Ocena wyników szczytu Biden-Putin

Kolejna świetna analiza The Saker.

Zacznijmy od tego, co oczywiste: ci, którzy twierdzą, że szczyt Biden-Putin nie przyniósł niczego namacalnego i był w najlepszym razie stratą czasu, są wyraźnie w błędzie, zwłaszcza że źle zrozumieli prawdziwą stawkę.

Jakie są na to dowody?

Pierwszym i najbardziej oczywistym znakiem, że stało się coś bardzo realnego, jest absolutnie histeryczna reakcja Partii Wojny (które definiuję w następujący sposób: wszystkie media amerykańskie, neokonserwatyści, gang MAGA-Republikanów w Kongresie, „gang nie-Bidena” w ramach Partii Demokratycznej, sektor energetyczny USA, amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy, całe „Głębokie państwo” Stanów Zjednoczonych, lobby izraelskie, lobby ukraińskie, lobby brytyjskie, lobby polskie itd.) Administracja Bidena znajduje się pod ogromną presją ze strony Partii Wojny, aby nadal groziła Rosji wszelkimi sankcjami i „konsekwencjami”, jeśli Rosja nie wycofa się z obecnego „zagrożenia” i wyrzeknie się „marzenia” Putina o inwazji na Ukrainę i „przywróceniu Związku Radzieckiego”. Fakt, że żadne z tych słów nie ma żadnego związku z rzeczywistością, nie jest przeszkodą dla Partii Wojny.

[ Przypis : W niedawnym talkshow w rosyjskiej telewizji gość zauważył, że naprawdę zabawne jest widzieć, jak Zachód grozi Rosji „piekielnymi sankcjami”, podczas gdy te ostatnie są absolutnie żartem w porównaniu z niszczycielskim kryzysem, który Rosja przeżyła w przeszłości, kiedy Zachód „pomagał” Rosji. On ma rację. Chciałbym również dodać, że kraj, który stracił 27 milionów ludzi, zamiast kłaniać się i zgadzać na zostanie kolonią (hitlerowskiej) „Zjednoczonej Europy” raczej nie będzie zniechęcony do odłączenia się od SWIFT, zwłaszcza że sparaliżuje to UE dużo więcej niż Rosja!]

Po drugie, istnieją pośrednie, ale konsekwentne oznaki bardzo poważnej walki wewnętrznej w administracji „Bidena” . To nic nowego, wszystko zaczęło się od Obamy, było kontynuowane za Trumpa i dzieje się do dziś: kiedy prezydent jest bardzo słaby, różne agencje i departamenty zaczynają rozwijać własną, prawie prywatną, zagraniczną (i wewnętrzną) politykę. Za Obamy i Trumpa nie była to wielka sprawa, ponieważ prezydent nie chciał ani nie był w stanie poważnie negocjować z Kremlem (wtedy Rosjanie zaczęli mówić o swoich amerykańskich odpowiednikach jako „ nie potrafiących zawrzeć umów ”). Tym razem jednak„Biden” najwyraźniej podjął wspólny wysiłek, aby spróbować nawiązać jakiś rodzaj dialogu, więc tym razem w grę wchodzi coś bardzo realnego .

Po trzecie, ton w Rosji zmienił się dość dramatycznie . Wystarczy przeczytać transkrypcję wywiadu z rosyjskim wiceministrem spraw zagranicznych Riabkowem http://thesaker.is/deputy-foreign-minister-sergey-ryabkovs-interview-with-izvestia-december-13-2021/ : szczególnie zaskakujące jest, że tego rodzaju język pochodzi od wysokiej rangi urzędnika MSZ (rosyjscy dyplomaci są bardzo staromodni i rzadko używają tak bezpośredniego języka). Najbardziej zaskakujący w tym wywiadzie jest głęboki pesymizm Riabkowa, że ​​USA są w stanie wynegocjować z Rosją cokolwiek.

Więc o co tak naprawdę chodzi?

Po pierwsze, musimy zauważyć, że nadal nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się między Putinem a Bidenem. Wiemy tylko, że obie strony zgodziły się kontynuować dialog na poziomie eksperckim. Możemy jednak poczynić pewne wiarygodne założenia na podstawie zachowania obu stron po szczycie.

Po drugie, widać wyraźne oznaki, że administracja Bidena wciąż stara się nie poddać całkowicie Partii Wojny. Problem w tym, że to stanowisko jest tylko częściowe (kilku urzędników często wyraża rozbieżne opinie) i niezdecydowane (nawet sam Biden wydaje się zygzakiem zastanawiać się, co faktycznie dzieje się między USA a Rosją). Większość zachodnich analityków widzi te kluczowe kwestie między Rosją a USA tak:

- Rosja zamierza zaatakować Ukrainę

- Nord Stream 2

- Rosyjskie tajne działania dywersyjne na Zachodzie (Skripal)

- Dążenie Putina do odtworzenia ZSRR, w razie potrzeby z użyciem siły militarnej

- Rosyjskie wsparcie dla niedemokratycznych sił i reżimów na całym świecie (Syria)

Wydaje mi się jednak, że to wszystko to tylko drugorzędne sprawy, preteksty. Ponownie, jest to jedyna piosenka, jaką może zaśpiewać chór War Party, więc po co oczekiwać czegoś innego?

Więc o co tak naprawdę chodzi? Pomyśl o ostatnim Szczycie Demokracji i zadaj sobie pytanie: o co chodziło? Z pewnością nie chodziło o demokrację czy prawa człowieka, nie o obecne kraje takie jak Izrael czy Łotwa, oba niezaprzeczalnie państwa apartheidu. Nie wspominając już o tym, co USA i Wielka Brytania robią Julianowi Assange, którego życie, jak się wydaje, jest o wiele mniej cenne niż życie Navalnego. Cały ten nonsens to tylko public relations, nic więcej.

Jak wspomniałem w moim artykule na temat tego szczytu, prawdziwym celem szczytu było wystawienie certyfikatów : goście zostali poświadczeni jako lojalni "Murzyni domowi" , a ci niezaproszeni zostali oznaczeni jako źli i niebezpieczni "Murzyni podwórkowi". Teraz, biorąc pod uwagę skrajną słabość i bezbronność Stanów Zjednoczonych, jest całkiem jasne, że faktyczna wartość certyfikatu „Dobrego Murzyna domowego” była ograniczona do tych, którzy go otrzymali. Więc wcale nie chodziło o czarnuchów, chodziło o pana domu i jego potrzebę udowodnienia, że ​​nadal jest panem i że nadal może dowodzić znaczną siłą życzliwych i posłusznych niewolników, aby wykonywali jego rozkazy. Innymi słowy, był to pokaz siły dla wujka Szmula (inaczej zdesperowanego).

To jest absolutnie kluczowe: dla martwego Imperium i martwych Stanów Zjednoczonych; pozory są o wiele ważniejsze niż rzeczywistość . Jak wspomniałem w przeszłości, imperium anglosyjonistyczne zmarło 8 stycznia 2020 r., kiedy Irańczycy zaatakowali rakietami amerykańskie bazy, a USA nie zrobiły absolutnie nic; podczas gdy Stany Zjednoczone, przynajmniej takie, jakie znaliśmy, zmarły 6 stycznia 2021 r. (te dwa wydarzenia wydarzyły się w odstępie prawie dokładnie jednego roku, co sprawia, że ​​zastanawiam się, co jeszcze może się wydarzyć w styczniu 2022 r.?). Głównym celem Szczytu Demokracji było jak największe ukrycie tych realiów oraz faktu, że Stany Zjednoczone musiały zorganizować tak groteskowe wydarzenie, aby ponownie wydawać się istotne, mówi nam wszystko, co naprawdę musimy wiedzieć o prawdziwym stanie Imperium i USA (oba nie żyją).

W świetle powyższego przyjrzyjmy się teraz trwającemu (choć niepewnemu) dialogowi między USA a Rosją.

Stanowisko USA : Przede wszystkim Biały Dom musi unikać sprawiania wrażenia, że ​​Rosja i USA negocjują na równych prawach. Chęć zachowania pozorów wyższości utrudnia jeszcze surowa rzeczywistość, która pokazuje, że Rosja nie jest równorzędna, jest silniejszą stroną w tych negocjacjach i to z dużym marginesem (oczywiście militarnym, ale także społecznym, politycznie i gospodarczo). To jest klucz do amerykańskiego dylematu: jak negocjować z silniejszym przeciwnikiem, zachowując pozory (nieistniejącej) wyższości?

Stanowisko rosyjskie : Kreml jest gotowy do negocjacji, ale tylko wtedy, gdy Stany Zjednoczone zaakceptują równe prawa i obowiązki obu stron. Na przykład, jeśli Stany Zjednoczone twierdzą, że mają „interesy” tysiące mil od domu, to Rosja może zadeklarować, że ma również „interesy”, zwłaszcza w krajach sąsiednich. Oczywiście te dwie pozycje wykluczają się wzajemnie. Co więcej, obie strony to przyznają.

Amerykańska metoda radzenia sobie z tym problemem polega na zrobieniu jednej rzeczy poprzez wypowiedzenie jej przeciwieństwa, czyli ciche zaakceptowanie rosyjskiego stanowiska w negocjacjach poprzez publiczne jego zaprzeczanie.

Metoda rosyjska jest jeszcze prostsza: nic nie rób i po prostu czekaj. Poczekaj, aż UE zamarznie, poczekaj, aż Stany Zjednoczone utopią się dalej w swoich licznych i bardzo poważnych kryzysach wewnętrznych, i poczekaj, aż kraj 404 , „spleśniały obwarzanek” po prostu zgnije. Oto jak postrzega tę sytuację zdecydowana większość rosyjskich analityków i urzędników:

- Rosja nie potrzebuje, nie planuje, nie chce ani nawet nie jest zainteresowana inwazją na ten kraj 404 .

- NS2 jest dla Rosji ważny, ale nie kluczowy.

- Wojskowo Rosja może pokonać armię ukraińską w ciągu kilku godzin, nie wysyłając ani jednego żołnierza przez granicę.

- Rosja może również pokonać Stany Zjednoczone na dowolnym poziomie działań wojennych, od taktyki lokalnej po strategiczną i nuklearną.

Rosja, będąca krajem o wiele bardziej wolnym i demokratycznym niż większość zaproszonych na szczyt Murzynów domowych, nie jest zainteresowana wypowiadaniem się Zachodu na temat praw człowieka.

Rosja nie musi niszczyć ani ingerować w żadne z krajów, które są jej tak wrogie, po prostu dlatego, że kraje te są już dość zaangażowane w popełnienie samobójstwa ekonomicznego, moralnego, duchowego, politycznego i kulturalnego, bez potrzeby dalszej pomocy z zewnątrz/

Rosja jest wystarczająco szczęśliwa, że ​​może współpracować ze „złymi” Murzynami z podwórka, aby zbudować wielobiegunowy świat, składający się z prawdziwie suwerennych krajów, które zgadzają się oprzeć swoje stosunki na prawie międzynarodowym.

Rosji po prostu nie obchodzi, co robią lub mówią Domowi Murzyni , po prostu dlatego, że nie mają oni autonomii (z wyjątkiem niektórych szczególnych przypadków, takich jak Indie).

A co z siłami rosyjskimi (stosunkowo) blisko granicy z Ukrainą?

W rzeczywistości kilku rosyjskich generałów w stanie spoczynku wielokrotnie wyjaśniało, co to jest. Siła ta jest po prostu za mała, aby rozważyć inwazję (i późniejszą okupację!) Ukrainy. Jej prawdziwy cel jest dość prosty: są w stanie powstrzymać jakąkolwiek inwazję Ukronazi na LDNR, jeśli obrona LDNR upadnie. A w przypadku tej znacznie bardziej ograniczonej misji ta siła jest więcej niż wystarczająca, aby szybko i skutecznie wykonać taką misję. Nie mniej ważne jest to, że obecność takich „sił ubezpieczeniowych” jest bardzo jasnym przesłaniem dla nazistowskiego reżimu w Kijowie: absolutnie nie ma mowy, abyś kiedykolwiek najechał LDNR - spróbuj, a my przerzucimy nasze siły do ​​LDNR, rozbroimy i uznamy LDNR za niepodległe państwa.

Ważne jest, aby powtórzyć coś jeszcze raz: to, że Rosja może najechać Ukrainę, nie jest najgorszym koszmarem Zachodu. Najgorszym koszmarem Zachodu byłoby to, że Rosja nie przenosi ani jednego żołnierza przez granicę. To jest „koszmar pokoju”, którego Partia Wojny chce i potrzebuje uniknąć za wszelką cenę.

Więc dokąd zmierzamy?

Mam wrażenie, że w administracji Bidena są ludzie, którzy są na tyle sprytni, by wybrać „miękkie lądowanie” dla Stanów Zjednoczonych w scenariuszu „ rozbicia i pożaru ”. Są w pełni świadomi wszystkich faktów, które opisałem powyżej i ich celem jest uporządkowane wycofanie się, ponieważ negocjują najlepsze możliwe warunki dla Stanów Zjednoczonych z Rosją (i innymi krajami, nawiasem mówiąc). Problem w tym, że każda idea uporządkowanego odwrotu jest przedstawiana przez Partię Wojenną jako nikczemna kapitulacja.

[ Przypis: To nie jest problem tylko dla Stanów Zjednoczonych: odkąd Putin doszedł do władzy, byli tacy, którzy liczne uporządkowane rosyjskie wycofania się określali jako oznaki poddania się Zachodowi: mówili, że Putin był posłusznym agentem „Davos” czy Izraela i obwiniali go za jego rzekomą słabość i niezdecydowanie. Prawda jest taka, że ​​zarówno w polityce, jak i sztuce militarnej uporządkowane odwroty są bardzo trudnym manewrem do pomyślnego przeprowadzenia, a co gorsza, nawet jeśli są pomyślnie wykonane, wciąż bardzo rzadko spotykają się z pochwałami, a zamiast tego otrzymują tylko zniesmaczone oskarżenia o słabość granicząca ze zdradą. „Fotelowi generałowie” mają luksus i czas na wezwanie do heroicznego kontrataku. Jestem jednak przekonany, że są tacy w administracji Bidena, którzy chcą uporządkowanego odwrotu, oczywiście nie ze względu na spokój, ale kupienie czasu na przegrupowanie, przezbrojenie, przeszkolenie.

Dla władców Stanów Zjednoczonych lepiej jest, aby wielkość ich plantacji zmniejszyła się, nawet dość znacznie, niż aby kombinacja Murzynów z podwórka całkowicie spaliła ich dom. Dlatego chcą zadowolić się mniejszą plantacją i mniejszą liczbą Murzynów.

Niestety, nie sądzę, aby Biały Dom Bidena był w stanie okiełznać histerię Partii Wojny, choćby dlatego, że Partia Wojny w pełni rekompensuje braki w zdrowym rozsądku maniakalną determinacją, by zwyciężyć, choćby dlatego, że „gdyby wybuchł pokój” straciłby dochody. Naprawdę mam nadzieję, że się mylę, ale potrzeba raczej charyzmatycznego przywódcy, aby odważyć się otwarcie stawić czoła Partii Wojny (wszyscy pamiętamy, jak bagno szybko oczyściło Trumpa, a nie na odwrót).

Większość analityków uważa, że ​​rok 2022 będzie rokiem ogromnego kryzysu wewnętrznego w Stanach Zjednoczonych, z inflacją, przestępczością, zamieszkami, niedoborami itp. wszystko w silnym wzroście. Optymiści uznają to za dobry znak (z pewnością Stany Zjednoczone nie rozpoczną wojny, gdy same są w stanie bliskiej wojny domowej!), podczas gdy pesymiści uznają to za znak, że Stany Zjednoczone z pewnością rozpoczną coś w rodzaju wojny (wojna jest starym i skutecznym sposobem na uniknięcie wewnętrznego upadku). Tutaj możemy tylko mieć nadzieję (i modlić się!) o najlepsze, ponieważ przygotowujemy się na najgorsze.

Jest też gang UK + 3B + PU, który jest absolutnie zdesperowany do jakiejś wojny, miejmy nadzieję, krótkiej i triumfującej. Są absolutnie przerażeni, że tej wojny może nie być. Tak, teoretycznie Stany Zjednoczone mają dostateczną wagę, aby utrzymać ich w ryzach, ale problem polega na tym, że władza wykonawcza USA jest sama w sobie bardzo podzielona (i nie trzeba dodawać, że jest bardzo skorumpowana). Rosja z pewnością nie może tego powstrzymać, ponieważ dla nich nawet przegrana wojny z Rosją jest lepsza niż jej brak.

Podsumowując:

- Stany Zjednoczone są głęboko podzielone i nie mogą nawet sprawiać wrażenia, że ​​akceptują Rosję jako równorzędnego partnera. 

- UE jest zarządzana przez klasę zdziecinniałych narcyzów, którzy są całkowicie oderwani od rzeczywistości.

- Partia Wojny tylko zwiększy swoją histerię, ponieważ postrzega wojnę jako jedyną opcję, która ma pozostać aktualna.

- Rosja zrobiła wszystko, co mogła i powinna, zmuszając Stany Zjednoczone do strategicznego odwrotu, a teraz może tylko czekać.

Moja osobista konkluzja będzie miała formę krótkiego filmu, który wymownie pokazuje, co wydarzyło się, gdy Zachód chciał zmiażdżyć Rosję ostatnim razem.  ">

Saker

Tekst oryginalny http://thesaker.is/assessing-the-outcome-of-the-biden-putin-summmit/

Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta SpiritoLibero
-------------------------------------------------------------------
Zapraszam do czytania innych artykułów nie publikowanych na NEon24 https://kurier-poranny.blogspot.com/

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 14

 • ...

  //Po pierwsze, musimy zauważyć, że nadal nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się między Putinem a Bidenem. Wiemy tylko, że obie strony zgodziły się kontynuować dialog na poziomie eksperckim. //  Grupa ekspercka Śpiącego Joe:  https://w2.chabad.org/media/images/1161/iYzC11617562.jpg  https://www.chabad.org/news/article_cdo/aid/5179195/jewish/President-Joe-Biden-Meets-With-Surfside-Rabbis.htm

  Grupa ekspercka Miłego i Uprzejmego Cara:  https://www.theyeshivaworld.com/wp-content/uploads/2020/01/Putin-696x411.jpg  https://www.theyeshivaworld.com/news/featured/1824898/the-secret-of-putins-positive-relationship-with-jews.html

  Pogadają se. "Jeden rabin mówi TAK, drugi rabin mówi NIE"....  P.S. A wyszczepionkowe ludobójstwo na Goim z powodu wirtualnego wirusa w obu "skłóconych" krajach odbywa się na płaszczyźnie demokratycznej zgody ponad demokratycznymi (talmudycznymi) podziałami...

  Dialektyka, kurwa ich mamełe, zasrana była...

  • @Kmieć#...

   "Dialektyka, kurwa ich mamełe, zasrana była..."   Chętnie bym z Panem podyskutował ale dopiero po tym, jak Pan przestanie być wulgarny.

   • @Pedant#Kmieć#...

    https://pdf-x.pl/doc/Umrzec-by-nie-zginac-Tadeusz-Markowski/5b47d0cfc9e9b6230c74fd70

 • Jest bardziej niż prawdopodobne że szczyt Biden-Putin ma wtórne znaczenie

  Czas amerykańskiej hegemonii minęła i pora zacząć właściwie odczytywać napływające informacje.Całkiem prawdopodobne że inicjatywa już nie nalezy do USA.

  Kilkanaście godzin przed "epokową" rozmową Biden-Putin,prezydent Putin odbył spotkanie z indyjskim premierem.Odbył osobiście co znawcy dyplomatycznych protokołów i obyczajów Putina,oceniają jako nadzwyczajnie ważną .Zaś termin,wedle tych samych opinii,był wręcz ostentacyjny.Panowie "zaklepali" coś co od pewnego czasu negocjowali.

  https://thediplomat-com.translate.goog/2021/12/why-did-russian-president-putin-visit-india/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  Idą plotki że wkrótce Pakistan będzie przejmowany przez tamtejszy Taliban a tym samym wyrwany spod anglosaskiej kontroli.Powiada się też że Putin zakończył misję "godzenia" Indii z Chinami.Relacje między tymi państwami nie są najlepsze.Pozyjemy zobaczymy.

  Wczoraj (15 XVII ) odbyła się wideokonferencja Putin- Xi Jingping sądząc z oficjalnej części panowie wprost wyznawali sobie oddanie i miłość :)

  https://www.nytimes.com/2021/12/15/world/asia/china-russia-summit-xi-putin.html

  • @ikulalibal#Jest bardziej niż prawdopodobne że szczyt Biden-Putin ma wtórne znaczenie

   "Czas amerykańskiej hegemonii minęła i pora zacząć właściwie odczytywać napływające informacje. Całkiem prawdopodobne że inicjatywa już nie nalezy do USA."

   Z zamieszczonym zdaniem w pełni się zgadzam, gdyż aktualnie inicjatywa należy do mafii globalistycznej. Bidet jest tylko jej wykonawcą, bo to ona zapewniła mu bezkarność i stanowisko prezia. Zarówno "car" jak i bidet realizują ich wytyczne i żadne "chciejstwo" tu niczego nie zmieni i nikomu nie pomoże, bo fakty mówią same za siebie.

 • Odłaczenie od SWIFT

  Dużo szumu medialnego, a w dzisiejszych czasach to wręcz nierealne. Chodzi o to, że zamiast zrobić przelew bankowy trzeba by było do Rosji wozić fizyczną walutę za zakupione towary. Stany Zjednoczone nie uwolnią się od potrzeby zakupów surowców od Rosji, więc te wszystkie groźby, to można sobie... wsadzić.

  Jak wyobrażacie sobie transporty milionów, miliardów dolarów fizycznych pieniędzy - transportem kolejowym, morskim, czy samochodowym?

  • @Dal#Odłaczenie od SWIFT

   //Jak wyobrażacie sobie transporty milionów, miliardów dolarów fizycznych pieniędzy - transportem kolejowym, morskim, czy samochodowym?//   A po co SWIFT? Po co wagony bezwartościowych dolarów.

   Wystarczy sposób wypracowany przez "templariuszy", "kupców weneckich", "angielskich lordów" na przestrzeni wieków oficjalnych bajek zwanych historią - wystarczy, że rabin z Nowego Jorku wyśle liścik (kwit) rabinowi z Moskwy, że ZAPŁACONE, i będzie zapłacone... a już tam na podstawie kwitu moskiewski rebe nadrukuje potrzebnych rubli, certyfikowanych najwyższymi standardami koszerności...

  • @Dal#Odłaczenie od SWIFT

   P.S.   Czy @Dal wie, czym się różni taki na przykład bank-not 100 PLN, z certyfikatem koszerności, od idealnej nieodróżnialnej podróbki bez tego certyfikatu puszczanej na rynek za 90zł?...

   Otóż tym, że w "legalnych" żydowskich 100 PLN około 94 PLN to dług, który muszą spłacać Goje, czyli "pinionc" wykreowany z żydowskiej dupy, a podróbka (tak zawzięcie zwalczana) ten dług niweluje do, jeśli dobrze policzyłem, do około 95 ale GROSZY...   P.S. Nawet jeśli się w obliczeniach (niewiele - bo mi parch @Pedant policzy - wszak uzdolniony genetycznie) pomyliłem, to mechanizm żydowskiego szwindlu związanego z "piniondzem" FIAT (fiducjarny, czyli oparty na lichwie) chyba zarysowałem wystarczająco?...

  • @Dal#Odłaczenie od SWIFT

   Nie trzeba się lękać taką ewentualnością.

   Wczoraj jeden z kongresmenów ostrzegał swych kolegów że już nawet samo mówienie o groźbie odłączenia SWIFT przyspiesza chwilę uruchomienia alternatywnego systemu międzynarodowych rozliczeń co będzie oznaczało eliminację dolara jako waluty dominującej.

   Cieszysz się Dal?

   • @ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

    Nie trzeba przestarzałej $zekli od niczego odłączać, żeby przestała być dominująca. Bo przestała być, gdy żydy odpuściły Murykę i wsiadły jak szczury na statek do Moskwy.

    Wszak stara $zekla oparta była na oleju skalnym z Półwyspu Arabskiego, a ten już nie należy do Imperium Dobra - jak pisywał Business Outsider businessoutsiderpl.wordpress.com    Istotne jest to, że w Moskwie siedzą (już i bez wojny) ci, którzy mogą sobie pozwolić na likwidację dulara (FIAT), bo co unym za różnica, jak się będzie unych piniondz nazywał, ważne że go kontrolują na poziomie kreacji.

    W zamian będzie Rubel FIAT, oparty na "złocie" z koparek kryptowalut (a może i szyszek z lasów Tajgi)...

    Ot, taki tam, nowy żydowski szwilndel zmajstrowany przy okazji resetu i przeprowadzki - i to bez wojny, bo Józefa Stalina zbrakło - na tak wytęsknione ziemie...

    • @Kmieć#ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

     Któż by mógł pomyśleć że to takie proste.

     Tylko nie wiem dlaczego najbieglejsi ekonomiści o groźbie odłączenia od SWIFT mówią;jeszcze sześć lat temu byłoby to dla nas śmiertelne,dziś już nie.

     Wciąż ma pan szansę na nieśmiertelność jeśli w kilku zdaniach opisze pan swoje unikalne koncepcje i mailem wyśle do ambasady Iranu.Jak wiadomo od kilku lat Iran jest odłączony od systemu SWIFT i trwa dzięki "uprzejmości" Chin.Jeśli od pana poznają sposób na rzucenie systemu na kolana będą dozgonnie wdzięczni.

     //Wszak stara $zekla oparta była na oleju skalnym z Półwyspu Arabskiego, a ten już nie należy do Imperium Dobra //     Po pierwsze opierała się na czymkolwiek do końca lat 70-tych.

     Od czasu "czarnego poniedziałku" 1987 r opiera się wyłącznie na sile amerykańskiej (czytaj NATO-wskiej) armii.     Po drugie kto panu naopowiadał że Półwysep Arabski jest wojny od anglosaskich wpływów?

     Pan sobie coś poczyta na ten temat i z uwzględnieniem powstanie wahhabizmu i jego związków z Żydami.

     Nie uwierzy pan czyje imię nosi najstarsza ulica Tel Aviw-u.

   • @ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

    Panie @Stanislav,    @Ikulalibal się pogubił. Tylko i aż.

    Jego Piśmiennictwo z dekady sprzed Plandemii wirtualnego wirusa jest bardzo ważne. I bardzo - nie lubię tego słowa - edukacyjne.

    Ale ostatnio...    A reszta nie rozumie, że po prostu parchy po wyssaniu LICHWĄ i kryminałem wszystkiego z żywotności USraela postanowiły znaleźć sobie nowe leże. A Międzynarodowy żyd potrzebuję NIEBYELAKIEGO siedliszcza...

    Jakiś rok temu rozmawiałem na ten temat z panem @Metro u Opolczyka. I jeśli znajdę tę rozmowę, to ją zamieszczę u siebie.    P.S. @Ikulalibal zdradził Józefa Stalina. I to wszystko tłumaczy...

   • @ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

    Przy okazji dodam - jak już ujeżdżam mojego Nauczyciela (do czasów sprzed Planedmii) - że @Ikulalibal jest zachwycony tym, że żydy ruskojęzyczne takie są PRAWOSŁAWNE, że tak o "tradycje" "ruskie" dbają...    Dbają. W telawivzorze.

    Identycznie jak polskojęzyczne parchy nad Wisłą w katolicyzmie.

    Żaden rząd w III RyPy/Polin nie modlił się tak często i pięknie jak polskojęzyczne parchy w ostatniej dekadzie.

    I tak samo modlą się ruskojęzczne parchy.    A głupie słowiańskie Goje i w Rusi i w Polsce cieszą się, jakby im kto w kieszeń najszczał, i powiedział, że to termofor w zimie..

   • @ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

    Z czego mam się cieszyć?

    Przekazałem tylko to co uważam za rzecz niemożliwą do realizacji z Rosją czy Chinami jako komentarz do artykułu.    Jeśli udało się im odłączyć Iran, to automatycznie wpadł on pod wpływ Rosji, a w szczególności Chin. To samo zaczęło dziać się z Turcją po groźbach sankcji związanych z zakupem S-400 i wcześniejszą próbą zamachu.

    Nie jestem ani specjalnie zainteresowany takimi faktami jak dalej rozwija się BRICS ale myślę, że posiada on już alternatywny system płatności.

    • @Dal#ikulalibal#Dal#Odłaczenie od SWIFT

     //Jeśli udało się im odłączyć Iran,//     Nikomu nic się nie udało. Po prostu, pasożyd żerujący na USraelu wyssał go tak, że nie jest w stanie Persji zaatakować.     //automatycznie wpadł on pod wpływ Rosji, a w szczególności Chin. To samo zaczęło dziać się z Turcją po groźbach sankcji związanych z zakupem S-400 i wcześniejszą próbą zamachu.//     Spierdalają jak szczury z tonącego statku. Pytanie, czy się połapią, że wsiadają na nowszy model tego samego koszernego gówna.     //Nie jestem ani specjalnie zainteresowany takimi faktami jak dalej rozwija się BRICS ale myślę, że posiada on już alternatywny system płatności.//     Posiada, nazywa się MIR, i jest w pełni certyfikowany najwyższymi standardami koszerności.

     Nie mógłby powstać, gdyby nie przeprowadzka Międzynarodowego Żyda (bez wojny - to zasługa Putina) do Moskwy. A gdyby spróbował powstać przed czasem... kto wie, czym by się to skończyło...

 • Wojna?

  Cytat :"Szaleni przywódcy USA próbują sprowokować WOJNĘ JĄDROWĄ z Rosją… to wszystko jest próbą wywołania chaosu i upadku jako przykrywki dla globalnego resetu finansowego" -

  https://www.naturalnews.com/2021-12-09-insane-us-leaders-try-to-provoke-nuclear-war-with-russia.html

  • @Remi#Wojna?

   Wojna ?

   ale i wiele innych metod... na razie słabi działają.

   inne metody to

   atak biologiczny na Chiny czyli epidemia Covida.

   atak spekulacyjny na ceny energii wszelakiej.

   oba mają celu stworzenie gospodarczego chaosu na świecie.   Wojna gorąca to wielkie ryzyko dla inicjatorów tej wojny...

   będą inne próby

   globalne embarga (globalna mafia nie ma już czego "embargować" bo Chiny produkują wszystko...a Rosja ma wszelakie surowce.   problem z Tajwanem na którym je światowa fabryka produkcji zaawansowanych półprzewodników (komputery, procesory, elektronika samochodowa)

   USA mają biura projektowe (Intel) ale produkują na Taiwanie.

   Świat bez fabryki na Taiwanie cofnie się w rozwoju ale tylko elektroniki...

   dzisiaj topowa elektronika nie ma znaczenia strategicznego.. Ruscy mają swój procesor

   który może być produkowany w mniej zaawansowanych technologicznie firmach (ale dzisiaj produkują na Tajwanie.. ale budują też własną fabrykę).

 • Jarek , pożądany opis.

  Czas wyjaśni jakie będą wyniki i ostateczne rezultaty * * * * * .  Jedno jest pewne ze > war party < będzie wszystko czynić by utrudnić porozumienie.

  Ledwo co asygnowana na stanowisko minstra spraw zagranicznych przybłęda z parii zielonych w Niemczech A. Baerbock już pluje jadem na Rosje i podżega do konfrontscji.  A takich kreatur murzynów domowych jak ona

  jest w kolektywnej unii cała > III i IV rzesza < !!!  Pozdr. :))

   • @stanislav#Monaco#Jarek , pożądany opis.

    //The Saker jest kimś w rodzaju takiej tuby " zbiorowego Putina", a J. Ruszkiewicz i komisarz @ikulalibal kimś w rodzaju lokalnej trąbki. //    Zaś @stanislav nieodmiennie pobrzmiewa to jak cymbał brzmiący, to znów jak fujara prosta.Trzymając się muzycznych paraleli.    Masz ponoć doktorat z ekonomi a uciekasz się do personalnych wycieczek cieciu?

    Nie wstydzisz się ?

 • z rosja moze i dobija to wskazane ale nie za rzadów putina

  układy z tym czlowiekiem koncza sie tak ze zachód z nim nawet muchy nie chce ubic naa scianie

  • @michalm12345#z rosja moze i dobija to wskazane ale nie za rzadów putina

   Zachód już niewiele ma do gadania. Może tylko straszyć wojną ale to już wydmuszka.

  • @michalm12345#z rosja moze i dobija to wskazane ale nie za rzadów putina

   Zachód? Jaki Zachód? Niektórzy by chcieli, ale reżim zza oceanu nie pozwala.

 • Tak, Putin zaczyna własną politykę na Wschodzie.

  Indie zaczynają produkować rosyjskie karabiny. Modi i Putin spotkali się tydzień temu. Tam był też Szoigu i Ławrow. Obejmowali się mimo kowida.

  https://www.thehindu.com/news/national/pm-modi-holds-summit-talks-with-russian-president-putin/article37869734.ece  W tym samym czasie kiedy odbywało się to demokratyczne spotkanie Waszyngtonu to Putin również spotkał się z Xi Jinpingiem.

  https://nypost.com/2021/12/15/xi-jinping-backs-vladimir-putin-against-us-nato-on-ukraine/  Chiny i Rosja zobowiązują się do wzmożenia wysiłków na rzecz budowy niezależnej sieci handlowej w celu zmniejszenia zależności od systemu finansowego kierowanego przez USA

  https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3159941/china-and-russia-pledge-step-efforts-build-independent-trade

 • Tak, Putin zaczyna własną politykę na Wschodzie.

  Indie zaczynają produkować rosyjskie karabiny. Modi i Putin spotkali się tydzień temu. Tam był też Szoigu i Ławrow. Obejmowali się mimo kowida.

  https://www.thehindu.com/news/national/pm-modi-holds-summit-talks-with-russian-president-putin/article37869734.ece  W tym samym czasie kiedy odbywało się to demokratyczne spotkanie Waszyngtonu to Putin również spotkał się z Xi Jinpingiem.

  https://nypost.com/2021/12/15/xi-jinping-backs-vladimir-putin-against-us-nato-on-ukraine/  Chiny i Rosja zobowiązują się do wzmożenia wysiłków na rzecz budowy niezależnej sieci handlowej w celu zmniejszenia zależności od systemu finansowego kierowanego przez USA

  https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3159941/china-and-russia-pledge-step-efforts-build-independent-trade

 • Ja uważam

  że Ameryka jest w zorganizowany sposób rozrywana od środka przez wiadome siły, by już oficjalnie mogły one przejąć władzę nad niewolnikami i ustanowić nowy rząd oparty już na własnym chciejstwie.

  Stare siły jeszcze walczą, ale już są w odwrocie.

  Dlatego wyszczepianie bez względu na okoliczności zgodnie z planem posuwa się raźno do przodu. Wszystkie elity na całym świecie są bowiem ukontentowanie możliwością ostatecznego złapania ludzi za twarz cyfrową obrożą. I zatrzymaniem dla siebie władzy już po wsze czasy.

  • @zadziwiony#Ja uważam

   W historii Ameryki były wojny białych przeciw czerwonym, kolejna wojna była północy z południem i wiele, wiele innych wojen.

   To co planują w Waszyngtonie obecnie, wojnę z żółtkami, może nie dojść do skutku przez czarnych.

   Bo wcześniej czarni rozpoczną wojnę z białymi.

   W czasie wojny czarnych z białymi, Chiny połkną Tajwan, a Rosja Ukrainę.

   W Polsce będzie jak było, czyli PiS PO samo zło.

  • @zadziwiony#Ja uważam

   Dzisiejsze USA to ruina. Niech zajmą się szczurami w nowojorskim metrze i pyłem z ich odchodów, i sypiącymi się wiaduktami, zawalającymi się mostami.

 • SWIFT czy kabaret?

  Na zachodzie od jakiegoś czasu mówią o możliwości odłączenia Rosji od SWIFT

  Grożą nawet.

  Jednakże nie w tym rzecz, że zachód odłączy Rosję tylko, że Rosja krok po kroku zmierza do wypracowania własnego systemu i któregoś dnia sama się od SWIFT odłączy.

  Wówczas na zachodzie, by zachować twarz, zaczną dowodzić, że to oni, USA i zachodnia Europa odłączyli Rosję.  Ze swej strony czynię takie spostrzeżenie.

  Mała Szwajcaria, uboga w surowce, ze słabymi glebami i słabym biednym rolnictwem ma swoja światową walutę, wielkie mocarstwo atomowe, obszarowo największe na świecie, z Łajkami i Gagarinami w Kosmosie, z bronią hipersoniczną z olbrzymimi połaciami ziemi ornej i milionami ton zboża na eksport, z ropą zalewającą Europę, gazem pompowanym na wschód i zachód, nie ma swojej światowej waluty i musi opierać się na walucie USA, czy nawet maleńkiej Szwajcarii.

  • @Oświat#SWIFT czy kabaret?

   Co to znaczy "Swiatowa waluta" ? Chiny też nie mają światowej waluty, a są potęgą gospodarczą.

   Dlaczego to jest ważne wg Pana?

   • @Anna-PK#Oświat#SWIFT czy kabaret?

    To taka waluta, z którą można podróżować po świecie i płacić nią w dowolnym kraju, lub wymieniać w lokalnym banku.

    To taka waluta, w przypadku której, gdy idę do banku po kredyt, pani w okienku nie pyta, czy chcę ten kredyt we frankach szwajcarskich czy w złotówkach.

    To taka waluta, której wartość i siłę nabywczą nie zmieniają spekulanci spod londyńskiego mostu, tylko główny bank danego kraju.

    W końcu to taka waluta, której wartość na przestrzeni 30 lat nie spada z przelicznika jeden rubel jeden dolar, do 74 rubli za jednego dolara.

    • @Oświat#Anna-PK#Oświat#SWIFT czy kabaret?

     Zagadnienie jest niezwykle ciekawe, już szykuję na to dłuższą odpowiedź, bo krótko

     się nie da. Szacuneczek.

     A.

 • Do Autora.

  " Rosja zrobiła wszystko, co mogła i powinna, zmuszając Stany Zjednoczone do strategicznego odwrotu, a teraz może tylko czekać.  Moja osobista konkluzja będzie miała formę krótkiego filmu, który wymownie pokazuje, co wydarzyło się, gdy Zachód chciał zmiażdżyć Rosję ostatnim razem".    ↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔  Zgadza się, to właśnie jest tak jak Pan to tu powyżej ujął.  P,S. Przyzwolenie ze strony Francji, Brytanii i USA na odbudowę militaryzmu niemieckiego w latach 30tych XX wieku miało jeden główny cel.

  Zniszczenie ZSRR państwa o ustroju walczącym z krwiożerczym kapitalizmem końca dziewiętnastego i początku dwudziestego wieku, oraz tylko i wyłącznie skierowanie militarnej potęgi Niemiec przeciwko Słowianom -- drang nach osten -- w celu kolonizacji ziem słowiańskich i grabierzy bogactw naturalnych.  Ale Hitler w brew marzeniom Francji, Brytanii wykorzystał swoją armię do zadania także ciosu swoim zachodnim sprzymierzeńcom rewanżując się za klęske Niemiec w

  I WŚ i poniżajace warunki kapitulacji.  Teraz wygląda na to ze Zachód ma krótką pamięć i chce powtórki z historii ze znanym efektem końcowym.  Dokładnie takim samym identycznym końcowym efektem jak w tym krótkim dokumentalnym filmie !  Pozdrawiam.

 • stanislav

  //to jest jedynie opis pełnionych funkcji przez obie wymienione osoby.//

  A jaką ja "funkcję" pełnię?

  Obszernie proszę. Nie wstydź się :)

  • @Jarek Ruszkiewicz SL#stanislav

   \\ stanislav   //to jest jedynie opis pełnionych funkcji przez obie wymienione osoby.//

   A jaką ja "funkcję" pełnię?

   Obszernie proszę. Nie wstydź się :) \\   Przecież jest to jasne !!!   //The Saker jest kimś w rodzaju takiej tuby " zbiorowego Putina", a J. Ruszkiewicz i komisarz @ikulalibal kimś w rodzaju lokalnej trąbki. //   Dziwię się Jarek że te osobiste pod Twoim adresem przytyczki na swoim blogu tolerujesz.   Pozdrawiam :)))

   • @Monaco#Jarek Ruszkiewicz SL#stanislav

    Nie usuwam komentarzy, którymi ktoś się kompromituje.

    No chyba, że jest desant chamskich trolli żydobanderowskich typu tezeusz/ścierwousz albo chuysky z partnerami.    stanislav mi z pewnością odpowie.

    • @Jarek Ruszkiewicz SL#Monaco#Jarek Ruszkiewicz SL#stanislav

     Jak widać po atakach komentatora @stanislav to pan @stanislav każdego blogera krytykuje i ciągle poucza jak ma przedstawiać fakty, który ma odmienne poglądy lub własną opinię na opis danej sytuacji i poruszane tu na Neon24 tematy.     Uważa sam siebie za jedynego znawcę a przeciwników w kwestii zaistniałych faktów i interpretacji wydarzeń nazywa komisarzem, zbiorowym Putinem czy coś w tym rodzaju.     No cóż faktycznie masz rację, że niech wszyscy widzą z kim mają "przyjemność"

     i niech sami ocenią wartość tejże uzurpatorskiej osoby.     Pozdrawiam :)))

 • Tak NATO odpowie Rosji? "Konkretna propozycja" amerykańskiego generała

  Naczelny dowódca NATO w Europie gen. Tod D. Wolters proponuje rozszerzenie obecności wojsk Sojuszu na terytorium Rumunii i Bułgarii. Jak informuje magazyn "Der Spiegel", propozycja amerykańskiego generała "jest bardzo konkretna" i miała paść podczas tajnej konferencji wideo z przedstawicielami armii krajów partnerskich. W ramach operacji "Wysunięta obecność" (Enhanced Forward Presence – EFP) na terenie Bułgarii i Rumunii miałyby zostać rozlokowane kontyngenty w sile po ponad 1500 żołnierzy.

  Ps...Propozycja amerykańskiego generała jest bardzo konkretna...! Na terenie Bułgarii i Rumunii miałyby zostać rozlokowane kontyngenty w sile po ponad 1500 żołnierzy....To skutecznie odstraszy Cara Rosji Putina i wujaszka Łukaszenkę przed zakusami na polskiej granicy...!Pewnie Putin i wujaszek Łukaszenko tarza się po dywanie ze śmiechu...

 • Białoruś jest gotowa do rozmieszczenia broni jądrowej

  Jesteśmy gotowi do rozmieszczenia broni jądrowej pod groźbą ze strony NATO powiedział minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej. To, co powiedział prezydent Aleksandr Łukaszenka, że rozważamy możliwość rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi, jest jedną z możliwych odpowiedzi na przyszłe ewentualne działania Sojuszu Północnoatlantyckiego na terytorium Polski oświadczył Makiej, którego za białoruskimi mediami cytuje rosyjska agencja TASS. Pod koniec listopada białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że zwróci się do prezydenta Rosji Władimira Putina o przekazanie Białorusi broni jądrowej, jeśli podobne systemy NATO zostaną rozmieszczone w Polsce. – Jesteśmy na to gotowi na terytorium Białorusi powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej RIA.  Niebezpieczne wątpliwości Niemiec

  Wypowiedź Łukaszenki padła w kontekście wahań Niemiec w sprawie utrzymywania na swoim terytorium amerykańskiej broni atomowej w ramach natowskiego programu współdzielenia tej broni (Nuclear sharing). W ramach odstraszania Stany Zjednoczone rozmieściły broń jądrową w Belgii, Niemczech, Włoszech, Holandii i Turcji. W razie konfliktu siły powietrzne tych krajów mają przenosić amerykańskie bomby atomowe. Ostatecznie koalicja tworząca nowy niemiecki rząd zdecydowała, że Berlin pozostanie częścią umowy, a Niemcy nie będą żądać od USA usunięcia bomb atomowych z niemieckiej ziemi, jak obawiali się niektórzy sojusznicy. Szacuje się, że w niemieckiej bazie lotniczej Buechel przechowywanych jest około 20 amerykańskich bomb atomowych. Według nieoficjalnych danych, cały arsenał nuklearny USA to prawie 7 tys. głowic.