Efekt domina po kapitulacji Azovstalu

Jak duży będzie ten efekt domina i czy to wystarczy, aby poważnie zachwiać obronę Ukrainy w Donbasie?

Podczas gdy ponad 2400 ukraińskich żołnierzy, którzy byli w Azovstalu, poddało się, to ich masowa kapitulacja wywołała efekt domina w innych ukraińskich oddziałach wciąż obecnych w Donbasie, skłaniając ich również do złożenia broni.
Od 16 maja 2022 r . trwała stopniowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy, którzy zostali otoczeni w fabryce Azovstal w Mariupolu .

Zobacz wideo z kapitulacji ukraińskich żołnierzy Azowstalu 17 i 18 maja 2022 r.:
">

Łącznie poddało się 2439 żołnierzy ukraińskich, w tym dowódca 36. Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Siergiej Wołyński, ps. Wołyń, który się dziś poddał , a następnie zastępca dowódcy neopułku -nazista Azow Światosław Palamar , pseudo Kalina , a wreszcie dowódca neonazowskiego pułku Azow Denis Prokopenko . Ta kapitulacja trzech dowódców oznaczała wyzwolenie terytorium fabryki Azowstal, znajdującej się obecnie całkowicie pod kontrolą armii rosyjskiej i milicji ludowej DRL.

Trzej dowódcy przekazali broń Rosyjskim Siłom Zbrojnym i Milicji Ludowej DPR, ich rzeczy zostały przeszukane i przeszli przez standardową procedurę, jak wszyscy inni ukraińscy żołnierze w Azowstalu, zanim weszli do autobusów, które zabrały ich do zakładu karnego Elenovka.
Ośrodek ten odwiedził Czerwony Krzyż, który był w stanie sprawdzić, czy więźniowie są traktowani zgodnie z Konwencją Genewską. Żołnierze ukraińscy potwierdzili przedstawicielom Czerwonego Krzyża i przedstawicielowi Ukrainy, że są dobrze traktowani, że są karmieni trzy razy dziennie, że jedzenie jest dobre i że otrzymują odpowiednią opiekę medyczną. Traktowanie bardzo odmienne od tego, jakiego doświadczają żołnierze rosyjscy schwytani przez armię ukraińską.

Należy również zauważyć, że z dnia na dzień profil i stan żołnierzy ukraińskich, którzy opuścili Azovstal w celu poddania się, były bardzo różne. O ile w pierwszym dniu kapitulacji żołnierze ukraińscy, którzy opuścili fabrykę, byli wycieńczeni i sprawiali wrażenie, że są w bardzo złym stanie, to następnego dnia poddali się żołnierze stosunkowo czyści i dobrze odżywieni. Różnica polega na jednostce, do której należeli ci żołnierze. O ile pierwszego dnia poddali się głównie żołnierze FAU, o tyle następnego dnia byli to głównie bojownicy z pułku azowskiego.
Podczas kontroli ich bagażu żołnierze rosyjscy i DRL znaleźli dużą ilość puszek, co wydaje się wskazywać, że bojownicy pułku azowskiego przywłaszczyli sobie zapasy żywności, pozostawiając pozostałych żołnierzy Ukraińców  głodnych.
„Sytuacja żywnościowa była bardzo różna w różnych bunkrach w Azovstal ” – powiedział Igor Kimakovski, doradca przywódcy DRL, który brał udział w negocjacjach. „ W niektórych miejscach były zapasy puszek z jedzeniem, świeżej wody i lekarstw. A gdzie indziej ukraińscy żołnierze otrzymywali dziennie tylko 150 gramów owsianki i mały kawałek boczku. Woda była pobierana z rur centralnego ogrzewania . »

A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu nadal nazywana jest (w kuriozalny sposób) „ewakuacją” przez Zełenskiego i wiele zachodnich mediów, to dzieje się tak dlatego, że władze ukraińskie i zachodnie rządy, które aktywnie wspierają Ukrainę, rozumieją, że już ma ona wpływ na morale pozostałych oddziałów ukraińskich obecnych w Donbasie.

I tak, 18 maja 2022 r. ukazało się nagranie przedstawiające żołnierzy 115 brygady FAU stacjonujących w Siewierodoniecku – obecnie prawie całkowicie otoczonych i już szturmowanych przez armię rosyjską i milicję ludową ŁPR (Ługańskiej Republiki Ludowej). , w którym żołnierze ogłosili odmowę walki z powodu braku posiłków, dowodzenia i odpowiedniego sprzętu wojskowego. Wyraźnie widać, że ukraińscy żołnierze odmawiają bycia używanym jako mięso armatnie i być skazani na pewną śmierć.

W tym filmie żołnierze z 3 batalionu 115 brygady odnoszą się do innego wideo z innego batalionu tej samej brygady, który również odmawia walki. Jednak w regionie Siewierodoniecka przebywa od 8 do 15 tysięcy żołnierzy ukraińskich. Co oznacza znaczną liczbę potencjalnych poddań dodatkowych żołnierzy ukraińskich.

W LPR rozpoczęły się już masowe kapitulacji żołnierzy ukraińskich.
">
Zwłaszcza, że ​​porzucanie ludzi na froncie przez ich dowódców wydaje się regułą. W ten sposób żony żołnierzy 103. batalionu obrony terytorialnej (Volkssturm w ukraińskim sosie) odkryły, że podczas gdy ich mężowie giną na froncie, ich dowódcy siedzą w jest ciepełku we Lwowie!
https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses/4130
Jeśli kapitulacja ukraińskich żołnierzy Azowstalu ma taki wpływ na resztę ukraińskich oddziałów, to dlatego, że bojownicy neonazistowskiego pułku Azow (który stanowił dobrą trzecią część żołnierzy obecnych w podziemiach fabryki) należą do najbardziej fanatycznych. Jeśli nawet oni się poddają, dlaczego poborowi i inni, znacznie mniej fanatyczni ukraińscy żołnierze mieliby iść na pewną śmierć, bez odpowiednich środków do obrony, podczas gdy ich dowódcy są chronieni z dala od frontu? Zobaczymy, jak duży będzie ten efekt domina i czy to wystarczy, aby poważnie zachwiać obronę Ukrainy w Donbasie.

Christelle Neant

Opracowanie tekstu SpiritoLibero. Źródła  oczywistych względów, do odwołania, nie podaję.

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.5

liczba ocen: 16

 • Dziś ma dyżur mój ulubiony Admin Zawisza N.

  Postanowiłem mu więc trochę pomóc, żeby miał czym zarządzać. Ostatnio skarżył się p. Oparze, że nie ma co polecać i musi trzymać Spiritka 3 dni na pudle...

  Zawiszo mój ulubiony! Spiritek nie da ci zginąć :)

  • Dziś ma dyżur mój ulubiony Admin Zawisza N.#Jarek Ruszkiewicz SL

   Dziękuję mój ulubiony "wiedźminie" którego i którego ekspertów prognozy rzadko się sprawdzają ale podziwiam twoją wiarę iż to tak będzie. Podziwiam twoje okulary, co w każdym Ukraińcu Azowca widzą. Problem, o którym mówisz, nie dotyczył mojego dyżuru, a kolegi. Znów niepełne masz wieści. Ale cóż, i tak pewniejsze, niż pewien bloger co po morderstwie na Starym Mieście w Warszawie od razu wiedział, kto zamordował. Dziś znane są imiona podejrzanych, żaden z nich to nie Ukrainiec. Widzisz do jakich pustostanów umysłowych doprowadza korzystanie z "pralni mózgów" zwanej "Moskiewską Prawdą"?
   Dziś u mnie w pokoju hotelowym "małe sprzątanie", ot wymiana ręczników, wyrzucenie kosza, uzupełnienie kawy itd. Pani sprzątająca słabo po polsku mówi, stąd przeszliśmy na język wschodnio-ukraiński. Pytam skąd, z jakich okolic pochodzi, spod Charkowa. Pytam jak tam u nich. Oj ciężko, matka, ojciec tam zostali, a dziecko z nią. Trzeba pracować, by dziecko utrzymać, by opiekę i bezpieczeństwo zapewnić. Widzisz Jarku, z "Azowcem" rozmawiałem i mnie jeszcze nie zabił żadnego noża pod żebrem nie noszę. Ot dziwny ten świat, prawda? Ale całe szczęście że tereny północno-wschodnie Ukrainy wyzwolone. Tylko złom swych maszyn i "ładunki 200" zostawili. (moja przypowieść, nie tego "Azowca" w spódnicy.

   • Dziś ma dyżur mój ulubiony Admin Zawisza N.#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

    //Podziwiam twoje okulary, co w każdym Ukraińcu Azowca widzą.//

    Nie kłam Zawisza. Doskonale rozróżniam naziola azovca od zwykłego ukraińskiego żołnierza. Nawet w tym artykule jest to wyeksponowane.
    Dziwne, że nic nie wspomniałeś o rzekomych planach "zdobycia Kijowa". Nie możesz znaleźć źródła tej konfabulacji?

    • Dziś ma dyżur mój ulubiony Admin Zawisza N.#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

     Tak, by w temacie tego artykułu też się wypowiedzieć. Tak sobie patrzę na te wasze "sny o potędze kolosa na glinianych nogach". Już podzieliliście Ukrainę, a front nadal ok. 100 km od granic Rosji, północno-wschodnia Ukraina wyzwolona z rąk okupantów i tylko wraki ich pojazdów pola zdobią. Mówisz o konfabulacji w sprawie ataku na Kijów? Przecież ci Husky (Major19) dokładny cytat z twojego "epsperta" pokazał, nie chce mi się szukać, są ciekawsze tematy do poszukiwania.
     Teraz planujecie mordowanie Azowców. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Kilku propagandowo do łagrów wyślą, by później po cichu wydać. Ukraina ma kilka tysięcy jeńców rosyjskich. Dla nich Azowcy to też żołnierze. Ukraina twierdzi, że w chłodniach oczekuje wiele ciał na odebranie przez Rosję. Zaczną Rosjanie mordować Azowców, Ukraińcy zaczną mordować "orków". "Ot pagibł za Radinu", a, że później niż miały miejsca działania wojenne? Kto by na takie szczegóły zwracał uwagę. W czasie wojny, kto się doliczy ile "ładunków 200" oczekujących na transport było w chłodniach dziś a ile będzie jutro? Jeśli byś przestał czytać "Moskiewską Prawdę" a nawet popatrzył na filmiki propagandowe Ukrainy z ataków dronów na stanowiska artyleryjskie, to byś widział, że dronami atakowana jest w pierwszej kolejności obsługa a później sama broń. Widziałeś film, z ataku dronami na czołgi rosyjskie? Gdzie mechanik-kierowca "upiekło się w pojeździe, jego koledzy zwiali? Jak był podpisany? "wróci do domu w słoiczku po majonezie"
     Ataki powietrzne Ukrainy są nastawione na zadanie jak największych ciosów w kadrę, nie sprzęt. Skąd tych 9-12 generałów, co wróciło jako ładunek 200, skąd ok. 40 wyższych oficerów?
     Tam nienawiść wywołana agresją Rosji jest taka, że nikt nie będzie się patyczkował. Jest przecież już pierwszy pokazowy proces młodego żołnierza co na rozkaz dowódcy zastrzelił rowerzystę. Ten miał szczęście przeżyje.

     Rosja nie dotrzyma konwencji, Ukraińcy nie zawahają się, by zrobić to samo i obie strony będą się oskarżały, propaganda Ukrainy ma większe przebicie w mediach zachodu a i tak nikt trupów się nie doliczy. Jeśli Rosji zależy na tych chłopakach, po cichu, Azowcy wrócą na Ukrainę. w ramach tzw. akcji humanitarnych.
     Tak więc ani żołnierze Ukrainy nie będą masowo dezerterowali, bo wiedzą, że wcześniej czy później za to odpowiedzą, jak odpowiedział ten nasz dezerter, co w ręce Białorusinów się oddał. Od samego początku wiedziałem, że w ciągu kilkudziesięciu
     dni poślizgnie się na skórce od banana mając pętle na szyi. Opowiadasz marzenia, nie potrafiąc ich skonfrontować z rzeczywistością.

 • 20 maja był ostatnim dniem bitwy o Mariupol i Azovstal.

  1. Szojgu doniósł Putinowi, że dziś ostatni naziści w Azowstalu poddali się, a terytorium zakładu znalazło się pod kontrolą naszych wojsk. 20 maja to koniec.
  2. Łączna liczba więźniów wynosiła 2439 osób. Spośród nich 531 poddało się w ciągu ostatnich 24 godzin: „Kałyń”, „Wołyń” (jest już wideo) i „Radis” w niewoli (zabrano ich w opancerzonym samochodzie, bojąc się zlinczowania na nim).
  3. Wojska rosyjskie już przejmują kontrolę nad piwnicami Azowstalu, które teraz zostaną dokładnie zbadane. Jestem pewien, że czeka nas o wiele więcej ciekawych historii, nie mówiąc już o zeznaniach nazistowskich bojowników, którzy będą czekać na trybunał w Doniecku.
  4. Brak informacji o jakichkolwiek zagranicznych generałach, o których krążyły różne pogłoski. Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat różnych najemników, którzy prawdopodobnie tam byli.
  5. Na wybrzeżu Morza Azowskiego nie ma już żołnierzy ukraińskich. Jak również na Ukrainę. Morze Azowskie stało się śródlądowym morzem Rosji 20 maja. Jak zadeklarowali sami naziści, nie będzie Mariupola, nie będzie Ukrainy. Nie będę się z nimi spierał w tej sprawie.
  6. Mariupol od dziś stał się wreszcie miastem tylnym, które po 3 miesiącach walk będzie miało bolesny powrót do zdrowia. Jestem pewien, że miasto będzie stopniowo odbudowywane. Rosja ma doświadczenie w odbudowie Groznego i Krymu.
  7. Można spodziewać się intensyfikacji prac nad przywróceniem komunikacji kolejowej i drogowej z Krymem od strony Rostowa. Gotowy jest lądowy korytarz na Krym, o którym tak długo mówią bolszewicy.8
  W wyniku całej obrony Mariupola Ukraina de facto straciła 15-20 tys. To największa klęska militarna Ukrainy, znacznie przewyższająca łączne rozmiary Debalcewa i Iłowajska. W samych walkach wzięto około 4,5 tys.

  „Kałyń” i „Wołyń” znów razem w rosyjskiej niewoli https://ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/3184891/3184891_900.jpg Wyzwolenie LPR dobiega końca
  https://ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/3184423/3184423_900.jpg
  Z wypowiedzi Shoigu w sprawie operacji na Ukrainie.

  1. Wyzwolenie LPR dobiega końca (wyraźna aluzja do kotła Siewierodonieck – wczoraj wojska dotarły do ​​szosy Soledar-Łysiczańsk).
  2. Już 1908 osób poddało się w Azovstal. Wcześniej skapitulowało 1387 osób z Korpusu Piechoty Morskiej (w zakładzie imienia Iljicza).
  3. W obliczu zagrożenia NATO w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstanie 12 nowych formacji (najprawdopodobniej odtworzonych). spodziewany.
  4. W niedalekiej przyszłości do wojsk zaczną wchodzić strategiczne bezzałogowce.
  5. Zgrupowanie NATO w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej liczy do 40 000 osób.
  6. Straty Ukrainy podczas bitwy o wyspę Węży wyniosły – 4 samoloty, 10 śmigłowców, 30 bezzałogowców, 3 łodzie i 50 zabitych. Armia rosyjska zaczęła stosować taktykę małych kotłów w Donbasie
  Według ukraińskich analityków ze społeczności Zerada, wojska rosyjskie, ze względu na niemożność zamknięcia wspólnego kotła nad całym zgrupowaniem Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie, zmieniono taktykę i skupiono się na zamykaniu małych kotłów:

  Siewierodonieck – zgrupowanie Sił Zbrojnych Ukrainy ok. 2000 r.;
  Gorskoje + złoto – do 3000;
  Lisiczańsk – do 10 tys.! bojownicy Sił Zbrojnych Ukrainy;
  Swietłodarsk – od 2000 r.;
  Awdijewka + Wasiliewka – tylko 4 000.

  Zauważa się, że Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy rozumie powagę sytuacji i stara się wzmocnić zgrupowanie jednostkami obrony terytorialnej, ale sytuację pogarsza gwałtowny spadek moralności. i psychologiczny stan wojska. Oczywiście głównym powodem jest kapitulacja Azovstalu.

  • 20 maja był ostatnim dniem bitwy o Mariupol i Azovstal.#kula Lis 70

   Lisie.
   Wartościowy komentarz ale nie zamulaj mi dzisiaj dyskusji, ok?
   Daj innym szansę :)

   • 20 maja był ostatnim dniem bitwy o Mariupol i Azovstal.#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

    Zakutemu niebieskiemu łbu?

    • 20 maja był ostatnim dniem bitwy o Mariupol i Azovstal.#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL#kula Lis 70

     //Zakutemu niebieskiemu łbu?//
     No choćby.
     Zawisza to użytkownik specjalnej troski, ty jesteś kumaty gość :)

   • 20 maja był ostatnim dniem bitwy o Mariupol i Azovstal.#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

    Kula lis, ty zawsze byłeś u mnie człowiekiem specjalnej troski, którego leczyć się nie da, więc trzeba się przyjaźnie opiekować, i za czasów gdyś opowiadał androny, wręcz peany o PiS, czy teraz. Czas weryfikuje twoje poglądy, a ty bezrefleksyjnie brniesz dalej uważając się za chodzącą mądrość. Dlatego takim trzeba się opiekować.

 • Neonazistowski terrorystyczny pułk U kraiński Azow, albo to co z niego zostało:

  https://ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/3181759/3181759_900.jpg

  Zełeński nie tyle zwariował, mówiąc o tej rzekomej ewakuacji herojów z Azowstalu, co próbuje, na ile ciemny lud ukraiński ma zryte berety i ile „kupi”. Brytyjscy masoni, którzy mają na niego „haki”, nie pozwolili mu widać uciec za granicę. A tymczasem banderowcy coraz częściej się odgrażają, co mu zrobią. Śmierć na 362 sposoby to nie przelewki! Więc próbuje każdego sposobu. Za chwilę pewno będzie wmawiał żonom azowców, że ich mężowie są z nimi… Ale to wszystko też pokazuje, ile jest warta ukraińska propaganda…Skończy się to wszystko tak, jak kończyło się zawsze żydowskie kombinowanie na Ukrainie, czyli „Żydiw rizaty”. Myślę, że Putin będzie dążył do stworzenia po prostu nowej Ukrainy, pod własnym zwierzchnictwem, skoro nie dało się w tej sprawie dogadać z Zełeńskim po dobroci. Będzie to twór federacyjny, połączony w jakiś sposób z Rosją, z tego co słyszałem. A więc nowa Ukraina będzie organizacyjnie słabsza, niż to miałoby miejsce, gdyby Zełeński się dogadał z Putinem.
  Wojna może i będzie długa, ale główne działania zbrojne nie będą już trwały tak długo. Decydujące walki mają miejsce obecnie, w zachodnim Donbasie. We wschodniej i północnej części ATO formowane są obecnie kotły, a gdy powstaną, stanie się jasne, że tej wojny Ukraina wygrać nie może. Potem rozpocznie się rozprawa rezunów z Żydami, a następnie tradycyjna nawalanka rezunów między sobą. Jak już rezuny się osłabią dostatecznie nawzajem, to Putin wkroczy bez większych przeszkód w imię denazyfikacji i zaprowadzi porządek. Nawet we Lwowie nie napotka wtedy na większy opór, tak wszyscy będą mieli tego dość…
  Putinowi w zupełności wystarczy walnięcie rakietą w Sejm, a drugą w kancelarię Morawieckiego w momencie urzędowania, żeby osiągnąć swoje cele. Ale gdybyśmy oberwali atomówką, to przecież dla każdego jasne jest, że nasi rządzący prą do wojny od wielu lat i że szarpią Rosję za wąsy, a także próbują rozwalić Polskę różnymi innymi metodami (sprowadzanie migrantów, niszczenie gospodarki). Tak samo, jak to, że społeczeństwo głosuje na celebrytów z „Solidarności” nawet wtedy, kiedy ma wybór, mimo, że wszyscy oni okazują się jednoznacznie antypolscy. Takie są smutne, ale niestety OBIEKTYWNE FAKTY. Polacy są zadowoleni z tego, co jest obecnie, bo rządzący aktualnie niczego od nich nie wymagają, a przeciwnie – „wyzwalają” ich z kolejnych wartości i zasad, w tym także z konieczności myślenia. Nic więcej ich nie obchodzi. Gotowi są nawet pogodzić się z rezygnacją dobrobytu, byle tylko trzymać się tych, co im zapewnią więcej łatwizny i wygody. Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne używają myśliwców piątej generacji Su-57 podczas wojskowej operacji specjalnej na Ukrainie. Su-57 pod wieloma względami przewyższa znacznie najnowsze amerykańskie F-35. Oprócz posiadania szeregu systemów nowej generacji, „z których wiele jest całkowicie unikalnych”: radarów z widokiem z boku, wstecznych i laserowego systemu obrony, myśliwiec Su-57 ma możliwość wykorzystania zaawansowanych pocisków. K-77 ma zasięg około 195 km, podczas gdy R-37M ma bezkonkurencyjny zasięg 400 km i jest w stanie uderzać w cele z prędkością hipersoniczną przekraczającą Mach 6. Można tylko powiedzieć: NARESZCIE! Coraz lepiej widać, że Rosjanie w taki sposób prowadzą wojnę, żeby doprowadzić do samozaorania Zachodu. Dlatego właśnie musi być ona odpowiednio długa… Mam nadzieję, że to się przeciągnie na wiele, wiele lat. Zwłaszcza, że Ameryka idzie na dno, a ona pociągnie za sobą cały Zachód. Jeden „Sarmat” może „zburzyć połowę wybrzeża” tego kontynentu, którego agresywna polityka nie spodoba się Rosji powiedział szef Roskosmosu Rogozin.

  • Neonazistowski terrorystyczny pułk U kraiński Azow, albo to co z niego zostało:#kula Lis 70

   Kula! Basta!
   Masz swojego bloga do kurki nędzy...

   • Neonazistowski terrorystyczny pułk U kraiński Azow, albo to co z niego zostało:#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

    Więcej nie napiszę. Pzdr!

    • Neonazistowski terrorystyczny pułk U kraiński Azow, albo to co z niego zostało:#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL#kula Lis 70

     Kula, dajesz świetne komentarze ale zrób z tego notkę, będzie miała super powodzenie.
     A tak to wartościowe teksty giną w tłoku.

 • //A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu

  nadal nazywana jest (w kuriozalny sposób) „ewakuacją” //

  Choćby się autor nie wiem jak starał to i tak nie nadąży że nazewnictwem ukraińskiej propagandy.
  Otóż od kilkudziesięciu godzin nie eksploatuje się słowa "ewakuacja" a stopniowo przyzwyczaja gawiedź do "kapitulacji"

  Tendencja obserwowana jest od chwili w której Arestowicz będący "ustami" Zelenskiego (podobno nie tylko ustami i nie tylko Zeleńskiego ),oświadczył że:

  ŻEBY UMIEJĘTNIE ODDAĆ SIĘ DO NIEWOLI TRZEBA BYĆ PROFESJONALISTĄ NAJWYŻSZEJ KLASY

  https://pikabu.ru/story/yeta_tsitata_voydyot_v_annalyi_9119019

  Ci którzy po wysłuchaniu tego odzyskali oddech do teraz tarzają się ze śmiechu po podłodze,
  oraz żywią nadzieję że ukraińska armia będzie teraz dawała coraz liczniejsze dowody swego profesjonalizmu najwyższej klasy.


  //nazista Azow Światosław Palamar , pseudo Kalina ,//

  Jak się okazuje Palamar formalnie nie pełnił żadnych dowódczych funkcji.Był "mówiącą głową" która odczytywał teksty które następnie były zamieszczane w internecie.
  Teksty oczywiście też nie były jego autorstwa albowiem pan Palamar nie cechuje się wybujałą lotnością umysłu.

  • //A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu#ikulalibal

   Dzięki za cenne uzupełnienie :)

  • //A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu#ikulalibal

   "ŻEBY UMIEJĘTNIE ODDAĆ SIĘ DO NIEWOLI TRZEBA BYĆ PROFESJONALISTĄ NAJWYŻSZEJ KLASY" super, klasyka propagandy banderlandu, przejdzie do historii wojskowości.

 • Tak się zastanawiam, czy dobrze by nie było,

  aby jakaś grupa fanatycznych nazioli nie zwiała na Zachó. Oni pewnie zbyt bystrzy nie są, ale mają poczucie zrady ze strony władz państwowych. Mogliby zrobić "zawieruchę" w Kijowie i zapolować na Penisistę i jego przydupasów. Mózgu nie sięgną, niech więc ukarana zostania ręka. Tam takie tradycje. W czasach kozackich sami wsytawiali Rzeczpospolitej przegranych wodzów. Sam Chmienicki wolł wiać spod Beresteczka. Nie tylko chciał zatrzymać chana, co ratował własna skórę.
  A II wojna? Polowanie na Borowca i przejęcie jego organizacji, walki banderowców z menykowcami. Taki klimat

 • Dla kogo tak naprawdę pracuje Władimir Zełenski?

 • Zawisza

  //Teraz planujecie mordowanie Azowców. Nic takiego nie będzie miało miejsca.//

  Co to znaczy "planujecie"? Ja też?
  Nie zagalopowałeś się zbytnio kolego?

  Azovcy nie będą "mordowani" tylko sprawiedliwie sądzeni w oparciu o dowody. Jeśli któryś zasłużył na czapę to zawiśnie.
  Wszystko w temacie.

  A ty pisz dalej te swoje bajki z mchu i paproci. Już niedługo będziesz się wstydził.

  • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL

   //A ty pisz dalej te swoje bajki z mchu i paproci. Już niedługo będziesz się wstydził. //

   Więc autor skłania się do tego że to kwestia braku zweryfikowanych informacji a nie barbarzyństwa skrywanego błękitną zbroją ?
   Nie podzielam tego optymizmu a zwłaszcza w zakresie perspektywy odczuwania wstydu.
   Moją uwagę najpierw zwróciła a po tym przeraziła, łatwość z jaką dokonuje się takiej konstatacji : / Zaczną Rosjanie mordować Azowców, Ukraińcy zaczną mordować "orków". /
   Szukam,szukam,szukam i za każdym razem wychodzi mi że człowiek któremu ogranicza się wolność w celu aby przy niekorzystnym rozwoju wypadków dokonać na nim odwetu ,nazywa się "zakładnik". Nie "jeniec" a "zakładni". Zaś ktoś kto bierze "zakładników" nazywa się "terrorystą".
   Kwestią otwartą jest tylko to jak nazywa się człowiek który nie tylko zdaje się nie zauważać pewnych "subtelnych niuansów" ale przychodzi mu to ze zdumiewającą,nieomal wrodzoną,lekkością.

  • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL

   Byłoby bardzo źle, gdyby w sprawie azowców zawarto deal

   • Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL#Alain1952

    //Byłoby bardzo źle, gdyby w sprawie azowców zawarto deal//

    Gdy nie ma kary za zbrodnię to następuje demoralizacja ewentualnych naśladowców i umiera nadzieja na sprawiedliwość dla ofiar zbrodni i wszystkich uczciwych ludzi.
    Tak to odbierają ludzie nie tylko w Donbasie czy w Rosji ale wszyscy normalni ludzie na Ziemi.