Do braci rusofobów

Reprezentujecie owoc sukcesu anglojęzycznej propagandy wojennej.

Drodzy bracia, którzy nienawidzicie Rosjan i Rosji, reprezentujecie owoc sukcesu anglojęzycznej propagandy wojennej, w ślad za propagandą szczepionek przeciwko Covid-19, która prawdopodobnie wyróżni was jako głównego, wiernego współpracownika Systemu
Za lokalne i powszechne szkody, jakie obiektywnie wyrządza tępota takich postaw, powinniście być przeklęci, ale nadal jesteście częścią naszej ludzkiej rodziny, która mimo wszystko obejmuje was ze współczuciem.

Nie będę się tutaj rozwodził aby wyjaśniać wiele sprzeczności w waszym zachowaniu, przykładając palec do rany, która już staje się ropiejąca z wieloma prawdami, które z czasem wyłaniają się z gnoju medialnej propagandy. To twoja praca, którą musisz wykonać jeśli masz odwagę, której na pewno ci brakuje. Ale będziesz musiał znaleźć tę odwagę, wraz z godnością ponownego przyjęcia do rodziny ludzkiej, która zasługuje na przetrwanie. Twoje nawrócenie jest w interesie nas wszystkich, a rodzina jest na pierwszym miejscu, pomimo tego, czemu ci, którzy tobą manipulują, chcieliby zaprzeczyć.

Natomiast to, do czego zapraszam z otwartym sercem, wiedząc, jak trudne to będzie dla Ciebie, to elementarna refleksja nad twoim konformizmem.

Od najmłodszych lat każdy z nas stara się zadowolić bliźniego, stosując się do zwyczajów i zasad obowiązujących u dorosłych z naiwnym i szczerym dzieleniem się. Sama natura pomaga nam w tym procesie włączania się w społeczeństwo, za pomocą wielu narzędzi, od neuronów po czułość, która inspiruje bezbronne szczenięta każdej rasy.
Potem dorastamy i zawsze uczymy się nowych rzeczy przydatnych do jak najlepszego przetrwania, zwłaszcza jeśli czujemy się słabi i obawiamy się konsekwencji ewentualnego wykluczenia ze stada .
Jednak wraz z wiekiem i doświadczeniem czystość i pomysłowość adaptacyjnego impulsu zanika. I tu otwierają się dwie ścieżki: hipokryzji, wyrachowania, systematycznie błędnych rachunków na swoją korzyść lub świadomej krytyki systemu dominującego, co jednak implikuje możliwość niewygodnej odmowy podporządkowania się samemu systemowi, pozostając wyłączonym.

Jak we wszystkich ludzkich postawach są plusy i minusy a równowaga nie zawsze jest możliwa do utrzymania gdy zmieniają się epoki, konteksty i okresy historyczne. To, czego my ludzie Zachodu doświadczamy w latach dwudziestych XXI wieku, jest z pewnością bardzo krytycznym momentem, przede wszystkim dla dystopii gospodarczo-finansowych i geopolitycznych aktywów, które pod każdym względem popychają nas do krwawych starć; tym bardziej, że jesteśmy na bezsilnej i niepotrzebnej pozycji peryferyjnej umierającego jednobiegunowego imperium.

Zły to interes dla nas wszystkich, zwłaszcza dla nowych pokoleń, które dorastały w strachu, nienawiści i nieodpowiedzialnej ignorancji. Jak widzicie, staram się przypisać waszemu konformizmowi wszystkie ogólne okoliczności łagodzące, jakkolwiek patologiczne. Ale o to właśnie chodzi, różnica między równowagą psychiczną a patologią ducha i zachowania.
Różne dyscypliny zajmujące się ludzką psychiką zgadzają się co do decydującego punktu w tym względzie: testu rzeczywistości.

Jeśli otwieramy gazetę lub włączamy telewizor lub radio, biernie poddajemy się reprezentacji projekcji fikcyjnej, jednostronnej, obsesyjnej a także jednomyślnej, z szerokim wykorzystaniem kłamstw przydatnych do rysowania obrazu z perwersyjnej urojonej fantazji. Fantazji, która usprawiedliwia terror i oczywiście opisuje wroga, który jest jedynym odpowiedzialnym za zło, którego potępieniu nie sposób się sprzeciwić, pod groźbą ekskomuniki i piekła dla nieostrożnych nieszczęśników, którzy odważyli się nawet próbować o tym myśleć.

To także łagodzi twoją konformistyczną hipokryzję, ale tylko do pewnego momentu. Istnieje punkt zwrotny między zdrowym rozsądkiem a szalonym idiotyzmem. Szczery naiwny, jakkolwiek naiwny z natury, nigdy, przenigdy nie dałby się zwieść tak długo i tak jawnie, ignorując jednocześnie wszystkie sprzeczności wspomnianej medialnej opowieści. A potem są te przebłyski prawdy, które wyłaniają się nie tylko z alternatywnych, autonomicznych źródeł, ale także z czytania między wierszami niektórych komunikatów z samego mainstreamu. To z tego zestawu elementów wyłania się krytyczne, indywidualne badanie rzeczywistości, zmierzające do poszukiwania prawdy, nawet wbrew poszukiwaniu pozornej wygody chwili.

Z tego powodu, mimo wszystko, ufam wam, bracia rusofoby, w waszym przebudzeniu, które jest wstępem do pokoju dla wszystkich, łącznie z rosyjskojęzycznymi kuzynami, którzy tak bardzo cierpią z powodu waszej rasistowskiej dyskryminacji.

Konkludując, sprzeciwiam się własnemu zamiarowi, by nie wchodzić w meritum faktów, przytaczając jedynie jako przykład jedno z najpopularniejszych stwierdzeń: „Jest absolutnie jasne, że Rosjanie są agresorami, a Ukraińcy są atakowani”.
Moją namiętną radą, drodzy konformiści, jest odzyskanie zamiłowania do zwątpienia, siły napędowej nauki, prosząc Was o zarysowanie tej pewności na podstawie faktów, które sami znacie, nawet jeśli ta wiedza jest dla Was produktami przeznaczonymi na zapomnienie hipokryzji.

Być może nigdy nie wiedziałeś, że od 2014 r. rosyjskojęzyczni Ukraińcy z Donbasu byli bombardowani przez bataliony nazistów chronionych przez władzę w Kijowie, powodując śmierć 14 000 osób, w tym kobiet, starców i dzieci. I że ta wojna domowa, a raczej czystki etniczne, została podsycona przez rząd amerykański i wspierana przez NATO z instruktorami, bronią i personelem technicznym na miejscu. I że kolorowa rewolucja na Majdanie została wszczęta, a następnie zmanipulowana przez CIA i jej zachodnich sojuszników. I że NATO stopniowo rozszerza się w pobliżu rosyjskich granic, aby zdradzić pakty wzajemnego bezpieczeństwa zawarte z Rosją po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Głód prawdy, kochane rusofoby, przychodzi wraz z jedzeniem a ten przykład to tylko zapowiedź jadłospisu, na który nawet ciebie stać, jeśli tylko zachowasz minimum intelektualnej uczciwości i miłości własnej.

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.5

liczba ocen: 32

 • Do braci rusofobów - "car" ma jednak wrażliwe serduszko.

  Wbrew prawu i sumieniu? Ukraińscy naziści umieszczeni w szpitalu w Doniecku.

  Mimo oporu ekipy roboczej i oburzenia społecznego, szpital nr 15 w Doniecku nadal zaczął umieszczać więźniów z ukraińskiego batalionu narodowego „Azow”* – mówią lekarze. Informacja, że ​​ranni mieszkańcy Doniecka zostaną wypuszczeni przed terminem, nie została jeszcze potwierdzona, jednak pacjenci z armii alianckich rzeczywiście nie są już przyjmowani. To, co się dzieje, może być bezpośrednim naruszeniem prawa, twierdzą prawnicy.

  Historia ośrodka rehabilitacyjnego w szpitalu nr 15 we frontowej dzielnicy Pietrowski w Doniecku spotkała się z szerokim zainteresowaniem opinii publicznej. Według informacji otrzymanych od personelu medycznego szpitala, rannych bojowników ukraińskich zaczęto umieszczać w zakładzie rehabilitacyjnym, którego pacjentami byli wcześniej pacjenci z kręgosłupem, pacjenci po urazach, pacjenci po udarze i bojownicy Milicji Ludowej DRL. Agencja informacyjna Noworosja poinformowała o tym w artykule „Chcą leczyć ukraińskich nazistów w szpitalu w Doniecku, wypisując stamtąd rannych milicjantów”.

  .https://www.novorosinform.org/vopreki-zakonu-i-sovesti-ukrainskih-nacistov-razmestili-v-bolnice-donecka-95470.html
  .https://www.novorosinform.org/ukrainskih-nacistov-hotyat-lechit-v-bolnice-donecka-vypisav-ottuda-ranenyh-opolchencev-95383.html.


  Zaledwie kilka dni temu zamieściłem komentarz, że "car" najprawdopodobniej zrobi wymianę zbrodniarzy - na jeńców Rosyjskich , bo to już uzgodnione z "partnerami". I co ?????? Putinofile mają jeszcze wątpliwości ? Miałem już nie komentować, lecz zrobiłem wyjątek.
  Ave - Salute ! - paniał administracyjny troll.

  • Do braci rusofobów -

   //Wbrew prawu i sumieniu? Ukraińscy naziści umieszczeni w szpitalu w Doniecku. //

   Jezu! Aleś ty głupi.
   A niby co mają z nimi robić skoro są ranni,czasami nawet ciężko? Umówmy się że nie każdy jest w stanie wypalić w łeb facetowi leżącemu na noszach z kikutem nogi amputowanej w polowych warunkach.Potrafił byś? bo ja nie i sądzę że większość ludzi też nie.
   Gdyby nie było żadnej mentalnej różnicy między nazistą a "normalnym żołnierzem" nie istniałby żaden powód do tego aby zwalczać nazizm.
   Owszem dziś już słyszę dyskusję "ze względu na liczbę to już się staje kłopotliwe,gdzie my ich wszystkich mamy podziać?,może zamiast brać do niewoli wypychać ich do Polski" link gdybyś chciał to usłyszeć na własne uszy https://vk.com/video/@solovievlive?z=video-52620949_456247022%2Fclub52620949%2Fpl_-52620949_-2

   Całe bloki programowe poświęca się tematowi głównemu: "nie będzie żadnej wymiany AZOW-ców" informacje o tym są elementem ukraińskiej propagandy,demaskuje się źródła z których dochodzą .Czego jeszcze trzeba żeby taki głupek jak ty wziął na wstrzymanie i poczekał pare tygodni ?
   Powidz ale szczerze; oczkujesz kiedy jeńcy będą rozstrzeliwani na miejscu po to aby natychmiast za ukraińskiej bezpieki podjąć wątek o "barbarzyństwie"?
   Powiedz w końcu o co ci idzie.

   • Do braci rusofobów -#ikulalibal

    Nie unoś się.
    Ten playset to tak samo ciężki przypadek jak Zawisza N.
    Oni się wręcz modlą (razem z fajfusowym klaunem), żeby Rosjanie odstrzelili tych nazioli.
    Tylko, że się zdziwią, będą procesy i kto ma zawisnąć to zawiśnie.
    Po sprawiedliwym procesie w oparciu o dowody.

   • Do braci rusofobów -#ikulalibal

    To idiota nie wie, że dla takich zbrodniarzy są szpitale więzienne przystosowane właśnie dla takich gości - jest wzmianka, że to niezgodne z obowiązującym prawem.. Koniec dysput z niedorozwojami, pozującymi na intelektualistów., a w rzeczywistości będących błaznami. B/o i żegnam .

    • Do braci rusofobów -#ikulalibal#Playset

     //To idiota nie wie, że dla takich zbrodniarzy są szpitale więzienne przystosowane właśnie dla takich gości //

     Po pierwsze nie "dla takich gości" bo jeniec wojenny to nie jest klasyczny "lokator" cywilnego więzienia.Jak zapewne panu mądrali nie wiadomo zarówno prokuratura,sądownictwo jak i więziennictwo wojskowe to ustawowo świat odrębny od podobnego tyle że tyczącego cywilów.
     A po drugie pierwsze słyszę żeby w więzieniach były szpitale na kilkadziesiąt łóżek.
     Więzienne szpitale liczą nie więcej niż kilkanaście łóżek bo nie są z założenia placówkami leczniczymi.Ciężej chorych i tak wysyła się do szpitali "wolnościowych"

     A po trzecie z problemem nie radzą sobie nawet najbardziej humanitarne państwa we wszechświecie.
     Popatrz w jakich warunkach Amerykanie trzymali niemieckich jeńców

     https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinwiesenlager#/media/File:Sinzig_enclosure.jpg

     https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinwiesenlager

     Ponoć wymorzyli ich coś około miliona co z milionem cywilów którzy zdechli z zimna i głodu słynnej zimy roku 1947,daje już dwa milionów Niemców mniej.

    • Do braci rusofobów -#ikulalibal#Playset

     to są jeńcy wojenni a nie zwyli więźniowie. Polka takich wzięła na przechowanie w wyniku wojny z Sowietami. i dziesiątki tysięcy tego nie przeżyło. Nieważne, że umierali pewnie z różnych chorób. Polska wzięła za nich odpowiedzialność.
     Rosjanie widocznie sa bardziej cywilizowani i uznają międzynarodowe konwencje? Ja wiem, że twoi repubikańscy idole umiezczali więźniów obozie Guantanamo, wbrew wszelakim konwencjom? Widocznie Amerykanie, nawet Tepublikanie, sA dziksi niz Rosjanie?

 • zgodnie z postanowieniem Autora

  Proszę o przepustkę na wejście na bloga Szanownego.
  Jestem zaszczepiony, nie jestem rusofobem, nie lubię być manipulowany przez nikogo, postawiłem 5*
  To jak będzie?

 • Najprostsza instrukcja obsługi czarciego pomiotu

  w tym wypadku jest taka;
  jeżeli czarci pomiot nakazuje kogoś nienawidzić - to znaczy, że ten ktoś jest nam przyjazny i odwrotnie tzn. - jeżeli czarci pomiot nakazuje kochać banderssyństwo - to bądźmy pewni, że owo bandersyńsstwo jest nam wrogie.
  Wniosek?
  Czarci pomiot odwraca zawsze przysłowiowego kota ogonem - więc należy kota odwrócić do pozycji naturalnej.

 • Jarku !

  Pro bono proponuję motto dla waszej prokremlowskiej (nie mylić z Rosją) jaczejki:

  Kto nie z Wową - ten ma coś z głową :-)

  albo

  Kto nie z Wową - tego bombą atomową :-)

  • Jarku !#Nibiru

   //Kto nie z Wową - ten ma coś z głową :-)//
   Ten mi się najbardziej podoba :)

   Ty, jako pónocny amerykaniec mógłbyś rozpropagować hasło:
   "Cały północno-amerykański naród składa się na pampersy dla prezydenta".

   • Jarku !#Nibiru#Jarek Ruszkiewicz SL

    Ostatnio brat Jeba napomknął coś o bezwzględnej inwazji na... Irak, tzn. chciał powiedzieć na Ukrainę i musiał się poprawić. Wyszło jak wyszło...
    Coś nie za dobrze ze zdrowiem u preziów "przodującej demokracji", ale media głównego ścieku co jakiś czas nadają, że to Wowa jest chory.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeb_Bush

    5*

    Pozdro!

  • Jarku !#Nibiru

   Kto nie z Wową - ten ma coś z głową :-)

   A kto kocha Wowę, -ten ma kapuścianą głowę!

  • Jarku !#Nibiru

   "Kto nie z Wową - ten ma coś z głową :-)"

   Albo: Kto zapomniał o potopie, ten zginie w ukro-pie....

  • Jarku !#Nibiru

   PETER HITCHENS: Can anyone explain to me why this was called evacuation and not surrender?https://www.dailymail.co.uk/debate/article-10840777/PETER-HITCHENS-explain-called-evacuation-not-surrender.html

   • Jarku !#Nibiru#K54

    Takie nazewnictwo - "ewakuacja" mogłoby sugerować, że mamy do czynienia z jakąś formą dealu, o którym szeroka opinia publiczna nie została poinformowana. Jakieś "machniom" :-)

 • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.

  Tu są potrzebne silniejsze środki.

  • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski

   Czyżbyś rozpoznał się w tym tekście?
   I słusznie :))))

   Ale spieszę ci donieść, że stałeś się autorytetem wśród banderowskich ścierw od Sakevitza. Cały czas cytują twoje komentarze (szkoda, że bez linków ale złodziejstwo cudzych tekstów to u tych ścierw normalka).
   Cieszysz się? :)))))

   • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Dobrze podane Salute :)))))

   • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Nie, nie rozpoznaję się w tym tekście. Tam nienawiść wywołana przez Rosję po obu stronach, a ja człowiek, który nienawiści nie lubi. Ty zaś Azowców, Kadyrowców, Wolfgamowców i innych -owców od ludności cywilnej nie rozróżniasz. Za to ja lubię dzieci a szczególnie mi ich żal, gdy przez kilku kretynów zostają sierotami.

    Ale zobacz, jakie nasz lokator Pałacu Namiestnikowskiego piękne przemówienie wygłosił. :) Ech, on się uczy i uczy i ciągle ...

    Ale czekam teraz na tekst "Do braci Moskali". Bo "Do przyjaciół Moskali" już było.

    • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //Ty zaś Azowców, Kadyrowców, Wolfgamowców i innych -owców od ludności cywilnej nie rozróżniasz.//

     Ile razy z uporem maniaka będziesz powtarzał tę bzdurę?
     Robisz się nudny.

    • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Dziwnym trafem to ludność cywilna Mariupola chciał Azowców linczować. Przynajmniej wodzów, ale ty już dawno pokazałeś, że hipokryzja to norma

  • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski

   "Tu są potrzebne silniejsze środki."

   Tylko komu? Może w końcu napiszesz jak do tego doszło, że "pojawili się" majdaniarze oraz snajperzy strzelający na obie strony Majdanu?
   Przełamiesz się w końcu?

   • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jasiek

    //Przełamiesz się w końcu?//

    Na przełamanie bym raczej nie liczył.
    Zaobserwowałem natomiast u kolegi Zawiszy N. rozwijający się syndrom wyparcia.
    Zbyt wiele kłamstw banderowskiej propagandy walnęło czachą o bruk, żeby tak inteligentny człowiek jak Zawisza N. nie odczuł dysonansu poznawczego :)

    • Wybacz Jarku, że tego nie skomentuję.#Zawisza Niebieski#Jasiek#Jarek Ruszkiewicz SL

     Ale dzieci mu żal.
     Za wyjątkiem tych z separatystycznych miejscowości w Donbasie.

     No i tych hodowanych na Ukrainie na części zamienne lub dla zagranicznych pedofili.

     Tych jakoś nie.

 • @@@

  Wojsko polskie (a prawdopodobnie polscy najemnicy) i brytyjskie siły specjalne wkroczyły na terytorium Ukrainy. Istnieją obciążające doniesienia, że dwa (2) bataliony wojska polskiego potajemnie wkroczyły na Ukrainę. W nocy 2 bataliony polskiej piechoty, które dzień wcześniej wyruszyły z Kijowa, dotarły już do Pawłogradu. Dwie lub więcej kompanii tworzy batalion liczący od 400 do 1200 ludzi, dowodzony przez podpułkownika. Batalion jest najmniejszą jednostką, która posiada sztab oficerów (odpowiedzialnych za personel, operacje, wywiad i logistykę) wspierających dowódcę. Zakłada się, że każdy batalion na terytorium Ukrainy posiada 4 działa przeciwpancerne Rapira, transportery opancerzone i amerykańskie transportery opancerzone. Obecnie polska piechota przygotowuje się do przerzutu na front awdiejewski.
  https://cont.ws/@Whispering33/2291427

 • autor

  Fajnie piszesz:
  ,,..że Rosjanie są agresorami, a Ukraińcy są atakowani”..."

  Spiryto, z Ukraińcami jest podwójnie źle, bo nie dość, że są atakowani, to także od czasu do czasu atakują.
  Ostatnio nawet strzelają do Rosjan przez granice na Kursk i okolicę. Zwykła niesprowokowana agresja.
  Rosja nie jest agresorem, Ona jest operatorem, operacji specjalnej, a że używa, czołgów, rakiet, armat. Wolno jej, ma armię, ma żołnierzy, musi gdzieś sobie poćwiczyć… operacje.

  • autor#Oświat

   I po co tak głupio wywijasz, a nie wspominasz o wieloletnim ostrzale Donbasu?
   Oświatowym to nie przystoi ;-P
   Zawzięcie pozdrawiam.

   • autor#Oświat#Jasiek

    pisałem o tym wielokrotnie osiem lat temu.
    Miałem Putinowi wielokrotnie za złe, że nie uznawał Doniecka i Ługańska,. Toż to mnie ikulaliba atakował, że Putina zamiast podziwiać, ciągle krytykowałem.

  • autor#Oświat

   //Ona jest operatorem, operacji specjalnej, a że używa, czołgów, rakiet, armat. //

   Ale zobacz Oświat jakiej oni broni używają?
   Oczyścili chyba wszystkie szroty i muzea.
   No śmiech na sali a ponoć taka potęga :)

   Poza tym potraktowali tę operację jako obóz survivalowy, dali żołnierzom przeterminowane żarcie, lodówki i telewizory szweje sami muszą sobie organizować. Nawet sedesy!
   Fajne panienki na widok orków uciekają i biedacy muszą gwałcić noworodki i babcie po 90.
   Masakra a nie operacja...

   • autor#Oświat#Jarek Ruszkiewicz SL

    Ano jak to na wojence bywa, raz gwałcisz, to znowu ciebie gwałcą?
    Może czytałeś jak to Rosjanie w II WŚ z niemieckich trupów zdejmowali zegarki.
    Prawa, jakie to było niegodziwe.
    A oglądałeś amerykański film ,, Złoto dla zuchwałych” o tym jak się amerykańcy przedarli przez front by być pierwszymi do rozwalenia banku w pobliskim za frontowym miasteczku?
    Mnie pewien Amerykanin pokazał żelazny krzyż który jego ojciec zdjął z wziętego do niewoli oficera niemieckiego. Co zrobił z samym oficerem?
    Zaraz po tym zastrzelił.
    Inny wiedząc, że jestem emigrantem z Polski i znam język rosyjski zapytał, ile są warte złote pięcio i dziesięcio rublówki bo ma to po ojcu który walczył w Niemczech.
    Zależy ile ważą –odparłem.
    Piec kilogramów
    Rublówki u Niemców? –Zdziwiłem się
    Okazało się, że to były złote rublówki od rosyjskich i polskich żydów branych do obozów
    No i jak widzisz tak to na wojence bywa, jedni zegarki, inni sedesy a jeszcze inni złote rublówki i sztabki złota.

  • autor#Oświat

   Kto atakuje w Donbasie?
   https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2807748,ONZ-poinformowala-o-bilansie-zmarlych-w-Donbasie-Od-2014-r-zginelo-blisko-45-tys-osob

 • pytanie

  Na poważnie, bez kpiny i złośliwości.
  Pytanie
  Po Mariopolu, gdzie rosyjskie siły tam operujące powinny pomaszerować?
  Na północ by wzmocnić wałczących w Donbasie i Lugansku, a także zabezpieczyć rosyjskie granice w pobliżu Charkowa, czy ruszyć na Odessę?

  • pytanie#Oświat

   To jest chyba pytanie do sztabu odpowiedzialnego za operację...

   • pytanie#Oświat#Jasiek

    Tak, to prawda, ale co by Jasiek rozkazał gdyby był wodzem naczelnym?
    Co by zasugerował gdyby był tylko oficerem sztabowym?
    Co by z fusów wywróżył gdyby miał wróżyć?

    • pytanie#Oświat#Jasiek#Oświat

     Oświat, ja Ci nic nie napiszę, bo ze mnie strateg i taktyk jak z koziej ... hmmm... trąbka i jeszcze bym sobie wstydu narobił po wsze czasy.
     A tego jak się wróżebne fusy ułożą też nie jestem w stanie przewidzieć.
     Przepraszam za tak wykrętną odpowiedź, ale innej nie jestem w stanie udzielić.
     Tym serdeczniej pozdrawiam.

  • pytanie#Oświat

   Odessa stanowi wciąż przedmiot negocjacji pomiędzy Moskwą, Londynem oraz
   Tel Awiwem (prokura White House). Stąd wynika "zastój" na tym odcinku działań.

   • pytanie#Oświat#sniper

    Dokładnie wszystko na to wskazuje.
    Jeśli Usrael ma w planach utworzenie chazarskiego "międzymorza" to faktycznie Odessa jest w tym celu niezbędna.
    Jednak Rosja i Putin byliby całkowicie głupi gdyby w usraelskie obietnice uwierzyli.
    I dlatego "chazarskiego międzymorza" nie budiet.
    KST

 • Mieszkańcy Mariupola mówią

  Filmy na tym kanale mają tą wyższość nad innymi że większość z nich posiada tłumaczenia.
  Wystarczy kliknąć ikonkę "kółka zębatego" wybrać pożądaną opcję językową i gotowe.
  Tłumaczenie posiada pewne chropowatości ale darowanemu koniowi......

  https://www.youtube.com/c/alexlukynov/videos

  • Mieszkańcy Mariupola mówią#ikulalibal

   Dla tych mniej bystrych, dodam, że tłumacza trzeba szukać na YT na dole w prawym rogu (Napisy) bo na Neonie jest on niewidoczny.

   • Mieszkańcy Mariupola mówią#ikulalibal#Oświat

    Po co głuchy jesteś . Tu masz wszystko jasno podane . Salute :)))))

    • Mieszkańcy Mariupola mówią#ikulalibal#Oświat#Repsol

     Wczoraj z grupy AZOW-ców poddających się do niewoli "wyczesano" Dawida Kasatkina ksywa "Chemik" który tym się zapamiętał że kilka tygodni temu wygrażał Ramzanowi.
     Obiecywał uciąć mu głowę ale przed tym zgwałcić jego córki.
     Teraz obnażony demonstruje swoje tatuaże i na samą myśl co będzie w razie jak przyjdzie mu odbębniać wyrok w Czeczenii popuszcza ze strachu w swoje zielone majtasy

 • ikulalibal

  Kadyrow powinien zrobić z tego naziola kapłona i dać córkom do zabawy.
  Mógłby służyć za tarczę do darta :)

 • Rosja współwodpowiedzialna 14,tys ofiar Donbasu

  Według danych Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka ogólna liczba zmarłych i rannych w związku z konfliktem w Donbasie wynosi 42,5 tys.- 44,5 tys. Dane te dotyczą okresu od 14 kwietnia 2014 roku do 31 sierpnia 2021 roku.
  Zginęło 13,2 tys.-13,4 tys. osób, w tym co najmniej 3393 cywilów, ok. 4,2 tys. ukraińskich wojskowych i ok. 5,8 tys. członków formacji zbrojnych (osób walczących po stronie wspieranych przez Rosję separatystów).

 • Ależ mnie ten Kadyrow zaskoczył

  Któż mógł przypuszczać że ma aż takie poczucie humoru.Zwykle tę cechę przypisuje się Ormianom.
  Właśnie ukazał jego nowy filmik na telegram -kanale :)

  https://t.me/RKadyrov_95/2155

 • Widzisz Jarku, coraz bardziej nie mogę doszukać się w tobie tego człowieka myślącego niezależnie

  Człowieka, co zna swoją wartość. Człowieka, który nie szuka poklasku tłumu. Ty mi wmawiasz, mimo moich protestów, że jestem rusofobem, ja tobie, że nie rozróżniasz Azowa od ukraińskiej ludności cywilnej, a przynajmniej wojska. Czyli mamy 1:1. Przestaniesz mi wmawiać "dziewcięcia", ja przestanę tobie. Jeśli ktoś nie jest ukrainofobem, nie oznacza to, że jest rusofobem. Nie jestem ani Rosjaninem ani Ukraińcem, więc mogę mówić co myślę, a nie to co mi miłość do ojczyzny mówić wskazuje.
  Ciągle wskazujesz tamtych od S... A czym się oni różnią od tutejszych "braci Moskali"? Tamci mnie z rozpaczą w oczach pałowali, za niezależność poglądów, ci też. A przecież wiesz, gdzie mam ich rozpacz, że nie da się mnie w stado baranów wcisnąć? Podoba się im co teraz piszę, ich radość czy mam komuś smutek przynosić? Przecież, wiem, że ta ich radość to koniunktura. Mam pisać, by tamtym się nie podobało a identycznych im Moskalom tak? Zastanów się, bo "jak to ładnie ująłeś "zbyt dużo ruskiej propagandy walnęło czachą w bruk":) Oj walnęło, Jarku walnęło, czas byś się zatrzymał i pozbierał to co ci zostało.

  Ta ruska propaganda, z której wyzwolić się nie potrafisz, pisana w różnych językach, Rosjanie też znają różne języki, pozbawiła cię logicznego myślenia, stworzyła człowieka łasego na pochwały. "Jaki wspaniały tekst napisałeś Jarku *****". Ja nie chcę pisać "wspaniałych tekstów", ja chcę pisać teksty budzące myślenie, kontrowersyjne, rozwijające.

  Zobacz, do czego cię to doprowadziło. To mnie wmawiasz syndrom wyparcia? :). Przecież Husky (Major19) wykazał ci czarno na białym gdzie i kiedy prorokowałeś defiladę wojsk rosyjskich w Kijowie, a teraz się tego wypierasz? Podzieliliście już Ukrainę, a wojska rosyjskie brną w koszmarnym kontredansie dwa kroki w przód, trzy w tył zwożąc swoją kadrę dowódczą jako ładunek 200. Średnia im wychodzi, jeden dowódca co 2 dni. Ogłosiłeś już karę śmierci dla Azowców, a tu słuchy chodzą, że będą wymieniani na rosyjskich. Oj zmień tę kryształową kulę, bo ta z której wróżysz okłamuje cię. Mówię, szklanka zimnej wody z listkiem meliski, popatrz, poczekaj na to, co czas pokaże, bo wiedźmin z ciebie kiepski. Jako przyjaciel ci to mówię, a nie jakiś fob.

  • Widzisz Jarku, coraz bardziej nie mogę doszukać się w tobie tego człowieka myślącego niezależnie#Zawisza Niebieski

   //"jak to ładnie ująłeś "zbyt dużo ruskiej propagandy walnęło czachą w bruk":) Oj walnęło,//
   Tak nisko już upadłeś, że przeinaczasz moje słowa? Tak napisałem o banderowskiej propagandzie. Kłamiesz w żywe oczy więc reszta twojego komentarza też nie jest godna uwagi.

   //pozbawiła cię logicznego myślenia, stworzyła człowieka łasego na pochwały. "//
   Jak można być "łasym na pochwały" jak się pisze niewygodną i niepopularną prawdę?
   Ale jeśli to co piszę podoba się normalnym Polakom, którym propaganda nie zryła beretów jak tobie to już nie jest ani moja wina ani zasługa.

   //Przecież Husky (Major19) wykazał ci czarno na białym gdzie i kiedy prorokowałeś defiladę wojsk rosyjskich w Kijowie, a teraz się tego wypierasz? //
   To banderowskie ścierwo g...o udowodniło.
   To ty i tobie podobni powtarzali takie bzdury.

 • dwa polskie bataliony na Ukrainie

 • @

  Arcyciekawa sytuacja.
  Przestrzeń publiczna pełna mowy nieanwiści, pełna przęstępstw określonych w art. 255-do 257 KK, a prokurator frontmen tego pola walki udaje, że go nie ma. No dobra, ma pięć kolejne lat na przedawnenie, to zrobi co da radę.
  Jednak ta mowa nienawiści jest "słuszna" bo zapodana przez Wielkiego Brata a dziadek z pampersem co chwila jej słuszność potwierdza.
  ---------
  Banderowcom dziwię się mniej. Bo jednak trzeba pamiętać o tych 80% Ukrainek z syfilisem po II WŚ. Od 13 lat w górę. Każdy nieco ogarnięty w skutkach dziedzicznych syfilisu wie, jak i ile pokoleń zrodzonych z syfilityków ulega degenaracji, szczególnie umysłowej. Stąd banderowcom łatwo było wdrukować w ich spaczone dziedzicznie umysły dowolne fobie z rusofobią na czele. Inne fobie utrwalili dożywotnio na swoich skórach. Chyba, żeby nie zapomnieć.
  "Nasze" rusofoby znajdują jakby przyjemność i odczuwają zacność swojej obecności w tak zdegenerowanym towarzystwie i nie ustępują im w publicznym artykułowaniu fobii ani na krok.