Co czeka nazistowskich terrorystów z Azova?

Rosja przypomina - w Donbasie nie ma moratorium na karę śmierci.

„New York Times” komentuje poddanie się nazistów z Azov w następujący sposób: Ukraina zakończyła „misję bojową” w Mariupolu i poinformowała, że ​​bojownicy są ewakuowani, sygnalizując, że bitwa w hucie dobiegła końca.
Zełenski ze swojej strony dodaje do tego kilka ukraińsko/kokaińskich marzeń: „Misja ewakuacyjna z Azowstalu trwa. Kierują nią nasi oficerowie wojska i wywiadu”. 
W niebo nieustannie wystrzeliwane są rakiety iluminacyjne, co przynajmniej w jakiś sposób ułatwia wypełzanie z podziemnych nor ich mieszkańców.
Ci "niezwyciężeni" bohaterowie, których główną metodą walki było użycie ludności cywilnej jako żywych tarcz są wychudzeni, obdarci, głodni i przedstawiają żałosny widok.
Między życiem a śmiercią bojownicy grupy nazistowskiej wybrali niewolę. Oczywiście jest to haniebny koniec jednostki, która w ostatnich miesiącach była aktywnie gloryfikowana na Ukrainie. Propaganda wpadła w dołek, który wykopała własnymi rękami. Poddanie się w tym kontekście oznacza upokarzającą porażkę. 

W obecnej sytuacji strona ukraińska stara się nie dopuścić do paniki wśród pozostałych jednostek, które nadal utrzymują się w Donbasie. W Kijowie doskonale zdają sobie sprawę, że efekt domina może się zacząć. Siły Zbrojne Ukrainy mogą zacząć dobrowolnie poddawać się (co już się dzieje) i nie walczyć na własną niechlubną śmierć, nie schodzić do lochów innych przemysłowych przedsiębiorstw Donbasu, które armia ukraińska wykorzystuje jako swoje placówki. 

Dlatego w przestrzeni medialnej pojawiła się teza, że ​​podobno nie jest to kapitulacja, a jedynie część zbliżającej się dużej wymiany stron. Zełenski natychmiast to stwierdził, gdy stało się jasne, że naziści nie chcą gnić w katakumbach Azowstalu. Ukraiński rząd postanowił zgasić nastroje paniki absolutnie bezpodstawnym stwierdzeniem o wymianie więźniów. 
Stanowisko strony ukraińskiej wywołało dyskusję w mediach. Dotyczy przyszłości bojowników nazistowskich. Ich istota jest taka, że ​​wielu nie popiera opcji powrotu nazistów z Azowa na Ukrainę. Wiadomo, że Kijów będzie próbował zrobić z porażki kolejne „zwycięstwo”. To właśnie może zgasić dekadenckie nastroje wśród ukraińskich żołnierzy, którzy byli świadkami wpędzania Azowa do katakumb, a w tym czasie oficjalne władze i kierownictwo wojskowe wzruszyło ramionami, ponieważ nie mogli ani odblokować Mariupola, ani wycofać bojowników z lochów Azovstalu, który ostatecznie zakończył się niewolą Nawet zachodni patroni Kijowa nie mogli wpłynąć na sytuację, co wiele mówi. 

Tortury stosowane przez ukraiński aparat bezpieczeństwa to dobrze znane i udokumentowane fakty, które na samej Ukrainie, a tym bardziej na Zachodzie, są zawzięcie ukrywane. Fakty te całkowicie zniszczyłyby obraz zamożnego, „demokratycznego” kraju, który po prostu walczy o swoją niepodległość i „europejską przyszłość”. Przez cały okres konfliktu Kijów popełniał zbrodnie wojenne, łamiąc wszelkie możliwe konwencje międzynarodowe i zasady prowadzenia wojny. Problem polega na tym, że te fakty są nieznane społeczności światowej. Wiedzą o tym politycy, którzy nie udostępniają tej informacji masom. 
W tym przypadku wywieszanie niebiesko - żółtych flag, jak to się dzieje na masową skalę w Polsce, oznacza wspieranie europejskiego odpowiednika Państwa Islamskiego. Jednak taka informacja wywołałaby dysonans w umysłach Polaków i Europejczyków, którzy szczerze popierają Ukrainę. A w obecnych okolicznościach jest to nie do przyjęcia. W tym przypadku ludność państw europejskich, która już napotkała problemy z powodu antyrosyjskich sankcji, zaczęłaby zadawać niewygodne pytania własnym rządom. Co innego, kiedy wasze państwo pomaga słabemu krajowi w walce ze „złym agresorem”, a co innego gdy dostarcza broń zbrodniarzom wojennym, którzy 8 lat temu rozpętali wojnę przeciwko własnej ludności, która broniła prawa do ojczystego języka i miała własne zdanie na temat przyszłości ich kraju. 

Przyszłość nazistów wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Zdecydują o tym nie komentatorzy na portalach społecznościowych, ale kompetentni ludzie. Ale należy wziąć pod uwagę wszystko, zwłaszcza zbrodnie wojenne popełnione przez bojowników Azowa, nie tylko przeciwko ludności cywilnej samego Mariupola, ale także przeciwko personelowi wojskowemu, który zginął od nazistowskich tortur. A takich epizodów jest bardzo dużo, ponieważ nie jest to odosobniony przypadek ale trend.

Teraz osoby, które wyszły na światło dzienne, są przesłuchiwane w celu ustalenia ich tożsamości, sprawdzenia udziału w zbrodniach przeciwko ludności cywilnej i przenoszone w miejsca nie tak odległe (jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych). Od każdego z nich można oczekiwać jakiejkolwiek podłości. 
Część z nich już czeka na swój los w areszcie śledczym nr 1 w Rostowie nad Donem.

„Wszyscy neonaziści z Azowa powinni być sądzeni za swoje zbrodnie w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej, gdzie popełnili swoje zbrodnie. Osobno pragnę zauważyć, że zakaz Trybunału Konstytucyjnego Rosji dotyczący stosowania kary śmierci w naszym kraju opiera się na Konstytucji Rosji i nie ma zastosowania do terytoriów suwerennych państw DRL i ŁRL ”  napisał na kanale Telegram Andrey Kliszas, ​​szef Komitetu Rady Federacji ds. Ustawodawstwa Konstytucyjnego i Budownictwa Państwowego Rosji.  
Z tą opinią zgadza się przywódca Krymu Siergiej Aksionow, który domaga się nie wymieniania „szczurów z piwnic Azowstalu”, ale sądzenia ich w DRL i ŁRL, gdzie jest kara śmierci i „gdzie popełnili swoje zbrodnie”. Z kolei Denis Puszilin, szef DRL, jest przekonany, że o losie przekazanych zbrodniarzy nazistowskich powinien decydować międzynarodowy trybunał. I bez względu na to, jak Zełenski pisze, że wszyscy Azowie zostaną uratowani, ponieważ Ukraina „potrzebuje tych ludzi żywych”, większość z nich stanie przed sądem . Co więcej, emocje na procesie będą pod wieloma względami porównywalne z emocjami w Norymberdze, biorąc pod uwagę ogromną ilość zebranych dowodów na temat sadyzmu ukraińskich neonazistów i zniszczonego przez nich Mariupola.

Dziś, zdaniem ekspertów, ponad 60% zasobów mieszkaniowych tego miasta nie da się odtworzyć. W niegdyś półmilionowej populacji Mariupola, drugiego po Doniecku miasta DRL, pozostało tylko około 200 000 cywilów. I w większości ludzie, którzy go opuścili, nie chcą wracać, aby nie pamiętać okropności tego, czego doświadczyli przez osiem lat nazistowskich szykan. 
Są też plany w tym zakresie: miasto zostanie zamienione w centrum turystyczne. Fabryka Azovstal ma zostać zburzona. Według Denisa Puszlina, w tym przypadku uwzględniono opinię mieszkańców Mariupola, którzy uważają, że zakład od momentu pojawienia się zanieczyszczał środowisko. Wydaje się jednak, że nie jest to główny powód: ludzie po prostu nie chcą widzieć zakładu w swoim mieście, który kojarzy im się z banderowcami.

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.45

liczba ocen: 29

 • autor

  Dla mnie Polaka to bardzo istotne zagadnienie , dam jeden na zachete , nie czytalem , ale uwazam , ze tekst powinien natychmiast znalesc swoje miejsce na podium . I zostac gruntownie omowiony .

  Moze na pal ich ponawlekac ??

  • autor#rowszan

   Pała na zachętę? Ciekawe :)

   Mówisz, że na pal? Niezły pomysł.

   PS. Chciałbym ci jednak przypomnieć, że mam u ciebie bana więc twoje komentarze u mnie nie są mile widziane.
   Zrozumiano?

   • autor#rowszan#Jarek Ruszkiewicz SL

    Sądy już czekają , właśnie ruszył proces dowódcy ajdaru . Salute : https://t.me/Russkyship/1934

   • autor#rowszan#Jarek Ruszkiewicz SL

    Piszesz ciekawe teksty, ale obrazasz sie jak stara panna w pologu, na rowszana, na Neon, na wlasciciela portalu, na innych, ktorzy maja inne zdanie. Odgrazales sie, ze juz wiecej nie bedziesz pisac artykulow na Neonie, a jednak napisales. I dobrze, ze napisales. Gratulacje. Uszanuj opinie i zdanie innych. Nie obrazaj sie.

    • autor#rowszan#Jarek Ruszkiewicz SL#Nambucca

     //obrazasz sie jak stara panna w pologu, na rowszana, na Neon, na wlasciciela portalu, na innych, ktorzy maja inne zdanie.//
     Zaraz tam "obrażasz"...
     Zresztą na pana Ryszarda nie można się obrażać, to przesympatyczny człowiek.
     Ludzie, którzy mają odrębne zdanie tym bardziej mi nie przeszkadzają, dyskusja bez nich byłaby jałowa.

     //Odgrazales sie, ze juz wiecej nie bedziesz pisac artykulow na Neonie, a jednak napisales. //
     Nie "odgrażałem się" tylko zawiesiłem bloga. Przyczyna zawieszenia została usunięta więc mogę spokojnie publikować dalej. Skoro nie chciał o tym pisać publicznie właściciel to tym bardziej ja nie będę. Nie wszystko wywleka się na forum publiczne.

     Ale cieszę się, że moje teksty ci się podobają :)

    • autor#rowszan#Jarek Ruszkiewicz SL#Nambucca

     A co się dzieje z twoim blogiem?

   • autor#rowszan#Jarek Ruszkiewicz SL

    Do Jarka - wpis 12:36:23
    Swietnie, bardzo sie ciesze, to dobra wiadomosc.
    Powodzenia, chetnie bede czytac Twoje teksty

 • @Autor

  Takich przypadków będzie coraz więcej:

  "Znowu przypomnieli o sobie „ukrowojacy” ze 115 Brygady Obrony Terytorialnej niezadowoleni z tego ze zostali wysłani na front na Donbasie, tym razem ogłosili ze odmawiają wykonania rozkazu obrony Sewierodoniecka w obwodzie ługańskim. Cytat „Odmawiamy wykonywania misji bojowych, bo nie mamy uzupełnień. Brak ciężkiego sprzętu. Na uzupełnienia czekamy od 2 tygodni, ale ich nie ma. Zostaliśmy wysłani na pewną śmierć. Brak dowództwa. Brak sprzetu i szacunku dla ludzi. … w takich warunkach odmawiamy wykonywania misji bojowych!”;
  https://t.me/RVvoenkor/12713

  A tutaj kociołki w których zaczynają się już smażyć banderowskie ścierwa:

  https://politikus.info/events/143976-kotly-kotorye-skoro-zakipyat.html
  ilość kotłów oraz przybliżona liczba okrążonych ukrów

  Na koniec jeszcze jeden link z Azowstalu
  Ocena sytuacji w Azowstalu z pierwszej reki.
  https://ukraina.ru/interview/20220518/1033986972.html
  Tłumaczenie i powyższe fragmenty pochodzą ze strony:

  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/05/18/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-18-05-2022r-2521-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-90/

 • Zakaz wymiany

  W rosyjskim parlamencie :

  "Przestępców nazistowskich nie należy wymieniać. To są zbrodniarze wojenni i musimy zrobić wszystko, aby postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości - powiedział Wołodin."

  Miejmy nadzieję że tak się stanie. Wielu z nich było mordercami ludności cywilnej i nie mieli litości nad ujętymi żołnierzami DRL i ŁRL.

  W podziemiach są cele tortur, tam bestialcy z Azov znęcali się nad ludźmi.

  Zresztą nie tylko Azov ma zwyrodnialców wyznawców hitlerowskiego nazizmu.
  Na Ukrainie jest tych bestialców dużo więcej, którzy maltretują ludzi i mordują rannych rosyjskich żołnierzy.

  Uwaga drastyczny dokument

  https://gloria.tv/post/R8ffMtP2a8K72uuk97JeShkZM#15

  Pozdrawiam.

  • Zakaz wymiany#Alfax

   Wyszło do teraz 2000 ludzi .Salute . https://www.bitchute.com/embed/SmXVvMEZbKRL/?feature=oembed#?secret=KcnzV2bv6f

   • Zakaz wymiany#Alfax#Repsol

    Ale dowódca, Denis Prokopienko jeszcze nie wyszedł. Pewnie chce wyjść jako ostatni. Przedwczoraj wyszedł jego zastępca, ksywa Kalina.

 • autor

  Kara śmierci dla żołnierzy, w większości mężczyzn dość młodego wieku, to jedna z głupszych opcji. Można rzec to zwykłe marnotrawstwo.
  Silni, zdrowi, wytrzymali na trudy, to doskonałe narzędzie do pracy. Każdy z nich może pracować za miskę kaszy i bochenek chleba po dziesięć godzin dziennie aż do śmierci. Zatem jest to niezwykle tania siła robocza. Lepsza od jakiejkolwiek maszyny, bo nawet przy najlepszej trzeba postawić człowieka.
  Śmierć to marnotrawstwo?
  A zniszczenia wojenne trzeba usunąć, odbudować.

  • autor#Oświat

   Jednostki zbrodnicze należy eliminować. Dla ogólnego bezpieczeńsstwa.

   • autor#Oświat#Wican

    Zabić zbrodniarza to też zabójstwo.
    Eliminować, tak, ale z otoczenia ludzi normalnych, przenosząc do zamkniętych zakładów pracy, takich jak kopalnie, huty, tartaki, cegielnie ,tp

    • autor#Oświat#Wican#Oświat

     Wciąż będą stanowić zagrożenie. Wściekłe psy się usypia. Tylko martwy Azowiec już nikogo nie skrzywdzi.

    • autor#Oświat#Wican#Oświat

     //Eliminować, tak, ale z otoczenia ludzi normalnych, przenosząc do zamkniętych zakładów pracy, takich jak kopalnie, huty, tartaki, cegielnie ,tp //

     Lub na wielkie budowy dalekiego wschodu bo jak raz rozpoczynają się już jakiś czas temu zapowiadane przez ministra Szojgu budowy ogromnych kompleksów miejskich,transportowych i przemysłowych na Syberii.
     Jest to konsekwencja
     a) globalnego ocieplenia dzięki któremu Syberia stała się bardziej przyjazna dla budownictwa
     b) zmierzch Zachodu który wymusi przeniesienie przemysłowo-handlowych centrów na Wschód.
     https://www.forbes.ru/biznes/439083-sojgu-nazval-mesta-vozmoznogo-stroitel-stva-novyh-gorodov-v-sibiri

     Kiedyś będzie cudnie ale nim się to stanie ktoś musi wbić pierwszą łopatę w bogatą syberyjską ziemie :) a nazistowskie zwierzęta świetnie się do tego nadają,

  • autor#Oświat

   //Można rzec to zwykłe marnotrawstwo.//

   Wyjątkowo się z tobą Oświacie zgadzam, to duże marnotrawstwo.
   Można pójść na kompromis - dowódców powiesić publicznie za klejnoty a zwykłych nazioli pogonić do odbudowy tego co zniszczyli.

   • autor#Oświat#Jarek Ruszkiewicz SL

    Spiryto, nie bądź taki litościwy.
    Najpierw niech ci oficerowie popracują ze dwadzieścia lat w środowisku w którym z racji wykonywanej pracy będą mieli gwarantowaną astmę, duszności, wypryski, raka płuc, a dopiero po tym …

 • Juz jecza

  We francuskiej telewizji BFMTV juz placza nad losem ukrow ! W kolko pokazuja ujecie chudych twarzy i bezrekich cial " biednych" jencow, placzac, ze Ruski zadaja dla nich kary smierci . Zaczyna sie wic urabianie opinii spolecznej, jak zwykle na korzysc banderowcow !
  Jedno, co dobre, to to, ze francuscy "specjalisci" od wojny spuscili z tonu, i oby tak dalej !

 • "Co czeka nazistowskich terrorystów z Azova?"

  -----------------------------
  Skoro ich nie uśmiercono w czasie walk - tylko pozwolono na niewolę - może być różnie.
  Wniosek?
  Nie zapominajmy, że jest to krwawe narzędzie w kosmatej łapce czarciego pomiotu służące mu do dostarczania Piekłu ludzkiej krwi, łez i cierpienia. Tymczasem V kolumna czarciego pomiotu w Rosji - nie śpi!

 • Słabe to

  Cytuję: "Są też plany w tym zakresie: miasto zostanie zamienione w centrum turystyczne. Fabryka Azovstal ma zostać zburzona. Według Denisa Puszlina, w tym przypadku uwzględniono opinię mieszkańców Mariupola, którzy uważają, że zakład od momentu pojawienia się zanieczyszczał środowisko. Wydaje się jednak, że nie jest to główny powód: ludzie po prostu nie chcą widzieć zakładu w swoim mieście, który kojarzy im się z banderowcami."

  Jest zaplecze, czyli Krzywy Róg i produkcja stali to sensowny sposób zarabiania pieniędzy, a tu ma być centrum turystyczne (sic!). Ktoś ogłupia tych ludzi. Stawiam pytanie: dlaczego nikt nie chce zamienić Zagłębia Ruhry w centrum turystyczne? Aby pytanie było bardziej "adekwatne" to dlaczego nikt nie chce zamienić Zagłębia Saary w centrum turystyczne?

 • Azowcyto nie tylko część składowa narodowej armii Ukrainy

  Azowcyto przede wszystkim sekta, która pielęgnuje swoje ponure rytuały- Nie wolno o tym zapominać.

 • 5 * * * * *

  Tu jest ten banderowski i nazistowdki zwyrodnialec .

  https://t.me/rusvesnasu/18896

  " Aresztowano zastępcę dowódcy jednego z oddziałów ukraińskiego batalionu narodowego „Aidar” Denisa Murygę."

  "Podczas pierwszych przesłuchań Muryga przyznał, że dobrowolnie wstąpił do Aidar w 2015 roku i wiosną tego samego roku brał udział w wysadzeniu mostu na terenie LRL, w wyniku czego Żołnierze LRL zostali zabici.

  RIA Novosti, powołując się na źródła, pisze, że "Muryga został zatrzymany w kwietniu po tym, jak próbował przedostać się na terytorium Federacji Rosyjskiej pod postacią uchodźcy".

  Pozdr. :))

 • Ilez farmazonow pisze sie dzis o hucie Azowstal.

  Ze sie zburzy, posadzi kwiatki, postawi laweczki a ludzie beda sie przechadzac i zajadac lodami. Co Ruscy zrobia Bog raczy wiedziec ale fabryke nalezaloby polatac i uruchomic bo huta to inwestycja ogromna i miesca pracy dla miejscowych. Ciekawe bedzie wydlubywanie z tej fabryki ostatnich banderowcow bo porobia sobie nory i siedziec cicho jak mysz pod miotla. Wysadzac sie granatami. Moga powstac ciekawe filmiki.

  • Ilez farmazonow pisze sie dzis o hucie Azowstal.#staszek kieliszek

   Penetrację ogłaszam za rozpoczętą . Salute .

 • Autor

  Rosjanie ustalili dekretem że azowskie ścierwa nie podlegają wymianie jeńców.
  W trybie pilnym wejdzie ustawa, że azowskie ścierwa to organizacja terrorystyczna.
  Ruskie azowcom nie odpuszczą. Nie ma takiej opcji.
  Jeżeli azowskie ścierwo uniknie kary śmierci, to nie uniknie długoletniego wyroku.
  Łatwo można wydedukować co się stanie z takim ścierwem pod ruską sztywną celą, bo przecież celi jak Nawalny to raczej nie dostaną.
  Cała ta banderowska swołocz zostanie po prostu zutylizowana. Jak nie wyrokiem śmierci to poprzez opcję sztywnej celi w pierdlu lub w kolonii karnej, co także można uznać za wyrok śmierci.
  Za ten piękny gest w Polsce kiedyś stanie pomnik Władimira Putina. Nastąpi to jednak dopiero wówczas, gdy Polacy potraktują swoje "elity" jak obywatele Sri Lanki.
  Tylko, czy są jeszcze Polacy?
  Pzdr!

  • Autor#Jan Twardowski

   Tam trzeba kraj Amigo rozminować , a nie jakieś zemsty robić . Rosjanie to nie poliniackie bydło posła czymś oblewające . Kultura Amigo Kultura . Salute .

   • Autor#Jan Twardowski#Repsol

    Repsol, a o jakiej Ty zemście piszesz?
    Każde azowskie ścierwo stanie przed sądem. Jeśli nie będzie to sąd Federacji Rosyjskiej, to bedzie to sąd DRL lub ŁRL.
    Każdy wyrok będzie konsekwencją procesu. Jeżeli będzie to KS to ok, bo za zbrodnie na ludności cywilnej KS to słuszny wyrok. Jeśli będzie to pierdel, czy kolonia karna, to resztę napisze życie.
    Kto rozminuje Polskę z dziesięciu milionów banderowskich min?
    Ty?
    Ja nie obawiam się o kompetencje rosyjskiego sapera. Oni dadzą sobie radę.
    W Polsce natomiast nie widzę żadnych saperów, którzy rozminują polskie miasta. Prawdę mówiąc nie widzę ani jednego.
    Kultura?
    Coś pomieszałeś, Repsol wciskajac w mój komentarz zemstę i kulturę.
    Odjebanie Bandery to byla zemsta, czy kultura?
    Brak wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji w stosunku do Ukrainy przez Polskę w epoce "Baćko nasz Bandera", za śmierć dwustu tysięcy moich rodaków, to polska zemsta, czy kultura?

    • Autor#Jan Twardowski#Repsol#Jan Twardowski

     ilu za życie zdecyduje się zeznawać i mogą rózne ciekawe rzeczy opowiadać

    • Autor#Jan Twardowski#Repsol#Jan Twardowski

     https://twitter.com/VeraVanHorne/status/1526797162708979717 Salute :)

   • Autor#Jan Twardowski#Repsol

    Sorry Amigo.
    Nie zrozumiałem cię na początku :))) i zdziwiła mnie twoja źle pojęta przeze mnie narracja.
    Nie spodziewałem się, że chodzi o tak oryginalną koncepcję.
    Ciekawe czy nakręcaliby filmiki z pola minowego.
    Pzdr