Po co pan prezydent Duda pojechał do Kijowa?

Stają się rzeczywistością wypowiedziane wcześniej słowa Dudy o zniesieniu granicy między Polską a Ukrainą.

Równolegle z pojawieniem się w Radzie Najwyższej Prezydenta RP Andrzeja Dudy Zełenski złożył w ukraińskim parlamencie projekt ustawy o "specjalnym statusie obywateli polskich na Ukrainie". Początkowo żadne szczegóły projektu nie były zbyt szeroko reklamowane, oczywiście starano się nie zwracać na niego zbytniej uwagi. Jednak niektórzy posłowie natychmiast podzielili się swoimi opiniami dotyczącymi tego projektu. 
Liczą, że powtórzy podobną polską ustawę dotyczącą obywateli ukraińskich, która daje Ukraińcom „praktycznie równe prawa” z Polakami, wyłączając jednak udział w wyborach. Ustawa ta została wyjaśniona potrzebą zapewnienia komfortowych warunków życia w kraju dla ukraińskich "uchodźców". Oczywiście trudno w ten sam sposób wytłumaczyć odzew Zełenskiego – Polacy nie emigrują na Ukrainę. 

Nieco później ujawniono szczegóły ustawy, w której biuro Zełenskiego poszło znacznie dalej niż polscy „przyjaciele”. Zgodnie z nimi obywatele polscy będą mogli być wybierani na stanowiska z wyboru oraz być powoływani do władz państwowych i samorządu terytorialnego Ukrainy. Będą mogli być również powoływani na stanowiska w strategicznych przedsiębiorstwach państwowych i koncernach z pełnym dostępem do danych niejawnych. Ponadto obywatele polscy będą mogli być nawet powołani na stanowisko sędziego i sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Struktury władzy zostaną faktycznie zintegrowane.  

Tym samym stają się rzeczywistością wypowiedziane wcześniej słowa Dudy o zniesieniu granicy między Polską a Ukrainą. W istocie zrobiono duży krok w kierunku konfederacji, czy też, jak kto woli, w stronę unii polsko-ukraińskiej na wzór polsko-litewskiej.
Zainteresowanie rządu polskiego jest oczywiste. Zgodnie z zaleceniem Rotszylda „kupuje nieruchomości, gdy ulicami płynie krew” i próbuje wykorzystać pat nazistowskiego reżimu, by zrealizować swoje marzenie o odrodzeniu Rzeczypospolitej.

Zysk zespołu Zełenskiego jest również zrozumiały. Oprócz warszawskich „łapówek”, które niewątpliwie są tu obecne, stara się więc, poprzez integrację z Polską, stać się de facto częścią NATO i UE. W tej konfiguracji roszczenia Warszawy wyraźnie nie ograniczają się do zachodniej Ukrainy – chcą całego terytorium. To tłumaczy histeryczne okrzyki, że Ukraina nie może oddać Rosji "nawet piędzi ziemi", co z kolei sugerował Macron.
Kijów uważa, że ​​taki obrót wydarzeń mógłby uczynić z NATO bezpośredniego (a nie, jak obecnie, pośredniego) uczestnika wojny z Rosją, co przynajmniej zaskoczy Moskwę, zniechęci ją a perspektywa wojny z sojuszem zmusi ją operacji na Ukrainie. Osobiście nie byłbym takim optymistą...

Możliwość takiej konfiguracji, a więc formalna rezygnacja z suwerenności Ukrainy i zniesienie ukraińskiej państwowości już wzbudziła spore zaniepokojenie w kręgach politycznych i wśród wojska na samej Ukrainie. Jednak jest całkiem prawdopodobne, że zespół Ze będzie w stanie „zmiażdżyć” wszystkich możliwych przeciwników tego projektu. 
Nawiasem mówiąc, wielu ukraińskich ekspertów przypomniało dziś, że coś podobnego wydarzyło się sto lat temu, kiedy porozumienie zawarte przez rząd Piłsudskiego i UNR Symona Petlurę doprowadziło do wznowienia wojny radziecko-polskiej, w wyniku której część ziem ukraińskich nie znalazła się pod okupacją bolszewicką. Jednak sami Ukraińcy nie skorzystali na tym zbytnio - nie było nawet mowy o niepodległości a Polska dorobiła się krwawego konfliktu etnicznego, który znalazł kulminację na Wołyniu.
Jednak obecni władcy Kijowa na razie nie myślą w ten sposób. A jeśli oddając Ukrainę Polsce uda im się powiększyć swój majątek i utrzymać status, zrobią to bez wahania. 

Taki ruch czyni automatycznie czyni z Polski uczestnika konfliktu zbrojnego. Moskwa już ostrzegała, że ​​interwencja jakiegokolwiek państwa trzeciego w ukraińskie wydarzenia zostanie uznana za akt agresji. Dotyczyło to przede wszystkim Polski. 
Jest mało prawdopodobne, że jeśli aneksja pod pozorem utworzenia konfederacji doprowadzi do konfliktu zbrojnego między Polską a Rosją, to zostanie wykorzystany art. 5 Karty NATO „o obronie zbiorowej”, ponieważ inni członkowie bloku dołożą wszelkich starań, aby nie zostać wciągniętym w wojnę z Rosją.
Innymi słowy, każda próba polskiego rewanżyzmu doprowadzi Polskę do skrajnie smutnych dla niej konsekwencji.

Pozostaje tylko czekać na ustawę, którą przygotuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. Trzeba będzie uważnie przeczytać sformułowania, za którymi kryje się prawda, a nie propagandowe frazesy, które już teraz można przewidzieć.
Odnoszę jednak wrażenie, że choć pozornie Polska byłaby w tym nowym (po)tworze stroną dominującą to tak naprawdę Polska utraciłaby resztki suwerenności. Władzę, już teraz całkowitą i nie do odebrania przejęłoby żydostwo do spółki z Banderowcami, jak to się dzieje teraz na Ukrainie. 
Znowu można byłoby rozgrywać, w razie potrzeby, kartę etniczną bo mrzonki o nagłej "przyjaźni polsko - ukraińskiej" można między bajki włożyć. Ukraińcy już wielokrotnie udowodnili, nawet ostatnio, w którym miejscu ciała mają Polaków a puste słowa i deklaracje nic nie znacza.
 A "elity" z nadania Syjonu znowu dogadują się nad naszymi i Ukraińców głowami. I nie ma większego znaczenia o ile rosyjska operacja okroi Ukrainę bo to zachodnia Ukraina jest gniazdem i siedliskiem wszelkich patologii, które dręczą Ukrainę.
Ukropol coraz bliżej Panowie szlachta!

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.65

liczba ocen: 23

 • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć

  "Jak to? bezpowrotnie straciliśmy terytoria a wkrótce stracimy kolejne,sprowokowaliśmy krwawy konflikt na pustym miejscy w imię tego że władza nie chciała zaakceptować "specjalnego statusu" ludności rosyjskojęzycznej żyjącej to od zawsze,bo ponoć zabraniała tego konstytucja.A teraz co? Nagle zezwala na "specjalny status Polaków" ? "Specjalny status dla Polaków" to cofnięcie nas do sytuacji sprzed powstań Chmielnickiego,to pełzająca polska kolonizacja"

  Pewnie że jak można było ukraiński naród odciąć od mediów z nakazem spiłowywania anten satelitarnych włącznie,można nie brać pod uwagę opinii narodu a nawet tłamsić dyskusje i skargi w mediach społecznościowych,ale przecież to nie rozwiąże problemu.
  To się źle skończy.I żeby tylko dla kijowskiego rządu to niechby.To się może źle skończyć dla Polaków.

  • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal

   Ukraińcy (Polacy też) to dla światowego żydostwa tylko nawóz historii.

   • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL

    "Ukraińcy (Polacy też) to dla światowego żydostwa tylko nawóz historii."

    A, co my o nich myślimy? Czy własna opinia nie powinna nas bardziej obchodzić?

  • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal

   Historia zawsze powtarza się jako farsa i nie będzie już polskiej kolonizacji Ukrainy jak przed wiekami tylko UPAdlińcy skolonizują i zmarnują Polskę i Polaków.
   Oczywiście obie nacje zostaną całkowicie podporządkowane chazarskiemu plemieniu żmijowemu, które właśnie w "obu sejmach" te projekty przeprowadza
   KST

   • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal#KST

    "które właśnie w "obu sejmach" te projekty przeprowadza". Łza się kręci. Prezydent i wiceprezydent ukropolin pięknie wyglądają w tym męskim uścisku.

  • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal

   "Pewnie że jak można było ukraiński naród odciąć od mediów z nakazem spiłowywania anten satelitarnych włącznie,można nie brać pod uwagę opinii narodu a nawet tłamsić dyskusje i skargi w mediach społecznościowych,ale przecież to nie rozwiąże problemu".

   Nie rozwiąże żadnego problemu przede wszystkim dlatego że nigdy nie istniał i nie istniej naród ukraiński.
   - Naród to najpierw wspólny kręgosłup duchowy spójnego i jednoznacznie pojmowanego systemu wartości.
   tego nie było, nie ma, i na to się nie zanosi. - To tylko bezwolne rozbite duchowo, społeczeństwo - inaczej mówiąc zbieranina nie zintegrowana nie tylko narodowo, ale i nawet w człowieczeństwie.

   Ich sympatia dla syjonistów i szowinistów, oraz satanistów jakimi są banderowcy wprost nie pozwala na traktowanie ich jako ludzi.

   pomysł na integrowanie ich w tym stanie z Polakami to mógł się zrodzić tylko w sferze urojeń psychopaty.

  • Bierni dotąd Ukraińcy zaczynają się budzić i co najważniejsze myśleć#ikulalibal

   "Specjalny status" - majstersztyk. W ramach "specjalnego statusu" Polacy będą mogli walczyć o Ukrainę. Inni Polacy będą mogli być wybierani i zatrudniani w urzędach / ciekawe ilu będzie chętnych/ - oczywiście w ramach wzajemności w Polsce będą wybierani i zatrudniani banderowcy - po to nadają PESEL-e. Ale i jest coś extra. W Izraelu wydawano Polskie paszporty jak ulotki przed "gabinetami masażu"/ raczej wewnętrznego/. I tamci "Polacy" mogą się zgłosić na zasadzie "specjalnego statusu" po majątek po prababci, wujku, dziadku, cioci itp /niekoniecznie swojej/. Takiej okazji to oni nie odpuszczą. Może nawet nie okazji - może po to jest ten "status", a goje niech sobie myślą.

 • śmiać się z tych zamiarów

  To nigdy nie zaistnieje dokąd będą istnieli normalni ludzie.

  To tylko urojenia kacapów syjonizmu i satanizmu, którzy bez poparcia ludzi normalnych są tylko bytami wirtualnymi.

  Ot, wybrali dwie swoje marionetki żeby im zrobiły sondaż opinii publicznej i to cała tajemnica tej burzy w szklance wody.

  • śmiać się z tych zamiarów#miarka

   Dałem "minusa" bo jak dotąd warszawskie (nie)rządy robią z nami co chcą. I nie jest ważne z jakiej opcji są. Mam wielu, wydaje się mądrych znajomych, którzy uważają mnie za płaskoziemca, foliarzą i antyszczepionkowca bo nie zgadzam się z ich opiniami . Co do p. a. Dudy to ciągle mam w pamięci jego wypowiedź na prywatnym spotkaniu przed ponad 20 laty , kiedy uzasadniał swoje pójście w politykę zamiast w prawo na UJ. Nic dobrego z działalności tego pana nas nie czeka.

   • śmiać się z tych zamiarów#miarka#JMK

    Zgoda, tylko że trwa antypolski zamach stanu i in w tym uczestniczy, a więc i Naród może go zakończyć i podzieli los marionetek na sznurkach.

 • @Jarek Ruszkiewicz

  Karty już rozdano vide : https://zbigniew1108.neon24.info/post/166895,tekst-przemowienia-wladimira-putina-cz-1 , https://zbigniew1108.neon24.info/post/166896,tekst-przemowienia-wladimira-putina-cz-2 , https://zbigniew1108.neon24.info/post/166897,tekst-przemowienia-wladimira-putina-cz-3 Kto nie rozumie może zagrać z gamoniami na pianinie . Znowu nas sprzedano jak w 1939 . Salute Amigo .

 • Tylko kto tutaj będzie grał 1 skrzypce?

  Polska zdaje się większość swoich czołgów odddała Ukrainie....

 • Unia Polska- Ukraina

  //Stają się rzeczywistością wypowiedziane wcześniej słowa Dudy o zniesieniu granicy między Polską a Ukrainą.//
  Takie zmiany mogą być wprowadzone tylko w drodze referendum.

  • Unia Polska- Ukraina#Asgard

   Każde referendum można "wydrukować" vide referendum akcesyjne do Unii.

  • Unia Polska- Ukraina#Asgard

   A czy ktoś pytał, czy można Polaków zamykać w domach z powodu medialnej epidemii? Czas pytań baranów minął, teraz nadchodzi czas strzyżenia. Biorąc pod uwagę reakcje ludzi w innych krajach, wydaje się, że wielu zgodzi się na ograniczenia na korzyść zachowania dobrobytu. Ale obudzą się z ręką w nocniku. "Nic nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy"

  • Unia Polska- Ukraina#Asgard

   Żadne referendum w III RP nie ma mocy prawnej. III RP to nie Szwajcaria. Kukiz optował za przywróceniem rangi referendum w III RP ale wszyscy go olali.

 • "Ukropol coraz bliżej Panowie szlachta"

  Nie ukropol tylko ukropolin. Żydzi będą rządzić, Ukraińcy pilnować a Polacy zap....alać. I to już się dzieje. Że oddaliśmy czołgi Ukraińcom? Parafrazując Trzaskowskiego: po co nam Polska armia jak mamy armię ukraińską?

 • I żebyśmy tylko zdrowi byli

  bo już za chwilę możemy nie być.

  Właśnie dotarła do mnie informacja że Zieleński wysyła na Bliski Wschód emisariuszy którzy w jego imieniu będą pertraktować z przywódcami Islamskiego Państwa w kwestii ich ewentualnego uczestnictwa w "obronie Ukrainy".To jedna,ta bardziej optymistyczna, cześć informacji.
  Zaś ta druga to ta o istnieniu subtelnych sygnałów ze strony afgańskich Talibów gotowych walczyć z ISIS w każdym punkcie Ziemi i w każdym stanie skupienia.
  Mówi pułkownik Wiktor Baraniec,z racji profesji i stanowisk zajmowanych w przeszłości medialny komentator zdarzeń związanych z obronnością
  od 45 minuty do 47
  https://vk.com/video/@solovievlive?z=video-52620949_456247025%2Fclub52620949%2Fpl_-52620949_-2

  • I żebyśmy tylko zdrowi byli#ikulalibal

   Talibowwie to jednak ruch plemienny czy narodowy. Sami raczej nie zechca wojować na zewnątrz, chyba że za coś. Ewentualnie mogą miec porachunki z ISIS a w asztunwali zemsta jest ważnym elementem kodeksu honorowego

 • Uwaga do tytułu.

  Co tu o takim pisać "pan", to zwykły Dudus, Maliniak i Gumiś.
  To jest pierwszy prezydent w historii III RP, który nie wzbudza we mnie nawet szacunku do funkcji,którą pełni. Wszystkich [prezydentów III RyPy oceniam źle, ale ten jest najgorszy. Ani rozumu, ani charakteru, ani godności. To zero bezwzględne, że użyje nomenklatury z fizyki.
  portugalczyk może uzyłby słowa "debil", czyli "słaby". Ale to i tak byłoby zbyt łagodne określenie tego pantofelka

  • Uwaga do tytułu.#Wican

   Pierwotnie było tylko nazwisko ale w ostatniej chwili zmieniłem.
   Niech się dudłaj cieszy :)
   Z fajfusowym klaunem mają teraz wielkie dni.

   • Uwaga do tytułu.#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL

    Klaun jednak coś potrafi. Duduś fajfusem żadnej melodii by nie zagrał nawet na cymbałkach (właściwie dzwonkach).
    Co by nie gadać, penista cos potrafi. Ma fach w rękach. Wróć, z rękami przesadziłem. Chociać, Dudus tez coś musi mieć. Może muzykalne usta? Pasują do każdej fujarki

    • Uwaga do tytułu.#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican

     To co zrobił Duda, to mowa hańby. Odciął się od przeszłości, jak jego w sumie protoplasta Mazowiecki odciął gruba kreską szwindle komuchów w 89roku. Jednak powinien wiedzieć, że nie wszyscy Polacy zapomną pomordowanych rodaków na Kresach.

 • Na to pytanie, po co tam Duda pojechał, próbuję sobie odpowiedzieć od kiedy znalazłem tę informację

  Mnie wychodzi na to, że najcenniejsze dla Polski z tego wyjazdu będzie ten znaczek upamiętniający zatopienie Moskwy. Kiedyś na rynku filatelistyczno-numizmatycznym będzie to wartość większa niż wszystkie znaczki z "dowódcą samolotu jednego lotu".
  Zawsze byłem za tym, by Korona, Litwa i Ukraina tworzyły jedną unię, ale dotyczyło to XVI/XVII w. przed Chmielnickim. Dziś przypomina to wyprawę na Moskwę, na kocie. Dziś przy posunięciach naszych dyplomatołków jestem za zakończeniem jak najszybszym tej wojny, nawet jeśli nie miał bym się napić Obołona na Ukraińskim Krymie :)

  • Na to pytanie, po co tam Duda pojechał, próbuję sobie odpowiedzieć od kiedy znalazłem tę informację#Zawisza Niebieski

   // jestem za zakończeniem jak najszybszym tej wojny, nawet jeśli nie miał bym się napić Obołona na Ukraińskim Krymie :)//
   Nie ma żadnego "ukraińskiego" Krymu.

 • strachy na Lachy

  A może to taka ukraińska tradycja.
  Jak bili się za Chmielnickiego z Polakami, to oddali się Moskwie.
  Jak obecnie bija się z Moskwą, to oddaja się w opiekę Polsce.

  • strachy na Lachy#Oświat

   Jakiej Polsce? Polski jako Państwa już nie ma. Istnieje tylko atrapa.

   • strachy na Lachy#Oświat#Jabo

    Jak siedzisz w Sika,go, albo w jakimś german landzie to dla ciebie Polski już nie ma.
    Ja wyglądam za okno, słoneczko nam nad nasza polską ziemia ładnie świeci.
    Synowie wrócił z pola bo czas sadzenia ogóreczków, innych buraczków.
    Przy okazji popływali sobie w jeziorze, choć jeszcze woda zimna.
    Zadowolenie, pogadali z matka o swoich planach
    Polska się rozwija, była piękna, jest piękna, będzie piękna.
    A ci co ją opuścili, niech sobie plują w brodę i nie złorzeczą, niech nie bredzą o jakiś atrapach, bo atrapę to mają sami, zamiast mózgu.

    • strachy na Lachy#Oświat#Jabo#Oświat

     Tylko coraz więcej w sklepie trzeba wydać za coraz mniej towaru. A jak ktoś ma kredyty? Choć prawdziwa rzeź dopiero się zacznie.

    • strachy na Lachy#Oświat#Jabo#Oświat

     @Wican, rzeź to się zacznie (kredytowa) ale w którą stronę?
     Bo jak nie będzie spłacać rat 10.000 Polaków, to "une" ich wywalą na bruk.
     Jak przestanie spłacać choćby "drobny" MILION Polaków, to "une" będą musiały spieprzać do Palestyny.
     Prosta wymowa dużych liczb.

  • strachy na Lachy#Oświat

   Oddaliby się Niemcom najchętniej, ale teraz wszędzie rządzą Anglosasi. Oni by poparli Międzymorze, ale z Ukrainą jako liderem.

 • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby

  wysylac polskich zolnierzy na Ukraine, aby sprowokowac atak Rosji na Polske. I ci poperd.. Polacy daja sie wpuscic w uliczke, ze NATO im pomoze jak zostana zaatakowani przez Rosje. Co za glupi narod !!!!!

  • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby#Robert

   "wysylac polskich zolnierzy na Ukraine, aby sprowokowac atak Rosji na Polske."

   Po co Rosjanie mieliby atakować Polskę? Po prostu potraktują polskich żołnierzy jak jeszcze jedno zgrupowanie zagranicznych najemników.

  • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby#Robert

   Jeśli wybrali sobie zawód wojaka, to nie po to by siedzieć w koszarach i jeść chleb za darmo.
   Niech popróbują wojaczki.
   W przeszłości biliśmy się pod Somosierrą, na Monte Casino i pod Tobrukiem, Cecorą, Beresteczkiem, Pskowem i Grunwaldem.
   Bijatyka Polakom to nie nowość.

   • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby#Robert#Oświat

    Najbardziej wojownicze są pokolenia w wieku 60 plus. Ale i tu może coś spaść na główkę. I co gorsza, nie zabić od razu.

   • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby#Robert#Oświat

    Porównuje się zjawiska porównywalne. Grunwald leżał w polskim interesie a Samosierra nie. A tutaj? Raczej przydałby sie przewrót wojskowy, do którego oczywiście nie dojdzie

   • Jak trzeba miec poj.... w glowie, zeby#Robert#Oświat

    Bzdura, dawno i nieprawda. Poliniacy to już wykastrowane rurki w większości.

 • Wygląd gangsterów ukraińskich

  W trakcie mowy hańby Dudy bezcenny. Mowa oczywiście o tamtejszych parlamentarzystach. Ciekawe ile śniegu wciągnął klaun przed tym całym cyrkiem? No, pewnie było na bogato!!!!

 • Autor zbyt optymistycznie ocenia sytaucje Polski.

  Nasz kraj sam jest w sytuacji , gdy calkiem realnie grozi mu podzielenie. Wizyta Dudy na Ukrainie i zwiazana z nia obietnica mocarstwowego panstwa polsko-ukrainskiego ma przekonac Polakow do finansowania jeszcze co najmniej przez 2 miesiace kijowskiego rezimu. Zobaczymy , czy potem zostanie wymyslona jakas nastepna bajka , czy moze rzeczywiscie dojdzie do wyjasnienia sie sytuacji na Ukrainie. Chyba u Karnoskich padla zapowiedz kontrofensywy na przelomie czerwca i lipca. Moze to ma na celu podtrzymywanie wiary Polakow w sens bankrutwania na rzecz Ukrainy i jest uzupelnieniem mirazu polsko-ukrainskiego , a moze rzeczywiscie NATO szykuje jakas ofensywe. Chyba Ukraina caly czas dysponuje jeszcze 100 tysiacami zolnierzy nie bioracymi dotad udzialu w wojnie . 40 miliardow z USA mogloby pomoc sfinansowac te ofensywe i odsunac na jakis czasa zalamanie sie finansowe kijowskiego rezimu. Nie wiem , na ile taki plan jest realny. Nie wiem , czy da rade zastapic stracony sprzet dostawami z NATO i czy pospolite ruszenie troche przeszkolone bedzie mialo jakas wartosc bojowa. Wreszcie ciekawe , czy Rosjanie pozwola na zrealizowanie takiego planu. W kazdym badz razie zaczyna sie zarysowywac konkretny termin przesilenia i potem czegos w rodzaju zakonczenia wojny. Moze przejscia w cos podobnego do ostatnich 8 lat w Donbasie. Wtedy chyba temat Ukrainy nie bedzie juz nas tak zajmowal, poniewaz zbankrutowana i rozbrojona Polska sprowokuje rozwiazanie polskiej kwestii przez innych.

  • Autor zbyt optymistycznie ocenia sytaucje Polski.#superfajny

   SKI.ąd Amerykanie wezmą te miliardy? A Polska skąd weźmie sprzęt i paliwo. Wszak wszystkie nadwyżki przekazujemy UPAinie

   • Autor zbyt optymistycznie ocenia sytaucje Polski.#superfajny#Wican

    Wyklikają

    • Autor zbyt optymistycznie ocenia sytaucje Polski.#superfajny#Wican#superfajny

     Tylko, że to nie oficjalne władze USA o tym decydować będą.

 • "Po co pan prezydent Duda pojechał do Kijowa?"

  -------------------------------
  Tego naprawdę nie wiem - ale czy pojechał czy też by nie pojechał - to nie ma znaczenia. Plan tzw. denazyfikacji banderlandu jest realizowany i nie sądzę aby w tym planie była uwzględniona wizyta męża swojej żony.
  Wniosek?
  Jeżeli Putin, który panuje w powietrzu na banderlandzie daje glejt różnym pajacom - to pajace jeżdżą w poczuciu bezkarności. Przedstawienie demonkraturowe musi trwać i nawet Putin to musi uszanować - więc ono trwa - szalala-la-la-la.

 • Zastanawiam sie , czy Ukraina rzeczywiscie moze moze miec jeszcze 100 tysiecy zolnierzy gotowych do walki.

  Z taka informacja spotkalem sie w internecie , ale raczej ta informacja nie jest zgodna z rzeczywistoscia.Na poczatku wojny Ukraina miala dwustu piecdziesiecio tysieczna armie. W Polsce na ponad sto tysiecy zolnierzy do walki ma byc zdolnych tylko 50 tysiecy. Chyba nawet to jest przesadzone , poniewaz w Wietnamie Amerykanie mieli 500 tysiecy zolnierzy , a w walkach bralo udzial tylko 50 tysiecy. Jesli w Donbasie ma byc 80 tysiecy ukrainskich zolnierzy , plus fronty na poludniu i polnocy , plus jakies minimalne odwody , to Ukraina raczej nie ma zadnych przeszkolonych wojsk do przeprowadzenia zapowiedzianej kontrofensywy.

  • Zastanawiam sie , czy Ukraina rzeczywiscie moze moze miec jeszcze 100 tysiecy zolnierzy gotowych do walki.#superfajny

   Nie mają. Już kierują na front leśnych dziadków z OT.

  • Zastanawiam sie , czy Ukraina rzeczywiscie moze moze miec jeszcze 100 tysiecy zolnierzy gotowych do walki.#superfajny

   Odwody ewakuowano .Salute :))) https://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/23/pod-ochrona-brytyjskich-sil-specjalnych-rodzice-zelenskyego-wyprowadzili-sie-do-izraela/

   • Zastanawiam sie , czy Ukraina rzeczywiscie moze moze miec jeszcze 100 tysiecy zolnierzy gotowych do walki.#superfajny#Repsol

    Pan zawsze wynajdziejakiś smakowity kąsek.
    Oczywiście,stać Fiuta-Pianistę na taką willę dla mamełe i tatełe.Przy jego miliardach? A teraz lada dzień dojdą następne od wujka Bajdena (pożyczone w Chinach).

 • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...

  Polska wysłała w rejon Dniepru dwa bataliony swoich sił zbrojnych.

  Co najmniej dwa polskie bataliony wojskowe zostały przeniesione na terytorium Ukrainy. Te ostatnie obejmują działa przeciwpancerne, artylerię, pojazdy opancerzone itp., Podczas gdy sama armia znajduje się już na terytorium obwodu dniepropietrowskiego, czyli w rzeczywistości w strefie frontu. Informację w tej sprawie przekazał rosyjski korespondent wojenny Jewgienij Poddubny.

  Według Poddubnego wojsko polskie przybyło na terytorium Ukrainy kilka dni temu. I najwyraźniej starali się to zrobić bardzo potajemnie, aby uniknąć bezpośredniej konfrontacji z Rosją.

  „Kilka dni temu dowiedziałem się o przybyciu w rejon Pawłogradu, w rejonie Dniepropietrowska, dwóch polskich batalionów, wyposażonych w działa przeciwpancerne Rapira, pojazdy opancerzone i amerykańskie samochody pancerne. W tym samym czasie w samej Polsce rozpoczęto rekrutację do ochotniczej służby wojskowej. W kilku polskich miastach rozpoczęły się tak zwane „pikniki wojskowe” – powiedział rosyjski korespondent wojenny.

  W tej chwili wiadomo, że tylko polscy najemnicy biorą udział w działaniach wojennych po stronie ukraińskich sił zbrojnych, jednak po raz pierwszy pojawiają się informacje o zaangażowaniu polskiego personelu wojskowego. Należy jednak zauważyć, że Poddubny nie mógł podać żadnych wiarygodnych faktów.
  Źródło: Подробнее на: https://avia.pro/news/2-batalona-polskoy-armii-voshli-na-territoriyu-ukrainy

  Rosyjski atak na Pawłograd
  W tym kontekście zwraca uwagę informacja o ataku rakietowym na obiekt wojskowy w Pawłogradzie. Cios zadano około godziny temu. Świadkami są okoliczni mieszkańcy, którzy donoszą, że gęsta chmura czarnego dymu unosi się nad obszarem, na którym koncentruje się wojsko.

  Jeden z mieszkańców obwodu dniepropietrowskiego potwierdza wybuchy w Pawłogradzie:
  W związku z tym należy spodziewać się raportu Ministerstwa Obrony Rosji, jaki cel został trafiony w Pawłogradzie. Możliwe, że celem było właśnie miejsce koncentracji silnie uzbrojonych grup, które przybyły tam z zagranicy.

  Należy zauważyć, że z Pawłogradu (populacja ok. 100 tys. osób) prowadzą autostrady do Pokrowska, Kurachowa i Marinki, a także do aglomeracji kramatorsko-słowiańskiej. Kolej jedzie w kierunku Avdiivka.

  Źródło: https://topwar.ru/196696-po-voennomu-obektu-v-pavlograde-nanesen-udar-na-fone-soobschenij-o-pribytii-tuda-podrazdelenij-s-territorii-polshi.html

  • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Bardzo ważny komentarz!

  • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Dwa bataliony to jakieś 800-1500 żołnierzy. Nie w kij dmuchał. Nawet gdyby to byli najemnicy to taka liczba nie wchodzi sobie ot tak, z sąsiedniego państwa.

   • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican

    //Nawet gdyby to byli najemnicy //
    Nasze wojsko to już właściwie są najemnicy. Z orzełkiem na mundurze.

    • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL

     Chyba, że zmienili zasady i dostali rozkazy.

  • Takie coś znalazłem. Nie wiem co o tym myśleć...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Sprawdziłeś może, czy materiał wideo jest geotagowany? Czyli czy pochodzi z geograficznie "poprawnego" rejonu?