Zbliża się moment prawdy w konfrontacji Zachodu z Rosją

Ciekawa analiza Luciano Lago. Zapraszam.

Prowokacje Imperium Anglo-USA można znosić przez pewien czas, ale w końcu kończy się cierpliwość.
To jest dokładnie to, co najważniejsi przywódcy polityczni i wojskowi Rosji próbują przekazać Waszyngtonowi w bardzo mocnym przesłaniu, które pochodzi nie tylko od prezydenta Putina, ale także od jego wiceministra spraw zagranicznych Siergieja Riabkowa i innych przedstawicieli prezydenckiej świty.
 
Sytuacja przekroczyła poziom alarmowy a eskalacja przemocy ze strony reżimu kijowskiego, podżegana i wspierana przez USA i NATO, pokazuje, że z Waszyngtonu płynie dyrektywa o rozszerzeniu wojny i zaangażowaniu Rosji.
W tym kontekście dostawy broni na Ukrainę podwoiły się i wszystko wskazuje na to, że amerykańscy stratedzy zaplanowali wojnę proxy przeciwko Rosji, w której reżim kijowski odgrywa przypisaną rolę prowokatora. Celem Waszyngtonu jest ugrzęźnięcie i zniszczenie Rosji w długotrwałym konflikcie, który byłby analogiczny do tego, co stało się z Afganistanem dla starego Związku Radzieckiego.
 
To wyjaśnia ogromny wzrost dostaw broni, które Pentagon kieruje na Ukrainę przez Rumunię i Bułgarię, kraje już używane jako pomosty w czasie amerykańskich wysiłków zmierzających do destabilizacji Syrii, w wojnie zastępczej mającej na celu obalenie reżimu. Nawet w tym przypadku broń była wysyłana stamtąd z wykorzystaniem dużych zasobów znajdujących się w tych krajach nadzorowanych przez CIA. Wspierając armię ukraińską, Anglicy, Amerykanie i Kanadyjczycy wysłali na Ukrainę tysiące żołnierzy przebranych za doradców wojskowych i umieścili dziesiątki bombowców myśliwskich F-15 w okolicznych bazach, aby zapewnić sobie strefę bezpieczeństwa. Prawdopodobnie ten wzrost sił i przygotowań, najwyraźniej zdeterminowany masową akumulacją wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą można by pomylić z planem obronnym ale w rzeczywistości tak nie jest.
 
Stany Zjednoczone dążą do stworzenia szansy, iskry do wybuchu konfliktu między Ukrainą a Rosją, który byłby planem wymyślonym przez amerykańskich strategów, by wciągnąć Rosję w konflikt, do którego nie wejdą USA i NATO zapewniając jedynie broń i pomoc logistyczną sojusznikowi i partnerowi z Kijowa. Pomoc USA dla Ukrainy kosztowała już 2,5 miliarda dolarów w dostawach i jest bliska osiągnięcia, a nawet przekroczenia 4 miliardów dolarów. Warto spróbować zneutralizować głównego wroga hegemona amerykańskiego na wschodniej flance Europy i utrzymać stary kontynent w statusie amerykańskiej kolonii zaangażowanej w gry wojenne Imperium, dziś z Rosją, jutro z Chinami.
 
W rzeczywistości trwający konflikt w Donbasie jest już wojną zastępczą przeciwko Rosji i jest to wojna, która nigdy się nie skończyła ale w rzeczywistości nasiliła się w ciągu ostatniego roku poprzez wtargnięcia i bombardowania, obecnie codziennie, na cele cywilne takie jak domy mieszkalne, szkoły, infrastruktura republik Donbasu z nieuniknionymi ofiarami cywilnymi. Ukraina nie respektuje podpisanych w 2015 roku porozumień mińskich, które miały zakończyć konflikt i uznać znaczną autonomię secesjonistycznych republik, w których zamieszkuje etniczna ludność rosyjska.
 
Jednak ta lokalna wojna już nie wystarcza i plan amerykańskich strategów polega na pogłębieniu konfliktu poprzez zmuszenie Rosji do interwencji. Waszyngton powołuje się na fakt, że Rosja nie mogłaby porzucić setek tysięcy obywateli z rosyjskimi paszportami mieszkających w Donbasie. Byłaby zmuszona do interwencji a zachodnia propaganda wskazywałaby Moskwę jako agresora rujnując i tak już napięte stosunki Rosji z Europą a w szczególności z Niemcami. Ostatecznym celem Waszyngtonu zawsze pozostaje powstrzymanie wszelkiej rosyjskiej współpracy gospodarczej, politycznej i energetycznej z Europą i Niemcami, w tym gazociągu Nord Stream.
 
Rosjanie jednak nie są głupi i Putin jest w stanie czekać, aby uniknąć wciągnięcia w brudną grę Waszyngtonu. Putin przerzucił odpowiedzialność za to, co dzieje się na USA i wysłał dokładną prośbę o gwarancje bezpieczeństwa, które obejmują zatrzymanie rozszerzenie NATO na wschód i gwarancja, że o ​​ kilka minut lotu do Rosji nie powstaną bazy wojskowe i rakietowe na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Jeśli, zgodnie z oczekiwaniami, reakcja Zachodu będzie negatywna, to Rosja zastrzega sobie prawo do działania w militarno-technicznej formie wobec prowokacji USA i NATO i możemy się domyślać, jak ta odpowiedź będzie się rozwijać.
 
Plan NATO USA musi koniecznie obejmować Europę, która z wyjątkiem Polski i krajów bałtyckich jest zdecydowanie niechętna angażowaniu się w konflikt z Rosją, który byłby destrukcyjny i sprzeczny z interesami krajów europejskich. Jednak europejskie klasy rządzące są tworzone i wspierane przez UE i NATO, które są dwoma ciałami ściśle ze sobą powiązanymi i wspieranymi przez Waszyngton, w tak splecionych interesach, że jest bardzo niebezpieczne dla jakiegokolwiek polityka przyjęcie pozycji anty-atlantyckiej. Ryzykowaliby, że zostaną zmiecieni w sensie politycznym (przy pomocy pomysłowo sfabrykowanch skandali) lub nawet fizycznie, jeśli byliby szczególnie niewygodni. Nie brakuje przykładów i dlatego politycy europejscy biorą udział w kampanii walenia w „rosyjskie zagrożenie” i jego powstrzymywanie.
 
W międzyczasie Putin przygotowuje kontr-ruch i według niektórych plotek może to być uznanie republik donieckiej i ługańskiej i w konsekwencji wysłanie rosyjskich sił odstraszających, które zablokowałyby próbę agresji sił ukraińskich i NATO oraz definitywnie oderwały te terytoria od Ukrainy. Posunięcie, które zostałoby okrzyknięte w Rosji jako wysoce patriotyczne w celu ochrony rosyjskich rodaków i doprowadziłoby do konfrontacji między armią rosyjską a formacjami NATO obecnymi na froncie. W takim przypadku rośnie groźba prewencyjnego uderzenia w jakąkolwiek instalację rakietową NATO na terytorium Ukrainy a Europejczycy musieliby poważnie zastanowić się nad konsekwencjami wojny w Europie. Byłby to moment prawdy i każdy polityk powinien wskazać po której stronie stanie.
Luciano Lago
 
Tekst oryginalny https://www.controinformazione.info/il-momento-della-verita-si-sta-avvicinando-nello-scontro-tra-occidente-e-russia/
 
Wybór, redakcja i korekta tłumaczenia automatycznego SpiritoLibero.
----------------------------------------------------------------------
Zapraszam do czytania innych artykułów nie publikowanych na NEon24  https://kurier-poranny.blogspot.com/

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 17

 • USrahell, Rosja i Eurokołchoz

  jest pod nadzorem tej samej, ciemnej mocy.

  Wniosek?

  Jest tyle otwartych i czynnych frontów na tej - jednostronnej wojnie - czarciego pomiotu z ludzkością, że gorąca wojna w Europie z udziałem tzw. mocarstw - jest zbędna. Ludzkość przed czarcim pomiotem leży z rozłożonymi nogami i kwiczy - nawet nie wiedząc, że to robi.

  • @demonkracja#USrahell, Rosja i Eurokołchoz

   Czy mam przez to rozumieć, że ty (zaliczasz się przecież do "ludzości") również "leżysz przed czarcim pomiotem z rozłożonymi nogami"?

   • @Robik#demonkracja#USrahell, Rosja i Eurokołchoz

    "Czy mam przez to rozumieć, że ty (zaliczasz się przecież do "ludzości") również "leżysz przed czarcim pomiotem z rozłożonymi nogami"?"    Demonkracja należy do wybranych co mają "skafander kosmiczny" i foliowe nakrycie głowy. Zabezpiecza ich to przed czarcimi promieniami. Poza tym ma specjalne gogle przez które widać niewidzialne czorty.

    • @Pedant#Robik#demonkracja#USrahell, Rosja i Eurokołchoz

     ------------------------

     "Demonkracja należy do wybranych co mają "skafander kosmiczny" i foliowe nakrycie głowy. Zabezpiecza ich to przed czarcimi promieniami. Poza tym ma specjalne gogle przez które widać niewidzialne czorty."

     -------------------------

     Karmienie trolli - wzbronione!

   • @Robik#demonkracja#USrahell, Rosja i Eurokołchoz

    ---------------------

    "@demonkracja#USrahell, Rosja i Eurokołchoz

    Czy mam przez to rozumieć, że ty (zaliczasz się przecież do "ludzości") również "leżysz przed czarcim pomiotem z rozłożonymi nogami"?"

    ---------------------

    Ludzkość nie składa się tylko i wyłącznie z @Robik i @demonkracja.

    Wniosek?

    To nie ma znaczenia, że ja czy @Robik akurat nie leży a stoi w ciszy ze złączonymi nogami.

 • Największym niepokojem napawa to

  że przez minione czterdziestolecie USA tak bardzo poczuło się pewne siebie,tak mocno uwierzyło w to że ich hegemonia będzie trwała już na zawsze,że nie

  zadbali o jakość własnych specjalistów d/s Rosji.Bo o ile dawniej USA zwalczyły ZSRR pod dyktando doskonale do tego przygotowanych specjalistów,to dzisiejsze kadry składają się w całości z idiotów.A idioci jak to idioci,nie mają właściwego obrazu świata i dlatego mogą popełnić błąd w ocenie sytuacji co w konsekwencji przełoży się na światowy konflikt.

  Sądząc po jakości naszych "specjalistów" skupionych w rozmaitych "ośrodkach badań" to jest się czego bać.

  • @ikulalibal#Największym niepokojem napawa to

   Sytuacja jest groźna bo decydenci żyją w bańce lat 1990tych oderwani od rzeczywistości. Zaś ich specjaliści to oportuniści i pochlebcy, którzy dbają o to aby naczalstwo nie straciło swoich złudzeń. Takie bańki są dość częste w historii, i są fascynującym obiektem do badań i analiz.   Niektóre bańki trwają stulecia, zwykle w formie tęsknoty za legendarnym złotem wiekiem do którego ich mieszkańcy chcą powrócić. Na przykład jest wielu Greków co marzą o odbiciu Konstantynopola. Czasem marzenia się spełniają jak w przypadku Żydów co odzyskali Jerozolimę (po dwóch tysiącach lat!) Polscy turbopatrioci chcą odbudować Rzeczpospolitą od morza do morza (ale bez Litwinów u władzy i z zachowaniem Śląska oraz Pomorza).   Bywają minibańki małych grup politycznych czy religijnych zwane sektami, oraz bańki indywidualne, leczone jako neurozy.

   • @Pedant#ikulalibal#Największym niepokojem napawa to

    O jakości tych i wogóle zachodnich elit świadczy wniosek niemieckiej minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock.

    Otóż owa osoba będąca jednym z ważniejszych polityków europejskich,z tytuły sprawowanej funkcji uprawniona do poważnych działań,zawnioskowała aby nałożyć na Putina sankcje w formie zakazania mu zakupów w butikach na Polach Elizejskich.

    https://www.euractiv.com/section/politics/short_news/german-minister-putin-should-not-go-shopping-on-champs-elysee/    Ruskie media natychmiast to rozpowszechnili i publika turlała się ze śmiechu.Ale potem przestała otrzeźwiona opiniami ekspertów którzy mówili że bardziej przerażające niż śmieszne.Że myśl o tym że elita o mentalności Annalene Baerbock nie tylko decyduje o losie własnych narodów ale o politycznych kierunkach w jakich powinien podążać świat i cywilizacja.    PS

    co bardziej złośliwi Rosjanie skonstatowali że minister Baerbock dawno nie była w Paryżu co widac po jej wyglądzie i dawno nie spacerowała po Polach Elizejskich które dziś (ze względu na politykę emigracyjną) są już nie te co kiedyś.

    Że prawdziwe co do ducha "Pola Elizejskie" przeniosły się na eleganckie,wciąż białe, ulice moskiewskiego centrum gdzie przystań znalazły wszystkie światowe domy mody z kolekcjami najsłynniejszych kreatorów i dizajnerów.

    • @ikulalibal#Pedant#ikulalibal#Największym niepokojem napawa to

     @Ikulalibal. Wiem, że to nie ma większego znaczenia ale to nie Annalena Baerbock czyli szef MSZ Germanii powiedziała te straszne jak mniemam dla WWP słowa o zakazie schopingu na polach elizejskich lecz szef MON Germanii też baba choć nazwiska nie pomnę.

  • @ikulalibal#Największym niepokojem napawa to

   Skąd tylu idiotów w strukturach NATO ?

   To wina żydowskiego Boga.

   Bóg ten żydowski też rozdaje rozum losowo a nie wg urodzenia, majętności, czy wiary.

   USA jest rządzone przez tzw. głębokie państwo..to państwo jest żydowskie.

   W Państwie żydowskim najwyższe stanowiska zajmują żydzi lub ich marionetki.

   Do innych ludzi państwo żydowskie nie ma zaufania bo jest rasistowskie.

   a populacja żydowska jest stosunkowo niewielka....a żydowski Bóg rozdaje rozum losowo równo po wszystkich populacjach.

   mafia żydowska nie ma po prostu mądrych żydów do dyspozycji i musi obsadzać stanowiska swoimi żydami takimi jakimi dysponuje czyli głupimi...ale żydami.   Tak się dzieje w USA, w UE, w Polsce bardzo wyraźnie.

   W TV widzimy tych żydów z tytułami doktorów nauk wszelakich z instytutów wschodnich i zachodnich jak pieprzą bzdury na poziomie Polskiego licealisty przed maturą.

   W TV widzimy równie zaangażowanych posłów też w pełni lojalnych wobec globalnej mafii.   Po prosty mafia nie ma zaplecza kadrowego bo jej populacja na świecie jest znikoma...

   a nadawane tytuły nie zmieniają poziomu intelektualnego (noblystów, profesorów, doktorów, wybitnych autorytetów...żydowskich)..

   Intelekt jest jak diament nie można go ani podrobić ani sztucznie wyprodukować.

   to dar od Boga który jedynie można szlifować...

   Szlifowanie "tytułami" zwykłego brukowca nie stworzy diamentu...co najwyżej stworzy marną imitację bez większej wartości... i takie imitacje oglądamy w TV na co dzień do wyrzygania.

  • @stanislav#Kolejny dworski tekst

   Wiedziałem, że na stanislava mogę zawsze liczyć.

   Brzydzi się a wchodzi i czyta :)))

   Też Cię lubię i szanuję!

  • @stanislav#Kolejny dworski tekst

   "Rosja dała się ograć na Ukrainie i za cenę nie naruszania interesów własnej oligarchii wspierającej dwór " zbiorowego Putina" pozwoliła stworzyć sobie dodatkowy problem u swych granic pd-zachodnich, a także wychowywać niemal całe pokolenie Małorusów niechętne nie tylko Moskwie, ale niestabilne społecznie i politycznie"   Ciekaw jestem, co by Pan zrobił inaczej na ich miejscu? Bardzo proszę o odpowiedź. Podejdę do niej poważnie i z "uważaniem".

   • @Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

    Nie wiem jakby zareagował Stanislav, ale ja to bym po kowbojsku, jak amerykanos z Noriegą w Panamie.

    Wysłał marines, znaczy się specnaz, aresztował Noriegę, znaczy się kijowskich Jacyniuków i Kliczków i oskarżył o handel narkotykami.

    Po czym w ambasadzie amerykańskiej w Panama City, znaczy się w ambasadzie ruskiej w Kijowie zaprzysiągł swojego ruskiego prezydenta.

    A nawet posunął się o krok dalej bo Ukraina to blisko i zrobił referendum że Ukraińcy chcą znowu do Rosji.

    Dziś już by o tym wszyscy zapomnieli, a tak wrzód na dupie Putina rośnie i rośnie i rośnie, aż go rozsadzi.

    • @Oświat#Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

     Porównujesz Rosjan z bandytami ropokradami...

     To inny poziom kultury politycznej.

    • @Oświat#Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

     "Nie wiem jakby zareagował Stanislav, ale ja to bym po kowbojsku, jak amerykanos z Noriegą w Panamie."     Takiej odpowiedzi mogłem się od Pana spodziewać. Ale mnie bardzo interesuje odpowiedź Pana Stanisława - jak z jego perspektywy wyglądałoby właściwe postępowanie Rosji. Więc czekam. Może zajmie mu trochę czasu aby to przemyśleć i uporządkować.     Ciekawy wątek, czegoś się możemy nauczyć.

    • @Oświat#Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

     Dziś już by o tym wszyscy zapomnieli, a tak wrzód na dupie Putina rośnie i rośnie i rośnie, aż go rozsadzi. Pomyśleć, że ten "wybitny szachista" sam go sobie wyhodował, gdyż w swym snobizmie chciał trafić "na salony".

    • @Oświat#Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

     To mogło oznaczać interwencję NATO (i USA) czyli wojnę w Europie..

     Rosja nie była gotowa do tego w 2014r.

     Musieli się cierpliwie cofać i wyciągać rękę na zgodę do "zachodnich partniorów"

     dając im na pożarcie coraz to nowe kawałki Rosji (kontrakty dla firm zachodnich głównie surowcowych).

     A "partniory" chcieli więcej i więcej ..i jeszcze więcej ustępstw Rosji.

     Rosja to widzi od lata ale nie mówi by jeszcze nie czas...     Teraz Rosja uznała że już jest gotowa...już teraz "partniorom" Rosja mówi

     wracamy do równoważonych wzajemnych relacji opartych o wzajemne bezpieczeństwo i wzajemnie korzystną współpracę gospodarczą dla obu stron...

     a jak nie to Rosja sobie poradzi bez "partniorów" i wymusi swoje bezpieczeństwo nie oglądając się na "partniorów".     Dla "partniorów " szok ..Niedźwiedź się obudził,,,

     Jak to ...nie może być, by "partniorzy" nie mogli ograbiać Rosji z kolejnych kawałków jej suwerenności i majątku...

     Suwerenność Rosji "partniorzy odbierają jako agresję Rosji...

     a własną agresję, "drang na osten" ... traktują jako "Chrystianizację", "misję pokojową", demokratyzację (czytaj kolonizację czyli międzynarodowy bandytyzm).     Rosja się obudziła i pewnie jeszcze za Putina przywróci to co przywracała od czasów I wojny światowej czyli linię Curzona jako granicę stref wpływów.

     Tak Rosja uzgodniła po I wojnie światowej z wielkimi mocarstwami.

     Piłsudski złamał te ustalenia w 1918 (marsz na Kijów)

     Rosja je przywróciła w 1939r (paktem Ribbentrop Mołotow)

     Hitler złamał te ustalenia w 1941r

     Rosja je przywróciła w 1944r.

     NATO złamało te ustalenia (oraz inne że NATO nie rozszerzy się na demoludy) po 1990r

     ..teraz Rosja uznała ze czas znowu odtworzyć linię Curzona...     Jak widać Rosja niczego nie chce poza tym żeby dochowano ustaleń po I wojnie światowej.

     Zachód łamie te ustalenia a Rosja odtwarza.

     Kto tu jest agresorem a kto się broni ?     Wiadomo broni się zachód jak zawsze

     Piłsudski pod Kijowem bronił "Festung Europa",

     Hitler pod Moskwą i pod Leningradem bronił "Festung Europa".

     Dzisiaj NATO na Ukrainie i w pribałtykach broni Festung Europa".

   • @Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

    A co by Pendant zrobił?

    Czy wysłałby grupę Wagnera?

    • @Oświat#Pedant#stanislav#Kolejny dworski tekst

     W mojej opinii, polityka rosyjska w tej sprawie była raczej rozsądna. Ale dopuszczam możliwość że się mylę, dlatego chciałbym poznać odpowiedź Pana Stanisława.

  • @stanislav#Kolejny dworski tekst

   Z pana stanisawa to taki specjalista od wiernopoddaństwa jak z futeralu - instrument.   Nie wiem kto dal sie ograć w 2014 roku ale z całą pewnością Putin zaskoczył wszystkich.

   Krym wrócił do macierzy. bez jednego wystrzalu.

   Równocześnie @stanislaw sobie zapomnial dlaczego Chodorkowski a nawet Abramowicz i wielu innych Jelcynowskich oligarchow musiało zwijac żagle i opuścić Rosje.

   I tez wyleciało z pamięci stanislawowi dlaczego Malorusy sa 'niestabilne' społecznie.   Tak samo niestabilna spolecznie byla Jugoslawia gdy ja chrzscijanskie państwa europejskie bombardowaly; no i ta biedna Syria - niestabilna spolecznie od 2011 roku i to tylko dlatego, ze nie udalo sie jankesom zbudować gazociągu przez Syrie.

   A to wszystko przez glupia Rosje i Putina. No i te ruskie oligarchy co pomogli zbudować most na Krym i odbudowac półwysep.

   Widac stanislaw nie czyta ani po rosyjsku ani po angielsku - co tak naprawde stalo sie na Krymie, ze nawet z

   tą waleczną armią ukrainską, która stacjonowla na Krymie,; a pani Wiktorai Nuland i ambasador USA prysnęli z boiska.

   I juz nie ma kto roznosić na majdanie herbatnikow i kanapek strudzonym patriotom ukraińskim.

   i z cala pewnoscia - nawet największe nieuki- wiedzą, ze to nie Rosja napadla na Jugosławię i to nie Rosja destabilizuje Hiszpanie, Niemcy, Grecje, Rumunie... i to nie Rosja zaklada bazy militarne w państwach Unii.

 • spoko

  Nie ma co się strachać. Już zapowiedziano rozmowy i wzajemne negocjacje.

  Będzie pokój .

  Amerykanie zapewnią Rosję, że te zbrojenia Ukrainy są po to by Iran nie zaatakował Ameryki.

  A jak już broń hipersoniczna made in USA z głowicami nuklearnymi zostanie rozmieszczona na Ukrainie to też w tym samym celu.

  W końcu po to się te różne rakiety produkuje by się nimi bronić od wszelkich wrogów.

  Innymi słowy. Ameryce się marzy by jedni Rosjanie zwani Ukraińcami zaczęli się zabijać z innymi Rosjanami zwanymi Rosjanami.

  Polska jak już zapowiedziano, będzie się dalej grodziła od Białorusi i w najbliższym czasie także od Ukrainy.

  • @Oświat#spoko

   A i to trzeba ci wiedzieć Oświacie że zarówno w chwili złożenia słynnej już petycji (pamiętasz jak kilka dni temu nie chciałeś w nią wierzyć) jak również Putin podczas niedawnej konferencji prasowej,powiedziano otwarcie i wyraźnie:"Rosja nie da się wciągnąć w długie,do niczego nie prowadzące,dyskusje,debaty i pertraktacje.Oczekujemy działań a nie deklaracji i obietnic"

 • Spiryto

  Spiryto w młodości był czołgistą.

  A wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.

  Najwyraźniej wojna mu pachnie.

  Trzeba na niego uważać, czy on nie jaki prepers szykujący się do wojny z Moskwą

  • @Oświat#Spiryto

   Doceniam twoje poczucie humoru ale z pamięcią już coś nie tak?

   Więc przypomnę mój poprzedni komentarz na ten temat:

   - nie byłem "wzorowym żołnierzem", dwuletnią służbę zakończyłem w stopniu szeregowego (zgadnij dlaczego?)

   - jedynym "medalem" jaki zdobyłem była WOSP (złota i dlatego dowódca mnie nie cierpiał bo miał tylko srebrną...)

   - nie byłem czołgistą, w tym pułku byłem tylko 6 tygodni, trzy dni po przysiędze zostałem przeniesiony do OSS POW.   Czy teraz Oświat zapamięta?

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Oświat#Spiryto

    <<- nie byłem czołgistą, w tym pułku byłem tylko 6 tygodni,...>>    6 tygodni?

    I ani razu na czołg nie spojrzałeś?

    Nie no nie wierzę.

    Przeciętny poseł w 6 tygodni potrafi natłuc kilometrówek ponoć na kilak tysięcy zł, a ty nic?

    Żadnego wypadku drogowego?

    Ale nie załamuj się, będą niedługo Abramsy, to tym razem sobie pojeździsz, postrzelasz…

    • @Oświat#Jarek Ruszkiewicz SL#Oświat#Spiryto

     //6 tygodni? I ani razu na czołg nie spojrzałeś?//

     Ciężko było nie spojrzeć bo po drodze ze stołówki do naszych baraków stało kilkaset T-55A i T-72.

     Raz zrobili nam nawet wycieczkę i mogliśmy buszować do woli. Wtedy stwierdziłem, że nie nadaję się na czołgistę, głównie ze względu na posturę. Nie wiem jak Gustlik mieścił się w jeszcze mniejszym T-34...

     Za to potrafię rozebrać i złożyć każdą dostępną w tamtych latach broń strzelecką, łącznie z Uzi i M3.     Czołgi są już passe, służą bardziej do pacyfikacji ludności cywilnej niż do prawdziwej wojny.

 • Jak dotąd wygrywa rosyjska armia.

  Na razie w rywalizacji na reklamowo-motywacyjne filmiki mające zachęcić zainteresowanych do zasilania jej szeregów.  Jakiś czas temu youtube trząsł się od głosów oburzenia i gromkich śmiechów wywołanych porównywaniami dwóch reklamowych filmików.Jednego reklamującego rosyjską armię z drugim będącym wizytówką amerykańskiej armii.

  Nieomal wszyscy amerykańscy widzowie którym pokazano dla porównania oba filmy wyrazili albo chęć wstąpienia do rosyjskiej armii,albo pełniejsze zaufanie do niej.Do tego doszło.  • @ikulalibal#Jak dotąd wygrywa rosyjska armia.

   Obejrzałem obydwa filmiki. Ten drugi wyłączyłem po ok. minucie.   Ja byłem "Złota Polska Jesień" 84 -86. I nasze szkolenie było takie mniej więcej jak na tym pierwszym filmie.

   Tylko nie skakałem ze spadochronem bo robiłem co innego ale mój szef kompanii był z 6 Powietrzno - Desantowej a w plutonie miałem kolegów "zrzutków" (min. 700 skoków w cywilu).   Jeśli tak wygląda nabór do USArmy to Ruscy nie mają się czego bać...

 • LWP

  Prawda była też taka, że po dwóch latach w LWP wychodzili chłopaki do cywila mówiąc, że ani razu nie strzelali.  Legenda głosi, że katastrofalną wpadką była sytuacja kiedy T72 z 15 DZ stacjonujące w Giżycku wyjechały za bramy koszar i stanęły.

  Powód brak paliwa.

  Co stało się z paliwem?

  Czołgisty wymienili paliwo na bimber.

  Czołgisty popili bimberku, chłopi mieli tanie paliwo do Ursusów.

  Ruskie marszałki które przylecieli z Moskwy popatrzeć jak Polaczki sobie radzą z nowymi czołgami, mało się nie posrali ze złości.

  • @Oświat#LWP

   //Legenda głosi//

   Kup sobie Bajki Krasickiego. Tam jest dużo więcej legend :)   Ja np. raz pojechałem jako obstawa dla księgowej do banku po kasę. Dali mi kałacha ale odmówiłem wzięcia magazynka z ostrą. I nie dlatego, że nie było do niego amunicji...

 • RT

  Chechen leader suggests Russia should invade & annex Ukraine

  Ukraine should be annexed by Moscow if the country’s president, Vladimir Zelensky, does not change course from his anti-Russian policy, Chechen leader Ramzan Kadyrov said on Sunday.

  https://www.rt.com/russia/544492-annex-ukraine-chechnya-kadyrov/  Tłumaczyć chyba nie muszę co proponuje Kadyrow.

  • @Oświat#RT

   Czyrak na d... musi być wyleczony, bo może zainfekować cały organizm. Kadyrow wie co mówi.

  • @Oświat#RT

   //Tłumaczyć chyba nie muszę co proponuje Kadyrow.//

   Kadyrow dobrze mówi.

   Zgadnij Oświacie - te nieliczne rosyjskie oddziały lądowe w Syrii to jakiego wyznania są?

 • wojownik

  Jak potrafi wałczyć prawdziwy wojownik niezależnie od płci pokazano w tureckich serialach

  Pierwszy od 20:48

  Drugi serial od 2:10:25 • Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

  USA uznają siebie za światowego lidera, a to powoduje, że mają cały swiat przeciwko sobie. Chiny depczą im na pięty. Popatrzcie na NATO, kto tam popiera USA? 3B + R + PU i tyle.

  Nawet na Turka nie mogą liczyć. Wojna jaka się toczy, jest wojną psychologiczną. Tylko, że psychologia jest uzależniona od doświadczenia jakim jest historia .  Rosja + Europa, ma inne doświadczenia historyczne niż USA, Europejczycy mieli wojnę na swoim terenie, USA nigdy na własnym terytorium wojny nie mieli. A to może się zmienić, USA zagrożenie mają ze strony Pacyfiku, tak z Rosji jak z Chin. Proszę o tym nie zapominać.

  Tak długo jak USA zagrażają Rosji, Rosja będzie sojusznikiem Chin, bo czołgi czy rakiety, potrzebują napędu, który jest w Rosji. Im napęd będzie tańszy, tym przyjaźń będzie większa.

  • @Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

   //USA zagrożenie mają ze strony Pacyfiku, tak z Rosji jak z Chin. //

   Jakiego typu "zagrożenie"?

   Możesz Aniu rozwinąć wątek?

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

    Pekin przygląda się nowym bazom wojskowym na całym Indo-Pacyfiku

    Tanzania, Kambodża i Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się już na liście życzeń Chin – a teraz Kiribati, w uderzająco bliskiej odległości od Hawajów.    Na małym, piaszczystym atolu pośrodku Oceanu Spokojnego leżał zniszczony pas startowy, który podczas II wojny światowej służył jako krytyczny amerykański ośrodek inscenizacji i zaopatrzenia. Dziś ten 6000-metrowy pas startowy na wyspie Kiribati na Pacyfiku ponownie znajduje się na linii frontu. Tym razem Chiny przyglądają się tej cennej geopolitycznej nieruchomości – położonej około 1800 mil od wrażliwych amerykańskich instalacji wojskowych na Hawajach.    https://foreignpolicy.com/2021/07/07/china-pla-military-bases-kiribati-uae-cambodia-tanzania-djibouti-indo-pacific-ports-airfields/

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

    Przewidując wojnę z Chinami, amerykańskie siły powietrzne rozchodzą się po Pacyfiku.    Przez lata Siły Powietrzne USA koncentrowały swoje samoloty bojowe w zaledwie dwóch bazach na zachodnim Pacyfiku: dla myśliwców, Baza Sił Powietrznych Kadena w prefekturze Okinawa w Japonii; a dla bombowców i dużych samolotów wsparcia, Baza Sił Powietrznych Andersen na Guam.    Pekin przyjrzał się tym megabazom i opracował prostą strategię stłumienia sił powietrznych USA w regionie. Zbuduj kilka tysięcy niejądrowych pocisków balistycznych i w czasie wojny strzelaj nimi do baz, aż ich pasy startowe, płyty postojowe, hangary, zbiorniki paliwa i magazyny będą niczym innym jak kraterami.    Po latach rozbudowy chińskie siły rakietowe posiadają około 1300 pocisków wystrzeliwanych z ziemi o zasięgu wystarczającym do trafienia Kadeny i Andersena z Chin kontynentalnych.    Siły Powietrzne doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia. Ma własny plan unikania ostrzału rakietowego. Chodzi o to, aby rozłożyć setki samolotów bojowych w potencjalnie dziesiątkach mniejszych baz – w ten sposób osłabiając uderzającą siłę chińskich sił rakietowych.    https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2021/06/07/anticipating-war-with-china-the-us-air-force-is-spreading-across-the-pacific/?sh=4ec4bafd6d78

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

    Rosyjska Flota Pacyfiku.    Flota Pacyfiku i Flota Północna są oceniane jako dwie najpotężniejsze rosyjskie siły morskie. Siedziba Floty Pacyfiku znajduje się we Władywostoku, a dodatkowe porty macierzyste znajdują się w Pietropawłowsku Kamczackim, Magadanie i Sowieckiej Gawan”. Flota Pacyfiku składa się z osiemnastu atomowych okrętów podwodnych, które są operacyjnie podporządkowane Ministerstwu Obrony i stacjonują w Pawłowsku i Rybaczij. Siła uderzająca w błękitne wody Floty Pacyfiku leży w trzydziestu czterech okrętach podwodnych bez broni jądrowej i czterdziestu dziewięciu głównych bojownikach nawodnych.    Siła powietrzna Floty Pacyfiku składała się w połowie lat 90. z 250 samolotów bojowych i śmigłowców Sił Powietrznych Floty Pacyfiku, z których wszystkie stacjonowały na lądzie. Jej najpotężniejszą siłą uderzeniową były dwa pułki bombowe stacjonujące w Aleksiejewce. Każdy pułk składał się z trzydziestu naddźwiękowych samolotów Tu-22M Backfire. Siła lądowa Floty Pacyfiku składała się z jednej dywizji piechoty morskiej i dywizji obrony wybrzeża. Dywizja piechoty morskiej obejmowała ponad połowę całkowitej siły roboczej piechoty morskiej Rosji. Zgodnie z wzorcem ustalonym w innych jednostkach piechoty morskiej, w połowie lat 90. piechota Floty Pacyfiku została przeorganizowana w brygady.    Rosja jest krajem Pacyfiku z interesami narodowymi w regionie Azji i Pacyfiku. Choć mniejsza niż w czasach sowieckich, dzisiejsza rosyjska Flota Pacyfiku jest zbudowana wokół rdzenia nowoczesnych bojowników. Rosyjska Flota Pacyfiku demonstruje ciągłą determinację w zwiększaniu gotowości bojowej pomimo niedoborów środków finansowych. Okręty podwodne rosyjskiej Floty Pacyfiku wykonują misje strategicznego odstraszania, ochrony aktywów strategicznych, bezpieczeństwa regionalnego i szkolenia do walki z powierzchnią. Ponadto operacje nawodne są aktywne, a coroczne operacje obejmują dwa duże ćwiczenia szkoleniowe i liczne mniejsze wydarzenia szkoleniowe z 10. Eskadrą okrętów nawodnych. Pod koniec lat 90. utworzono wspólne dowództwo dowodzące jednostkami lądowymi, morskimi i powietrznymi stacjonującymi na Kamczatce.

    https://nuke.fas.org/guide/russia/agency/mf-pacific.htm

    • @Anna-PK#Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

     Więc sama widzisz Aniu.

     To USA cały czas starały się osaczyć i okrążyć Chiny i Rosję.

     Teraz usłyszały "sprawdzam!"

     Dlaczego mnie to nie martwi?...     Nie bój się, na Kanadę nie napadną :)))

     Chyba, że zrobi coś głupiego...

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

    Zdjęcia satelitarne bazy rosyjskiej w Arktyce

    https://www.cnn.com/2021/04/05/europe/russia-arctic-nato-military-intl-cmd/index.html

    Chińskie zainteresowania Arktyką, są nie tylko ekonomiczne.

    https://www.defensenews.com/opinion/commentary/2020/05/11/chinas-strategic-interest-in-the-arctic-goes-beyond-economics/

    Chiny w Arktyce

    https://www.thearcticinstitute.org/increasing-security-focus-china-arctic-policy/    To są próbki publikacji na temat polityki zbrojeniowej terenów wschodnich Euroazji i Pacyfiku Rosji i Chin.

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK#Drodzy Generałowie i reszta męskiego wojska,

    Kanada tak jak Rosja jest ogromna i ma mało ludzi. Ma dwie szosy i jedną kolej wzdłuż całego kraju. Jak się zburzy te drogi, to jest nieprzejezdna. Wszyscy Kanadyjczycy oprócz normalnych domów i mieszkań, mają drewniane domki w lasach i nad jeziorami i tam nikt nikogo nie znajdzie. ;)

 • Ja naprawdę nie mogę zrozumieć.

  Jakim cudem mają być wywołane wojenki, jeśli wszyscy są po "jednym diable" i wspólnie realizują globalistyczną hucpę - depopulując i znakując /dla potrzeb globalistów/ swe Narody. Jedynie Chiny - służąc przykładem jak wzorcowo to robić - uniezależnią i rozwijają gospodarkę, mając gdzieś globalistów. Kto tu jest idiotą, a kto jeszcze myśli - pozostawiam ocenie "znafców".

  Tak od siebie - jakakolwiek /o szerszym zakresie wojna/, byłaby wybawieniem /pomimo ofiar/ dla ludzkości i klęską globalistów. Aby to zrozumieć trzeba myśleć, a to nie boli.

  • @Playset#Ja naprawdę nie mogę zrozumieć.

   //Jedynie Chiny - służąc przykładem jak wzorcowo to robić - uniezależnią i rozwijają gospodarkę, mając gdzieś globalistów. Kto tu jest idiotą, a kto jeszcze myśli - pozostawiam ocenie "znafców".//   Chiny uzależniają i są uzależniane. Jak wiadomo były związane z Australią ekonomicznie, ale po powstaniu AUKUS , Chiny zbliżyły się z Rosją. Chodzi o zaopatrzenie materiałowe i surowcowe.

 • Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

  https://cont.ws/@fruct/2167422  4000 "amerykanów" Donbasie jako "instruktorzy"

  w tym Kanadyjczycy (banderowcy z Kanady, oraz Polacy.  Przecieki o przygotowaniu prowokacji chemicznych... (chemicy pośród instruktorów)

  a w przeciekach przecieki o planach zatruciu wody w kanale zasilającej miasta Donbasu.  Na tym tle nie dziwi 100 tysięczna armia Rosji trzymająca rękę na pulsie (spuście) ..jakby co.

  Na tym tle testy ewakuacji Dususia z Warszawy tylko wzmacniają niepokój.

  Na tym tle nagonka na agresję Rosji w TV Polskiej i na zachodzie dobrze się komponuje z planami NATO.

  na tym tle nie dziwi wypowiedź Niemieckiego ministra by każdy zrobił zapasy na parę dni w tym zakupił ~świeczki i latarki. (na wojnie przeciwnik najpierw wyłącza prąd).

  na tym tle nie dziwi nagły gigantyczny popyt na agregaty prądotwórcze (podobno zniknęły ze sprzedaży).  Na tym tle ostre i jawne już wypowiedzi Putina ..oznaczają że już nie ma miejsca na zabawy polityczne...jest miejsce wyłącznie na ultimatum...

  po ultimatum jest wojna...

  Do tego trzeba dodać że na Ukrainie wojna to albo zima albo lato wiosna i jesień odpadają ze względy na nieprzejezdne drogi (już Hitler tego doświadczył).

  Tak można zsyntetyzować, zagregować.. wszystkie pojedyncze informacje zebrane w mediach.

  • @Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

   //na Ukrainie wojna to albo zima albo lato wiosna i jesień odpadają ze względy na nieprzejezdne drogi (już Hitler tego doświadczył).//

   Stare czasy Oscar.

   Teraz Ruscy mogą rozwalić Ukrainę nie wysyłając jednego czołgu przez granicę.

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

    Mogą ale nie chcą.

    Ukraińcy to jeden z ruskich narodów i ruskie nie mogą ich skrzywdzić.

    Co innego banderowcy (zachodnia Ukraina) to bandyci, terroryści i ideologiczni naziści.

    ich Ruskie będą tępić jak terrorystów.    Pisząc o błocie miałem na myśli Donbas i Banderowców ...i prowokacje USA.

    Banderowcy też utopieni w błocie wioną i jesienią.. mają okno pogodowe do prowokacji tylko zimą lub latem. .. latem się przestraszyli ... czy teraz też się przestraszą ?

    Globalni bandyci niewątpliwie naciskają.. ich straty Banderowców nie interesują.    Wychodzi na to że teraz... zimą ... mają dwa miesiące bez błota.    USA wojna na Ukrainie najlepiej w Europie jest potrzebna by zająć Rosję gdy będą rozwalali Chiny....rakietami tylko tak by cofnąć ich w rozwoju do średniowiecza.

    a to oznacza najpierw wojnę na Ukrainie ..i natychmiast masowe ataki na Chiny... zaraz po rozdmuchaniu tej wojny w Europie na dobre najlepiej z całym NATO (Europejskim).    To krakanie, ale jest wiele przesłanek.

    Globalny bandyta tonie ...i musi coś z tym zrobić ...ostatni dzwonek.

    Jak dzisiaj nic nie zrobią to jutro będą jeszcze słabsi a wojna domowa w USA już się

    bulgoce...

    • @Oscar#Jarek Ruszkiewicz SL#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

     //Mogą ale nie chcą.

     Ukraińcy to jeden z ruskich narodów i ruskie nie mogą ich skrzywdzić.//     No właśnie!

     Kampania lądowa mogłaby się wiązać z ofiarami wśród ludności cywilnej.

     A tak "armia" ukraińska dostanie trochę szybkich bombek z powietrza i przestanie istnieć.     To będzie świetna lekcja poglądowa co może czekać USA/NATO.

  • @Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

   Pisałem o tym notkę miesiąc temu, że wojna jest potrzebna Europie, aby odwrócić uwagę od wzrastającej fali poszczepiennych powikłań. Wojna oznacza drastyczne pogorszenie warunków życia, co spowoduje nasilenie fali powikłań, a to oznacza prawdziwy armagedon.

   Tak więc nie ma znaczenia kto co knuje, kto silniejszy, kto ma lepsze uzbrojenie. Wojna jest w projekcie i przebiegnie według scenariusza, a więc obejmie znaczne tereny Europy.

  • @Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

   //4000 "amerykanów" Donbasie jako "instruktorzy"

   w tym Kanadyjczycy (banderowcy z Kanady, oraz Polacy.//   Na Ukrainie jest 200 Kanadyjczyków, nie wiem czy to są banderowcy, ale wiem, że to nie jest wojsko. Kanadyjczycy na Ukrainie to jest kanadyjska policja. Jak fama głosi, ukraińska policja jest bardzo skorumpowana i Kanadyjczycy mają ją tego oduczyć. Jaki będzie rezultat i kto kogo i czego nauczy, to się okaże w czasie późniejszym. W każdym razie Kanadyjczycy i Brytyjczycy są gotowi na ewekuację z Kanady w momencie wkroczenia Rosjan na Ukrainę.

   • @Anna-PK#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

    przytoczyłem link.

    może to fejk ?    W linku piszą że "Kanadyjczycy" to banderowcy z Kanady (potomkowie uciekinierów z Ukrainy po II wojnie światowej)

    • @Oscar#Anna-PK#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

     Link nie działa. Emigranci z Ukrainy to przeważnie chłopi którzy osiedlili się głównie w Albercie, Seskaczewan i Manitobie tam pielęgnują swoją etniczną kulturę i pielęgnują prawosławie. Dzisiaj to już jest raczej symboliczne, czyli wszyscy są raczej Kanadyjczykami niż Ukraińcami. Zapewne mieliby trudności w porozumieniu się z Ukraińcami jeżeli chodzi o politykę.

    • @Oscar#Anna-PK#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

     Zapewne mieliby trudności w porozumieniu się z Ukraińcami jeżeli chodzi o politykę, tak jak ja nie rozumiem polskich problemów. Nie rozumiem dlaczego jest w Polsce tyle podziałów i dlaczego wszyscy są ze sobą skłóceni.

   • @Anna-PK#Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

    LInk działa

    https://cont.ws/@fruct/2167422    Link jest po rosyjsku

    Ty pewnie jako obywatel wolnego świata bez cenzury jesteś demokratycznie odcięta od takich informacji.

    Musisz użyć np. TOR'a by przeczytać to czego nie chcą byś wiedziała twoi demokratyczni "opiekunowie" czytaj nadzorcy.

  • @Oscar#Jak groźna jest sytuacja na Ukrainie

   O qudźwa, to teraz wiem czemu żona każe mi ogrzewać dom gazem, a stosy drewna trzymać w rezerwie.

 • Czekam na odpowiedź

  Oświat "Nie wiem jakby zareagował Stanislav, ale ja to bym po kowbojsku, jak amerykanos ..."  Pan Stanisław dziwnie zamilkł.

  • @Pedant#Czekam na odpowiedź

   //Pan Stanisław dziwnie zamilkł.//   No ja go nie będę poganiał.

   Z pewnością zjawi się pod moją następną notką "tematyczną" o "zbiorowym Putinie" żeby znowu próbować obsikać mi nogawki :))

   • @Jarek Ruszkiewicz SL#Pedant#Czekam na odpowiedź

    "No ja go nie będę poganiał."    Ja swego pytania nie zapomnę. Bardzo ciekawi mnie co ma do powiedzenia, jak by postąpił na miejscu Putina w sprawie Majdanu etc ...

    • @Pedant#Jarek Ruszkiewicz SL#Pedant#Czekam na odpowiedź

     //Bardzo ciekawi mnie co ma do powiedzenia, jak by postąpił na miejscu Putina w sprawie Majdanu etc ...//     Powiem ci tak...

     stanislav to członek tej bandy "atlantyckiej", (popłuczyny po Jelcynie, kochanka Zachodu) która ma za zadanie rozwalenie Rosji od środka. To taki inny "bezmajtek".

     Dlatego zjawia się pod każdą moją notką o Rosji i okolicach i pitoli o "zbiorowym Putinie".

     Ja już go dawno rozkminiłem ale niech się produkuje :)

     Będzie przeginał pałę to skończy jak bezmajtek...

 • Unia Europejska postanowiła zabić Rosję śmiechem

  W tym celu całkiem na poważnie zwróciła się do WHO z wnioskiem aby Rosja wypłaciła Unii Europejskiej 290 miliardów euro tytułem odszkodowania jakie poniosła Unia wskutek rosyjskiej polityki polegającej na zastępowaniu własną produkcją europejskich towarów objętych unijnymi sankcjami .  https://scooptrade.com/for-wto-norms-the-european-union-demanded-e-290-billion-from-russia-articles/

  • @ikulalibal#Unia Europejska postanowiła zabić Rosję śmiechem

   "Unia Europejska ... zwróciła się do WHO z wnioskiem aby Rosja wypłaciła Unii Europejskiej 290 miliardów euro tytułem odszkodowania jakie poniosła Unia wskutek rosyjskiej polityki polegającej na zastępowaniu własną produkcją europejskich towarów objętych unijnymi sankcjami ."   Trudno mi uwierzyć, może to fake news. 2 tysiące euro na Rosjanina, czyli 10 tys złotych, 40 tys. na rodzinę z dwojgiem dzieci?   Na pewno to wzbudziłoby pro-zachodnie nastroje w Rosji.

 • pytanie do wszystkich

  No to jakie końcowe wnioski?

  Idziemy na wschód na wojnę, czy przez Zaleszczyki na zachód?

  • @Oświat#pytanie do wszystkich

   Mięso armatnie idzie na wojnę a "elyty" solidaruchów na Zaleszczyki z tobołami pełnymi "majątku".. Duduś podobno już trenuje ewakuacje.

   a jak Duduś trenuje to sprawa jest poważna.

  • @stanislav#Do

   //zamiast twoich groteskowych "gier strategicznych" wolę sanki z wnuczkiem //   Komedia

   Wyznanie jak z Misia.

   "Dzwonię do ciebie, bo niestety nie mogę z tobą rozmawiać"
   //, bo jak mawia jeden z moich kolegów, kogut urodzony w chlewie żeby nie wiem jak piał nigdy nie będzie orłem.//   Koguty standardowo rodzą się w kurnikach.Ale nawet w wypadku tak nadzwyczajnym dla koguta jak narodziny w chlewie skojarzenie tego faktu z chęcią bycia orłem jest alogiczne.Logika podpowiada że kogutowi urodzonemu w chlewie powinno się wydawać że jest przeciętnym mieszkańcem chlewa czyli wieprzem.Najwyraźniej trzeba być kolegą @stanislav aby myśli przebiegały tak krętymi drogami które skojarzą chlew z orłem.

  • @stanislav#Do

   //Takie żydowskie przybłędy jak ty, jakimi naszpikowy jest Neon24.pl w celu " badania nastrojów", mają nadzieję, że sprowokują Polaków do samobójstwa z powodu banderowsko-żydowskiej Okrainy. //   Szanowny panie Ziemiński...

   Dziękuję za bardzo miły i uprzejmy komentarz.

   Już kilka dni temu napisałem panu, że dla swojego własnego dobra nie powinien pan czytać moich notek a pan z uporem maniaka ciągle to robi i nawet jest łaskawy wyrazić swoją opinię..

   Pańską rolę na NEon24 rozszyfrowałem już lata temu i pańskie komentarze mnie nie dziwią.

   Coś mi się jednak zdaje, że pańska przygoda z NEon24 niebawem się skończy i skończą się pańskie cierpienia :)

   Szczęśliwego Nowego Roku :)

  • @stanislav#Do

   Pan nigdy nie potrafi się wypowiedzieć bez takiego morza chamstwa?   cyt:   "Takie żydowskie przybłędy jak ty, jakimi naszpikowy jest Neon24.pl w celu " badania nastrojów", mają nadzieję, że sprowokują Polaków do samobójstwa z powodu banderowsko-żydowskiej Okrainy. Wiedz gnomie, który w wojsku robił za wycior w lufie, że w razie czego wyparujesz i nawet smród z ciebie nie pozostanie."   No więc... wystarczy!!   W imieniu tych "żydowskich przybłęd jakimi naszpikowany jest NEon 24.pl" stwierdzam, że czas najwyższy pożegnać się z panem...

   Życzę powodzenia na innych portalach.   Pozdrawiam

  • @stanislav#Do psychologizującego komisarza ikulalubala

   kto lubi Rosje :)))))

   • @rowszan#stanislav#Do psychologizującego komisarza ikulalubala

    //rowszan //    rowszan leszczu znasz rosyjski? znasz dwuznaczność słowa "lubić" ? wiesz dlaczego na końcu tak się śmieją i klaszczą? i wreszcie czy wiesz dlaczego Ławrow dla rozśmieszenia słuchaczy używa cytatów wprost z piosenki? https://openmedia.io/news/n1/amerika-nas-ne-lyubit-lavrov-na-vopros-o-vyborax-v-ssha-procitiroval-semyona-slepakova/

    • @ikulalibal#rowszan#stanislav#Do psychologizującego komisarza ikulalubala

     za cienki misio w uszach jestes , mozesz sobie popisac ( wstaw dobrze udarienie to zrozumiesz )

    • @stanislav#rowszan#stanislav#Do psychologizującego komisarza ikulalubala

     //Dla znającego rosyjski komisarza @ikulalibala //     Najpierw skarży się pan że musi drogocenny czas wykradać wnukowi wzbudzając w wszystkich obserwujących temat,wyrzuty sumienia a teraz zabawia się w słuchanie kabareciarzy ? I na dodatek mnie w to wciąga.

     Nie trzeba tego robić.Ja w przeciwieństwie do pana,znam i to od lat całą,nawet filmową,twórczość tego artysty."W przeciwieństwie do pana" bo gdyby pan znał jego twórczość to wybrałby inny kuplet.Są lepsze na rzeczony temat.

   • @rowszan#stanislav#Do psychologizującego komisarza ikulalubala

    //za cienki misio w uszach jestes //    Za cienki do czego?

    Żeby nie wiedzieć że nie rozumiejąc języka zasugerowałeś się tytułem i wpadłeś przy puencie?

    Gdybyś rozumiał to z lekiem (ze względu na brutalną puentę) ominął byś tę i sięgnął po inną balladę.

 • Propaganda trwa

  Tymczasem w mediach z wplywami amerykanskimi w Finlandii pojawili sie jak na rozkaz opowiadania ze niby Rosja przygotowuje napad na wyspy Ahvenanmaa (Alandskie). Po co, sie zapytacie? I tu amerykanska propagandowa logika znakomita - zeby odwrocic uwage od napadu na Ukraine!!!