Co przyniesie wojna na Ukrainie?

Rosja ​​broni nie tylko swoich granic, ale także powstrzymuje ludobójstwo i pogromy na wschodniej Ukrainie, teraz niezależnych republikach Ługańska i Doniecka.

Ukraińcy walczą nie o wolność czy demokrację, zrezygnowali z tego w 2014 roku, kiedy USA przejęły kontrolę nad krajem za pośrednictwem Poroszenki, a później Zełenskiego.

Nie podzielam żadnych wartości z elementem nazistowskim na Ukrainie ani niezliczonymi nazwami ulic i pomnikami poświęconymi sympatykom nazizmu ostatniego stulecia.

Dlaczego większość Europy opowiedziała się po stronie kraju, który promuje nazizm, kraju, który wraz z USA niedawno głosował przeciwko rezolucji ONZ o uderzeniu w nazizm we wszystkich jego formach na całym świecie?

Dlaczego przez ostatnie osiem lat nie odbyło się żadne nadzwyczajne spotkanie ONZ  w sprawie kontynuowania ludobójstwa przez ukraińskie bataliony nazistowskie na ludności wschodniej Ukrainy?

Mogę powiedzieć, że interesy UE na Ukrainie i interesy NATO na Ukrainie doprowadziły do ​​tego, że przymykali oczy na pogromy i ludobójstwo na wschodniej Ukrainie, innymi słowy, mieszkańcy Donbasu nie mają znaczenia.

Dla USA zmiana reżimu w Rosji nie jest głównym celem. W strategii długoterminowej jest to nadal dla nich teoria Mackindera Heartland –  „kto chce rządzić światem, musi rządzić Eurazją; a jeśli to nie jest możliwe, musi uniemożliwić innym rządzić tym, i musi zapobiegać zbyt bliskiej współpracy tamtejszych krajów”.

Polityka zagraniczna „światowych przywódców” USA od co najmniej 1945 roku zaczyna mieć sens (w najbardziej cyniczny, perwersyjny, masowo-morderczy sposób) patrząc z tego punktu widzenia. Przegrałeś jakąś (bezpośrednią lub zastępczą) wojnę tu i tam i tam i tam? Nie ma znaczenia; liczy się zakłócanie pokojowego sąsiedztwa krajów (niech się nienawidzą przez dziesięciolecia), ogólne zahamowanie rozwoju gospodarczego krajów (biedna ludność przysparza problemów swoim własnym krajom i sąsiadom) i niech Raytheon, Lockheed Martin, Blackwater/ Academi i inni osiągają z roku na rok ogromne zyski, uzupełniając sprzęt utracony przez wojsko USA.

Z tej perspektywy i tylko dla krótkoterminowych konsekwencji USA już wygrały konflikt na Ukrainie, w który wpędziły Rosję; rzeczywisty wynik konfliktu nie ma przy tym żadnego znaczenia.

Przez następną dekadę, prawdopodobnie dłużej, współpraca Rosji i Europy (no cóż, tej części Europy, której nie ma w Rosji...) zupełnie nie wchodzi w grę. Zamiast tego musimy zwrócić się do naszego starszego brata USA, który z przyjemnością sprzeda nam wszystko, czego nie możemy już kupić w Rosji (oczywiście za cenę i tylko wtedy, gdy jest dostępny w wystarczających ilościach) i uniemożliwić nam wpadanie na takie głupie pomysły jak współpraca z Eurazją.

Oczywiście nie zatrzyma to ani BRICS (są wystarczająco duże, że poradzą sobie bez półwyspu europejskiego), ani nie zatrzyma upadku USA (tylko trochę go spowolni). Ale dla większości obywateli UE+ nadchodzące lata nie będą co najmniej przyjemne. Poza Ukrainą największym przegranym tej wojny jest UE.

Rosja zdecydowała się na wojnę gospodarczą. Z ekonomicznego punktu widzenia Stany Zjednoczone są pasożytem – większość amerykańskiego PKB jest wypełniona drogimi przedmiotami (mieszkania, opieka zdrowotna i ubezpieczenia, edukacja uniwersytecka, nieruchomości komercyjne). Kolejnym ciężkim komponentem jest sprzęt wojskowy i oprogramowanie - nieprzydatne z ekonomicznego punktu widzenia. Tymczasem Rosja ma nadwyżkę budżetową i konserwatywną gospodarkę: wydobycie surowców naturalnych, produkcję chemiczną (nawozy) i inną. Jeśli Rosjanie wstrzymają eksport towarów i nawozów na zachodnie rynki tylko przez trzy miesiące, a potem zażądają płatności w złocie – gospodarka światowa upadnie. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie zrobili.


Zapraszam do czytania postów nie publikowanych na NEon24.pl  https://kurier-poranny.blogspot.com/

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 23

 • Po tej notce

  usunięto moje konto na żydowskiej jaczejce szalom24
  Jak widać qrvy żydobanderowskie boją się prawdy.


  To było do przewidzenia bo to nie pierwsze konto na szalomie likwidowane przez chazarską jaczejkę udającą "polaków". I tak byłem zdziwiony, że tak długo dają mi spokój :)
  Dlatego wcale mnie nie dziwi ostatni atak na NEon,
  Internet jest coraz bardziej kontrolowany przez polskojęzyczne żydobanderowskie mendy.
  Po tym co się dzieje na granicy "polsko" - UPAdlińskiej widać wyraźnie, że już jesteśmy obywatelami trzeciej kategorii. Na drugą pozycję wskoczyli UPAdlińcy.

  Tutaj też należy przeprowadzić czystkę, tylko czy p. Opara już do tego dorósł?
  Czy dalej chce dawać miejsce wszystkim, także polskojęzycznym?

  Ale mam także dobrą wiadomość, wejścia na mojego bloga https://kurier-poranny.blogspot.com/ ciągle rosną. Wczoraj miałem 3 419 unikalnych wejść :))

  • Po tej notce#Jarek Ruszkiewicz SL

   Byłem tam po długiej przerwie w skutek przyblokowania Neonu, powodowany ciekawością.
   Cóż mogę radzić w zaistniałej dla Pana sytuacji?
   Wziąć kąpiel i zapomnieć.
   Ja osobiście ciężko doświadczyłem tej Salonowej erupcji a zwłaszcza w komentarzach.
   Mnie kąpiel pomogła.

   • Po tej notce#Jarek Ruszkiewicz SL#Andrzej Obserwator

    Ja nie mam z tym żadnych problemów :))
    Wiem doskonale co to za miejsce i kto jest tam promowany.
    Jak zakładam nowe konto to wiem, że nie potrwa to długo. Tym razem trwało wyjątkowo długo :)

  • Po tej notce#Jarek Ruszkiewicz SL

   Rosjanie popełnili błąd pijarowy. Każda operacja wojskowa powinna mieć jakąś ładną nazwę. Na przykład taką poetycką: „Świt Odysei” (atak na Libię) albo „Białe Skrzydło” (rżnięcie ludności w Wietnamie).
   Ewentualnie „Allied Force” (Sprzymierzona Siła) czyli trzymiesięczne bombardowanie Jugosławii, cyt. za Wiki: NATO przeprowadziło łącznie 13 tys. nalotów, przypuszczalnie pozbawiając Jugosławię jedną trzecią potencjału militarnego. To jest misja stabilizacyjna/pokojowa jak analogiczne USraelskie/ISISraelskie w Afganistanie, Iraku i reszcie napadniętych, przepraszam zpokojowanych. Choć jest drugie dno. Te dno, to wspólny etniczny mianownik dla podżegaczy do wojen, w której goje płacą krwawią, majątkiem i czarnymi perspektywami na przyszłość, a koczownicze pasożydy umacniają swoje wpływy tucząc się na krzywdzie ofiar…

 • Bułgarski premier Kirył Petkow powiedział,

  że Sofia zdecydowała się dostarczyć Ukrainie 16 samolotów MIG-29. Ukraińscy piloci mogliby podobno wykonywać loty bojowe z terenu Polski.
  Inicjatywie sprzeciwił się minister obrony kraju Stefan Janew. Powiedział, że to wciągnie Bułgarię w wojnę z Federacją Rosyjską. USA/NATO domagały się jego dymisji a premier go wyrzucił.
  Między innymi Polska i Słowacja są gotowe zaopatrywać Ukrainę w myśliwce. 28 lutego ukraińscy piloci z Iwano-Frankiwska pojechali do Polski po myśliwce MiG-29.

  Pytanie brzmi, gdzie zabiorą ich na Ukrainę, skoro prawie wszystkie lotniska na Ukrainie zostały zniszczone przez rosyjskie ataki?

  Gdy tylko obce samoloty bojowe wejdą na Ukrainę, by wycelować w siły rosyjskie, rosyjskie pociski prawdopodobnie uderzą w zagraniczne lotniska, tym samym uderzając w terytorium NATO.
  Tak mogłaby się rozpocząć III wojna światowa.
  Pogratulować "naszym" zarządcom...

  • Bułgarski premier Kirył Petkow powiedział,#Jarek Ruszkiewicz SL

   ...zarzadce...widze,ze dowcip ci sie wyostrzyl!....:))

   dobre zarzadce...
   https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/bez_tytulu_17.png?itok=u7PFs6vR

   zle zarzadce...
   https://bacologia.files.wordpress.com/2020/06/biale-kapelusze.jpg?w=632

   ...a moze na odwrot - zmiana retoryki?...

   ......a w tivi - strzylajom - bombki leca - budynki/ponoc/ sie wala - WSZYSCY - maja grozne miny - a tu cichcem....wprpwadzaja obowiazek "szczepien"!!...fest - nie!!...

   cyt...

   SPRZECIW SPOŁECZNY

   My Naród Polski, działając na podstawie art. 63 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej niniejszym składamy skargę, a jednocześnie wniosek o natychmiastowe zgłoszenie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie art. 19 Konwencji wiedeńskiej z dnia 23 maja 1969 r. (Dz.U. 1990 Nr 74, poz. 439) O prawie traktatów, sprzeciwu do negocjowanego Międzynarodowego traktatu w sprawie profilaktyki i gotowości pandemicznej.

   W przypadku trudności proceduralnych w złożeniu sprzeciwu, wzywamy nasz Rząd do odwołania udzielonego pełnomocnictwa i wystąpienia ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

   Podpisz petycję

   Podpisując, upoważniam Radca Prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź /ta co lomot dostala "pod palami"...tego - posterunku!/do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii....

   https://www.petycjeonline.com/nie_dla_traktatu_who

  • Bułgarski premier Kirył Petkow powiedział,#Jarek Ruszkiewicz SL

   "Inicjatywie sprzeciwił się minister obrony kraju Stefan Janew."

   Jak nie zwieje do Rosji, to zaraz spotka "seryjnego"...
   Obym nie wykrakał.

 • To straszne ale w pewnym sensie to dobrze.

  Ci co mieli "nosa" już lata temu czuli ku czemu zmierza ta "zachodnia wybujała demokracja",że głupków uwodzi się pięknymi hasłami po to aby zapędzić ich w taką niewolę jakiej nie przewidzieli nawet futurolodzy.
  Dzięki wydarzeniom ostatniego tygodnia nawet ci mniej spostrzegawczy mają okazję "odzyskać przytomność".
  Ona wprawdzie już nie zdoła zmienić rzeczywistości ale może odmienić "wewnętrzną przestrzeń" ozdrowieńców.Ma to duże znaczenie gdyż jak sądzę mamy do czynienia z jakimiś wydarzeniami o charakterze metafizycznym a w taką rzeczywistość lepiej wchodzić już z wyraźnym rozeznaniem co dobre a co złe.

  Zamordyzm już zaczyna dosięgać tych którzy przed laty sami zapuścili jego mechanizm.To absolutnie klasyczny scenariusz.

  Publicysta "Sieci" zrywa współpracę. Wszystko przez wywiad z ambasadorem Rosji
  https://wiadomosci.wp.pl/publicysta-sieci-zrywa-wspolprace-wszystko-przez-wywiad-z-ambasadorem-rosji-6742273751321088a

 • To by dopiero było

  "Jeśli Rosjanie wstrzymają eksport towarów i nawozów na zachodnie rynki tylko przez trzy miesiące, a potem zażądają płatności w złocie – gospodarka światowa upadnie"

  Aj waj. - To już trzeba by zalegalizować "mowę nienawiści" anty- narodowi rosyjskiemu -w stylu jakim ostatnio błysnął @GPS.
  Zaraz by się we wszystkich mediach i z wszystkich trybun odezwali naśladowcy rzecznika rządu jaruzelskiego Jerzego Urbana, że przecież rząd się wyżywi (po polsku "przeżywi"), a głodne będą biedne dzieci. (o prawdopodobnym zaplanowanym przez globalistów wielkim głodzie nie wspominając,o zachodnich rezerwach złota zresztą też).

 • @ Autor

  "Dlaczego większość Europy opowiedziała się po stronie kraju, który promuje nazizm, kraju, który wraz z USA niedawno głosował przeciwko rezolucji ONZ o uderzeniu w nazizm we wszystkich jego formach na całym świecie?"

  Dlatego, że większość Europy jest zmajdanowiona. Zachód został skutecznie zmajdanowiony dwiema wojnami (chociaż niektórzy jak np de Gaulle, próbowali się jakoś przeciwstawiać), a kraje b. Bloku Wschodniego "jesienią ludów" z "solidarnością" i radiem "wolna" Europa na czele. A jak ktoś wierzgał to, go hakowano lub wysyłano "seryjnego" czy inne gladio. I teraz wszyscy śpiewają z jednego klucza. Poza Baćką ;-) No i trochę Orbanem.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!

 • @ Wszyscy

  "Tymczasem Rosja ma nadwyżkę budżetową..."

  Zbrodnia! Zbrodnia! Aj! Waj! ;-DDD

 • mierz miarą odpowiednią co innego 5 banderowców

  a co innego przywódca który przestudiował main kamf i zaczą głosic ze taki kraj jak ukraina nie istnieje

  • mierz miarą odpowiednią co innego 5 banderowców#michalm12345

   Co to jest ? ' main kamf " mikrocefalu , tylko pytam ?. :)))

 • "Co przyniesie wojna na Ukrainie?"

  -----------------------
  Nie zapominajmy, że to tylko nowy front na tej wojnie czarciego pomiotu z ludzkością. Inne fronty wcześniej otwarte - też nie próżnują - chociaż w czarcich mediach o nich się nie mówi.
  Wniosek?
  Putin i Rosja nie jest ponad czarcim pomiotem - bo niby jakim cudem - więc wszystko pójdzie zaplanowanym przez czarci pomiot - torem - gdzie głównym wrogiem czarciego pomiotu - jest ludzkość w ogóle. Ludzkość zamknięta w globalnym obozie koncentracyjnym - KL GLOB.

 • Co JUŻ PRZYNIOSŁA - w 6 dni zaledwie! - wojna na Ukrainie?

  Do Polski ściągnięto już 350 tysięcy UCHOŹCÓW GŁÓWNIE Z ZACHODNIEJ UKRAINY. Bo z Kijowa już nie, bo droga zeń na zachód ZAPCHANA ROSYJSKIM SPRZĘTEM WOJSKOWYM. A zanim "ruskie" pojawią się pod Lwowem, to potrwa chyba Z MIESIĄC. Jeśli w ogóle będzie im się CHCIALO tego dokonać. Mają ku temu ZA MAŁO "kontraktowego" wojska.

  A więc w Polsce JUŻ SIĘ BUDUJE NOWY NARÓD UKRO-POLSKI. Nic przyjemnego, sądząc tylko PO JAKOŚCI JĘZYKA CHAMÓW, którym Ukry się posługują.

  I pod drugie, to już zauważył Thierry Meyssant na www.voltairenet.org: CALA ŚRODKOWA EUROPA ZOSTAŁA NAGLE NASYCONA WOJSKAMI USA. Toż to przecież najzwyczajniejsza NIEWIDZIALNA OKUPACJA PRZEZ US ARMY, w szczególności 13 krajów tak zwanego MIĘDZYMORZA. Z tego tylko Węgry Urbana, jak dotąd się wyłamują.

  Wystarczy na dzisiaj?

  OT, i TO JEST TO CO PRZYNIOSŁA NAM "NIBY WOJNA" NA UKRAINIE.

  • Co JUŻ PRZYNIOSŁA - w 6 dni zaledwie! - wojna na Ukrainie?#Berkeley72

   B72 - ty tak na poważnie czy sobie z nas jaja robisz ?
   KST

 • Pytanie retoryczne do Autora !

  Jarku, jak już Rosjanie wkroczą do Polski to czy będziesz do nich strzelał ?

  • Pytanie retoryczne do Autora !#Nibiru

   Zadajesz coraz głupsze pytania ale odkąd wiem, że mieszkasz w "Północnej Ameryce" (ile czasu?) to już nic mnie nie dziwi.
   Po co mieliby tu wejść? Oni nawet na UPAdlinie nie zostaną. Zrobią porządek i wrócą do domu.
   Tu, jak już, wejdą UPAińcy z jednej a Szwaby z drugiej strony.
   A twoich kumpli z "Ameryki Północnej" już mamy w środku.

   PS. Mam wielką prośbę - nie pisz więcej do mnie albo koło mnie takich durnych komentarzy. Bo to, że posługujesz się poprawną polszczyzną to jeszcze nie znaczy, że masz coś ważnego do powiedzenia. A ja nie jestem gówniarzem, żebyś sobie jaja robił. Zapamiętaj to.
   Idzie czas czystek :)))))

  • Pytanie retoryczne do Autora !#Nibiru

   Nie mogę bo dziadka broń zabrali , a takich układów jak oni nie mam . https://defence24.pl/okretowa-armata-przemycana-z-ukrainy-do-polski-realne-zagrozenie

 • W USA rzad wydal nowe zasady na czas wybuchu nuklearnego.

  Nalezy sie dowiedziec gdzie panstwowy schron jest. (Dowiedzialem sie: w moim miescie 200K nie ma takiego.) Nalezy miec po 2 maseczki na osobe, plyn do odkazania rak, trzymac dystans socjalny na 6 stop a jak ktos zle sie czuje i mysli, ze ma kowida to ma zadzwonic na 911. Przed przybyciem karetki chory ma zalozyc maseczke. Nalezy sluchac rzadowych komunikatow z mediow. Myslicie ,ze sobie jaja robie? Nie robie. Sprawdzcie sami:
  https://www.ready.gov/nuclear-explosion

  • W USA rzad wydal nowe zasady na czas wybuchu nuklearnego.#staszek kieliszek

   Jak widać governiaki to pewniaki, pewni, że przeżyją, mimo, że Putin zapewniał, że będą pierwsi do spopielenia.

 • Wojtuś Cejrowski otrzeźwiał !!!

  Zaskakujące słowa Cejrowskiego

 • oni lezą na stole w jałcie i idą do chin i tyle

  Przez następną dekadę, prawdopodobnie dłużej, współpraca Rosji i Europy (no cóż, tej części Europy, której nie ma w Rosji...) zupełnie nie wchodzi w grę