Upadek Lisiczańska przyspieszy upadek ukraińskiej linii obronnej

My, Polacy, mamy to niezwykłe szczęście, że zawiłości wojenne na bieżąco tłumaczą nam wysokiej klasy eksperci, w tym wielu kilkugwiazdkowych generałów na emeryturze.

Co jakiś czas lubię zapodać trochę rosyjskiej propagandy, żeby doskonale zorientowany, polski czytelnik dowiedział się co tam Orki znowu wymyśliły. Wszyscy bowiem doskonale wiedzą, że kochająca pokój Ukaina, napadnięta przez szaleńca Putlera broni się dzielnie i odnosi ciągłe sukcesy, czasami tylko stosując inteligentne manewry z odwrotem na "na z góry upatrzone, lepsze pozycje" do następnych zwycięskich kontrataków.
My, Polacy, mamy to niezwykłe szczęście, że te zawiłości wojenne na bieżąco tłumaczą nam wysokiej klasy eksperci, w tym wielu kilkugwiazdkowych generałów na emeryturze. To, że są na emeryturze dodaje im jeszcze więcej powagi bo kto jak kto ale generał, który przeszedł całą ścieżkę kariery i piastował najważniejsze funkcje dowódcze w polskiej armii na wojaczce musi się znać. Nie wymieniam ich nazwisk z obawy, że któregoś pominę i zostanie to odebrane jako afront.

Zobaczmy jednak co tam orki tym razem wymyśliły. Źródłem artykułu są oczywiście rosyjskie internety. Zapraszam do lektury.

Rosyjskie siły zbrojne rozwijają ofensywę w Donbasie: wojska wkroczyły już do jednego z kluczowych miast Ługańskiej Republiki Ludowej - Lisiczańska. Dlaczego ten obszar jest ważny dla Donbasu, ile ukraińskich wojsk jest tu okrążonych i jakie mogą być dalsze kierunki rosyjskich uderzeń?

Części Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i sojuszników, przede wszystkim milicji ludowej LPR, wkroczyły do ​​miasta Lisiczańsk z trzech kierunków, blokując jednocześnie jedyną pozostałą drogę z okrążonego miasta w kierunku Siewierska. Tym szlakiem, który już od kilku dni znajdował się pod kontrolą ogniową aliantów, w ciągu ostatnich 24 godzin znaczna część okrążonego zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy, bataliony narodowe i zagraniczni najemnicy usiłowali przebić się w kierunku Siewierska. W pewnym stopniu przypominało to lot, a zorganizowane kolumny wycofujących się natychmiast padły pod ostrzałem artyleryjskim aliantów. Możliwe jest potwierdzenie zniszczenia co najmniej trzech takich kolumn.

W połowie dnia we wtorek 28 czerwca wojska rosyjskie i milicja LPR przeszły przez sektor prywatny w południowej części Lisiczańska (około jednej trzeciej powierzchni całego miasta) i wkroczyły na teren stadionu Szachtara. Dalej na północ zaczyna się centrum miasta z apartamentowcami.
Od wschodu na teren lisiczańskiej rafinerii ropy naftowej „Linnik” wkroczyły oddziały milicji ludowej LPR i grup szturmowych Sił Zbrojnych FR. Od wschodu miasto jest prawie całkowicie zablokowane. I najwyraźniej wróg nie zamierza stawiać poważnego oporu w strefach przemysłowych.

Zakład żelatyny, znajdujący się poza granicami miasta w kierunku Wołchejarowka (na południowy zachód od miasta), wróg poddał się bez walki. Z tzw. „dołu” – warsztatu remontowego rafinerii, wczoraj strzelano z MLRS w samo miasto Lisiczańsk, w którym nie ma jeszcze wojsk rosyjskich, ale już wiadomo, że wróg nie przygotował miasta do wszechstronnej obrony. Siły Zbrojne Ukrainy nie spodziewały się, że alianci przeprowadzą operację okrążenia Gorskiego i Zołotego, po czym szybko przejdą na tyły zgrupowania w Lisiczańsku.
Do ostatniej chwili Siły Zbrojne Ukrainy budowały obronę miasta wzdłuż rzeki Seversky Doniec. Teraz to też nie działa a wczoraj oddziały rosyjskie i milicja LNR przekroczyły rzekę w trzech miejscach i stworzyły przyczółki na północ od Lisiczańska. W tym samym czasie zaczęły napływać doniesienia, że ​​rosyjskie jednostki wkroczyły do ​​Sidorowa, innej osady w pobliżu Swiatogorska przy bezpośredniej drodze do Słowiańska.

Losy ugrupowania APU w Lisiczańsku są całkowicie przesądzone. Istnieją różne dane dotyczące jego populacji. Minimum to pięć do siedmiu tysięcy osób, maksymalna to siedem do dziewięciu tysięcy. Co zaskakujące, próby wycofania tej grupy z kotła bardziej przypominają ucieczkę niż planowane wycofanie, mimo że ukraińska propaganda po raz kolejny nalega na „planowane wycofanie się na nowe pozycje”. Jednak strata pięciu do dziewięciu tysięcy żołnierzy (niezależnie w jakiej formie: zabitych czy wziętych do niewoli) jest obecnie krytyczna dla całej strategii Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie donieckim.
Już głównodowodzący sił zbrojnych Ukrainy Załużnyj zaczął wydawać rozkazy wycofywania jednostek z innych kierunków, w tym z południa, i przerzucania ich do Siewierska.

W okolice Siewierska nacierają też jednostki z garnizonów Słowiańska i Kramatorska. I w sumie pod Siewierskiem mogą teraz pompować około tych samych pięciu do siedmiu tysięcy osób, czyli półtora starej brygady. Teraz „stare” numerowane brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w większości już nie istnieją z powodu dużych strat personelu a takie grupy rezerwowe są tworzone przez firmy ze świata.

W kotle pozostaje co najmniej 400 sztuk wyposażenia (wszystko - od transporterów opancerzonych po haubice i MLRS) a ich strata dla Sił Zbrojnych Ukrainy jest również bardzo krytyczna. Pojawiła się opinia, że ​​alianci mogliby zezwolić na wyjazd części Sił Zbrojnych Ukrainy, ale bez sprzętu. A jednak wydaje się, że pomysł ten mógł mieć miejsce w pierwszych tygodniach operacji specjalnej, kiedy wciąż działały stare argumenty typu „nie chcemy ich zabijać w takiej liczbie”.
Nawet w materiałach jesienno-zimowych ubiegłego roku można było spotkać stwierdzenia, że ​​zadawanie ciężkich strat personelowi Sił Zbrojnych Ukrainy jest politycznie niecelowe. Wtedy wydawało się to rozsądne, ponieważ była nadzieja na rozsądek zachowania Zełenskiego i jego świty. Teraz nie ma to już znaczenia, ponieważ mówimy o zniszczeniu największej grupy wrogów na całym froncie Donbasu. Nie ma już innego rozwiązania niż militarne.

Wróg próbuje stworzyć nową linię obrony na 8-10 kilometrowym odcinku drogi Siewiersk-Soledar i dalej na południe do Artemowska. Tym samym ma objąć Słowiańsk bezpośrednio od wschodu. To tam jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy przemieszczają się z innych kierunków.
Pięknie wygląda dla Kijowa tylko na papierze. Wspomnieliśmy już, że wczoraj i dziś ruszyło rosyjskie zgrupowanie pod Światogorskiem, które wcześniej zatrzymywało się w rejonie Tatianówki. Zajęcie Sidorowa oznacza tym samym bezpośrednie natarcie na Słowiańsk od północy, podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy budują nowy front na wschód od miasta. Wszystko to bardzo przypomina sojuszniczą taktykę kolejnych uderzeń na różne, czasem nie bezpośrednio ze sobą powiązane, sektory frontu, które już okazały się sukcesem.
Jeśli wojska rosyjskie będą kontynuować ofensywę z Sidorowa na południe i pójdą bezpośrednio do Słowiańska, to wszelkie próby zorganizowania przez Siły Zbrojne Ukrainy nowego frontu po utracie Lisiczańska pójdą na marne. Może nawet utworzyć się nowy kocioł.

Trudno przewidzieć czas oczyszczenia Lisiczańska i jego konsekwencje, ponieważ nie jest do końca jasne, w jaki sposób i jakimi siłami ci, którzy tam pozostali, zamierzają stawić opór. Ale najprawdopodobniej nie dłużej niż tydzień. Mechanizm oczyszczania został już dopracowany w najdrobniejszych szczegółach po Mariupolu, Wołnowasze, Rubiżnym i Siewierodoniecku. Za każdym razem wydajność wzrasta, a terminy są skrócone. Ukraińska propaganda już mówi coś w stylu „Boże bądź z nim, z tym Lisiczańskiem”, chociaż przedwczoraj ci sami ludzie twierdzili, że „Siewierodonieck pozostanie ukraiński”.
Szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej Gajdai najpierw mówi, że „Łysiczańsk jest ostatnią fortecą w obwodzie ługańskim”, ale dosłownie kilka minut później wzywa mieszkańców miasta do pilnej ewakuacji. A teraz można ewakuować się tylko na terytorium LPR. Niewykluczone, że rosyjskie dowództwo ponownie zaproponuje zorganizowanie korytarza humanitarnego - i ponownie zostanie to odrzucone.

Dla ŁRL Lisiczańsk jest ostatnim nie w pełni wyzwolonym punktem na terenie byłego obwodu ługańskiego. Po oczyszczeniu Lisiczańska będzie można powiedzieć, że zadanie dla Ługańska zostało wykonane. Nie oznacza to oczywiście wycofania LPR z operacji specjalnej, ale prowadzi do poważnych zmian politycznych.
Dla Kijowa utrata Lisiczańska (a właściwie całego „chemicznego” przemysłowego regionu Donbasu z największymi wyspecjalizowanymi zakładami w Europie) jest teraz poważnym ciosem dla reputacji Zełenskiego, nawet znacznie większym niż wcześniejsza utrata Mariupola. Jeśli biuro Zełenskiego poważnie próbowało poczekać do połowy lata, aby zdobyć amerykańską broń i czekać na nowe antyrosyjskie sankcje z Zachodu, to ta strategia jest teraz niszczona na brzegach Dońca Siewierskiego.

W krótkim okresie, oprócz oczywistej okazji do ofensywy z północy na Słowiańsk, dla Zaporoża powstaje oczywiste zagrożenie. Istnieją dowody na to, że Kijów dążył do jak najdłuższego przedłużania walk o aglomerację Rubiżnie-Siewierodonieck-Łysiczańsk, aby ściągnąć tam więcej rosyjskich wojsk i sojuszników, jednocześnie metodycznie ostrzeliwując magazyny w Doniecku i na tyłach DRL i ŁRL amerykańskimi haubicami i MLRS. Jeśli tak to i ten plan nie zadziałał. Pilne zorganizowanie nowej linii frontu Seversk-Soledar to już niemal panika.

Już teraz widać, że wydarzenia przyspieszają, straty Sił Zbrojnych Ukrainy stają się nie do naprawienia. A osłabienie innych frontów i kierunków, np. Zaporoża i południa w ogóle, może doprowadzić do katastrofy, której nie spodziewa się Kijów.
Z kolei sojusznicy mają coraz więcej możliwości manewru operacyjnego. Po oczyszczeniu Lisiczańska od razu pojawi się kilka nowych możliwości na wielu osłabionych sektorach frontu. Całkiem możliwe, że w ciągu kilku tygodni zobaczymy duże zmiany. I można nawet przypuszczać, że staną się one katastrofalne dla całej linii obrony Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jewgienij Krutikow

Opracowanie wersji polskiej SpiritoLibero.
Źródeł artykułów, z przyczyn oczywistych, do odwołania nie podaję.
(Poglądy wyrażone w artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy SpiritoLibero)

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.31

liczba ocen: 29

 • Ważne aby śię nie zatrzymać

  Tylko śiłą rozpędu walić to banderowskie bydło.tu nie może być taryfy ulgowej pod żadnym pozorem.Nawet portale w rodzaju omlet.pl powoli zmieniają nuty,wizja zdobycia Moskwy oddala śię coraz bardziej.

  • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64

   Racja.
   Tylko, żeby zdążyli wyhamować zaraz za Lwowem :)
   Lubię Rosjan i ich szanuję za to co robią ale gdyby za daleko dolecieli to musiałbym do nich strzelać...
   Choć wiele ścierw żydobanderowskich jakich pełno w necie, takich hujskich ścierwouszy, zaraz by się przeflancowało. Zaczęli by nawet stawiać bramy powitalne.
   Teraz dostają orgazmu na widok jankeskiego żołdaka a w razie czego by robili laskę Ruskim.

   • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64#Jarek Ruszkiewicz SL

    Biden przemawiał w Madrycie bez telepromptera. Być może dlatego w „kluczowym momencie dla NATO” trochę się zdezorientował co do zagrożeń, jakie niesie ze sobą sojusz – lub odwrotnie.
    „Najważniejsze jest to, że sojusz wspólnie zagraża swojej pozycji… radząc sobie z zagrożeniami i wzmacniając swoją pozycję przeciwko zagrożeniom ze Wschodu i Południa” powiedział.
    https://twitter.com/spriteer_774400/status/1541893377033211908

   • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64#Jarek Ruszkiewicz SL

    Z tym zatrzymaniem to faktycznie może być problem,to pamiętne "sprzątanie" w Jaworowie dało banderowcom dużo do myślenia,i nie tylko im.
    Tak śię składa że w tych okolicach blisko granicy mam rodzinę i wiem jakie były reakcje,jaki strach padł na ludnośc po Polskiej stronie,zdjęcia z internetu nie oddają tej grozy,tam była niezła napiexxxxxxka,straty w ldzkie muśiały być bardzo duże.
    Co innego jest dla mnie tragedią,stan wiedzy o tym co tam śię dzieje,myślę że lekko 80% Polaków bezmyślnie łyka oficjalną propagandę którą serwują tzw. wiodące media,to jest tak skuteczne jak granat czy pocisk.

  • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64

   Wizja zdobycia Moskwy ?

   Narkoman fajfus zeĺeński jest pod wpływem to zrozumiałe i może być tylko we łbach takich co grają fujarą na pianinie a że ta banda w kijowie to same fajfusy.
   To w zamroczeniu czy w amoku nie widzą rzeczywistości.
   Te ukry nie zdobędą w tej wojnie nawet skrawka gruntu na samej Ukrainie.
   Ten sztuczny potwór zwany ukro landem będzie całkowicie zdemilitaryzowany i banderowski nazizm unicestwiony bez żadnych ustępstw ze strony Rosji.

   Zostawić tej banderowskiej gangrenie chociażby mały strawek to tak jak by nie wypalić śmiertelnej zarazy do samego końca. By po jakimś czasie ponownie mieć doczynienia z gangreną rozlewającą się i atakującą zdrowy organizm.

   Pozdrawiam :))

   • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64#Monaco

    Na szczycie NATO, premier Belgii zapowiedział, że ” wojnę na Ukrainie trzeba rozwiązać militarnie i NATO będzie pomagało sprzętowo i logistycznie.” Wnioskuję, że wojna z udziałem Polski jest nieunikniona. No chyba, że pan Putin wyśle najpierw pozdrowienia np do Londynu ” dzień dobry my z Rasiji”.

    Pocieszające jest to, że jeśli to prawda to nie my będziemy pierwsi na taśmie. Pomyśleć, że jeden komik rozpęta III wojnę. Zupełnie jak w tej komedii jak rozpętałem trzecią wojnę światową.

    • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64#Monaco#kula Lis 70

     Teraz klaun chce rozpętać III WŚ widocznie ma w genach coś z malarza hitlera który zafundował światu II WŚ.

     Może są spokrewnieni, bodajże prasdziadek hitlera był Żydem.

  • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64

   Armia rosyjska zniszczyła hangary z obcą bronią w Kremenczugu, zestrzeliła kilka Su-25 ukraińskich sił zbrojnych. Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową na Ukrainie. Udane wspólne działania wojsk rosyjskich, jednostek Milicji Ludowej DRL i ŁRL zadają Siłom Zbrojnym Ukrainy krytyczne straty. W wyniku strajków Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na punkt rozmieszczenia nazistowskiej formacji „Azow” w Charkowie i jednego z batalionów 92. brygady piechoty zmotoryzowanej pod n. W osadzie Pokotilovka w obwodzie charkowskim zostało zniszczonych ponad stu ukraińskich żołnierzy, najemników z zagranicy i do 15 jednostek pojazdów opancerzonych i pojazdów. Słabe wyszkolenie obywateli Ukrainy zmobilizowanych do udziału w działaniach wojennych, a także niski poziom wyszkolenia zagranicznych najemników, coraz częściej stają się przyczyną „przyjacielskiego ognia” W ten sposób rekruci, którzy przybyli w celu uzupełnienia zaopatrzenia 97. batalionu 60. brygady piechoty, zostali poddani ostrzałowi moździerzy ze strony kolegów. Podobny incydent miał miejsce w 28. brygadzie zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, gdzie zagraniczni najemnicy otworzyli ogień do grupy rozpoznawczej tej jednostki. W efekcie na miejscu zginęło czterech żołnierzy, trzech zostało rannych.

   Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują ataki na obiekty wojskowe na terytorium Ukrainy.

   27 czerwca w mieście Kremenczug w obwodzie połtawskim Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne dokonały uderzenia precyzyjnej broni powietrznej na hangary z bronią i amunicją otrzymaną ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich w rejonie Kremenczug fabryka pojazdów drogowych.

   W wyniku precyzyjnego uderzenia broń i amunicja produkcji Zachodu została skoncentrowana w obszarze magazynowym w celu dalszej wysyłki do ukraińskiej grupy wojsk w Donbasie.

   Detonacja zmagazynowanej amunicji do broni zachodniej spowodowała pożar w nieczynnym centrum handlowym znajdującym się obok zakładu.

   Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne w ciągu jednego dnia zniszczyły również dwa stanowiska dowodzenia w obwodzie Spornoe Donieckiej Republiki Ludowej, siłę roboczą i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy w 28 obwodach na kierunkach Ługańsk i Donieck.

   W ramach walki z baterią precyzyjna rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych uderzyła w cztery ukraińskie plutony wieloprowadnicowych systemów rakietowych Grad w obwodach Leninskoje, Selidovo, Dzierżyńsk, które ostrzeliwały osiedla w Donieckiej Republice Ludowej oraz dwa plutony artylerii w obwodach kirowskich Donieckiej Republiki Ludowej i Zajzewskoje w obwodzie mikołajowskim.

   Uderzenie operacyjno-taktyczne i wojskowe lotnictwa, sił rakietowych i artylerii: 24 stanowiska dowodzenia, jednostki artylerii i moździerzy w 58 obwodach oraz siła robocza i sprzęt wojskowy w 304 obwodach.W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły na terenie wsi trzy samoloty Su-25 i jeden śmigłowiec Mi-8 Ukraińskich Sił Powietrznych Wieś Pierwomajskoje, obwód mikołajowski. Zniszczono również dziewięć ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli: Dibrownoje, Szewczenkowo, Dementiewka, Dymitrówka obwodu Charkowa, Jelenowka, Ługańskoje, Troicko Donieckiej Republiki Ludowej, Łoskutówka Ługańskiej Republiki Ludowej.Ponadto siedem ukraińskich rakiet balistycznych „Toczka-U” zostało przechwyconych w rejonie n.o. Stachanow, Alczewsk, Łozowski z Ługańskiej Republiki Ludowej i dziesięć wyrzutni rakietowych w rejonach Suchego Kamienia, Ternowaja w obwodzie charkowskim, Doniecka, Jasinowaja, Troickoje i na zachodnich obrzeżach Awdijewki w Donieckiej Republice Ludowej. Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 218 samolotów, 133 śmigłowce, 1382 bezzałogowe statki powietrzne, 350 rakiet przeciwlotniczych, 3837 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 690 bojowych wozów wielowyrzutniowych , 3037 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 3889 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

   Источник: https://rusvesna.su/news/1656404833

   • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64#kula Lis 70

    W wyniku "strajków' Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na punkt rozmieszczenia nazistowskiej formacji „Azow” w Charkowie i jednego z batalionów 92.
    Uderzeń ! Warto to zmienić

  • Ważne aby śię nie zatrzymać#fan64

   W pobliżu Lisyczańska pojmano żywcem 12 zagranicznych najemników. Nie podano ich narodowości.
   https://rusvesna.su/news/1656415471

 • Gieniek Krutikow dostaje piątkę

  Lisiczansk to po polsku Łysyczańsk.
  Pozdro

 • Europa przekazuje Ukrainie nową partię dział samobieżnych Panzerhaubitze 2000 i 90 ciężarówek

  Unia Europejska dostarczy Ukrainie ponad 90 wojskowych ciężarówek terenowych, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Ponadto Niemcy i Holandia planują dostarczyć Kijowowi 6 kolejnych niemieckich dział samobieżnych Panzerhaubitze 2000. Wcześniej przeniosły już 12 sztuk tych samobieżnych haubic: Berlin - 7 i Amsterdam - 5.
  Należy pamiętać, że tempo dostaw nie jest imponujące, armia rosyjska niszczy każdego dnia znacznie więcej niż dostawy z Zachodu.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1656449142

 • Na korzyść wersji Ministerstwa Obrony

  przemawia również wideo, które z wnętrza supermarketu wypuścił notoryczny doradca MSW Ukrainy Antona Gerashchenko. Pozuje na tle ocalałych butelek alkoholu na półkach, co byłoby po prostu niemożliwe, gdyby rakieta uderzyła w budynek:! Roztrzaskane, Roztrzaskane, Pół litra?... Wszystko (z 56 miliardów dolarów zostało już skradzione przez Ukraińców ! https://www.politnavigator.net/wp-content/uploads/2022/06/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B0-1.jpg

 • Ukraińskie Siły Zbrojne ponoszą straty podczas ucieczki z Lisiczańska - Miroshnik

  Ambasador LNR w Rosji Rodion Miroshnik powiedział, że bojownicy ukraińscy desperacko próbują uciec z Lisiczańska. „Grupy bojowników opuszczają Lisiczańsk i próbują przebić się do Siewierska, gdzie obserwuje się ich koncentrację. Miejscowi mieszkańcy informują, że są świadkami wycofywania się ukraińskich formacji zbrojnych z Łysiczańska. Wczoraj próbowali przejść przez Werchniekamenkę w kierunku Siewierska, ale stracili kilka kolumn pod ciosami alianckiej artylerii i rosyjskich sił powietrznych. Kolejne próby przebicia się przez jednostki bojowe zostały podjęte przez Bełogorovkę. Wyniki prób poznamy jutro. Jednostki rezerwowe Sił Zbrojnych Ukrainy wycofują się i próbują znaleźć drogi ucieczki z Nowodrużewki, Priwoły i Szepilowa. Wszyscy wyruszają w kierunku Siewierska. Tam, w Siewiersku, według naocznych świadków, ukraińskie wojska są ściągane z Kramatorska i kierunku słowiańskiego. Według źródeł pogrążonych w wydarzeniach po drugiej stronie, do Siewierska można sprowadzić do 5-7 tysięcy ukraińskich bojowników z jednostek zbrojnych ” powiedział Miroshnik w swoim kanale Telegram.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1656407359

 • Mariupol, deszczowy dzień 27.06.22. Sprzątanie miasta, renowacja III szpitala miejskiego, szkice życia ulicznego:

  • Mariupol, deszczowy dzień 27.06.22. Sprzątanie miasta, renowacja III szpitala miejskiego, szkice życia ulicznego:#kula Lis 70

   Dzięki Bogu i poświęceniu i odwadze rosyjskich i republikańskich żołnierzy ludzie odzyskali miasto i będą w nim żyć bez nazistowskiej zarazy i banderowskiej szumowiny.

   W wolnym mieście, które jak Phoenix powstanie z popiołów.

   Pozdr.:))

 • Ławrow wyjaśnił cel ataku na Kremenczug

  Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że w centrum handlowym na ukraińskim Krzemieńczuku wybuchł pożar w wyniku detonacji amunicji w pobliskim składzie wojskowym, który został trafiony przez rosyjskie wojsko. „Zbombardowali hangar, do którego dotarła europejska i amerykańska broń i amunicja. W wyniku detonacji amunicji zapaliło się stojące nieopodal puste centrum handlowe relacjonuje mu TASS . Ławrow zauważył, że „im więcej zostanie dostarczonych broni, które mają przedłużyć konflikt, tym więcej zadań wykonamy w terenie”. Wcześniej oficjalny przedstawiciel MON gen. broni Igor Konashenkov poinformował , że Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne w rejonie fabryki pojazdów drogowych w Kremenczugu zaatakowały hangary z bronią i amunicją otrzymaną ze Stanów Zjednoczonych i Europy. krajów z wysoce precyzyjną bronią powietrzną.

 • Kissinger wezwał do uwzględnienia roli Rosji w Europie

  Rosja odgrywa ważną rolę historyczną w Europie, a po rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie „kwestia stosunków między Rosją a Europą musi być potraktowana bardzo poważnie” – powiedział Henry Kissinger, były sekretarz stanu (1973-1977) i krajowy doradca ds. bezpieczeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych (1969-1975) – relacjonowała gazeta Corriere della Sera.

  Powiedział, że postrzega rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jako „inteligentnego analityka, który rozumie sytuację międzynarodową z rosyjskiego punktu widzenia”.

  „Tak pozostanie i należy to wziąć pod uwagę po zakończeniu wojny” – relacjonuje TASS słowa Kissingera. słowa Kissingera .

  Były sekretarz stanu podkreślił, że Rosja od 500 lat jest częścią europejskiej historii, uczestniczyła we wszystkich wielkich kryzysach i jest zaangażowana w „pewne wielkie triumfy w historii Europy”.

  „Zadaniem dyplomacji, zarówno zachodniej, jak i rosyjskiej, jest powrót do historycznego kursu, w którym Rosja jest częścią systemu europejskiego. A Rosja musi odegrać ważną rolę” – powiedział Kissinger.

  Według niego Zachód nie był zbyt uważny, proponując Ukrainie przystąpienie do NATO. „Ponieważ oznaczało to, że całe terytorium od muru berlińskiego do granic Rosji znajdzie się pod NATO, w tym terytoria, z których przeprowadzano historyczne ataki na Rosję. Nadszedł moment, aby zrozumieć, jak zakończyć ten konflikt [na Ukrainie] z politycznego i militarnego punktu widzenia. Nie możesz po prostu walczyć bez celu” – zauważył Kissinger.

  Wcześniej Kissinger powiedział, że pod koniec operacji specjalnej trzeba będzie znaleźć miejsce dla Ukrainy i miejsce dla Rosji. „Jeśli nie chcemy, aby Rosja stała się przyczółkiem Chin w Europie” – powiedział.
  Wcześniej Kissinger mówił, że pod koniec operacji specjalnej trzeba będzie znaleźć miejsce dla Ukrainy i miejsce dla Rosji. Miejsce dla Ukrainy zostało już odnalezione - na śmietniku historii.....

 • " Miejsce dla Ukrainy zostało już odnalezione - na śmietniku historii....."

  --------------------------------
  To jest warunek konieczny - inaczej nie będzie spokoju i rozwoju w tej części Europy. Inaczej - po prostu - nie będzie po ludzku.
  Wniosek?
  Z kolei światowy, czarci pomiot nie znosi - kiedy gdziekolwiek na Ziemi jest - po ludzku.

 • Chirurgiczna likwidacja zakładów Artiom w Kijowie, gdzie produkowano układy sterowania ukraińskich rakiet.

  Film przerażonego Chochołka w linku.
  https://t.me/pl_news_front/3218
  Rosyjskie układy są jak widać dokładniejsze, bo żeby między wieżowce tak z kilkuset kilometrów wjechać…

 • Wczoraj Borys z Wielkiej Brytanii ogłosił koniec rosyjskiej ropy i gazu bo są „gdzie indziej”.

  Dziś owo „gdzie indziej”, czyli Katar i Algieria zmniejszyły wydobycie i olały Borysa Prosiaka Dżonsona. I Borys ma problem, bo idzie zima. Szulc też jest sproblemowany, no i palcowany Emanuel. Stara torba Ursula von der świnia, też robi coraz głupszą minę, bo ze starej Makreli za dużo gazu przecież nie wyciśnie…
  Borys jeszcze może zrobić w rodzince kórewskiej małe świniobicie, ale to już ostatni moment, bo jak stara padnie ostanie się Borysowi ino padlina. Reszta świń w kołchozie nie ma nawet takiego komfortu, bo Ursula von der coś tam żylasta jest bardziej niż stary kogut – na pewno gorsza w smaku niż padlina.
  Tylko patrzeć jak żuczki w Europie będą się same zjadały he he.
  Z całej Europy tylko Węgry nie poszły w sankcje i otrzymały od Rosji przyjazny rabat. Ceny paliw zostały wiec na Węgrzech obniżone, bo mają dobry dla ludzi rząd a nie zdrajców, kurwy Rotszylda i skurwysynów. Victor najwyraźniej też zdezerterował ze stajni santa Klausa w ślady Władimira. No i Węgrzy mają tani gaz i tanią ropę a my mamy na wyżywieniu Morawieckiego, żonę Morawieckiego, chujka Obajtka i jakiegoś debila…
  Tymczasem Belgowie i Holendrzy wysiedlili uchodźców ukraińskich ze swoich domów na ulice, dworce i do schronisk dla bezdomnych, z obawy że jak wyjadą na wakacje swołocz im chałupy zdemoluje. Tu chodzi oczywiście o „uchodźców” z okolic Kijowa i innych miejsc, gdzie nie ma żadnej wojny, bo oni swoje domy za wielokrotną wartość powynajmowali Ukraińcom ze wschodu. To już taki podgatunek, który na pedalskich koncertach tańczy i śpiewa i się cieszy że inni na wschodzie siedzą w norkach i się bawią w chowanego z artylerią. Bismarck bardzo dobrze ich rozkminił, ponieważ to też ze swojej strony był kawał skurwysyna…
  Miesiączek miodowy wszystkich tych opluwaczy Rosji szybko dobiega końca i idzie prawdziwa zima.

 • Po utracie inicjatywy wojska ukraińskiego i zagranicznych najemników w Łysiczańsku

  okazało się, że dziesiątki najemników zostało zlikwidowanych przez wojska ukraińskie, gdyż najemnicy z Gruzji, USA, Polski i Francji postanowili złożyć broń i poddać się. Co więcej, dotyczy to nie tylko najemników, ale także zagranicznych instruktorów, którzy byli obecni na terenie Łysiczańska. Takie informacje podaje agencja informacyjna TASS, powołując się na własne źródła. „Wojsko ukraińskie niszczy zagranicznych instruktorów w Lisiczańsku, obawiając się, że po wzięciu do niewoli ujawnią tajne dane”. Wiadomo, że sytuacja w Lisiczańsku i okolicach tego miasta rzeczywiście rozwija się krytycznie dla Sił Zbrojnych Ukrainy, zwłaszcza w kontekście utraty kontroli nad Siewierodonieckiem, uznawanym za kluczowe pod względem utrzymania miasto jeśli chodzi o kontrolę nad Donbasem. Według informacji dostępnych na portalach społecznościowych, do niedawna w Łysiczańsku przebywali najemnicy i zagraniczni instruktorzy z Wielkiej Brytanii, Francji, Polski, USA, Holandii, Gruzji i innych krajów. Mówi się liczbie do 250 – 300 osób.
  https://avia-pro.net/news/vsu-likvidirovali-inostrannyh-nayomnikov-v-lisichanske-iz-za-namereniy-poslednih-sdatsya

  Zakłady pogrzebowe uwielbiają najemników.

 • Henry Kissinger powiedział kiedyś: „Bycie wrogiem Ameryki może być niebezpieczne, ale bycie przyjacielem może być śmiertelne”.

  W dniach 28-30 czerwca odbywa się szczyt NATO w Madrycie. Planują ogłosić przedłużenie rozmieszczenia dodatkowych sił amerykańskich w Polsce a także zmiany” w rozmieszczeniu sił na Litwie, Łotwie i w Estonii. Wcześniej sekretarz generalny NATO mówił o tym, że państwa sojuszu planują radykalnie zwiększyć obecność swoich wojsk na wschodniej flance. Liczebność tych sił może przekroczyć 300 000 osób. ” Nowy ” Afganistan ?! w Polsce i krajach bałtyckich…Pytanie – a my jak ich wszystkich utrzymamy ?
  siedza tu na nasz koszt

  Click to access 573.pdf

  „W ramach Umowy Rzeczpospolita Polska zobowiązuje się do nieodpłatnego
  zapewnienia wojskom amerykańskim odpowiedniej infrastruktury w uzgodnionych
  lokalizacjach oraz wsparcia logistycznego w ustalonym przez obie strony zakresie.
  Źródłem finansowania tych zobowiązań będą wydatki z budżetu państwa, w ramach
  limitu wydatków obronnych ustalanego corocznie w ustawach budżetowych… Ostrzeżenie: Roskosmos publikuje zdjęcia satelitarne centrów decyzyjnych przed szczytem NATO

  Podczas gdy na zbliżającym się szczycie sojuszu przedstawiciele 30 uczestniczących krajów i ich sympatycy ogłoszą Rosję złem numer jeden, Roskosmos publikuje zabawne zdjęcia satelitarne – te same „centra decyzyjne”, no cóż, na wszelki wypadek współrzędne

  USA 38.897542, -77.036505 USA 38.870960, -77.055935 GB 51.503049, -0.127727
  FR 48.870433, 2.316842
  DE 52.519903, 13.368921
  BE 50.879986, 4.425771
  Taką fajną niespodziankę przygotowali Rosjanie. Zachód obsrany po pachy bo nie wiadomo czy nie poślą im jakiegoś kalibra.
  To jest info z telegrama.

 • Kocioł gotowy: rafineria ropy naftowej w Lisiczańsku jest w całości zajęta przez armię rosyjską

  Rosyjska armia i Milicja Ludowa ŁPR walczą wzdłuż Lisiczańska, rafineria ropy jest już zajęta, zakończyły się walki w strefie przemysłowej w pobliżu fabryki wyrobów gumowych – powiedział ambasador LPR w Federacji Rosyjskiej Rodion Miroshnik.

  „Terytorium największej rafinerii ropy naftowej na Ukrainie, Lisiczańskiego, całkowicie przeszło pod kontrolę sił sojuszniczych. Zakończono także prace mające na celu uporządkowanie strefy przemysłowej i otaczających ją budynków na terenie zakładu wyrobów gumowych Lisichansky (wyrobów gumowych) przez jednostki wojsk alianckich nacierające przez miasto od południowego wschodu. Pokrywa Lisiczańskiego Kociołka zaraz się zamknie. Dziś wszystkie mniej lub bardziej znaczące arterie transportowe z Lisiczańska i do Lisiczańska są kontrolowane przez wojska Rosji i ŁRL.

  Autostrada Lisiczansk-Artemowsk, która wcześniej była pod kontrolą ogniową, jest teraz całkowicie zablokowana.

  Wszystkie próby opuszczenia utworzonego wzdłuż niego kotła Lisiczańska są teraz niemożliwe ”- napisał Miroshnik na swoim kanale Telegram.

  Dodał, że w północno-zachodniej części miasta przełamał się konwój z dowództwem 10. górskiej brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy, który opuścił swoich podwładnych i znalazł się pod ostrzałem artyleryjskim.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1656563326