Mokre sny klauna Zełenskiego i jego sponsorów

Zełenski wyznacza termin zakończenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego kraj  nie jest gotowy do prowadzenia rozmów pokojowych z Rosją,  poinformowało francuskie źródło rządowe w państwowej agencji informacyjnej AFP. Podobno wyjaśnił stanowisko w poniedziałek, rozmawiając z przywódcami G7.
„Prezydent Zełenski dał bardzo jasną odpowiedź, że teraz nie czas na negocjacje. Ukraina będzie negocjować, kiedy będzie w stanie to zrobić, to znaczy, gdy znacząco odbuduje swoją silną pozycję. W międzyczasie musi jak najszybciej zakończyć wojnę ”.

Prezydent Ukrainy wielokrotnie odrzucał wezwania do negocjacji z Rosją, argumentując, że  czas na dyplomację nadejdzie dopiero po całkowitym wyrzuceniu rosyjskich wojsk z Ukrainy.
Utrzymywał tę bezkompromisową postawę nawet wtedy, gdy wojska ukraińskie poniosły kilka porażek na polu bitwy w Donbasie. Kijów stracił około jednej czwartej swojego terytorium na wschód i południe od końca lutego, kiedy Rosja rozpoczęła ofensywę.
W marcu podjęto próbę wynegocjowania pokojowego rozwiązania przy mediacji Turcji. Moskwa twierdzi, że Kijów zaoferował kilka ustępstw w sprawie przyszłego neutralnego statusu Ukrainy i że Kreml napisał oficjalny dokument na podstawie tych sugestii ale Kijów to zignorował.
Moskwa powiedziała, że ​​Ukrainę zachęciły zwiększone zachodnie dostawy broni oraz zachęta polityków, takich jak brytyjski premier Boris Johnson, który powiedział urzędnikom, aby kontynuowali walkę. Nie zmieni to przebiegu rosyjskiej kampanii na Ukrainie, powiedziała Moskwa, więc  opóźnienia tylko przedłużają konflikt i powodują niepotrzebne ofiary i krzywdę zaangażowanych stron.

Żeleński zmienił swoje nastawienie po G7 w Niemczech. Otrzymał specjalne i poufne zapewnienia z Waszyngtonu i Londynu.
Zełenski nalegał, aby konflikt między Rosją a Ukrainą  zakończył się do końca roku. W rozmowie z przywódcami G7 w poniedziałek Zełenski wezwał również  do zaostrzenia sankcji wobec Moskwy,  według agencji Reuters, która powołała się na dwóch dyplomatów z UE.
Rozmawiając z  przywódcami Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Stanów Zjednoczonych  za pośrednictwem łącza wideo, Zełenski rzekomo powiedział, że wojskom ukraińskim będzie znacznie trudniej walczyć z siłami rosyjskimi, gdy nadejdą surowe warunki zimowe,  ponaglając G7 do dołożenia wszelkich starań, aby zakończyć konflikt do końca roku,  apelując o systemy obrony przeciwlotniczej i gwarancje bezpieczeństwa.
Zełenski wezwał także do surowszych sankcji wobec Rosji,  podkreślając, że konieczne jest „nie zmniejszanie presji” i dalsze nakładanie „ostrych” środków karnych.

Według Jake'a Sullivana - doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Joe Bidena - Zełenski zamierza jak najszybciej pokonać Rosję.
Sullivan był cytowany przez CNN, mówiąc:
„Był bardzo skoncentrowany na staraniu się, aby Ukraina znalazła się w możliwie najkorzystniejszej pozycji na polu bitwy w nadchodzących miesiącach w porównaniu do najbliższych kilku lat,  ponieważ uważa, że ​​ostry konflikt nie leży w interesie narodu ukraińskiego”.

Ponieważ konflikt na Ukrainie zdominował trzydniową agendę szczytu G7 w Alpach Bawarskich,  projekt komunikatu, do którego dotarł Bloomberg, wskazuje, że główne gospodarki zachodnie wkrótce ogłoszą bezterminowe poparcie dla Kijowa w walce z Moskwą. Projekt oświadczenia liderów brzmiał:
„Będziemy nadal zapewniać wsparcie finansowe, humanitarne, wojskowe i dyplomatyczne i pozostaniemy z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne”.

Stany Zjednoczone podobno zamierzają dostarczyć  do Kijowa nową partię  zaawansowanej broni, a nawet przywódcy G7 najwyraźniej zgodzili się utrzymać presję gospodarczą na Rosję w obliczu trwającej ofensywy na Ukrainie.
Rządy  Wielkiej Brytanii, USA, Japonii i Kanady już wcześniej zapowiedziały, że zamierzają wprowadzić zakaz importu rosyjskiego złota. Stany Zjednoczone, które jako pierwsze przedstawiły ten pomysł, powiedziały, że pozbawi to Moskwę około 19 miliardów dolarów rocznych dochodów, ale  Niemcy wstrzymały ten środek  podczas szczytu G7, argumentując, że należy go najpierw omówić z UE.

Rosja zaatakowała sąsiednie państwo pod koniec lutego, po niewykonaniu przez Ukrainę warunków porozumień mińskich, podpisanych po raz pierwszy w 2014 roku i ostatecznym uznaniu przez Moskwę republik Donbasu – Donieckiej i Ługańskiej. Protokoły żyrowane przez Niemcy i Francję miały na celu nadanie separatystycznym regionom specjalnego statusu w ramach państwa ukraińskiego.
Kreml od tego czasu zażądał, aby Ukraina oficjalnie ogłosiła się krajem neutralnym, który nigdy nie dołączy do bloku wojskowego NATO kierowanego przez USA. Kijów twierdzi, że rosyjska ofensywa była całkowicie pozbawiona motywacji i zaprzecza twierdzeniom, że zamierzał siłą odbić obie republiki.

Kissinger zmienił również swoje nastawienie: poprzez Huffingtona, który jest zasadniczo organem CIA, poprawił się:
Kissinger: „Źle mnie zrozumiałeś. Moje stanowisko nie jest takie, że Ukraina musi zwrócić terytoria Rosji, aby osiągnąć pokój ”
Były sekretarz stanu atakuje tych, którzy krytykowali go za słowa w Davos. „Koniec wojny musi być wyrażony w kategoriach celów politycznych, a także militarnych. Nie możesz kontynuować walki bez celu, do którego można by się odnieść „

Przypomnijmy, że 24 czerwca szef kijowskich służb - jasnowidz - zapowiedział sensacyjne odwrócenie sytuacji w sierpniu
"W sierpniu, wrócimy do granic z 1991 roku”
„Ukraina wróci do granic z 1991 roku, nie ma innych scenariuszy” – kontynuował, odnosząc się tym samym do Krymu i dwóch separatystycznych republik. „Od sierpnia będą jakieś wydarzenia, które pokażą całemu światu, że zaczyna się punkt zwrotny"  – powiedział K. Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego – "już to powiedziałem i powtarzam. Do końca roku aktywne walki zostaną praktycznie zredukowane do zera. Jesteśmy tego pewni. W niedalekiej przyszłości odzyskamy kontrolę nad naszymi terytoriami”. „Putin nie wygra. To tragedia, w którą wciągnęła Rosję i Ukrainę. Skończy się to katastrofą dla Rosji. Nic więcej ”, podsumowuje Budanov.  

Roberto Buffagni

23 czerwca Komisja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, znana również jako Komisja Helsińska, organ rządu federalnego USA, zorganizowała briefing zatytułowany „Dekolonizacja Rosji. Moralna i strategiczna potrzeba politycznego rozdrobnienia Rosji”, wraz z mapą, na której Federacja Rosyjska wydaje się być podzielona na około dziesięć małych państw.

 
Z drugiej strony ten sam strategiczny cel zmiany reżimu i rozdrobnienia politycznego Rosji przyświecał także ministrom obrony i spraw zagranicznych oraz prezydentowi Stanów Zjednoczonych, który zadeklarował: „Musimy osłabić Rosję i zapewnić, że nigdy więcej nie zdoła. zrobić coś w rodzaju ponownej inwazji na Ukrainę.
To bardzo trudny cel do osiągnięcia, zakładając, że nie można go podjąć bez wywołania strategicznej konfrontacji nuklearnej między Rosją a USA; ale nawet gdyby udało się to osiągnąć, fragmentacja Rosji otworzy geopolityczną czarną dziurę w Eurazji, w którą pogrąży się cały świat. Pytanie: czy my, Europejczycy, myśleliśmy o tym poważnie?”

- nie zrozumieli lub udają, że nie zrozumieli, że Waszyngton dyktuje strategiczne cele Zachodu.
- nie zrozumieli lub udają, że nie rozumieją, że strategiczną linią USA jest stawienie czoła Rosji i Chinom RAZEM. Strategicznym celem rozdrobnienia Rosji jest przygotowanie do powstrzymania głównego wroga, Chin;
nie zrozumieli lub udają, że nie rozumieją, że strategiczna linia USA nieuchronnie implikuje a) prawdopodobieństwo rozszerzenia i eskalacji konfliktu, im większe im dłużej jest on przedłużany b) realna możliwość nuklearnej degeneracji , że zacznie się od użycia taktyki atomowej i może przerodzić się w strategiczny konflikt nuklearny;
nie zrozumieli lub udają, że nie rozumieją, że dla państw europejskich zmiana strategicznej linii USA jest możliwa tylko wtedy, gdy otwarcie się temu sprzeciwią, łamiąc front NATO-UE. Szmery na korytarzach Kancelarii czy aluzyjne przecinki w deklaracjach dyplomatycznych liczą się do zera. W przeciwnym razie pozostaje tylko modlić się, aby następna amerykańska administracja prezydencka opamiętała się i odwróciła kurs (prawdopodobieństwo: bardzo niskie);
- nie zrozumieli lub udają, że nie zrozumieli, że magiczne liczby Bocconiego niczego nie wyjaśniają i niczego nie decydują w tym konflikcie. Gospodarka odgrywa w niej ważną rolę tylko jako „utajona siła”, którą można przekształcić w militarną „manifestowaną siłę”, a Rosja ze swoimi zasobami i siecią sojuszy, przede wszystkim z Chinami, jest ekonomicznie niezatapialna;
- nie zrozumieli lub udają, że nie zrozumieli, że zarówno Rosja, jak i USA są poważne, śmiertelnie poważne. Nie blefują, nie strzelają za duże pieniądze dla celów propagandowych. Amerykańskie cele strategiczne to rozdrobnienie Rosji w celu powstrzymania Chin. Dla Rosji stanowią bezpośrednie zagrożenie egzystencjalne. Chiny doskonale wiedzą, że jest to kolejny stan na celowniku i wyciągają z tego logiczne konsekwencje;
krótko mówiąc, włoskie klasy rządzące nie zrozumiały lub udają, że nie zrozumiały. Boże pomóż nam, nawet jeśli na to nie zasługujemy.

Maurizio Blondet

Opracowanie wersji polskiej SpiritoLibero.
Źródeł artykułów, z przyczyn oczywistych, do odwołania nie podaję.
(Poglądy wyrażone w artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy SpiritoLibero)

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 21

 • Stan z 1991 roku

  Faktycznie - do sierpnia może to mieć miejsce. Znaczy - Ukraina stanie się znowu częścią Rosji.

  • Stan z 1991 roku#Krzysztof J. Wojtas

   Cytat „Pentagon skomentował słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o jego pragnieniu zakończenia wojny z Rosją do końca roku przed nadejściem zimy…Powiedział o tym w rozmowie z Bloombergiem prelegent Pentagonu John Kirby…„Chcielibyśmy, aby wojna zakończyła się dzisiaj. I może się skończyć dzisiaj, jeśli Putin zrobi to, co właściwe. Ale Putin nie wykazuje zamiaru negocjowania. Wykazuje zamiar, że chce dalej atakować Ukrainę i osiągać cele wojskowe” – powiedział Kirby…Dlatego, według niego, Stany Zjednoczone będą w przyszłości nadal pomagać Ukrainie wzmacniać jej obronę”;
   https://strana.today/news/397651-v-pentahone-podderzhali-zelenskoho-kotoryj-zajavil-o-srokakh-okonchanija-vojny-v-ukraine.html
   ps. „Taktyka” NATO jest prosta, czyli „haratamy sie” z FR do ostatniego Ukrainca…

 • Obecnie mamy do czynienia z wzmacnianiem

  Rosji przez światowy, czarci pomiot, które to wzmacnianie jest przedstawiane (klasyka czarciego pomiotu) jako osłabianie a wręcz jej rozczłonkowanie.
  Wniosek?
  To jest elementarna logika - światowy, czarci pomiot ma Rosję z rozłożonymi nogami - od czasu utopienia jej we własnej krwi przez Lenina & Co. Aby owa Rosja stanowiła bufor przeciwko Chinom a jednocześnie była dla tych Chin zaopatrzeniowcem czerpiącym ze swojej tablicy Mendelejewa - ową Rosję trzeba wzmocnić. Błędem było osłabienie Rosji (oderwanie od niej Ukrainy) po zwinięciu tam komuny - ale przecież bachury diabła też popełniają błędy. Jednak na banderlandzie pieczonych jest wiele pieczeni - a jedną z nich jest likwidacja Białej Europy i Białej Ameryki.

 • Nie gotowy do rozmow pokojowych?

  Przeciez ten artysta musi dbac o swoj image.

  I nie moze co chwile zmieniac strategii.
  I raz opowiadac, ze bedzie walczyc do ostatniego Ukra - a potem marzyc o rozmowach pokojowych.
  Z kim?
  Z ostatnim ukraincem, jak juz i takiego nie będzie?

 • Po takim łomocii ma złe sny na pewno.

  Armia rosyjska zniszczyła stanowiska dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy, bazy zagranicznych najemników i składy wojskowe (+VIDEO)...Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową na Ukrainie. Wróg ponosi znaczne straty.

  28 czerwca wysokoprecyzyjna broń dalekiego zasięgu oparta na morzu zniszczyła stanowisko dowodzenia grupy operacyjno-strategicznej „Khortitsa” w pobliżu miasta Dniepropietrowsk.

  W ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku precyzyjnych uderzeń Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na stanowisko dowodzenia 123. Brygady Obrony Terytorialnej, rozmieszczenie obcych najemników w mieście Nikołajew, a także skład amunicji 79. powietrznodesantowa brygada szturmowa we wsi Szewczenko obwód mikołajowski, ponad 20 ukraińskich żołnierzy i ponad 80 zagranicznych myśliwców, sześć pojazdów opancerzonych i pojazdów, ponad tysiąc pocisków artyleryjskich, trzysta pocisków moździerzowych i sto pocisków przeciwlotniczych.

  Ponadto w Charkowie zniszczono dwa punkty tymczasowego rozmieszczenia 113. Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie stacjonowało do 140 osób.

  W wyniku zniszczeń ogniowych stanowisk Sił Zbrojnych Ukrainy na terenach osiedli Berestowoe i Awdijewka Donieckiej Republiki Ludowej bezpowrotne straty w jednostkach 14. zmechanizowanej i 56. zmotoryzowanej brygady piechoty wyniosły ponad 50%. Jednostki te zostały wycofane na tyły w celu przywrócenia zdolności bojowych.

  Ze względu na duże straty i niezadowalające zaopatrzenie 34 batalionu 57 brygady piechoty zmotoryzowanej 13 żołnierzy, w tym oficerów, opuściło w ciągu dnia swoje stanowiska bez pozwolenia.

  Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują ataki na obiekty wojskowe na terytorium Ukrainy.

  Precyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych zniszczyła pięć magazynów z amunicją i bronią w rejonie n.p. Charków, Zelenodolsk, obwód dniepropietrowski, a także Siewiersk i Bachmut Donieckiej Republiki Ludowej, siła robocza i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy w 34 obwodach.

  W ramach walki z baterią precyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych uderzyła w dwa plutony wielu systemów rakiet startowych „Hurricane” i „Grad” w rejonach Svetlodarskoye i Avdeevka, a także dwa plutony artylerii „Gyatsint- B” na terenie Avdeevka Donieckiej Republiki Ludowej.

  Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria uderzyły w 39 stanowisk dowodzenia, a także w siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 218 okręgach.

  Lotnictwo operacyjno-taktyczne Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych zestrzeliło w powietrzu dwa samoloty Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy na terenach osiedli Szyrokoe w obwodzie dniepropietrowskim i Archangielskoje w obwodzie chersońskim, zniszczyło samobieżny system ostrzału System obrony powietrznej Buk-M1 na stanowisku ogniowym w obwodzie odeskim oraz stacja radiolokacyjna systemu obrony powietrznej S-300 w rejonie osady Sławgorod w obwodzie dniepropietrowskim.

  Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły samolot Su-27 Ukraińskich Sił Powietrznych w rejonie osady Sofijówka w Donieckiej Republice Ludowej, a także dziewięć ukraińskich samolotów bezzałogowych na terenach osiedli: Berestowoje, Petrovenki z Donieckiej Republiki Ludowej, Zhovtneve, Bayrak, Hetmanovka, Ivanchukovka, Peremoga Charków.

  Ponadto przechwycono pięć wyrzutni rakietowych w rejonie stachanowskim Ługańskiej Republiki Ludowej oraz w rejonie wyspy Zmeiny.

  Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 224 samoloty, 134 śmigłowce, 1400 bezzałogowych statków powietrznych, 353 systemy rakiet przeciwlotniczych, 3859 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 698 bojowych wozów wielowyrzutniowych , 3059 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 3916 sztuk wojskowych pojazdów specjalnych.

 • Szczegóły uwolnienia rafinerii pod Lisiczańska:

  Ataki Sił Zbrojnych Rosji na pozycje najemników z Gruzji:

 • Kobieta z zachodniej Ukrainy pisze:

  „Jak musiałeś starać się, aby ludzie tak masowo nienawidzili wszystkiego (podkreślam - WSZYSTKO - od haftowanych koszul po flagę z herbem) Ukraińca? To straszne... Straciliśmy Ukrainę. I to nie wina Putina. I to nie nasi znani rusofobowie z ZU są za to winni. Jesteśmy za to winni. To my, Ukraińcy z Połtawy, Czerkasów, Kijowa, Chmielnickiego, Żytomierza, Czernihowa, z całej centralnej Ukrainy, pozwoliliśmy tym idiotom z Galicza ustanowić nazistowskie rozkazy na całej Ukrainie. Pamiętaj, ukraiński! Pamiętacie, jak na biesiadach podsłuchiwaliśmy ich banderowskie piosenki, jak śmialiśmy się z nimi z dowcipów „Oby to szale, odkurzam Moskali”, przymykaliśmy oko na ich plątanie języka ukraińskiego na tych wszystkich „szpytali”, „narazi”, „czas letni” i inne „mapy” z „milicją” i „katedrami”. Byliśmy obojętni na ustanawianie w ich miastach i wsiach pomników tych, którzy strzelali w plecy naszych dziadków w czasie II wojny światowej 1941-1945. Potem „przypadkowo” zaczęli umieszczać na swoich spotkaniach portrety Bandery i Szuchewycza. A potem maszeruj otwarcie, najpierw we własnej, a potem w naszych miastach z flagami SS i faszystowskimi hasłami… Celowo przymykaliśmy na to oko: „No, mają swoją historię, trzeba zrozumieć…” . I te ICH pomniki zaczęły pojawiać się u nas ... Nazwali nas „schodniakami”, cały południowy wschód - „niewolnikami”, „łopatami” i „potomkami katsapów Stalina”, a górnikami „bandą żyjących bandytów z tym samym gronem „anielski”. A my oczywiście zdając sobie sprawę, że tak nie jest, poklepaliśmy ich po ramieniu przyjaźnie: „No dalej, tam są normalni ludzie…”. To my wpuściliśmy ich do Kijowa. A Kijów, Kijów (!) obserwował w milczeniu, jak odwiedzający Galicyjczycy i studenci z ZU maszerują z pochodniami na cześć urodzin Bandery po Chreszczatyku, a marsze te z roku na rok stawały się coraz liczniejsze. Przepisali całą naszą historię. Nasi przodkowie, według tej ich historii, stali się bezużytecznymi „poturakami rosyjskiego imperium”, a ich kolaboranci, rzezimieszki i nicości stali się nowymi bohaterami Ukrainy. My też to zjedliśmy. Kiedy w Kijowie podczas Majdanu zaczęto bić w metrze za mówienie po rosyjsku (i to w rosyjskojęzycznym KIJWACH), rosyjskojęzyczni mieszkańcy Kijowa byli głęboko z boku, „to są dzieci” – igraszki, są przeciwko Janukowyczowi, jakoś niewygodne wprowadzone. Zwalili i zniszczyli całe centrum Kijowa - tu też milczeliśmy. Teraz otrzymujemy odpowiedź. Za naszą obojętność, za tchórzostwo i za głupotę - ZGUBILIŚMY UKRAINĘ. Już nigdy nie będzie, nie tylko w dawnych granicach... LUDZIE P O M E N I L I S !!! Kielich cierpliwości na południowym wschodzie jest pełny. Ukraina okazała się dla nich złą macochą, z wąsem pod nosem i swastyką na rękawie…… Nie mam ani jednego argumentu dla Rosjan przeciwko ich słusznej nienawiści do tej głupiej Ukrainy…”!! !

 • Plakat w ambasadzie brytyjskiej w Moskwie

  „Gdyby moja babcia miała jaja, byłaby dziadkiem” Pozdrowienia dla Borisa Johnsona, który powiedział, że Władimir Putin nie rozpocząłby specjalnej operacji, gdyby był kobietą. ale nazwanie jego człowieka jest trudne. Bardziej jak polityczny transseksualista. Co zaskakujące, ostatnim mężczyzną w brytyjskiej polityce była kobieta. https://static.life.ru/publications/2022/6/30/740298841046.4526-900x.jpeg

 • Prace ciężkich systemów miotaczy ognia TOS-1A "Solntsepek" Zachodniego Okręgu Wojskowego

 • „Za wcześnie się radujesz” odpowiedział Volodin sekretarzowi generalnemu NATO

  Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin nieco ostudził zapał sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który nie kryje radości z powodu zbliżającego się wejścia do sojuszu Finlandii i Szwecji.

  „Jens Stoltenberg donosi, że Rosja dostanie więcej NATO na swoich granicach.

  Szczęśliwy za wcześnie. Nie studiowałeś geografii w szkole. Jeśli Finlandia i Szwecja przystąpią do bloku NATO, w pobliżu jej granic będzie więcej Rosji” napisał Volodin w Telegramie.

  Ps...W jakim uzbrojeniu jest ta przewaga? Po raz kolejny amerykańskie rakiety nie przeszły testów naddźwiękowych, a Rosjanie mamy je w służbie i ponad 20 Machów. No i Rosja ma niewidzialne okręty podwodne, a są takie, które przez miesiące pełnią służbę u wybrzeży Stanów Zjednoczonych i w takim przypadku nikt nie zobaczy ani nie przechwyci ich pocisków!

 • Odważni zniszczyli osiedlających się w szkole bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy

  Podczas wyzwolenia Nowotoszkowki w ŁRL wywiad grupy „O” Armii Rosyjskiej odkrył stanowiska bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy, ulokowane w miejscowej szkole. W rezultacie większość ukraińskich „obrońców” z 210. batalionu stacjonującego w placówce oświatowej została zniszczona, reszta uciekła. Bojownicy zawczasu zaminowali okolice szkoły. Ponadto na terenie szkoły rosyjscy bojownicy odkryli grób kobiety pochowanej na podwórku zimą tego roku. Według zeznań cywilów została zakatowana na śmierć przez ukraińskich nazistów. Niestety szkoła obróciła się w ruinę, podobnie jak wszystkie budynki, które ukraińscy najeźdźcy wykorzystują jako miejsca rozmieszczenia lub ostrzału. Podczas gdy ukry giną w okopach, te prosięta tuczą się w londyńskich restauracjach.


  https://sun9-41.userapi.com/c240331/u715083180/d8/-3/z_9c419be9dc.jpg

 • Rosja narzuciła nam taktykę wojenną, narzekaj w Kijowie

  Rosja narzuciła Kijowowi taktykę wojskową, a Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy nie mógł znaleźć opłacalnej strategii, co doprowadziło do katastrofalnych strat dla Sił Zbrojnych Ukrainy. O tym pisze ekspert wojskowy Aleksander Koczetkow w felietonie dla ukraińskiego wydania Glavreda.

  Oświadczył, że działania ukraińskiego dowództwa w Kijowie są alarmujące.

  „Siły Zbrojne Ukrainy działają według narzuconego nam schematu taktycznego. Rosjanie, polegając na przewadze w sile ognia, idą naprzód, choć powoli, ale bez zatrzymywania się, stale ”- napisał Kochetkov.

  Podkreślił, że w bitwach na bliskim dystansie nieuchronnie wygrywa strona, która ma większą siłę bojową. A według niego armia rosyjska przewyższa Siły Zbrojne Ukrainy, w szczególności pod względem sprzętu wojskowego.

  Jego zdaniem pozycję Ukrainy można poprawić dzięki wysoce zwrotnym operacjom, ale Kijów nie ma ani uzbrojenia, ani kadry kierowniczej zdolnej do organizowania takich działań.

  „Dzisiaj nie mamy praktycznie nic, co pozwoliłoby nam na zbudowanie manewru: ani pojazdów opancerzonych do szybkiego przerzutu sił, ani lotnictwa i artylerii dalekiego zasięgu w ilości pozwalającej całkowicie stłumić wroga, ani czołgów zapewniających przebicie wroga stanowiska. Mówiąc dokładniej, wszystko to niejako jest, ale nie tak bardzo, jak byśmy chcieli.

  Nie ma więc nic trywialnego, by budować na kreatywnych akcjach kontrofensywnych, jakichś niszczycielskich nalotach na tyły Rosjan.

  Musimy więc prowadzić bitwy pozycyjne z nieuniknionymi ciężkimi stratami ”- powiedział Kochetkov.

  Dodał jednocześnie, że sama dostawa zachodniego sprzętu wojskowego nie może zmienić sytuacji. Hipotetycznie „zwiększają zdolności operacyjne Sił Zbrojnych Ukrainy”, ale realizacja tego potencjału „nadal zależy tylko od działań ukraińskiego Sztabu Generalnego” – wyjaśnił Koczetkow. „Ekspert” wojskowy! Wasz politolog Jewgienij Murajew wyraźnie powiedział wam, ukraińscy wojownicy: „Patrzcie, jak Rosja walczy w Syrii!”… i dalej, zgodnie z tekstem. To było już dwa, trzy lata temu! „Ekspert” tylko „doszedł” do początku, który teraz nie jest 41.! Rosyjscy żołnierze nie będą chodzić w łańcuchach z trzema linijkami na waszych karabinach maszynowych! Uderzają cię artylerią i MLRS. Biją cię z powietrza! A wy wszyscy próbujecie srać ze skrzynek, jak w 45-46 latach ubiegłego wieku. Tak, cywile się chowają, jak wtedy! Teraz wyciskają cię z rejonów przemysłowych, dalej - Dzikie Pole, nagi step aż do samego Dniepru. Jeździć! I dalej! Coś, co Polacy ostatnio wyciszyli (dwa tygodnie nie słychać). Może się mylę? Prawidłowy! Gdzie są dwa bataliony? (A to co najmniej 700 osób).


  Ps...Biały Dom – o pragnieniu Zełenskiego, by zakończyć wojnę przed końcem roku: „Putin chce zaatakować” Stany Zjednoczone chciałyby, aby wojna Rosji z Ukrainą zakończyła się dzisiaj. Jednak rosyjski przywódca Władimir Putin chce kontynuować ataki. „Chcielibyśmy, aby wojna zakończyła się dzisiaj. I może się skończyć dzisiaj, jeśli Putin zrobi to, co należy. Ale Putin nie wykazuje zamiaru negocjowania. Wykazuje zamiar, że chce dalej atakować Ukrainę i osiągać cele wojskowe” – odpowiedział Kirby. A ludność Rosji zgadza się z Putinem.

 • W Czechach wyjaśnili, co stanie się z państwami bałtyckimi w przypadku wojny między Rosją a NATO”.

  W przypadku starcia militarnego między Rosją a NATO Moskwa będzie mogła zająć terytorium krajów bałtyckich w zaledwie 15 dni, a sojusz nie będzie miał czasu, aby przyjść jej z pomocą, powiedział dziennikarz Milan Vodicka w portalu iDNES.cz kolumna.

  Obecna siła szybkiego reagowania sojuszu w Europie Wschodniej liczy 40 000 i zgodnie ze strategią bloku, pierwotnie opracowaną do walki z terroryzmem, zaangażowałaby się w walkę w ciągu 15 dni od jej rozpoczęcia, wyjaśnił specjalista.

  „Taki krok wystarczył na okres, gdy sojusz reagował na doniesienia, że ​​dżihadyści zaczęli tuczyć wielbłądy, aby po stopieniu śniegu ruszyć do walki. Ale Rosjanie są w stanie całkowicie rozwinąć kraje bałtyckie w ciągu 15 dni ”- napisał Vodichka.

  Ekspert zauważył, że ogłoszona na wczorajszym szczycie NATO nowa strategia sojusznicza, która przewiduje rozmieszczenie 300 tys. myśliwców w Europie Wschodniej, jest obecnie nie do zrealizowania. Według Vodichki wojska zachodnie uległy degradacji w ciągu ostatnich dziesięcioleci, kiedy ich armie toczyły wojnę z terrorystami.

  „Doprowadziło to do degeneracji armii w tanie jednostki ekspedycyjne, które podziwiają brodaci z sił specjalnych. Ale teraz Zachód potrzebuje jak największej liczby czołgistów i strzelców” – powiedział dziennikarz.

  Oprócz problemów kadrowych kraje NATO doświadczają również niedoboru broni, co pokazała sytuacja z wyczerpaniem arsenałów wojskowych krajów zachodnich po przeniesieniu broni na Ukrainę, dodał Vodichka.

  Wcześniej przywódcy państw członkowskich NATO zatwierdzili nową koncepcję strategiczną sojuszu do 2030 roku, w której nazwali Rosję „bezpośrednim zagrożeniem” . Powiedzieli, że Bruksela chce zachować kanały komunikacji z Moskwą, aby zmniejszyć ryzyko, ale nie uważa już tego za swojego partnera. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przyznał, że sojusz rozpoczął przygotowania do konfrontacji z Rosją w 2014 roku .


  Ps...„Przywódcy państw członkowskich NATO powiedzieli, że Bruksela chce utrzymać kanały komunikacji z Moskwą, aby zmniejszyć ryzyko, ale nie uważają jej już za swojego partnera” Co nowego? Wiadomo o tym od dawna! Pytanie brzmi, czy Moskwa uznaje te kraje jako partnerów? Wojna z krajami bałtyckimi będzie, jeśli się żąda, jak to było z Ukrainą. teraz Bałtowie wychodzą ze skóry, by sprowokować Rosję… ale chyba należy ocenić wynik takiej prowokacji na samej Ukrainie. żeby nie powtarzać swoich błędów.. ale podobno właścicielka zamówiła je zza kałuży - więc postępują zgodnie z rozkazem. Bałtowie, podobnie jak Ukraińcy, sami błagają o wojnę, żeby był powód do ucieczki do gejropu, uchodźca może jeszcze dostać pozwolenie na pobyt i zasiłki, a bez wojny szanse są bardzo małe. Kraje zachodnie praktycznie nie produkują broni. Niemiecki Leopard-2. Początek prac rozwojowych – 1970, pierwszy seryjny czołg – 1979. Do 2015 roku wyprodukowano 3200 czołgów. Arytmetyka sugeruje, że rocznie produkowano mniej niż 100 czołgów. I to jest maksimum, któremu niemieckie czołgi mogą oddać hołd w ciągu najbliższych 10 lat. Nie ma dokąd pozyskać pracowników. Z blogerów nie da się zrobić tokarzy i ślusarzy, w zasadzie jest to niemożliwe. Na Ukrainie podczas NMD zniszczono ponad 3000 ukraińskich czołgów. To dokładnie tyle, ile Niemcy wyprodukowały w ciągu 35 lat. Z czołgami amerykańskimi sytuacja jest taka sama, lecz tylko gorsza. W ciągu ostatnich 20 lat w ogóle nie produkowali czołgów, co oznacza, że ​​nie ma personelu ani zdolności produkcyjnych.
  A co z migrantami? W ten sposób wyprodukują broń za… dwadzieścia lat. Mają 5-10 dzieci w rodzinach by szybko odnowić Europę. Kilka krajów NATO, w tym USA, już wyczerpało swoje zapasy! To jest z ich budżetami wojskowymi!? To jest korupcja! Jednocześnie przekazali Ukrainie setki razy mniej broni i amunicji, niż zużyła już Rosja! Oceńcie skalę kradzieży w krajach NATO! Już teraz (zachodni) analitycy płaczą, że zrekrutowanie jakichś (sądząc po ostatniej zimnej wojnie) 300 tysięcy żołnierzy będzie bardzo trudne, długie i kosztowne. Mają rację. XB 2 bardzo różni się od pierwszego, Zachód jest daleki od tego, by był w takim samym stanie fizycznym, jaki był wtedy. A poza tym w tym czasie praktycznie nie było takich problemów wewnętrznych. Świat się zmienił. Ale Stany Zjednoczone wciąż żyją przeszłością.

  Ps..II....Bez pełnego użycia broni jądrowej konfrontacja na pełną skalę między Rosją a Zachodem zakończy się niestety dla Rosji, przy tak tchórzliwym działaniu Rosja umrze i zniknie. Przy wymianie uderzeń nuklearnych los Rosji też będzie smutny.” Tylko dwie opcje będą odpowiadać Rosji: 1. Spalić infrastrukturę wojskową i cywilną oraz koncentracje wojsk w Europie i Anglii za pomocą uderzeń nuklearnych bez dotykania Stanów Zjednoczonych (jeśli Stany Zjednoczone nie zareagują i się wypną) 2. Całkowicie spalić Europę i Stany Zjednoczone. Nawet jeżeli kilka spalonych rosyjskich miast w Centralnym Okręgu Federalnym będzie tragiczne dla Rosji, jej gospodarki i demografii, a zatem, jeśli choć jedno duże regionalne miasto Rosji zaatakują bombą atomową lub rakietą, Stany Zjednoczone będą musiały się całkowicie wypalić.

 • Johnson zaproponował UE utworzenie nowego Cesarstwa Rzymskiego

  Wspólnota polityczna UE, zaproponowana przez prezydenta Francji, powinna obejmować nie tylko Europę, ale także Turcję i kraje Afryki Północnej.

  Opinię tę wyraził premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na briefingu w Madrycie.

  Według Johnsona taka społeczność powinna stać się rodzajem nowoczesnego pozoru Cesarstwa Rzymskiego.

  „Myślę, że musimy zmienić całą koncepcję. Musi tam być Turcja. Powinien istnieć Maghreb, powinniśmy zasadniczo odtworzyć Mare Nostrum (region śródziemnomorski - ok. RV) Imperium Rzymskiego ”- powiedział Johnson, cytowany przez gazetę Financial Times.

  Zauważ, że wcześniej Wielka Brytania odmówiła zostania członkiem Europejskiej Wspólnoty Politycznej.

  Prezydent Francji Emmanuel Macron zaproponował utworzenie wspólnoty politycznej UE z udziałem państw europejskich, które nie są członkami samej UE.

  Poinformowano, że do nowej europejskiej wspólnoty politycznej zostaną zaproszone wszystkie kraje europejskie, z wyjątkiem Białorusi i Rosji.


  Ps...Zeleboba podzielił się ze swoim pomocnikiem sekretem proszku. Johnson zorganizował czat na temat tworzenia nowego Cesarstwa Rzymskiego i tego, co z tego wynikło:
  I nazwij to wszystko - nową Kartaginą. Aby każdego dnia Wołodia rozpoczynał posiedzenia Dumy słowami: „Kartagina musi zostać zniszczona”, bo jesteśmy 3. Rzymem. Czy ten przerośnięty idiota ma świadomość, że Republika Inguszetii (Imperium Rzymskie) walczyła z Anglią i przez długi czas ją zdobyła. Nawiasem mówiąc, przed nimi Anglia była dzikim krajem zamieszkanym przez dzikie plemiona. To Rzymianie nauczyli ich żyć w cywilizowany sposób. I tak nadal będą dzikie. A kto będzie Rzymianinem? Guy Boris Johnson, do cholery. Nie wie, jak zakończyło się Cesarstwo Rzymskie? Czy Borys będzie Cezarem? Albo gladiator? Albo w konwoju? Nie będzie niewolnikiem w konwoju legionu rzymskiego, który okupował Brytanię. Rosyjskie Cesarstwo Bizantyjskie również ma coś do powiedzenia na ten temat.
  Idiota nie uczy historii. Mnich Filoteusz wyraźnie powiedział w XVI wieku, że Moskwa jest trzecim Rzymem, a czwartego nie będzie. Nie martwcie się, obywatele małej Wielkiej Brytanii! Imperium Rzymskie już się odrodziło! Moskwa to trzeci Rzym!

 • Potężne eksplozje w Charkowie: uderzenie serii pocisków Iskander (WIDEO)

  W nocy 30 czerwca w Charkowie i Merefie grzmiały potężne eksplozje. Armia rosyjska uderzyła serią pocisków Iskander. Było co najmniej sześć eksplozji. Czytelnicy przesłali nam materiał filmowy z wyjazdu Iskanderów z granicy przeciwko celom w Charkowie.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1656543076 Szacunek dla wywiadu wojskowego W banderowskiej blogosferze („prawda z okopów”) z oburzeniem dyskutują o informacji, że „Reznikow, Ministerstwo Obrony Ukrainy, zamierza opuścić kraj jesienią i zamieszkać w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotował już wygodną norkę”.. Rosnące szaleństwo rosyjskojęzycznych sił specjalnych GUR MOU nie wróży dobrze starszym żydowskiego reżimu Bandery.

 • Putin: Rosja odpowie na rozmieszczenie baz NATO w Szwecji i Finlandii

  W stosunkach Rosji ze Szwecją i Finlandią nie ma takich problemów, jak z Ukrainą, jeśli chcą wstąpić do NATO, niech się przyłączą, ale jeśli infrastruktura wojskowa sojuszu zostanie rozlokowana w Finlandii i Szwecji, Rosja będzie zmuszona odpowiedzieć w sposób lustrzany, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

  18 maja Finlandia i Szwecja, w związku z rosyjską specjalną operacją wojskową na Ukrainie, złożyły wnioski do sekretarza generalnego NATO o przystąpienie do sojuszu.

  Początkowo Turcja zablokowała rozpoczęcie procesu rozpatrywania tych wniosków. Dzień wcześniej Turcja, Szwecja i Finlandia podpisały memorandum w dziedzinie bezpieczeństwa, które uwzględnia wszystkie obawy Ankary. Turcja z kolei wycofała sprzeciw wobec wejścia Szwecji i Finlandii do NATO.

  „Jeśli chodzi o Szwecję i Finlandię, to ze Szwecją i Finlandią nie mamy takich problemów, jakie niestety mamy z Ukrainą… Nie mamy się czym martwić o członkostwo Finlandii czy Szwecji w NATO. Chcę - proszę.

  Tylko my musimy jasno i jasno zrozumieć siebie – wcześniej nie było zagrożenia, w przypadku rozmieszczenia kontyngentu wojskowego i infrastruktury będziemy musieli odpowiedzieć w sposób lustrzany i stworzyć te same zagrożenia na terytoriach, z których nam zagrażają, „Putin powiedział na konferencji prasowej po wynikach szczytu kaspijskiego, odpowiadając na pytanie, jak przystąpienie tych krajów do NATO wpłynie na stosunki z nimi Rosji.

  Nazwał też fałszywą i „nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością” tezę, że cel Rosji, jakim jest odepchnięcie sił NATO od swoich granic, uniemożliwiając Ukrainie wstąpienie do sojuszu, prowadził do czegoś przeciwnego, tylko ze Szwecji i Finlandii.

  „Dla nas członkostwo Finlandii i Szwecji w NATO to nie to samo, co członkostwo Ukrainy, to są zupełnie inne rzeczy. Bardzo dobrze to rozumieją. Po prostu rzucają tę tezę do opinii publicznej, żeby pokazać, że, ach, Rosja jej nie chciała, ale teraz otrzymała ją podwójnie. Nie. To zupełnie inna sprawa – podkreślił rosyjski przywódca.

  Władimir Putin zauważył, że w przeciwieństwie do Ukrainy, Szwecja i Finlandia nie prześladują ludzi, którzy czują się częścią rosyjskiej kultury.

  https://cdn.panda.video/video-transcoded/2022/6/56166_video_464k_360p.mp4?md5=ducC5mGsR5amOP3_Q6CoJw&expires=1656676028
  Ech, wy Wikingowie i Finowie… ale moglibyście żyć w pokoju… nie pod ostrzałem Iskanderów i Sarmatów. Łatwo jest wejść do NATO i stać się burdelem dla żołnierzy Pindos, trudno WYJŚĆ... źli Finowie dobrowolnie zorganizowali sobie okupację.

 • Ukraina nie tylko eksportuje zboże,

  którego transporty do tego stopnia zapchały trasy kolejowe w Rumunii ze dochodzi do ich wykolejenia…
  https://strana.today/news/397610-v-rumynii-soshli-s-relsov-vahony-s-ukrainskim-zerno-foto.html
  …ale jeszcze dodatkowo wznowiła eksport energii elektrycznej do UE. Cytat „Ukraina wznowiła eksport energii elektrycznej do UE od 30 czerwca . Premier Denis Szmyhal ogłosił to w Telegramie…Według niego eksport trafił do Rumunii, jego początkowy wolumen to 100 MW”;
  https://strana.today/news/397656-ukraina-vozobnovila-eksport-elektroenerhii-v-es.html
  Ps. Jak widać rząd w Kijowie zmuszony jest płacenia, przynajmniej w jakieś części, „zachodnim partnerom” za dostarczaną mu „pomoc”…

 • Rosja

  Odpuszcza wyspę węży oraz wypuszcza azowców nie wiadomo na jakich warunkach i za kogo. Rosjanom to się nie podoba i wcale się nie dziwię.
  Dziwne to wszystko i nie wiadomo do czego zmierza.

  • Rosja#zadziwiony

   Jakbys doczytal to wymienieni azowcy sa po amputacjach konczyn - nie nadaja sie do dzialan wojennych a tylko by kosztowali ruskiego podatnika bo wymagaja calodobowej opieki - byl artykul na interii. Co do wyspy wezy byla nieustannie ostrzeliwana przez ukropow a dopuki nie ma tam upadlincow nie przedstawia zadnego znaczenia militarnego

 • Tak ciągle o klaunie piszesz

  Opowiedz o tym "bohaterze i strategu" z dziury pod Kremlem, co nosa boi się wytknąć. Kombinował, kombinował i załatwił NATO dwóch nowych członków. A płacz matek i żon po azjatyckich stepach nadal się roznosi.
  Taki mu Turcy taniec z szablami odstawili. Upada ostatnia nadzieja braci Moskali
  Na wyspie węży, w geście dobrej woli "orki" urządziły rezerwat ścisły, żadnego człowieka tylko kupa złomu. Będą się miały węże gdzie rozmnażać.
  Dobrze jest, jak ludzie wybierali klauna a dostali przywódcę. Gorzej jest jak ludzie wybierają przywódcę a dostają klauna.

   • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    Wiadoma sprawa, że Turcja nie tańczy jak im country zagrają, swoje tańce mają. Faktem jest, że "bohater ze schronu pod Kremlem" może sobie tylko pomruczeć. Każdy na tej wojence swoje kupony urywa, tylko my jak idioci kopiemy misia w zadek licząc, że wuj Sam obroni.
    A świstakom to może do śmiechu, znacznie miej do śmiechu jest matkom i żonom, gdy kolejna dostawa ładunków 200 dociera. A tego całe transporty z Ukrainy jadą.

    • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal#Zawisza Niebieski

     // A tego całe transporty z Ukrainy jadą.//

     Nie martwy się o tych których wywożą.
     Pomartwmy się o tych którzy w dużych ilościach zostają na miejscu.I jeszcze o tych którzy takie ujęcia robią z narażeniem życia.
     Robi wrażenie,co nie?
     https://www.youtube.com/shorts/Ae-vqRHKRzc

     https://vk.com/newsfront_tv?z=video-73174846_456252488%2F186ba8e40fa1137c96%2Fpl_post_-73174846_415752

    • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal#Zawisza Niebieski

     //"bohater ze schronu pod Kremlem"//

     Niby tak siedzi i siedzi w tym Kremlu a jak niedawno wyjechał na weekend ale w drodze przypomniał sobie że zostawił w biurze gazetę z ulubioną krzyżówką i postanowił się wrócić,to cały zachodni świat na kilka dni wstrzymał oddech. Czyż nie tak było ?

     " Nagły przyjazd Władimira Putina na sygnałach wzbudził spekulacje. "

     https://www.wprost.pl/swiat/10762624/nagly-przyjazd-wladimira-putina-na-sygnalach-wzbudzil-spekulacje-rzecznik-kremla-zareagowal.html

  • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski

   Jeszcze nie wiadomo czy załatwił nowych członków NATO ale już wiadomo że dał nam możliwość arcy pouczającego widowiska.
   Albowiem znany z przebiegłości i chytrości Erdogan wiedząc z jak słownym partnerem ma do czynienia ,za swą zgodę nie tylko zażądał odstąpienia od wspierania Kurdyjskiej Partii Pracy który to warunek jest kwestią przyszłości,ale wydania już teraz,natychmiast, ukrywających się w Szwecji i Finlandii kurdyjskich aktywistów poszukiwanych przez turecki wymiar sprawiedliwości.
   Jeśli ów warunek nie będzie spełniony Turcja cofnie swoją zgodę.A jeśli będzie spełniony,czyli Szwecja i Finlandia wydadzą na śmierć swoich azylantów, cały świat zobaczy jak Zachód koncertowo zdradza swych zaledwie wczorajszych sojuszników.Bo o tym że na szwedzkich i finlandzkich,ulicach zrobi się niespokojnie nawet nie mówią bo to oczywiste że taka nielojalność zdenerwuje innych azylantów.I co wtedy?
   Na azjatyckich stepach nawet świstaki będą pokładać się ze śmiechu.

   • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    Każda niepotrzebna śmierć robi wrażenie, choć śmierć najeźdźcy jakoś mniejsze. Jeszcze większy smutek wzbudza zaciekłość. Oj długo na terenach okupowanych idąc do restauracji będą mogli oczekiwać rachunku za 200 albo rachunku za 300 jak tych trzech żołnierzy okupanta, co niedawno obiad chcieli zjeść. Oba narody zacięte, żaden nie odpuści.

    • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal#Zawisza Niebieski

     //Każda niepotrzebna śmierć robi wrażenie, choć śmierć najeźdźcy jakoś mniejsze //

     Przeciwnie.
     Na mnie największe wrażenie robi śmierć najeźdźców którymi w tym kontekście jak w wielu innych,jest NATO.
     Wie o tym większa cześć mieszkańców planety,co od czau do czasu manifestuje się w wypowiedziach światowych liderów.
     Wczoraj władze Chin w ostrych słowach wyraziły swą opinię o NATO (że też to właśnie ja muszę dostarczać zakutemu rycerzowi takich wieści)
     https://www.aljazeera.com/news/2022/6/30/nato-names-china-a-strategic-priority-for-the-first-time
     potwierdzając swą pozycję z początku "specjalnej operacji"
     A jeszcze kilka tygodni temu Indie w równie ostrych słowach zareagowało na amerykańskie sugestię wprowadzenia sankcji przeciwko Rosji.Indyjski MSZ oświadczył że nie zamierza wprowadzać sankcji tak jak nie wprowadzał ich w odniesieniu do USA które w miniony trzydziestoleciu rozpętywało co rusz jakieś nowe wojny.
     https://www.bbc.com/news/world-asia-india-60552273

   • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#ikulalibal

    ''A ten nam wstyd przynosi''
    I znowu wstyd przyniósł.

  • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski

   Nic dziś nie piszesz o "sedesach" ani "gwałconych noworodkach"...
   Nuda...

   • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    No to pisz o "gwałcących noworodki" to twój temat, czy ja ci przeszkadzam? Ja jak z pracy wrócę coś o sedesach napiszę. :) A może o bohaterze, co z dziury nosa wychylić się boi a tysiącami swych chłopaków na śmierć śle.. Znów chciał dobrze, a wyszło jak zawsze. O defiladzie "200" przed trybuną honorową dla dowódców "200" też warto napisać. Tylko trybunę mocną trzeba, bo dusze zbrodniami obciążone i ciężkie.

    • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //No to pisz o "gwałcących noworodki" to twój temat, czy ja ci przeszkadzam? //
     Napisałem. Wyszło, że to ordynarny fejk jak 99% ukraińskich doniesień.

     // A może o bohaterze, co z dziury nosa wychylić się boi //
     Nie wiem kogo masz na myśli ale pewnie klauna z Kijowa.
     Putin np. dopiero co był na konferencji w Petersburgu, teraz jedzie do Tadżykistanu i Turkmenistanu. Przyjął zaproszenie na szczyt G20 do Indonezji.
     Masz bardzo nieświeże wiadomości Zawisza.
     Ale tak to jest jak jedynym źródłem informacji jest Głos Kijowa.

   • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Więc jeśli "gwałcone noworodki" to fejk, to czemu ciągle do tego wracasz? Czemu ciągle wspominasz? Ja to od razu uznałem za fejk i nie zawracałem sobie tym głowy. Za to stepowe żony, co mężowi gwałcić kobiety pozwalają, byle tylko im nie opowiadał że gwałcona Ukrainka lepsze doznania mu dała niż ona, to już ciekawsza sprawa.
    No cóż, przywódca jak posyła swych żołnierzy na śmierć jest z nimi, wspiera ich. Popatrz ilu przywódców krajów Kijów odwiedziło. Bohater z Kremla, co klaunem się okazał siedzi w norze i drży ze strachu. Na świętach w pancernej klatce przemawia pojechał do Petersburga, Tadżykistanu, Turkmenii? Podziwiam odwagę na jaką się zdobył. Ja też dziś jestem w w pewnym mieście na pomorzu i za bohatera się nie głoszę. Powiem ci, wyjeżdżając na drogę w Polsce po kilku godzinach snu większą odwagą się wykazuję, niż ten twój "bohater ze schronu na Uralu".
    Ale nic, napiszę o Prezydencie i Carze, o przywództwie i mordodzierżawiu, wtedy pogadamy jak partnerzy w dyskusji a nie jak opowiadający o gwałtach na noworodkach, czy też tych co dzielą zdobycze terytorialne wojsk, które tęgie baty na zachodniej granicy terenów spornych dostają .
    Ale, nie wyciągaj błędnych wniosków. Nie ma wątpliwości, patrząc na możliwości ludnościowe obu krajów, hordy stepowe mogą zmieść Ukraińców, gdyby tylko Putin ogłosił "wojnę ojczyźnianą". Tyle, że nawet Putin nie jest aż takim idiotą, by zajmować tereny wyludnione, wymordowane przez swoich najemników. Ostatecznie bezludnych stepów, nieprzebytych lasów w Rosji pod dostatkiem. Jednak Rosjanie nie mają potencjału ludzkiego, by osiągnąć cele marzeń Cara trzęsącego się w schronie.

    A na Ukrainie, to nawet kikuty drzew będą przez dłuższy czas do Rosjan strzelać. Zafundowali sobie wojnę partyzancką. Takie kwiaty i wstążeczki od rosyjskojęzycznych Ukraińców na nich czekają.

    Widzisz Jarku, jak to jest. Gdy celebrytka nie ma czym się wykazać, to gołą .... pokazuje. Jak facet nie ma czym się wykazać, to pokazuje nagi tors. No bo cóż, tego, co pokazuje "celebrytka" nikt z mężczyzn u Putina oglądać by nie chciał. A ostatecznie polityka to nadal domena męska, choć już inne płcie się do niej rwą.

  • Tak ciągle o klaunie piszesz#Zawisza Niebieski

   Gratuluję "autorytetów"...

 • Kiedy "Z"iobro zacznie ścigać

  KOmika i jego POlińskich POmagierów z psisu ?

 • Marzenia dudusia największego przyjaciela KOmika.

  "Prezydent Andrzej Duda chce po zakończonej kadencji zająć stanowisko w Organizacji Narodów Zjednoczonych — wynika z informacji Onetu. Dlatego już dziś Duda zabiega nie tylko o poparcie USA, ale także Chin, które są wpływowe w ONZ"
  .://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/co-duda-zrobi-po-prezydenturze-ma-na-oku-prace-za-granica/cvk7pq6,79cfc278
  hahahahahahahahahahahahahahahahahahah................................ boki zrywać !
  Ale w sumie wiadomo czym jest "uss onz" !