Dlaczego możliwe są wojny w dzisiejszych czasach?

Wojny towarzyszą rodzajowi ludzkiemu od zawsze, wiem, to truizm ale od tego wypada zacząć.

Wydawałoby się, że w czasach zaawansowanych technologii, cudów w dziedzinie masowej komunikacji wszelkie kwestie sporne mogą być natychmiast rozwiązywane. Dlaczego tak się nie dzieje? Przecież, jak pokazały ponad dwa lata "pandemii" można siedzieć wygodnie w swoim gabinecie i decydować o losach świata. A jednak nie...

Wspomniana wyżej masowa komunikacja - Internet, media tradycyjne są jednym z powodów, że wojny jednak istnieją. Powodem jest łatwość manipulowania całymi społeczeństwami. "Pandemia" pokazała, że istnieje jeden ośrodek, który zarządza propagandą "wolnego świata". Każda planowana awantura wojenna poprzedzona jest medialnym ostrzałem "artyleryjskim", który ma urobić opinię publiczną. Starczy przypomnieć tylko wojny wywołane przez USA/NATO w ciągu ostatnich lat - bombardowanie Serbii, napaść na Irak, Afganistan, Libię, Syrię, Somalię i in. 

Te wojny przechodziły bez większego echa bo społeczeństwa były odpowiednio "przygotowane" i wiedziały z wyprzedzeniem, że w Afganistanie chodzą luzem ci, którzy zburzyli WTC, że w Iraku jest krwawy dyktator gazujący własny naród i zagrażający światu "bronią masowego rażenia". Każda taka agresja USA i ich wasali przechodziła bez echa...

Teraz jest podobnie, z tym że cała machina propagandowa skierowana jest na "obronę pokoju" bo zły "bandyta" Putin upomniał się o żywotne interesy swojego państwa. Żeby była jasność - Ukraina mogła uniknąć wojny. Starczyło wypełnić podpisane w 2015 roku zobowiązania i przestać mordować ludność cywilną Donbasu. Nie zrobili tego i teraz słusznie mają wojnę. Osiem lat cierpliwości Rosji to o kilka lat za dużo.

Dopóki masy będą pozwalać sobą manipulować to nic się nie zmieni. Na propagandę idą naprawdę kolosalne środki i jak widać nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Oczywiście z punktu widzenia Ustawiaczy Świata.

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 8

 • Czyżby?

  "Wspomniana wyżej masowa komunikacja - Internet, media tradycyjne są jednym z powodów, że wojny jednak istnieją. Powodem jest łatwość manipulowania całymi społeczeństwami. "
  To już tylko następstwo.
  Powodem/przyczyną jest to pęknięcie w człowieku czyli zło jakie w nim się potrafi ujawnić.
  Skąd więc się bierze to "zło"?

 • No dobra

  ... ale tak na dobrą sprawę, Ty i JA, każdy z nas jest po części propagandystą... Wiesz o tym. :) i... świadomie bierzesz odpowiedzialność, prawda? :)

  ech, dosyć biadolenia. Wojna, skoro już się zaczęła to znaczy, że przez niektórych jest wygrana, przez innych przegrana, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

  szkoda tylko, że tak łatwo ulega się PROPAGANDZIE... ale cóż, ma swoje "uroki" tego na pewno nie można jej odmówić:

  Sam dobrze wiesz jak trudno odkleić "ryj" od "ekranu" ... :)

  No dobra, o nałogach pogadamy po wojnie. Oby Bóg Cię nie opuścił!
  Pozdrawiam

 • Nato wobec

  https://www.dw.com/pl/nato-uruchamia-plany-obronne-dla-wschodniej-flanki/a-60899136


  NATO
  NATO uruchamia plany obronne dla wschodniej flanki

  W odpowiedzi na rosyjską inwazję NATO uruchamia swoje plany obronne dla Europy Wschodniej – zakomunikował dziś w południe sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

  NATO Generalsekretär Jens Stoltenberg

  Stoltenberg... czyli lemur zwany rollo

  have a question:
  Do you really want to eliminate/ eradicate Russia from the world?

  • Wojny dzisiaj są wynikiem braku zaufania i wynikiem zdrady włożonego zaufania.#Anna-PK

   Pani żyje w poprzedniej epoce. lodowcowej, jak Brzeziński. Wolna Europa to przeszłość, proszę o tym nie zapominać.

    • Wojny dzisiaj są wynikiem braku zaufania i wynikiem zdrady włożonego zaufania.#Anna-PK#JimA#Anna-PK

     Proszę nie zgrywać większej idiotki niż Pani jest. Pani opinie kształtuje fryzjer/ka. Lepiej zatrudnić ogrodnika do włosów.

  • Co jest lepsze: Rosja czy USA?#GPS

   trzeba być geniuszem by w tak maksimum słowach wypowiedzieć tak minimum myśli

 • I tak masz u mnie przechlapane

  Tym razem za najeżdżanie na Waszczykowskiego. Mniemam, że dlatego, że stwierdził, iż banderowska Ukraina nie wejdzie do UE.

 • Przerazajace ...

  Przerazajace jak obecnie caly " wolny i demokratyczny " swiat uwzial sie i ujada na Rosje, Putina i Lukaszenke . Tu u mnie strach wlaczyc radio lub telewizor , bo zaraz rozlega sie jazgot wscieklych dziennikarzyn z lzymediow o "agresji, porazkach, okrucienstwie, bezwzglednosci " ohydnych Rosjan. Biedne ukrainskie matki i zony placza, skarza sie poprawnym francuskim na podlosc Rosjan!
  To jest wojna informacyjna, najgorszy sposob manipulacji oglupialego narodu , ktory napuszcza sie na przeciwnika niczym janczara na podbity lud !
  To jest nieomal wojna swiatow ; dobra i zla!
  To jest nagorsza z manipulacji ,gra na naszych odczuciach i sentymenach
  - i trzeba naprawde duzej wiedzy i ludzkosci , zeby nie dac sie omamic tanim chwytom i jak ta owca zagonic do obozu klamstwa i zla .