprzęt, którego nie można było utrzymać bez szerokiego wsparcia logistycznego.


  Ps...Ukry są z natury bardzo głupi. Muszą dostarczyć włócznie, siekiery i widły..Ukry nie wiedzą, jak używać ŻADNEJ broni. Na wideo - dowód na to, jak ukrokretyny zabiły swoich żołnierzy wraz z pielęgniarkami. Trepów, podobnie jak małpy, uczono, w jakiej kolejności naciskać przyciski. Nie rozumieją istoty strzelania artyleryjskiego, ponieważ do tego trzeba ukończyć co najmniej 8 klas i odbyć kurs trygonometrii. Nie wiedzą, jak liczyć w metrach, ale natychmiast mylą się w metrach i stopach. Tablica sinusów dla trepów to teoria względności. A fakt, że europejska i rosyjska skala tysięcznych artylerii są różne.

 • Wszyscy tutaj są za Putinem i Rosją: Duńczycy byli zszokowani nastrojem estońskiej Narwy (WIDEO)

  Reporterzy duńskiego kanału telewizyjnego TV2 nakręcili reportaż w Estonii i byli zszokowani, gdy w Narwie znaleźli ogromne poparcie dla Rosji i miłość do prezydenta Putina.

  „Putin to mężczyzna! Robi wszystko dla Rosji. A ci Ukraińcy to Bandera, naziści. Putin z nimi walczy” – powiedział Duńczykom obywatel Estonii.

  „Uwielbiam tego człowieka (Putin – przypis RV). Inteligentny, wykształcony, a nie złodziej, wierzący ”- powiedziała kobieta.

  Duńczycy zapytali innego człowieka, dla kogo będzie w konflikcie NATO-Rosja?

  „Oczywiście dla Rosji. Jak wszyscy tutaj, yo-moje!” odpowiedział.

  Miasto Narwa jest teraz częścią Estonii, ale Iwan Groźny chciał uczynić z niej swoją placówkę na Bałtyku. Później, za Piotra Wielkiego, ziemie te zostały scedowane na Rosję, a Narwa stała się częścią prowincji petersburskiej. Granice, zgodnie z którymi Narwa stała się częścią Estonii, zostały ustanowione pod panowaniem sowieckim. Bramy triumfalne Narwy na placu Stachek w Petersburgu przypominają rosyjską historię tego miasta.

  https://t.me/RVvoenkor/17949
  Nie tylko Narwa, ale także inne miasta we wschodniej Estonii i część mieszkańców Tallina zawsze popierały Rosję i uważały się za Rosjan. Wciąż mieszkają tam tysiące bezpaństwowców. Prawie połowa ludności republiki na Łotwie mówi po rosyjsku, a większość z nich jest jednoznacznie za Putinem, za Rosją. A jeśli przeprowadzić ankietę w łotewskim Dyneburgu, wszyscy będą za Rosją i Putinem.

 • NATO nie ma listy zakazanej broni dla Ukrainy - Stoltenberg

  NATO aktywnie wspiera ideę eksportu na Ukrainę dużej liczby różnego rodzaju nowoczesnej broni. W ten sposób sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odpowiedział na pytanie dotyczące tajnej listy broni rzekomo zakazanych w dostawach na Ukrainę.
  „Oczywiście nie mamy listy broni, które będziemy ograniczać lub wykluczać z dostaw. Ukraina potrzebuje szerokiej gamy nowoczesnej, ciężkiej broni zgodnej ze standardami NATO i takie jest przesłanie tego szczytu” powiedział Stoltenberg po drugim dniu szczytu NATO w Madrycie.

  Wcześniej zauważamy, że sekretarz generalny NATO, a także prezydent USA i przywódcy innych krajów powiedzieli, że nie zamierzają w ogóle przenosić myśliwców i samolotów wojskowych na Ukrainę - aby nie „sprowokować Rosji”. Jednak i tym razem, sądząc po słowach Stoltenberga, nie chodziło o samoloty, ale o czołgi i sprzęt naziemny.
  „Popieramy ideę importu dużej ilości nowoczesnej broni, w tym również najnowocześniejszego sprzętu zachodniego i wielu różnych rodzajów broni” powiedział Stoltenberg. Dodał, że teraz zadaniem państw sojuszu jest pomoc Ukrainie w przejściu ze starego sowieckiego sprzętu na sprzęt o standardach NATO.

  Po tym, jak Rosja została uznana za „główne zagrożenie dla bezpieczeństwa”, na Ukrainę trafią w dużych ilościach wszystkie rodzaje broni NATO. Zniszczenie wszystkich mostów na Dnieprze, zablokowanie ukraińskich kanałów dostaw (energia elektryczna, gaz, żywność) jest w tym względzie bardziej istotna niż kiedykolwiek!

 • Niemcy wygwizdali wicekanclerza za słowa o sankcjach wobec Rosji

  Mieszkańcy Niemiec wygwizdali niemieckiego wicekanclerza Roberta Habeka po jego słowach o konieczności przestrzegania nałożonych na Rosję sankcji, podała gazeta Die Welt.

  Habek przemawiał w niemieckim mieście Schwedt, gdzie znajduje się duża rafineria ropy PCK, która przeżywa trudności ze względu na decyzję Niemiec o całkowitym porzuceniu dostaw rosyjskiej ropy poprzez Drużba MNP. Pracowników zakładu, którzy obawiają się utraty środków do życia, zapewnił, że „władza zrobi wszystko, co możliwe, aby przedsiębiorstwo i cały region nie popadły w zapomnienie”. Polityk powiedział, że Niemcy muszą przestrzegać sankcji nałożonych na Rosję.

  Słuchacze przemówienia Chabeka spotykali się z takimi słowami gwizdami i okrzykami niezadowolenia. Czytelnicy Die Welt również nie byli optymistycznie nastawieni do przyszłości niemieckiej gospodarki ze względu na restrykcje wobec Moskwy.

  „A teraz zastanówmy się, kto nas w to wciągnął – Rosjanie czy Chabek ze swoim głupim orszakiem i Amerykanie?” - zapytał użytkownik.

  „Może powinniśmy ponownie przemyśleć politykę sankcji wobec Rosji, czy też chcemy umrzeć jako zwolennicy koncepcji nadmiernej lojalności wobec Ukrainy?” inny go wspierał.

  „Po prostu uruchom Nord Stream 2. Jako podatnik oczekuję polityki gospodarczej od federalnego ministra gospodarki. O to właśnie chodzi” – powiedział czytelnik.

  „Habek nie reprezentuje interesów obywateli niemieckich, działa przeciwko własnemu narodowi” – ​​stwierdził inny użytkownik.

 • Kolejna małpa zgubiła się w dżungli regionu Chersoniu..

 • @@@

  Film o młodym chłopaku z Ługańska, obecnie żołnierzem FR walczącym w Ługańsku. Jako dziecko był świadkiem jak ukraińcy zastrzelili jego dziadka, który odmówił im strzelać do swoich ludzi z Ługańska.

  https://t.me/RVvoenkor/17947

 • Film o młodym chłopaku z Ługańska, obecnie żołnierzem FR walczącym w Ługańsku.

  Jako dziecko był świadkiem jak ukraińcy zastrzelili jego dziadka, który odmówił im strzelać do swoich ludzi z Ługańska.

  https://t.me/RVvoenkor/17947

 • Co to może oznaczać ?

  „Amerykański ekspert ds. Rosji, generał Cavoli, objął dowództwo nad siłami NATO w Europie. Cavoli biegle włada językiem rosyjskim, włoskim i francuskim oraz posiada tytuł magistra studiów rosyjskich i wschodnioeuropejskich na Uniwersytecie Yale .